Jedna Palma za dve (tri, četiri, ...., itd.) bitange i (r)Iv(b)icu?
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Jedna Palma za dve (tri, četiri, ...., itd.) bitange i (r)Iv(b)icu?

    Koliko ima istine u mišljenjima da se stanje na našoj postizbornoj političkoj sceni toliko relativizovalo da nam država počinje sve snažnije da liči na Stradiju i ostale Domanovićeve pripovetke. Ko je to dobar, a ko loš momak u Srbiji? Da li se to neko stvarno „popravio“ u poslednje vreme, ili je velika i nenadana ljubav i „demokrata“ i „nedemokrata“ prema nekadašnjim „zlim“ momcima i dugotrajnom metaforom „svega lošega što se dogodilo na ovim prostorima“, tek licemerna simpatija koja ima uzroke u besprimernoj i jakoj želji da se osvoji vlast pa i po najvišoj i moralno krajnje sumnjivoj ceni? Umemo li i možemo li se mi sami korektno odrediti u svemu tome bez obzira na našu eventualnu političku opredeljenost?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Jedna Palma za dve (tri, četiri, ...., itd.) bitange i (r)Iv(b)icu?

    -Pa dobri su nasi, dok su nasi a ovi drugi nisu ako se ne poprave / pa da!
    A konkretno mislim da je situacija idealna za programsku polarizaciju. Sudbina Srbistana je u rukama tri musketara (Palma, Dacic, Krkobabic).
    A ko je tu koga pljuvao? Socijaliste vec godinama niko ne "potkacinje" (osim Cede koji mladi rukama). Sloba je mrtav ziveo Dacic (ima razlike).
    Licno ne bih imao problem socijalista u vladi DS, nema tu sta mnogo da zaseru a kako nam agencije prikazuju profil biraca SPS je blizi "Evropi"... nema tu mesta emocijama
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Jedna Palma za dve (tri, četiri, ...., itd.) bitange i (r)Iv(b)icu?

    Toliko sam sad već sita svih tih političkih igara i igrica da sam počela da osećam gotovo fizičku bol svaki put kad me iznenade vesti na tv... Kažem iznenade jer ih zaobilazim u širokom luku odavno, a posebno od poslednjih izbora... Ako sam i sumnjala do sada (što je malo verovatno), konačno sam se potpuno uverila da se svima njima- i žutima i crvenima i plavima, ma svima komplet fućka šta će biti sa nama kao narodom, sa našom zemljom, sa našom budućnošću... Zavlače nas kao da smo budale, obećavaju kule i gradove, instant odlazak u Evropu (daj bože bar to), bolji život, pad kriminala, porast standarda, a od svega toga... Pljuju se međusobno onako kako to ne dolikuje nikome,a posebno ne ljudima koji predstavljaju jednu državu, a svi, i ponavljam SVI su licemeri par ekselans, jer im je stalo samo do sebe, do prokletih fotelja u koje su zaseli, pa će sad iste morati hirurškim putem da im se odvajaju od dupeta jer drugačije neće ići... A šta ćemo da radimo mi, sitna boranija totalno marginalizovana, kojih se "gospoda" seti samo kad zatrebaju za po glas?... Dokle ćemo biti samo moneta za potkusurivanje? Ko nas pita da li želimo da oni kojima smo dali glas, NAŠ glas, uđu u koaliciju sa nekima koji su im se do juče gadili?... Nema te palme koja će nam pružiti hlad, ostaćemo sprženi od sramote, od gluposti, od tuđih bolesnih ambicija, nemoćni, a u većini...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Jedna Palma za dve (tri, četiri, ...., itd.) bitange i (r)Iv(b)icu?

    "неко" је рекао: "нико није не заменљив".
    па у складу са тим сви су у праву.
      Vrh

Slične teme

  1. Za 48 sati četiri velike solarne eksplozije
    Autor silvia u forumu Astronomija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.05.2013, 22:20
  2. Mačka sa četiri uva zvezda interneta
    Autor veverica u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.10.2010, 22:17
  3. Bitange i princeze
    Autor SQUAW u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 30.09.2009, 16:28
  4. Cikas palma - Cycas revoluta
    Autor Lady S u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.06.2009, 17:38
  5. Palma
    Autor mirka u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 14.05.2009, 13:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •