Koliko ste tolerantni?
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 75
  1. #1

    Koliko ste tolerantni?

    Zanima me gde zavrsava vas prag tolerancije,kad su partnerski odnosi u pitanju.Da li ste od onih koji su u stanju da prasnu za sitnicu,ili pazljivo 'birate svoje bitke' odnosno situacije u kojima mozda postoji razlog za neku raspravu?Koliko ste u stanju da cutite u slucaju da vam nesto ne odgovara?

  2. #2

    Odgovor: Koliko ste tolerantni?

    Izuzetno sam tolerantna, presla sam preko nekih stvari preko kojih drugi ljudi mozda ne bi, i opet bih to uradila, jer znam da vredi. Planem za sekund, ne umem da sakrijem emociju, kada me nesto povredi - ja prosto ne mogu da cutim o tome. Pokusam da cutim, pa da nadjem najzgodniji trenutak da ospem paljbu, ali ne ide... nema sanse. Ja moram da kazem
    Uglavnom, prilicno sam tolerantna, ali uvek kazem ono sto mi smeta. Nemam nameru da mu cutim i da sebe izjedam iznutra. Jedino se pricom moze doci do kvalitetne veze.

  3. #3

    11 Odgovor: Koliko ste tolerantni?

    prasnem u djelicu sekunde i to uglavnom zbog sitnica, ali se isto tako i ohladim i zaboravim u momentu zbog cega sam praskala. a sto se tice krupnih stvari, tu imam obicaj da cooliram i na razuman nacin kazem sto mi smeta.
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Koliko ste tolerantni?

    Primecujem kod sebe tendenciju ka tome da precutim (i da se samo nadurim ) uz izgovor da cu to nesto reci kad bude pogodnija prilika... Medjutim, ako ne kazem odma' - necu ni reci, jer to kasnije potisnem u mali mozak i ne potezem tu temu ponovo. Ali ono za sta imam sve manje zivaca je ponavljanje jedne te iste primedbe over and over again, tako da posle izvesnog broja ponavljanja samo ubacim neku zajedljivu opasku koja doticnom bilo jasno stavlja do znanja da vise ne nameravam da ponavljam nesto sto on vrlo dobro zna
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #5

    Odgovor: Koliko ste tolerantni?

    manje nego sto on to zasluzuje..

  6. #6

    Odgovor: Koliko ste tolerantni?

    Ne volim rasprave ni u kom smislu. Ma koliko povredjen bio, bar u svojoj glavi, pokusavam da nadjem neki balans sa samim sobom i smirenim razgovorom izvedem istinu na djelo. Mada koliko god ta moja tolerancija bila jaka ako sa druge strane nailazi na prepreke e onda znam da budem jako netolerantan. Stavise, tad krece lavina inata i sve da je bijelo ja cu reci da je crno
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #7

    Odgovor: Koliko ste tolerantni?

    Pa...recimo da sam tolerantna. Kada su u pitanju konkretne stvari koje mi smetaju, skrenem paznju na to i trudim se da razgovorom dodjemo do nekakvog resenja. Ali, sa druge strane, neke sitnice jednostavno ne mogu da tolerisem, i malo mi treba da popizdim...e onda i oca..i mamu...i strinu...i svu dalju i bliznju rodbinu... Ali, ako mi je za utehu ili tom nekom, mene to brzo prodje

    P.S. Eto ja malo opet kontradiktorna...
    "Bupu pi du pu !"

  8. #8

    Odgovor: Koliko ste tolerantni?

    Nekada davno, tolerancija mi je bila misaoni pojam!
    Znači, onako kako se osećam, tako pričam, tako delam...
    ni sekund zadrške...planem pa kud puklo da puklo...

    Vremenom sam shvatila jednu stvar:
    nekada ona druga osoba, a posebno baš u trenucima kada se odvija situacija koja zahteva toleranciju, nije spremna da prihvati razgovor i argumente...
    I ne samo ona..i ja sam tada najčešće usijane glave i ne razmišljam baš najtrezvenije...

    Zato...udahnem duboko..i prećutim..
    Prećutim da bih ja sredila svoje misli i osećanja
    Prećutim da bi ta druga osoba sredila to isto i ohladila glavu...

    I onda kada se pojavi zgodan trenutak
    ako se ne pojavljuje..stvorim ga ja sama
    i onda napadnem problem koji se pojavio onomad...

    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  9. #9

    Odgovor: Koliko ste tolerantni?

    Prema sitnicama jako tolerantna,krupne stvari odmah rascicavam razgovorom,ne odlazem nista jer ne zaboravljam i ako cuvam u sebi ima samo da kad buknem napravim haos,zato je to odmah resim
    I isto ocekujem od njega,nek kaze sta ima il nek cuti zauvek
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  10. #10

    Odgovor: Koliko ste tolerantni?

    Po mom misljenju, ja sam razumno tolerantan, znam koliki znacaj u vezi nosi tolerancija i nekako mi je to prirodno. Sa druge strane, u recimo razgovoru sa drugovima (koji su stvarno ok ljudi), njihovi komentari na neke moje postupke su mi pokazali da sam ja kanda ekstremno tolerantan. Kazem jos jednom meni je taj nivo prirodan i ne predstavlja mi teret niti ja nesto trpim ili precutkujem.
    Kada ima nekih problema, smetnji i slicno, odma pricica, razgovorom se sve moze resiti i ja cvrsto verujem u to. Svadje, deranja, inat i slicna sredstva jednostavno ne zelim da koristim, ne kazem da je to lako (uvek je lakse biti najgora varijanta balkanca) ali verujem u normalan razgovor.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  11. #11

    Odgovor: Koliko ste tolerantni?

    Veoma,u svim situacijama.To, nikako ne znaci
    da dozvojavm ponizenje i tu zavrsava granica moje
    tolerantnosti...
    nomen est omen

  12. #12

    Odgovor: Koliko ste tolerantni?

    Ja mislim u nekim situacijama i previše tolerantna... Ali uglavnom se ne kajem, ako sam prema pravim osobama tolerantna...

  13. #13

    Odgovor: Koliko ste tolerantni?

    Tolerisem, ali ne zaboravljam.
    Kada dodje do toga, tolerancijom samo izbegnem dolivanje ulja na vatru. Koliko je to dobro, ne znam, mislim da jeste
    neunistiva zlojebaba!

  14. #14

    Odgovor: Koliko ste tolerantni?

    ...mnogo tolerišem...dopuštam joj da radi sve po kući šta poželi....

  15. #15

    Odgovor: Koliko ste tolerantni?

    Ja se držim one "dogovor kuću gradi". Od početka joj otvoreno stavim do znanja svoju otvorenost i iskrenost (koja je inače verovali ili ne jako nepopularna), očekujem isto za uzvrat, i tako svodim mogućnost da dodje do nekih "nesporazuma" na minimum.
    Carpe diem

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koliko smo se promjenili???
    Autor swba u forumu Dijaspora
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 15.12.2011, 21:57
  2. test: koliko ste gej?
    Autor maqa u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 19.09.2011, 22:28
  3. ''Koliko je težak san?''
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.05.2009, 10:44
  4. ...koliko je duboka...
    Autor lav71 u forumu Spomenar
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 28.02.2009, 17:08
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •