"Majska skupština" u Karlovcima
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    "Majska skupština" u Karlovcima

    Povodom 160 godina od proglašenja Vojvodine, u Sremskim Karlovcima se od 5. do 8. maja organizuje manifestacija "Majska skupština".
    Prema rečima pokrajinskog premijera Bojana Pajtića, od Majske skupštine 1848. godine kada je proglašeno Srpsko vojvodstvo menjali su se teritorijalni okviri i države, ali je Vojvodina do danas ostala region. "U trenutku kada je nastajala, Vojvodina je nastala kao izraz potrebe Srba, koji su živeli u tom delu Austrougarske, da ostvare svoju kulturnu, prosvetnu i versku autonomiju. Nakon što je ušla u zajednicu sa Srbijom Vojvodina, a potom i u Kraljevinu Srba, Hrvata i Slovenaca, dobila je drugačiji profil i danas predstavlja multietničku regiju, koja u Srbiji predstavlja lokomotivu razvoja i most Srbije prema Evropskoj uniji", rekao je Pajtić.
    Predsednik Opštine Sremski Karlovci Milenko Filipović je istakao da je glavni cilj ove manifestacije, koja traje četiri dana, da se brojnim kulturnim sadržajima mladi ljudi podsete na ovako značajan datum u našoj istoriji.
    Program proslave 160 godina postojanja Vojvodine počinje 5. maja u podne svečanom sednicom Skupštine Vojvodine u Karlovačkoj gimnaziji. Tokom četiri dana predviđene su izložbe, pesnički susreti, akademije, otvaranje Muzeja Branka Radičevića, kao i koncerti Vlade Georgijeva, Zdravka Čolića i grupa Apsolutno romantično, Legende i Van Gog.
    (021)
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: "Majska skupština" u Karlovcima

    Evo, nađoh i program, doduše, očigledno da još uvek nije 100% siguran.
    Citat Karlovačkibiser kaže:
    160 ГОДИНА ОД ОДРЖАВАЊА МАЈСКЕ СКУПШТИНЕ
    Како сазнајемо дошло је и до мањих измена програма , па би уместо Балашевића требало да наступи рок група Van Gogh за коју се слободно може рећи да има и већу популарност међу младима.
    Sтога можемо очекиват након Чолићевог концерта велику посету и следеће вече 8 маја када ће овај састав одржати свој концерт у центру Карловаца
    160 ГОДИНА ОД ОДРЖАВАЊА МАЈСКЕ СКУПШТИНЕ И ПРОГЛАШЕЊА СРПСКОГ ВОЈВОДСТВА У СРЕМСКИМ КАРЛОВЦИМА

    Од 5. - до 8. маја одржат ће се манифестација којом ће се у Сремским Карловцима обележити 160 година од одржавања Мајске скупштине и проглашења Српског Војводства. Према писању ДНЕВНИКА учесници програма су:
    5. маја центар Карловаца - групе АПСОЛУТНО РОМАНТИЧНО И ЛЕГЕНДЕ
    6. маја - ВЛАДО ГЕОРГИЈЕВ
    7. маја - ЗДРАВКО ЧОЛИЋ
    8. маја - одржат ће се свечана академија у 20 часова на којој се очекује присуство председника војвођанских општина, представника власти, бројних амбасадора и др....
    Након академије у центру карловаца концерт ће одржати ЂОРЋЕ БАЛАШЕВИЋ.
    Током манифестације бит ће приређена и изложба слика са препознатљивим мотивима војвођанских општина и иѕложба монографија војвођанских општина.
    Покровитељ манифестације која ће се искористит и за уређење Сремских Карловаца је Извршно веће АП војводине.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: "Majska skupština" u Karlovcima

    Sinoc bio i uzivao u svirci benda "Apsolutno romanticno" sa gostima, od kojih je jedan bio pevac zaboravljene grupe "Griva", i legendarnih "Legendi".

    Veceras ponovo u SK da uzivamo uz muziku i pesmu Vlada Georgijeva.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: "Majska skupština" u Karlovcima

    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: "Majska skupština" u Karlovcima

    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: "Majska skupština" u Karlovcima

    Karlovci stižem večeras
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: "Majska skupština" u Karlovcima

    Evo i mene, večeras, sutra kao i prekosutra veče



    edit: evo i mene sutra i prekosutra
    Poruku je izmenio robins, 06.05.2008 u 21:16 Razlog: kia :-)
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: "Majska skupština" u Karlovcima

    Bila sam u Karlovcima, bilo je bas zanimljivo, Vlado Georgijev je bio super.

    Ko ide na ovu festu moze da poseti i izlozbu vostanih figura. Tu je izlozba na trgu...
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: "Majska skupština" u Karlovcima

    malopre sam stigao.

    Cola ga je odradio, svaka mu cast.

    Nisam ocekivao da ce se vratiti na bis. A i mase je bilo, masala.

    P.S. Sta ce biti sutra? Cuo sam da je doslo do nekih izmana, ali ne znam kojih.
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: "Majska skupština" u Karlovcima

    Izmena je da ne peva Djordje Balasevic nego grupa Van Gogh.
      Vrh

  11. #11

    "Majska skupština" u Karlovcima

    Jos jedna izmena.

    Nije ni Van Gogh, vec Prljavo kazaliste.

    Izvinjavamse svima koji su zbog moje poruke odjurili u Karlovce da slusaju Kazaliste.

    Nije opravdanje ali, ja sam jurio iz Karlovaca da se presvucem i da idem da ih slusam. Sve sam uradio i kada sam stigao ponovo u Karlovce "odusevio se" sto su mi clanovi Kazalista jako licili na clanove Garavog sokaka.

    Iskoristio bihovu priliku da malo opletem po organizatorima celog dogadjaja koji se ni malo nisu potrudili da medijski isprate ceo dogadjaj, pocev od koncerta Legendi prvog dana, pa preko Georgijeva i Cole, do toga da se nije znalo ko ce pevati zadnje vece dok nisu na binu izasli Garavi. Cini mi se da ni oni sami, ni po izlasku na binu, nisu bili sigurni da li su na pravom mestu u pravo vreme.

    Za kraj. Jedino dobro je to sto je bio organizovan vatromet za zatvaranje. Nista spektakularno, ali...

    Veliki pozdrav i jos jedno izvinjenje.
    Poruku je izmenio BaneK, 10.05.2008 u 12:07 Razlog: uzastopni postovi
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."
      Vrh

Slične teme

  1. Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 17.11.2010, 00:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •