Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 20
  1. #1

    Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija

    Osim u Beogradu, muzeji i galerije za posetioce biće otvoreni od 18 do 2 časa posle ponoći i u Novom Sadu, Šapcu, Valjevu, Nišu, Pančevu, Kragujevcu, Kraljevu, Jagodini, Zrenjaninu, Somboru, Kikindi, Požarevcu, Čačku, Subotici, Užicu, Sirogojnu, Kladovu, Vrbasu, Zaječaru i Vranju.
    Nakon devet gradova i 320.000 posetilaca prošle godine, produkcijska grupa "Noć muzeja" na čelu sa osnivačem Anom Jovanović očekuje rekordnu posećenost.
    Jovanovićeva je istakla da popularnost ove manifestacije govori o značaju decentralizacije kulture i napomenula je da će ove godine 49 zemalja Evrope organizovati "Noć muzeja" među kojima će naša manifestacija biti jedna od većih.
    Podsetivši da je udeo kulture u svetskom profitu veći od udela automobilske industrije, pomoćnik ministra za kulturnu baštinu Miomir Korać je rekao da profit 'Noći muzeja' nije samo u novcu, već i u tome što podiže nivo nacije.
    Pod sloganom "Za svakog ponešto" muzeji i galerije Novog Sada će u "Noći muzeja" prikazati "šarenilo i bogatstvo raznolikosti Vojvodine", rekla je Goranka Jednak.
    Tako će za 200 dinara posetioci uživati u praistorijskoj večeri, šetnji kroz Podzemne vojne galerije, doživeti borbu srednjovekovnih heroja i život austrijskih vojnika iz 18. veka, "putovati" na četiri strane sveta, izrađivati suvenire...
    U Valjevu 10 lokacija će provesti zainteresovane kroz prošlost, a biće ponešto i za ljubitelje savremenih multimedijalnih performansa i rep opere.
    Građani Šapca će se u "Noći muzeja" podsetiti prošlosti svog grada kroz nekadašnje pozorišne predstave, prepiske znamenitih ljudi, a biće priređena i zanimljiva izložba masonskih predmeta, objasnila je Ana Lazić.
    Zrenjanin će prirediti izložbu i maskenbal vojnih i službenih uniformi sa kraja 19. i početka 20. veka, kao i izložbu fotografija ženskih aktova, koncerte barokne muzike, a deo "Noći muzeja" biće posvećen Marleni Ditrih, rekla je Sanja Vrzić.
    "Noći muzeja" ove godine se pridružuju, između ostalih, Pančevo, Kragujevac, Kraljevo.
    U Pančevu, Narodni muzej, Galerija savremene umetnosti i izložbeni prostori u ulici Radomira Putnika ponudiće posetiocima različite sadržaje vezane za tradiciju, ali i savremene izume i "stanovnike budućnosti".
    Kraljevčani će saznati kako su se stanovnici njihovog grada zabavljali, oblačili, koju muziku su slušali i šta su čitali '20-tih i '30-tih godina 20. veka, dok će zainteresovani kragujevčani imati priliku da se vrate u ledeno doba i upoznaju životinjski svet tog doba.
    O tome šta beogradska publika može da očekuje u "Noći muzeja", koja će obuhvatiti 63 prestoničke lokacije, uz cenu karte od 250 dinara, novinari će posebno biti informisani 8. maja u razgovoru sa organizatorima. "Noć muzeja" se realizuje uz podršku Ministarstva kulture Srbije, Skupštine grada Beograda i stranih kulturnih centara.
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija

    Prosle godine mi je super bilo na ovoj manifestaciji. Ove godine bih mozda mogla da odem u neki drugi grad..
    Ko nije nikad bio na ovom desavanju, preporucujem vam ovu nocnu setnju.
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija

    Prosle godine je bilo super, a i ove godine cu sigurno ici u vecernju setnju po muzejima i galerijama.....jedva cekam
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija

    Za 2 godine surfovanja nisam nasao zensku osobu koje bi samnom posetila muzej.
    Pozoriste, koncert, jos nekako ali muzeja se svi jeze...

    Zato dajem

    OGLAS

    Trazim odraslu zensku osobu za posecivanje muzeja za noc muzeja i/ili kasnije.
    Tematika muzeja je slobodna, samo da se gleda!

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija



    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Tematika muzeja je slobodna, samo da se gleda!
    Misliš, bez pipanja?
    Sorry, it was beyond my control

    ------------------------

    E, super je, ko god može i voli, neka ne sedi kući
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija

    Ja sam pobornik klasicnih muzeja.
    Tamo se samo gleda!


    Jednom sam opipao neki oklop od nekog Luja XXXXX pa sam skoro leteo napolje...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija

    Super mi je ta manifestacija Ove godine razmisljam da odem u Bgd
    Preporucujem je svima....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija

    Noc muzeja ce biti organizovana i u Banjaluci!
    Jedva cekam
    Savrseno normalna djevojka
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija

    подржавам "децентрализацију" музејских поставки, бејах прошле или предпрошле године у бг и било је незаборавано управо због чињенице да се све дешава ноћу, чаробно је...

    тако да, не пропуштајте то људи!!!!!
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija

    Bio sam pretprošle godine, nikad neću prežaliti što nisam i prošle... Ove godine otkazujem ročište brakorazvodne parnice, ignorišem poziv za služenje vojnog roka, zanemarujem objavljivanje moje slike (desni, ružniji profil) na poternici Interpola i dolazim... A u ppp...eršun, nek' ide sve!
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija

    Beogradska publika biće u prilici da vidi Pikasov klasičan crtež glave iz vremena njegovih Metamorfoza, zatim crtež glave s izrogačenim očima nacrtan četkom na papiru, bez upisanog datuma, kao i rad iz 1964. godine, rađen crnim uljanim pastelom u knjizi koju je umetnik posvetio svom prijatelju. Crteži potiču iz dve privatne kolekcije, jedne vojvođanske i jedne beogradske.
    Ja nisam bila, ali ove godine definitivno idem
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija

    jao meni se uzasno ide i bila sam prosto shokirana shto niko od mojih drugara nije bio raspolozen da ide samnom... i onda, sam nashla pratioca i sad sam
    nije mi jasno zashto moji vrshnjaci nisu zainteresovani... svako veche mozesh izaci u kafic, klub, kafanu ali nije svako veche ceche muzeja...


    I'm not evil.... I'm just up to no-good...
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija

    U prodaji karte za Noć muzeja

    Karte za petu "Noć muzeja", koja će 17. maja od 18 časova do dva sata po ponoći biti održana na 63 lokacije u Beogradu, kao i u još 23 grada širom Srbije, od ponedeljka su u prodaji, saopštili su organizatori.



    Karte, koje važe za sve lokacije na kojima će se "Noć muzeja" odvijati, mogu se kupiti na svim prodajnim mestima IPS-a, u Bilet servisu, kao i preko internet sajta www.biletservis.co.yu po ceni od 250 dinara, saopštila je Umetničko-produkcijska grupa "Noć muzeja.

    Organizatori su pozvali sve zainteresovane građane da posete info kutak "Noć muzeja" koji će od 12. do 17. maja biti smešten u Knez Mihailovoj ulici, ispred restorana "Ruski car", u periodu od 10 do 20 časova.

    Osim Beograđana, provod u petoj "Noći muzeja" očekuje i žitelje Novog Sada, Šapca, Valjeva, Niša, Pančeva, Kragujevca, Kraljeva, Jagodine, Zrenjanina, Sombora, Kikinde, Požarevca, Čačka, Subotice, Užica, Vrbasa, Zaječara, Vranja i drugih gradova.

    B92
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija

    Pola miliona posetilaca u Noći muzeja



    Najmasovnija kulturna manifestacija Noć muzeja održana je u 23 grada Srbije na više od 150 lokacija, a zabeležila je preko 450.000 ulazaka u muzeje. U Beog-radu je na 63 lokacije izbrojano približno 300.000 poseta.

    Najposećenije lokacije u Beogradu bile su Istorijski muzej Srbije (Ubistvo vladara), Narodna banka (Tajna Lepenskog vira), Etnografski muzej (Sviraj svirče), Manakova kuća (Golišave fotografije XX veka), Konak kneginje Ljubice (Vreme ulice 1900-2000), Pedagoški muzej (Đačko odevanje), kao i Rektorat u kojem su Beograđani posle gotovo celog veka videli na snimku beogradsku mumiju.
    Novi Sad je zabeležio 100.000 ulazaka u muzeje. Najposećeniji su bili Muzej Vojvodine (11.000) i Muzej savremene umetnosti (9.000).
    Valjevo je zabeležilo približno 5.000 poseta, a Šabac je evidentirao blizu 10.000 poseta. Zrenjanin je i ove godine zabeležio najveću posetu u svom Narodnom muzeju, a sve zajedno posetilaca je bilo preko 5.000, dok ih je u Kragujevcu bilo više od 2.000. U Pančevu je izbrojano oko 3.000 poseta, a u Užicu 5.000.

    Blic
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Noć muzeja 17. maja na 120 lokacija

    Najbolje fotografije u Noći muzeja

    Umetničko-produkcijska grupa "Noć muzeja" i "Epson" raspisali su nagradni konkurs za najbolju fotografiju snimljenu tokom manifestacije koja je 17. maja održana u 23 grada u Srbiji.
    Konkurs je otvoren do 26. maja, a na njemu mogu da učestvuju i profesionalni fotografi i amateri, navodi se u saopštenju. Fotografije snimljene tokom pete kulturno-zabavne manifestacije "Noć muzeja" treba slati u digitalnom obliku (minimalna rezolucija 3 MPix) na mejl fotokonkurs@nocmuzeja.org.yu ili na CD-u na adresu: Kneza Miloša 25, Beograd.
    Uz rad, potrebno je dostaviti ime, prezime, imejl adresu, kao i vreme, lokaciju i grad u okviru "Noći muzeja", na kojoj je fotografija snimljena. Svi radovi koji uđu u konkurenciju za nagrade biće objavljeni na sajtu "Noći muzeja". Najbolje fotografije će izabrati stručni žiri, a radovi će biti predstavljeni na izložbi u okviru šeste "Noći muzeja" naredne godine.


    Izvor B92
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 13.03.2008, 09:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •