Ženstvenost - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 72

Tema: Ženstvenost

  1. #46

    Odgovor: Ženstvenost

    "Sex-appeal is 5% of what a woman thinks she is, and 95% of what a man thinks she is." -- To je jednom izjavila Sofija Loren, jedna od najseksipilnijih zena ikada. Ja to razumem tako da svaka zena moze biti seksi i zenstvena u svakom trenutku. Ponekad je dovoljan samo jedan pogled, prosto upucen citavom svetu: ono "nesto" sto zraci u ocima i govori "Ovo sam Ja, jedinstvena i neponovljiva, Zena."

  2. #47

    Odgovor: Ženstvenost

    Pa s obzirom da sve na brzinu radim-mackanje, tusiranje, sredjivanje itd. zenstveno se osecam kada svemu tome posvetim malo vise vremena nego obicno...tipa duga kupka, pa posle toga detaljno sredjivanje lica, kose i ostalog... Iako posle svega pozelim da se zovem Milorad, ja i dalje ne odustajem
    ...I am a dreamer and when i wake, you can't break my spirit - it's my dreams you take...

  3. #48

    Odgovor: Ženstvenost

    Ženstvenost je najlepša osobina žena. Ja je smatram složenim fenomenom koji je balans i materijalizacija svih najlepših ženskih i opšte ljudskih atributa u jednoj osobi nežnijeg pola.

    Ženstvenost je neprevaziđeni mejk ap i kvalitet koji se ne može nadomestiti ni najskupljim silikonima, ni najpoznatijim modnim markama.

    Ženstvenost je suštinski brend svake žene, svake dame i najjače žensko oružuje...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #49

    Odgovor: Ženstvenost

    Upravo i ja htedoh reci da sminka i stikle ne moraju da budu odraz zenstvenosti. Zena ipak nosi to u sebi. Nisu sve zene jednako zenstvene, kao sto nisu ni sve sarmantne. Neko je rekao da to nosimo u sebi i tacno je tako. Ono sto nam je priroda podarila najvise dolazi do izrazaja, svaka nadogradnja je dobro dosla, ali na ono sto vec posedujemo.
    Zenstvenost je u pokretima, gestikulaciji, osmehu, pogledu, nikakva garderoba to ne moze da zameni, a jos manje sminka.
    "Zivot je ono sto ti se desava dok ti pravis planove za zivot"

  5. #50

    Odgovor: Ženstvenost

    Citat tutifruti kaže: Pogledaj poruku
    Zenstvenost je u pokretima, gestikulaciji, osmehu, pogledu, nikakva garderoba to ne moze da zameni, a jos manje sminka.
    bash takO...dodao bih josh i nachin na koji djelUje,gowor...i to je onda kompletna zenstwenosT

  6. #51

    Odgovor: Ženstvenost

    Ako se osecam zenstveno kad se probudim sve cu sebi urediti samo da budem jos zadovoljnija.
    Zenstvenost je ono sto u sebi nosim, cime zracim.
    Odrazava se osmehom na licu i umerenoscu.
    Na stranu to sto obozavam visoke stikle i suknje do kolena, ili uske haljine da istaknem struk i bokove.. osecam se zenstveno i kad sam u trenerci i patikama..
    Ali ima dana kad ne zelim iz kreveta da ustanem, i dzabe garderoba i sminka kad se bas bezveze osecam..

  7. #52

    Odgovor: Ženstvenost

    Ženstvenost... Pa to je valjda ono što, po stavu, izgledu i zračenju, seke razlikuje od bata... Ne bi se možda o tom fenomenu ni pričalo da u poslednje vreme te razlike ne postaju sve manje.

    Da bi osigurale svoj autoritet ili čvrst stav u svojoj okolini, mnoge žene danas izbegavaju ispoljavanje ženstvenosti. Razlog je predrasuda da ženstvenost na prvom mestu znači neku krhkost, nešto što se može sa par fazona obrlatiti, odvući na svoju stranu, u krevet, recimo.
    Savremena žena ima potrebu da se ogradi od karikatura, od svevrišteće, do kraja vulgarizovane "ženstvenosti" koja nas zatiče na svakom koraku.
    Zato, da bi to izbegle, žene se unapred ponašaju kao "tate". Osnovno oružje kojim se žene služe da bi zaslužile poštovanje svojih intelektualnih i drugih osobina je stav: "E, ne'š me muvati."
    Možda se sve svodi na igru hormona koja je nekom prirodno data, a nekom ne, ne znam, ali mislim da je svet mnogo lepši i uzbudljiviji ako se bipolarnost očuva, ako muževnost i ženstvenost ostanu simboli lepote i privlačnosti. U suprotnom, svi ćemo jednog dana biti isti, a mene ta slika ipak užasava...
    Vrag odneo šnalu...

  8. #53

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Svaka žena može biti ženstvena ako je takvom napravi muškarac.

    Teška srca priznajem da je ovo tačno..
    sve ostalo je nekako izveštačena ženstvenost i ubeđivanje same sebe..bar meni deluje tako..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  9. #54

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Teška srca priznajem da je ovo tačno..
    sve ostalo je nekako izveštačena ženstvenost i ubeđivanje same sebe..bar meni deluje tako..
    Ne mislim da ženstvenost zavisi isključivo od muškog uplitanja, iako ono jeste možda osnovna motivacija i podsticaj. Da li to znači da bi, ako bi eksperimentalno uklonile sa sveta sve muškarce, sve mi odmah izgledale i ponašale se kao Maradona ili Velja Ilić?
    Posmatram ženstvenost kao nešto što je suprotno od muškobanjatosti... I ne mislim ni da je "Pigmalion" pravi primer, jer govori o podčavanju manirima, o pristojnosti. Tvrdim da i priprosta, u rite obučena devojka može zračiti i šarmom i ženstvenošću. I mislim da je Liza Dulitl upravo svojom ženstvenošću inspirisala Higinsa, koji se samo potrudio da je poduči zanatu dopadljivosti i prihvaćenosti u svom (visokom) društvu...
    Vrag odneo šnalu...

  10. #55

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    ... I ne mislim ni da je "Pigmalion" pravi primer, jer govori o podčavanju manirima, o pristojnosti. Tvrdim da i priprosta, u rite obučena devojka može zračiti i šarmom i ženstvenošću. I mislim da je Liza Dulitl upravo svojom ženstvenošću inspirisala Higinsa, koji se samo potrudio da je poduči zanatu dopadljivosti i prihvaćenosti u svom (visokom) društvu...
    Da, ovo bi zaista moglo biti baš ovako. Verovatno i jeste u nekom stepenu, ali sam siguran i to da tu ipak nešto i nedostaje. Stečeni faktori koji utiču na formiranje svakog od nas, se ne mogu zanemariti i prenebregnuti tvrdeći da se dame rađaju sa ženstvenošću i da se na nju, kasnije, ne može uticati. Svi se mi, zahvaljujući naslednim faktorima, rađamo sa predispozicijama. Sa osobinama, kvalitetima i manama u kondicionalu. Naša socijalizacija je ta koja u određenoj meri utiče na stepen artikulacije našeg genetskog potencijala. To je valjda jasno...

    Ne znam da li je uglađeni, strpljivi, ali i sebični Higins uticao na na razvoj ženstvenost izuzetne Lize Dulitl, ali joj je svakako pomogao da je bar malo lepše upakuje u neku novu formu, a, priznali to mi ili ne, forma ume da bude često i sama deo sadržine....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  11. #56

    Odgovor: Ženstvenost

    Meni nista,kad me muski vide na fudbalu prva pomisao je da sam muskaraca,e onda kad me malo blje upoznaju skapiraju das zenstvena.Nekako zena treba se rodi sa tim manirima,ako ih nema jednostavno cela izvestacena u tom pokusaju da zenstvenosti.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  12. #57

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Da, ovo bi zaista moglo biti baš ovako. Verovatno i jeste u nekom stepenu, ali sam siguran i to da tu ipak nešto i nedostaje. Stečeni faktori koji utiču na formiranje svakog od nas, se ne mogu zanemariti i prenebregnuti tvrdeći da se dame rađaju sa ženstvenošću i da se na nju, kasnije, ne može uticati. Svi se mi, zahvaljujući naslednim faktorima, rađamo sa predispozicijama. Sa osobinama, kvalitetima i manama u kondicionalu. Naša socijalizacija je ta koja u određenoj meri utiče na stepen artikulacije našeg genetskog potencijala. To je valjda jasno...

    Ne znam da li je uglađeni, strpljivi, ali i sebični Higins uticao na na razvoj ženstvenost izuzetne Lize Dulitl, ali joj je svakako pomogao da je bar malo lepše upakuje u neku novu formu, a, priznali to mi ili ne, forma ume da bude često i sama deo sadržine....
    To je tako, pod uslovom su nam manirizam, elegancija, dikcija i pravilno držanje apsolut ženstvenosti. Što bi značilo da bi svima nama ženama uzor bila neka britiš lejdi i čajić u pet. Ah, pih, odbijam..
    Ženstven može biti i možda nepropisan grleni smeh, ženstveno može biti i praskanje od besa, a ne samo obavezno damsko ponašanje.
    Seksipil je ono zbog čega se muškarci lože na žene, pristojno ponašanje je ono zbog čega ih poštuju, a ženstvenost je ono zbog čega ih vole. Bar ja tako cenim...
    Vrag odneo šnalu...

  13. #58

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    To je tako, pod uslovom su nam manirizam, elegancija, dikcija i pravilno držanje apsolut ženstvenosti. Što bi značilo da bi svima nama ženama uzor bila neka britiš lejdi i čajić u pet. Ah, pih, odbijam..
    Ženstven može biti i možda nepropisan grleni smeh, ženstveno može biti i praskanje od besa, a ne samo obavezno damsko ponašanje.
    Seksipil je ono zbog čega se muškarci lože na žene, pristojno ponašanje je ono zbog čega ih poštuju, a ženstvenost je ono zbog čega ih vole. Bar ja tako cenim...
    Ma nisu ovde u pitanju manirizam, dikcija, elegancija i ostalo tema. Oni su sredstvo i primer da se ukaže na nešto dublje i složenije. Ono što želim da kažem je da nasledni i stečeni faktori u jednoj interakciji i svojevrsnoj sinergiji daju krajnji rezultat koji se zove formirana ličnost i da je pogrešno tvrditi da se žena rađa sa ženstvenošću ili bez nje, ali i to da se od neke osobe ako nema predispozicije, za slikanje recimo, ne može socijalizacijom napraviti Milena Pavlović ili Frida Kalo. Nadam se da smo se sada razumeli.

    A, to zbog čega se muškarci lože na žene, zbog čega ih poštuju i vole, često ne znaju ni muškarci sami. I to je dobro što je tako, a objašnjenje nije toliko ni važno, već samo činjenica da zaista volimo žene i, kako to lepo kažete, ložimo se na vas, poštujemo vas, ali i mrzimo, patimo, podcenjujemo, maltretiramo itd, takođe često neznajući zašto je to tako...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #59

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ma nisu ovde u pitanju manirizam, dikcija, elegancija i ostalo tema. Oni su sredstvo i primer da se ukaže na nešto dublje i složenije. Ono što želim da kažem je da nasledni i stečeni faktori u jednoj interakciji i svojevrsnoj sinergiji daju krajnji rezultat koji se zove formirana ličnost i da je pogrešno tvrditi da se žena rađa sa ženstvenošću ili bez nje, ali i to da se od neke osobe ako nema predispozicije, za slikanje recimo, ne može socijalizacijom napraviti Milena Pavlović ili Frida Kalo. Nadam se da smo se sada razumeli.
    Tema su, ako dajete taj komad za primer, jer je to upravo njegova glavna tema.
    U ovom drugom ima istine, slažem se da se na opšti utisak o ženstvenosti može uticati spolja.

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    A, to zbog čega se muškarci lože na žene, zbog čega ih poštuju i vole, često ne znaju ni muškarci sami. I to je dobro što je tako, a objašnjenje nije toliko ni važno, već samo činjenica da zaista volimo žene i, kako to lepo kažete, ložimo se na vas, poštujemo vas, ali i mrzimo, patimo, podcenjujemo, maltretiramo itd, takođe često neznajući zašto je to tako...
    Pa, samo što dubljom sinergijom i inerakcijom vas muškaraca i nas žena, mogu se izbunariti pravi odgovori...
    Vrag odneo šnalu...

  15. #60

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ženstven može biti i možda nepropisan grleni smeh, ženstveno može biti i praskanje od besa, a ne samo obavezno damsko ponašanje.
    Seksipil je ono zbog čega se muškarci lože na žene, pristojno ponašanje je ono zbog čega ih poštuju, a ženstvenost je ono zbog čega ih vole. Bar ja tako cenim...
    Ovde se uglavnom slažem .
    Mada bih dodao da poštovanje može biti reakcija na inteligenciju .
    Ženstvena je ona žena koja zrači..pa bila i u ritama i bez trunke hemije na sebi. Unutrašnja hemija je ono što preovlađuje.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •