Patolosko laganje
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 29
  1. #1

    Patolosko laganje

    Naucno je dokazano da svi ljudi lazu, manje vise....Od trivijalnih stvari, tipa da cete majci reci da je rucak odlican a nije, da ce te malom detetu reci da decu donose rode u nedostatku boljeg objasnjenja u tom momentu itd.
    To je negde sasvim prihvatljivo.

    Medjutim postoje ljudi koji lazu non stop, narodski receno lazu cim zinu.

    Kakav odnos imate prema takvim ljudima?

    Gde je koren tog problema?

    Da li mozete pouzdano da prepoznate kada govore istinu a kada ne, ili smatrate za laz sve sto kazu?
    Poruku je izmenio Kalina, 12.05.2008 u 08:14 Razlog: slovca
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  2. #2

    Odgovor: Patolosko laganje

    Mislim da su to neostvareni ljudi, frustrirani lošim životom, neuspesima, promašajima... Verovatno im je laž neka vrsta bega od realnosti... Ne uzimam to za zlo pod uslovom da od nje nema štete, mada bih to onda pre svrstala u bujnu maštu... Zlonamerne laži su već nešto drugo. Prilično sam pronicljiva kada je laž u pitanju... Uvek osetim kad me "farbaju"... Nemam pojma kako... Jednostavno znam...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  3. #3

    Odgovor: Patolosko laganje

    žene uvek lažem ... da se osećaju lepše
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #4

    Odgovor: Patolosko laganje

    imam jednu drugaricu, pa sestru bolje receno, koja je patoloski lazov.. devojka je lepa neverovatno, zivi u bogatoj familiji, prihvacena je u drustvu, blesava je na kvadrat zaista.. ali je patoloski lazov..
    i inace.. ima 20 godina..
    e sad.. uzevsi u obzir sve kvalitete nabrojah.. sta joj fali?
    devojka ima problem, svaku pricu jednostavno mora da nakiti i da ulepsa.. i svojstveni su joj izmisljeni dogadjaji..
    par puta smo joj rekli za to.. laganje.. ali se svaki put vredjala..
    devojka i pored zivota koji vodi, mora da laze.. a zasto, ne znam..
    Mislim da su to neostvareni ljudi, frustrirani lošim životom, neuspesima, promašajima
    i slozila bih se sa ovim u potpunosti..
    draze mi je od dva zla da je neko dobar lazov nego los licemer..
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #5

    Odgovor: Patolosko laganje

    Imam dva primera u svojoj okolini.
    Prvi slučaj: Uvek sam mislila da se moja drugarica najbolje provede baš onda kad ja nisam sa njom. A potom je trećoj osobi prepričavala izlazak u kojem sam slučajno i ja bila. I shvatim da kao da nisam bila tamo. A u globalu, to je bila skoro pa ista priča koju bih i ja ispričala, ali su pridodati neki detalji, nepostojeći pogledi, uzdasi, izmišljeno ludilo... Posle sam se pitala da li laže samo druge ili i sebe ubedi da je to bilo baš tako dobro?
    Drugi slučaj: Mog druga uglavnom smatraju duhovitom osobom. Najčešće ljude zasmejava sprdajući se na svoj račun. Tačnije, lažući praveći time sprdačine na svoj račun. A toliko mu je bitno da ga drugi prihvate, da jednom izgovorena koja je imala odjeka (uglavnom smeha) nastavlja da se raubuje još dugo, dugo,... Mislim da i posle nekih 15-20 godina koliko ga znam još uvek ima stvari za koje ne mogu da razlučim da li su laž ili ne. I svaki put kad ga pitam čemu, odgovor je isti: zašto da ne, nikom time ne nanosim zlo.
    Ono što je meni neverovatno je što ljudi pet puta izgovorenu laž prihvataju za istinu.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: Patolosko laganje

    Kakav odnos imate prema takvim ljudima?
    kako sa kojim, većinu jednostavno ignorišem, zavisi od mnogih faktora
    da li je ta laž bezazlena, od same osobe koja laže, da li sam taj dan ustao na levu nogu...
    lično NE VOLIM "tapšače po ledjima" u RL kada se sretnem sa takvim ljudima odmah nedvosmisleno pokažem ne da mi ta laž ne prija, nego da to laganje smatram uvredom
    to ne smatram bezazlenom laži, jer onaj ko danas laže u da bi ti podigao ego, u većini slučajeva će sutra lagati da bi ti zapeo nogu i video te dole

    Gde je koren tog problema?
    ljudska sujeta, na ovaj ili na onaj način
    htelo bi se biti veči, lepši, značajniji, dopasti se ...

    Da li mozete pouzdano da prepoznate kada govore istinu a kada ne, ili smatrate za laz sve sto kazu?
    vreme je to koje da sve odgovore... bar one koji me interesuju
    oni koji "lažu na kvadrat" su najbezazleniji
    lako ih je otkriti... ne lažu iz nekog koristoljublja, a često i znaju da vi znate da lažu
    na većinu njihovih laži gledam blagonaklono (ne znači da odobravam) jer se uglavnom radi o dobričinama
    neke druge je mnogo teže oceniti, laž je smišljena sa 90 odsto istine u priči i mnogo toga prećutanog
    da bi se takav lažov prepoznao... pa mora se biti neverni Toma, i do besvesti analitičar

  7. #7

    Odgovor: Patolosko laganje

    Kakav odnos imate prema takvim ljudima?
    Pa ne baš sladak odnos ...

    Ne bi se baš stručno bavila njima.Uglavnom im to dam do znanja,kad pređu neke granice,i tu počnu problemi,što više žele da se dokažu kao "dobronamerni",sve više se upetljavaju u svoje laži,iz samo njima poznatih razloga.Tada oni koji su,pritom i veoma sujetni...ne biraju sredstva,ni da nastave da lažu,a bome i vređaju.

    Nema čoveka na ovoj planeti koji nije slagao...ali ovi patološki lažovi...ma meni ih prosto dođe žao.Baš tako.Ne lažu oni mene...lažu sebe.

  8. #8

    Odgovor: Patolosko laganje

    Ne podnosim patološke lažove (folirante)

    Mislim da je koren njihovog problema u kompleksima koje vuku. Obično to rade osobe koje su nesigurne u sebe i koje su iskompleksirane nemogćnošću da nekom pozitivnom ljudskom osobinom, kreativnošću ......itd dođu do izražaja, pa se onda predstavljaju onakvima kakvim bi oni želeli da ih mi vidimo, izmišljajući neke bla bla truć priče kojima misle da će postati "veliki" ili zanimljivi u našim očima. Kasnije se te osobe toliko užive u tu "životnu rolu" (u koju su sami sebe postavili), da prestanu da razlikuju laž od istine. Posledice toga su da im se ceo život pretvori u neku vrstu šarene laže.
    Nažalost, još veći problem je što kod mnogih ljudi ove laži/foliranje prolazi

    Patološke lažove zaobiđem u najširem mogućem luku ili ako nisam u mogućnosti da ih izbegnem ondaK ih "spustim na zemlju" .... Posledice svega ovoga su da me takvi ljudi ne vole i lepe mi raznorazne etikete, hvala im na tome

    Baš sam u subotu dobio "kompliment" da sam namćor i partibrejker, ali nije problem u toj osobi što laže - problem je u meni što sam rekao istinu, zar ne?


  9. #9

    Odgovor: Patolosko laganje

    Donedavno sam mislila da sam pronicljiva, ali sam se iskreno zabrinula za sebe. U poslednjih godinu dana sam shvatila da su cak dve osobe iz mog okruzenja patoloski lazovi, ali ne ono "kite pricu" ili lazuckaju o svemu po malo, ne, nego prevejani, smisljeni, lukavi... Bas sam duboko bila razocarana, jer sam ih dozivljavala kao prijatelje, i bila spremna ono "ruku u vatru" i slicne idealisticke gluposti. Naravno da nista nisam primetila jer su prema meni uvek bili super, bar sam to mislila, ali kad je mene lupilo po glavi, shvatila sam s kim imam posla, i da su svi oni koji su se pre zalili, na zalost bili u pravu.
    A sta mislim o tome? Mislim da im je potrebna ozbiljna strucna pomoc. Samo sto takvi uglavnom uspeju da navuku gnev svoje okoline na sebe, pa vise nema ko da im otvorenog srca ponudi pomoc, i predlozi terapiju. Kad me prodje ovaj nalet besa, mozda cu ipak moci objektivno da sa njima razgovaram o tome.
    Neverovatno je da su to, u mom slucaju, naizgled potpuno ostvarene osobe, imaju porodicu, uspesni u svom poslu, veoma dobro materijalno situirani. Kad se pogleda sa strane razloga za lagarije nema, ali neki djavo kanda ih goni...

  10. #10

    Odgovor: Patolosko laganje

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Pa ne baš sladak odnos ...

    Ne bi se baš stručno bavila njima.Uglavnom im to dam do znanja,kad pređu neke granice,i tu počnu problemi,što više žele da se dokažu kao "dobronamerni",sve više se upetljavaju u svoje laži,iz samo njima poznatih razloga.Tada oni koji su,pritom i veoma sujetni...ne biraju sredstva,ni da nastave da lažu,a bome i vređaju.

    Nema čoveka na ovoj planeti koji nije slagao...ali ovi patološki lažovi...ma meni ih prosto dođe žao.Baš tako.Ne lažu oni mene...lažu sebe.
    Patoloski lazov je vrsta bolesti i takve ljude treba sazaljevat, a ne ignorisat.
    Ako ih ignorisete njih to jos vise boli.

  11. #11

    14 Odgovor: Patolosko laganje

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku

    Kakav odnos imate prema takvim ljudima?
    Nikakav, ili makar-kakav.
    Ne obraćam pažnju na njih.
    Ne želim ih u svojoj blizini, i to im jasno stavljam do znanja.

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Gde je koren tog problema?
    Možda u najranijem detinjstvu.
    Večito samodokazivanje, bolesni perfekcionizam,
    i uvek nezadovoljni roditelji.

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    Da li mozete pouzdano da prepoznate kada govore istinu a kada ne, ili smatrate za laz sve sto kazu?
    , u jednom periodu života, kada sam imala mnogo manje godina,
    sam lagala.. lagala..
    dok nisam shvatila da lažem sebe, izgubila poverenje prijatelja,
    izgubila poverenje u sve.
    Kada sam sebi priznala da lažem, (hu, teško je to bilo)
    krenula sam dalje sama.
    Naučivši još jednu životnu lekciju.
    Povredivši sebe i drage mi ljude.
    Sa takvim ''iskustvom'' (na žalost) osetim laž i reagujem,
    vrlo, veoma i mnogo neprijatno.





    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku
    . Kasnije se te osobe toliko užive u tu "životnu rolu" (u koju su sami sebe postavili), da prestanu da razlikuju laž od istine. Posledice toga su da im se ceo život pretvori u neku vrstu šarene laže.
    Nažalost, još veći problem je što kod mnogih ljudi ove laži/foliranje prolazi
    Može da prolazi neko vreme, istina pre ili kasnije izađe na videlo.

    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku
    Baš sam u subotu dobio "kompliment" da sam namćor i partibrejker, ali nije problem u toj osobi što laže - problem je u meni što sam rekao istinu, zar ne?


    Zašto ne pustiš ljude da žive u svojim, i sa svojim lažima.
    Narušavaš im koncepciju.
    Bez dvoumljenja, naravno da nisu ''oni'' krivi .
    Samo žive u svom čudesnom svetu mašte.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  12. #12

    Odgovor: Patolosko laganje

    i ja u poslednje vreme srecem lazove koji lazu na veliko da mogu moslim da bi slagali i boju ociju...
    Najveca vlast je vladati sobom.

  13. #13

    Odgovor: Patolosko laganje

    Citat zvecarka5 kaže: Pogledaj poruku
    Patoloski lazov je vrsta bolesti i takve ljude treba sazaljevat, a ne ignorisat.
    Ako ih ignorisete njih to jos vise boli.
    i treba,mislim neka se leče

  14. #14

    Odgovor: Patolosko laganje

    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku
    Ne podnosim patološke lažove (folirante)

    Mislim da je koren njihovog problema u kompleksima koje vuku. Obično to rade osobe koje su nesigurne u sebe i koje su iskompleksirane nemogćnošću da nekom pozitivnom ljudskom osobinom, kreativnošću ......itd dođu do izražaja, pa se onda predstavljaju onakvima kakvim bi oni želeli da ih mi vidimo, izmišljajući neke bla bla truć priče kojima misle da će postati "veliki" ili zanimljivi u našim očima. Kasnije se te osobe toliko užive u tu "životnu rolu" (u koju su sami sebe postavili), da prestanu da razlikuju laž od istine. Posledice toga su da im se ceo život pretvori u neku vrstu šarene laže.
    Nažalost, još veći problem je što kod mnogih ljudi ove laži/foliranje prolazi

    Patološke lažove zaobiđem u najširem mogućem luku ili ako nisam u mogućnosti da ih izbegnem ondaK ih "spustim na zemlju" .... Posledice svega ovoga su da me takvi ljudi ne vole i lepe mi raznorazne etikete, hvala im na tome

    Baš mi je ova tema skrenula pažnju... U detinjstvu sam ponekad tako dečije znala slagati, nepotrebno, ali već godinama to ne radim. Međutim, setila sam se po vašim pričama nekih koleginica na poslu koje sigurno spadaju u ovu kategoriju i, na žalost, ne mogu ih izbeći jer moram sarađivati sa njima. Tu mislim (i) na jednu našu sekretaricu, ženu od oko pedesetak godina, koja obavlja i daktilografske poslove. To je neopisivo kako ta žena laže. Ona stalno nešto brblja, ali pet posto onog što priča nije istinito. Da ne govorim o preterivanjima, dodavanjima, i sitnijim izmenama pošto bi to bilo donekle i simpatično. Po njenim pričama nju je stalno neko zagledao, proganjao, nabacivao se; i po dvadeset godina mlađi muškarci Ne znam da li to spada u tu kategoriju patološkog laganja, ali njena želja da to deluje verodostojno je neverovatna. Malo mi je neprijatno kad trebam da odem do nje, jer mi pristojnost nalaže da razmenim koju reč, a ponekad se osećam idiotom kad ceo dan provedem tako vozeći te prazne priče, a uglavnom okrenem na šalu, pa onda pričamo u šiframa i više niko nikog ništa ne razume

  15. #15

    01 Odgovor: Patolosko laganje

    Leonard Peltier kaze: "Kasnije se te osobe toliko užive u tu "životnu rolu" (u koju su sami sebe postavili), da prestanu da razlikuju laž od istine. Posledice toga su da im se ceo život pretvori u neku vrstu šarene laže."


    To je bolest.ima i ime."Udvojena licnost".Ukratko,tim ljudima je potrebno lecenje.
    Ako vam je dobro ... onda nista!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •