Ženstvenost - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 72 od ukupno 72

Tema: Ženstvenost

  1. #61

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ne mislim da ženstvenost zavisi isključivo od muškog uplitanja, iako ono jeste možda osnovna motivacija i podsticaj. Da li to znači da bi, ako bi eksperimentalno uklonile sa sveta sve muškarce, sve mi odmah izgledale i ponašale se kao Maradona ili Velja Ilić?

    Ma jeste, osnovna motivacija su muškarci..i htele mi to da priznamo ili ne, drugačije se ponašamo u isključivo ženskom društvu, a drugačije kad postoji neki muškarac, pogotovo muškarac vredan pažnje..i drugačije izgleda voljena žena, od one koja to nije..

    a što se tog eksperimenta tiče, verujem da žene više ne bi bile žene da nije muškaraca..možda ne odmah, ali vremenom bi izgubile ženstvenost i samo pojedine bi je zadržale u tragovima..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  2. #62

    14 Odgovor: Ženstvenost

    Ma kako muškarci...
    Ne isključujem ih u samom startu, ali su oni samo reper, i to možda...
    Ukoliko sam raspoložena, i budim se sa osmehom na usnama (što nije nužno vezano za osobu suprotnog pola), ako sam zadovljna i ispunjena...

    Jednostavno, vidim sebe kao ženstvenu i u trenerkama i patikama, jer osećam i znam - što je još bitnije, da zračim...

    Uostalom, mini suknja se ne nosi guzom, već glavom...

    Zato pišem o ženstvenosti, kao o nečemu čega smo, ili svesne, ili nismo....
    Ako nismo - džaba sve...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #63

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Ma jeste, osnovna motivacija su muškarci..i htele mi to da priznamo ili ne, drugačije se ponašamo u isključivo ženskom društvu, a drugačije kad postoji neki muškarac, pogotovo muškarac vredan pažnje..i drugačije izgleda voljena žena, od one koja to nije..

    a što se tog eksperimenta tiče, verujem da žene više ne bi bile žene da nije muškaraca..možda ne odmah, ali vremenom bi izgubile ženstvenost i samo pojedine bi je zadržale u tragovima..
    Ma jasno, ženstvenost jeste u najvećoj meri angažovana u cilju dopadanja suprotnom polu, ali pošla sam od toga da ona ipak ne podrazumeva samo to. Možda se žene u odsustvu muškaraca ponašaju opuštenije, manje u tom ženstvenom smislu provokativno i zračeće , ali ne u toj meri da ih možemo baš jednačiti s muškarcima.
    Za eksperiment si verovatno u pravu, mada mislim da bi rodna uniformnost ipak iznedrila neka druga dva polariteta, uvek je tako u prirodi. Onda bi verovatno one muškobanjaste dale svoj maksimum u tome, a druge ostale ženstvene, ravnoteže radi.. Ali, daleko bilo...
    (Mada, evo sad mi pada na pamet kako bi izgledala planeta nastanjena samo muškarcima, i kako bi mačisti reagovali na onaj nežniji, ženstveniji deo populacije... )
    Vrag odneo šnalu...

  4. #64

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    a ali ne u toj meri da ih možemo baš jednačiti s muškarcima.

    to ni slučajno..ionako sam teška srca priznala sve ono što sam do sada napisala na ovoj temi..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  5. #65

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Nije mi potrebno ono klasično kavaljersko "otvori mi vrata" "izmakni mi stolicu" "pomeri mi nameštaj" "otvori mi flašu" itd, dok ja to mogu sama (mada je voda vodu nekad otvoriti stvarno jebeno teško), ali se ne bunim ako neko ima potrebu to da radi.

    Meni je potrebno da mi onaj koji piški stojeći veruje (a 99% ih ne veruje ženama). Da budem posebna u njegovim očima (a ne jedna od mnogih, jer ima pun penis žena na planeti). Da ne budem ona koja je "baš za njega izabrana", jer mu je važnije to što smatra svoj izbor ispravnim (pa me to čini posebnom ), a ne to što sam "vredno biće". Ifjunouvotajmin. E to me čini ženstvenom, ako pričamo o muškarcima. I sa takvima sam u životu i bila.

    Ne definišem svoju ženstvenost materijalnim stvarima, niti se ona otkriva na prvi pogled (umem nekad biti poprilično muškobanjasta ), niti fizičkim izgledom. Ne moram izbaciti sise da bih bila ženstvena. Svaka može da nalakira nokte, obuče dobar veš, kupi puder i ruž (čak i muškarci na ovaj način mogu biti ženstveni ), itd. Ženstvena sam onoliko koliko sam to u tuđim očima. Svaka žena može biti ženstvena ako je takvom napravi muškarac. Najvažnije je ne izgubiti to nešto što rođenjem imamo unutra, ponekad uspavano, ovom turbo emancipacijom. Možda je nekada ženstveniji način na koji ćeš obrisati suzu, nego način na koji ćeš hodati ili se našminkati.

    Also, lepota i ženstvenost se često mešaju.

    Mislim, ako se ovde misli na erotsko-estetski smisao, onda sam promašila temu A?
    nisam naisla na bolji i potpuniji odgovor na ovoj temi.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #66

    Odgovor: Šta vam je potrebno da biste se osećale ženstveno?

    Zenstvenost se ne uci, niti se dobije kad se obuces lepo, izazovno ili doteras. Poznajem zene koje imaju para i mogu sebi dozvoliti da kupe najskupe komade odece, cipele, sminku i td. Lepa kosa, sminka, odeca, ne cini ih zenstvenim iz jednostavnog razloga - ima neke hladnoce u njihovom karakteru, pa ne mozete reci da su zenstvene.
    Moze zena da obuce i musko odelo, da ima kratku kosu i sasvim malo sminke na sebi,ili da bude bez nje, pa da opet bude zenstvena.
    Nacin na koji hoda, smesi se, prica...kako se ponasa uopste, to je cini zenstvenom. Jednostavno zraci zenstvenost iz nje.
    I ne mora da uvek ima muskarca pored sebe, kako bi se osecala zenstvenom.
    Poruku je izmenio Bombica, 23.04.2009 u 21:07 Razlog: edit


  7. #67

    Odgovor: Ženstvenost

    Citat Muckota kaže: Pogledaj poruku
    Šta je ono osnovno što u vama budi "ženstvenost"? Kako uopšte definišete tu ženstvenost i šta vam je potrebno da biste se tako osećale?
    Od dana do dana ovisi da li ću se ja osjećati ženstveno ili ne. Iako vjerujem da, kao i kod seksipila tako i kod ženstvenosti, ili to netko ima ili nema. Odjeća nema veze sa time. Smatram da se ženstvenost vidi u ženskim manirama, načinu govora, pokretima..

    Kako sam negdje pročitala - Ženstvena je ona žena koji voli biti žena.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #68

    05 Zenstvenost

    Hajd muskarci da cujem sta je za vas zenstvenosti? Shta po vama cini zenu zenstvenom ?

    A mogu i zene da se urdruze u raspravi,ako muskarci od previse price o zensvenosti,zastanu
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  9. #69

    Odgovor: Zenstvenost

    Rekao bih da je to individualna stvar .Stvar ukusa...Ženstvenost....Izostaviću fizičko objašnjenje jer mislim da je nepotrebno.Govoriću o svojoj dragoj.
    Način na koji ispija jutarnju kafu,način na koji se ruga dok sluša najnovije vesti....prvi osmeh nakon što se probudi....ljutnja jer je pukao bod na čarapi...kultura držanja...pogled ispunjen čežnjom... žudnja...

  10. #70

    Odgovor: Zenstvenost

    Ženstvenost ?
    Po meni...to je, pre svega, njena svest o samoj sebi, njeno prihvatanje sebe i shodno stepenu istog, "zračenje" te harmonije oko sebe .
    To je onaj stepen...kada osoba, nesvesno, "šalje" poruku okolini da je kompletna, sigurna, zadovoljna...Koja ničime ne mora da se "upinje" da bi dokazala sve to..jer je više nego očigledno da sve to nije nikakva maska.
    BTW...sve napred rečeno...se skoro identično može reći i za pravog muškarca..
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #71

    Odgovor: Zenstvenost

    Mislim da je ženstvenost energija koju žena nosi u sebi.Nekad je manje a nekad više izražena.Takodje mislim da svaka žena poseduje tu osobinu i da ona naročito dolazi do izražaja kad se žena oseca ispunjeno i željeno.

    Neki to mešaju sa zavodljivošću.Zavodljivost je nešto što žena može uz pomoć garderobe,načina hoda ili govora,parfema,pogleda sama dozirati kad to želi i usmeriti ka kome želi.

    Ženstvenost je nešto što dolazi iznutra ,što se oseti,što se ne da folirati.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  12. #72

    Odgovor: Zenstvenost

    Nije preduslov,visoka stikla,dobri komadi garderobe i dobra sminka da bi jedna zena bila zenstvena.Ona to u sebi nosi ili ne. Dakle s tim se radjamo i imamo ili smo zakinuti. Naravno zenstvenost dolazi jace do izrazaja ako zena odise samopouzdanjem,ako je zadovoljna i ispunjena.
    Nikad ne reci nikad !

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •