Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare? - Strana 9
Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 789
Prikaz rezultata 121 do 132 od ukupno 132
  1. #121

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Ocutala bih.
    Jednom sam se prevarila, mesajuci se u tudji zivot, a u pitanju je bila moja sestra i to mi je bila skola za ceo zivot.
    Svako najbolje zna sta radi i zbog cega.

  2. #122

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Samo jednoj osobi bih rekla. Ostalima ništa.

    Ok, božemeskloniisačuvaj neke velike krize, jer možda bih gledala da se ugradim...
    Vrag odneo šnalu...

  3. #123

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Ima priča o Sokratu vjerovatno je neću baš vjerodostojno prenijeti, koji je kada mu je neki njegov prijatelj htio nešto saopštiti, pitao:
    - Da li je to lijepa vijest? Hoce li mi ta vijest donijeti nešto dobro? Hoce li ta vijest bilo kome donijeti nesto dobro? Pa ako to nije lijepa vijest, ako nikome neće donijeti dobro, zašto onda želiš da mi je saopshtiš?

    Treba dobro razmisliti prije takve odluke, kojom prvenstveno možeš sebi da zagorčaš život, a onda drugima...
    Da li prevarena osoba uopšte želi to da zna? Možda i zna, ali svjesno zatvara oči i ne bi željela da joj bilo ko drugi to saopšti.

    Nije na meni da prosuđujem koliko je i je li moralno šta drugi ljudi rade, naročito, ako to što oni rade nema nikakve veze sa mnom.

    Možda, ali opet nijesam sigurna, bih peckala i provocirala 'preljubnika', čisto da mu stavim do znanja da je otkriven, pa ako ne želi i nema namjeru da se 'popravi', bar da bude diskretan...

    i , naravno, što manje znam, manje me boli i $ekira...
    Poruku je izmenio Vojvotkinja, 28.08.2009 u 10:27
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  4. #124

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    jednom sam mislio da sam svedok prevare...
    dvoje su se grlili, nepomicno tiho...
    ja nabasao na njih, nisu me primetili...
    nesvesno sam se vratio 10 koraka nazad i prisao sa nekom pricom (oni se pustili kao da se nista nije desavalo...)
    imao sam probleme savesti oko toga, mesecima, pomisao da dvoje meni dragih u raznim brakovima se grle... pa nisam razumeo, nismo mi takva porodica, sta se to desava...

    Za godinu dana sam saznao da njen mlad muz ima rak.. On (brat njenog muza) ju je tesio, verovatno je tada saznao vest, ili je ona naprosto izgubila snagu...
    Uh, sta bi sve unistilo, da sam nekome rekao pogresno shvacenu situaciju? Ko bi ih oprao?

    Od tada, pa nadalje, nije moja briga, ne moram da znam i ne zelim da znam...
    Ako me pitas sto ti nisam rekao da te varaju... pa sto nisi video/la sam?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #125

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Sve sam joj rekla.
    Mislim da me još uvek ne shvata ozbiljno.




  6. #126

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Verovatno bi svako od nas prvo pomislio da nije fazon prećutati tako nešto svojim prijateljima, ali sa druge strane - koliko mi imamo prava da se nekome mešamo u život? Šta ako moja prijateljica ne bi mogla da oprosi mužu i šta ako se njihov brak baš zbog toga raspadne, a pri tom ona nije želela da sazna za neku njegovu avanturu? Ko sam ja da rasturam nečije veze? Opet, nije li licemerno i, na kraju krajeva neljudski, ćutati prijatelju o tako nečemu? Čak i kada biste se odlučili za opciju "ne ubadam nos u tudje živote" da li biste mogli da istrajete i svojoj prijateljici/prijatelju ćutite o tome?
    Da li je naša moralna obaveza da prijavimo ovako nešto ili možda nemamo pravo da odlučujemo o životu naših prijatelja... a prijavljivanje prevare partnera bi svakako uticalo na njihove živote...
    Da se osvrnem na ovo da tko li sam ja da rasturam nečije veze.. Ne rasturam ja sa time što bih prozborila.

    Ako mi je draga osoba koja biva prevarena, rekla bih. Zašto da netko od nje radi idiota i majmuna? Ako sam nekome prijatelj u pravom smislu riječi tada sam već upetljana u njihov život. Sami su mi dali dozvolu.

    Sva sreća, nisam se susrela sa time i nadam se da neću jer iako sada ovako mislim tko zna bih li mogla postupiti u takvoj situaciji baš tako. Vjerujem da bih ali uvijek postoji ali..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  7. #127

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Razmisljam, da li bih ili ne? ...nisam bila u takvoj situaciji da bih olako odgovorila-progovorila. Zamislila sam obrnutu mogucnost... da meni neko prenese 'corpus delikte, dragoGa mi u akciji'. Iskreno, ne bih volela. Ako je i najpoverljivija osoba, ne.... Otkricu sama (kad-tad), i nositi se s tim kako god (nije tema). Ne bih se (u)mesala u niciju vezu, 'otkrice' bih sacuvala za sebe (ne bih ga sirila dalje, niti blatila krivca, niti sazaljevala 'zrtvu prevare'), ali bih psovala dan kada sam postala svedok...

  8. #128

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?


    Sačuvaj me Bože, sutra, ako varam, može mi se vratiti kao bumerang. Više volim da priznajem, nego da se pravdam.
    Uostalom, prevareni uvek prvi znaju, pre svih nas, eventualnih svedoka. Samo neće sebi da priznaju.

  9. #129

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    I tako, ničim izazvana nađoh se na ovoj temi
    Prevara se, doduše, nije desila (iako mnogi i samu pomisao karakterišu kao prevaru).
    Prevara se neće ni desiti (bar ova, konkretna...za druge ne'am pojma) jer sam ja "potencijani" učesnik u toj prevari (što bi se reklo...kod mene su svi konci).
    Da je prijatno...nije...čuti izlive osećanja od muža (može se reći moje najbolje i jedine) drugarice...
    I biće u najmanju ruku *ebeno naše dalje, porodično druženje i okupljanje...
    Nit' luk jela nit' luk mirisala (niti ga sadila niti ga čupala) a smrdi mi na sve strane
    Budi pametan i pravi se lud

  10. #130

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Bila sam mnogo mlada i zelena i prijavila prevaru i pokajala se zestoko nakon toga... Od tada, vise me ne zanima ko sta radi i sa kime, jednostavno, jako je nezahvalno uopste se mesati u takve intimne price i zivote ljudi...

  11. #131

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Nista,to je danas normalna pojava a i 21 je vek.Sve je dozvoljeno i po zakonima EU.

  12. #132

    Odgovor: Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?

    Nista.Ni ja ne bih ocekivala da bilo ko uradi bilo sta kad bi video ili znao.

Strana 9 od 9 PrvaPrva ... 789

Slične teme

  1. Šta biste uradili, a ne smete!?
    Autor yige_gui u forumu Pričaonica
    Odgovora: 165
    Poslednja poruka: 09.02.2016, 13:14
  2. Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 06.06.2014, 22:58
  3. Kad biste bili...
    Autor Kill Bill u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 2284
    Poslednja poruka: 18.09.2013, 20:37
  4. Kad biste mogli...
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 15.01.2012, 20:02
  5. Kakva biste veštica bili?
    Autor Goga u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 09.12.2009, 20:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •