Imam predlog! - Strana 17
Strana 17 od 38 PrvaPrva ... 7151617181927 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 241 do 255 od ukupno 569
  1. #241

    Odgovor: Imam predlog!

    Evo imam i ja jedan predlog,
    Pošto su neke teme postale otvorena ekspozitura YouTubea,
    A ja bi ipak i dalje da ih posećujem.
    ... desi se ponekad da neko nešto i napiše, a ne samo zalepi link ka YouTube

    Da li postoji mogućnost da mozillina exstenzija "stop autoplay" bude funkcionalna i na forumu ?
    Ako je moguće ikako

    Mislim da bi pisanjem te skripte forumaši sa sporijim konekcijama bili zdravo jako obradovani

  2. #242

    Odgovor: Imam predlog!

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Evo imam i ja jedan predlog,
    Pošto su neke teme postale otvorena ekspozitura YouTubea,
    A ja bi ipak i dalje da ih posećujem.
    ... desi se ponekad da neko nešto i napiše, a ne samo zalepi link ka YouTube

    Da li postoji mogućnost da mozillina exstenzija "stop autoplay" bude funkcionalna i na forumu ?
    Ako je moguće ikako

    Mislim da bi pisanjem te skripte forumaši sa sporijim konekcijama bili zdravo jako obradovani
    Ne znam da li vBulletin omogućava takvu akciju, ali sklon sam da podržim tvoj predlog a ujedno i da predložim da se sve poruke koje nemaju tekst nego sadrže samo link ka YouTube brišu bez pardona.

    Ne dopadaju mi se poruke koje sadrže samo link, niti mi se dopadaju razgovori koji se vode samo linkovima, ne dopada mi se ni copy/paste moda osim kada je to opravdano ... da ne spominjem poruke koje sadrže samo jednog ili par smajlija.

    Ne razumem tu vrstu nepažnje prema sagovornicima, pa moglo bi se reći i lenjosti da se ne napiše bar osnovo objašnjenje gde neki link vodi ... vaspitano mi je da u kratkim crtama kažem o čemu se radi pa ako neko želi da pogleda, molim lepo.

    PS.
    Pošto znam da se dobro snalaziš sa računarima pokušaj da pronađeš odgovor na vBulletin Cummunity Forum-u, pa javi šta si saznao.
    Poruku je izmenio silvia, 09.10.2011 u 11:33

  3. #243

    Odgovor: Imam predlog!

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    .........
    PS.
    Pošto znam da se dobro snalaziš sa računarima pokušaj da pronađeš odgovor na vBulletin Cummunity Forum-u, pa javi šta si saznao.
    Hvala na podršci i komplimentima.
    Što se tiče snalaženja sa računarima, to je relativno, i na ovom forumu ima dosta njih koji se snalaze bolje od mene
    Moja prednost je samo to što imam dosta dobre volje, i živce za bar njih trojcu.

    Samo letimično sam pogledao forume:
    www.vbulletin.org i www.vbulletin.com
    no pretragom sam samo dobijao rešenja za postavljanje klipova, ali ne i za njihovo blokiranje.

    BTW kako red i nalaže, i pre nego što sam ovde postavio pitanje, pogledao sam da li rešenje postoji na mozillazine i na zvaničnom sajtu mozille. Sačekaću prvo da se ovde javi neko stručniji od mene, pa ću onda ako treba da postavim pitanje ako treba i autoru stop autoplay ekstenzije.
    Nije mi problem, al' bih ipak da izbegnem ako je ikako moguće da stavljam na probu moj Engleski.

  4. #244

    Odgovor: Imam predlog!

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Ne znam da li vBulletin® omogućava takvu akciju,...
    Očigledno da omogućava

    Firefox Toolbar --> Tools --> Add-ons
    i u novootvorenom prozoru klik na "options" (crvena strelica)


    ukoliko nemate već instaliranu extenziju Stop AutoPlay klik na get extension, u novootvorenom prozoru odabrati "Photos, Music & Videos" i naći extenziju Stop autoPlay medju ponudjenim, ili jednostavno pratiti sledeći link:
    Link ka Stop AutoPlay Extension

    nakon klika na tab "options" u novootvorenom prozoru pritisnuti Tab "flash" i podesite kao što je prikazano na slici:



    I to je to
    Stranice će se mnogo brže učitavati
    jedina razlika što plejer neće više izgledati kako ste navikli:



    nego će biti "beo":



    Ako vas zaintrigira naslov ili ostavljeni opis video klipa, dovoljno je da kliknete na bilo koji deo plejera da bi ga startovali.

    Sve slike su postavljene u thumb modu
    ... za prikaz slike u punoj veličini kliknuti na nju.

    .................................................. .................................
    PS Potpuno mi je jasno da ovaj post ne bi trebao da stoji ovde
    No takodje mi je jasno i da bi ga retko ko pročitao da sam ga stavio u npr u temu "predložite softver" ili u nekoj temi posvećenoj Mozilla Firefox-u
    Pošto je logični nastvak i odgovor na predhodne postove, zamolio bih da ostane na ovoj temi dok se ne pročita (od nedelju do mesec dana) Nakon toga može da se obriše, ili prebaci u temu Firefox dodaci ako mislite da će nekome ovo mali tutorijal biti od koristi.

    .... kako vam drago
    Poruku je izmenio Arthur Dent, 19.01.2008 u 20:20 Razlog: objašnjenje

  5. #245

    Odgovor: Imam predlog!

    Кад се оде на опцију "Нове поруке", добије се списак тема са новим порукама. Кад се кликне на неку тему, линк води на последњу поруку на тој теми.
    Кад се оде на опцију "Последњи одговори", односно на неку од тема под том опцијом, линк води на прву поруку на тој теми.
    Може ли како и ово друго да води на последњу поруку?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #246

    Odgovor: Imam predlog!

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Кад се оде на опцију "Нове поруке", добије се списак тема са новим порукама. Кад се кликне на неку тему, линк води на последњу поруку на тој теми.
    Кад се оде на опцију "Последњи одговори", односно на неку од тема под том опцијом, линк води на прву поруку на тој теми.
    Може ли како и ово друго да води на последњу поруку?
    Podešavanje opcija i u Prikazu tema
    postaviš na linearno - najstarije prvo
    objašnjenje imaš i u uputstvu: link za - Koje su sve mogućnosti za prikaz tema?

  7. #247

    Odgovor: Imam predlog!

    На неким другим Форумима приметио сам тему у оквиру питања и одговори за рад форума, као мали подфорум где се наводи ко је и због чега опменут, удаљен итд....

    Сматрам да је то изузетно добра пракса, јер рад на форуму постаје отворен ( што је циљ постојања самог Форума ) свима и укида неке личне нетрпељивости или сумњу у њих, поготово што сва одговорна лица стоје иза својих одлука.

    На овакав начин би се и нама који још немамо опмене итд омогућило да у пракси видимо шта неваља.

  8. #248

    Odgovor: Imam predlog!

    Predlog se odbija.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #249

    Odgovor: Imam predlog!

    Prelistavao sam kalendar da vidim ko je sve rođen na današnji dan i primetio da je samo jedna osoba, od njih 15-ak, aktivna na forumu i da s vremena na vreme pošalje neku porukicu.

    Pitanje je: Zašto ne postavite automatsko brisanje onih nick-ova koji nisu aktivni, već su samo registrovani i verovatno zaboravljeni od vlasnika, a zauzimaju neka simpatična imena drugima, koji moraju da smišljaju nešto drugo i ........... ?
    "...polja su cvetna, šume su zelene, ali su najlepše bele pelene..."

  10. #250

    Odgovor: Imam predlog!

    Niti sam sigurna da je tako nešto izvodljivo, niti da je fer umesto nekoga ko se već registrovao odlučivati da li će se logovati ili ne nickom koji je već odabrao. Postoji mnogo registrovanih članova koji su svakodnevno prisutni na forumu, a ne loguju se, što ne znači da neće. Ko pre devojci - njemu devojka U svakom slučaju razmotriće neko ko je kompetentniji, pa će javiti
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #251

    Odgovor: Imam predlog!

    Moguće je, al malo komplikovano, sada zahteva previše rada, a da ne pominjem mogućnost da se pri tome lako može desiti da neki od aktivnih članova bude izbrisan

    BTW slažem se za "ko pre devojci - njemu devojka",
    mada postoje još varijanti nastavka iste poslovice:
    "njemu šamar"; "njemu alimentacija", "njemu SIDA" ...

    No što kaže @alokin74 mnogi uobičajeni nickovi su zauzeti, i ne koriste se niti će se koristiti, a siguran sam i da se su pojedine osobe registrovale po nekoliko puta
    .... sa svakim rušenjem OS ide novi nick

    Iritira to što se sada pri pokušaju registracije mora probati 10-tak nickova da bi se našao slobodan, pa se dešava da se tako isfrustrirani registruju pod prvim nickom koji bude dozvoljen. Recimo: "zzzzzzzz" ili "huuuuuuh"

    Za taj problem postoji rešenje.
    Da je lista članova vidljiva i bez logovanja, ili da se pri registraciji doda mogućnost "check availbility"

  12. #252

    Odgovor: Imam predlog!

    Za taj problem postoji rešenje.
    Da je lista članova vidljiva i bez logovanja, ili da se pri registraciji doda mogućnost "check availbility"
    Mnogo je verovatnije da će biti druga opcija, za koju sam bila ubeđena da postoji, btw A protiv frustriranih i nemaštovitih se ne možeš boriti, niti će se verujem, neko time baviti
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #253

    Odgovor: Imam predlog!

    Мени би пријало кад би у делу са Војвођанским темама била и тема о манифестацијама у нашем делу света.

    Шта ми сад вреди што сам видео да је у Сакулама прошле суботе била Овчијада (или већ како се зове - да се не враћам на ту страницу) коју сам већ неколико пута пропустио јер нисам знао кад се одржава.

    Нисам за могућност рекламирања комерцијалних приредби (концерата и сл.) политичких или чисто верских скупова (а црквено-сеоске славе ту дђу као гранични случај) па би модератор морао бити и арбитар по критеријума шта може а шта не да се постави.

    Примерице ради, мислим да би се могли најављивати: Фрушкогорски маратон, Кобасицијада (и остале -јаде), грожђебалови, дужјанце, борбе гускова, првомајски излети са неким значајним специфичностима, променадни концерт у Дунавском парку у НС.

    Назив би могао бити 'У Војводини без улазнице (билета)' или нешто боље.

    Поздрав и похвала свима који су укључени у одржавање и унапређење концепције најкултурнијег сајта, ако смем да оценим нас не знајући довољно и друге.

    Ненад

  14. #254

    Odgovor: Imam predlog!

    Citat nenad.bds kaže: Pogledaj poruku
    Мени би пријало кад би у делу са Војвођанским темама била и тема о манифестацијама у нашем делу света.

    Шта ми сад вреди што сам видео да је у Сакулама прошле суботе била Овчијада (или већ како се зове - да се не враћам на ту страницу) коју сам већ неколико пута пропустио јер нисам знао кад се одржава.

    Нисам за могућност рекламирања комерцијалних приредби (концерата и сл.) политичких или чисто верских скупова (а црквено-сеоске славе ту дђу као гранични случај) па би модератор морао бити и арбитар по критеријума шта може а шта не да се постави.

    Примерице ради, мислим да би се могли најављивати: Фрушкогорски маратон, Кобасицијада (и остале -јаде), грожђебалови, дужјанце, борбе гускова, првомајски излети са неким значајним специфичностима, променадни концерт у Дунавском парку у НС.

    Назив би могао бити 'У Војводини без улазнице (билета)' или нешто боље.

    Поздрав и похвала свима који су укључени у одржавање и унапређење концепције најкултурнијег сајта, ако смем да оценим нас не знајући довољно и друге.

    Ненад
    Pa postavite temu. Razmislili ste o svemu, lepo ste formulisali ideju i samo nedostaje da je realizujete ... zar ne?

    Naziv bi mogao biti kao što ste rekli uz recimo jednu dopunu:
    У Војводини без улазнице - Najava vojvođanskih manifestacija ...

    Skockajte lepo uvodnu poruku da svima bude jasno šta sme a šta ne sme i postavite.

    Rado ću Vam priskočiti u pomoć ako je potrebno ili ako negde zapne.


    PS.
    Moram da Vas ovako javno pohvalim.

    Obradovali ste me ovom idejom o postavljanju nove teme, jer sam pristalica da teme nešto više treba da postavljaju članovi foruma a ne mi moderatori, pa da moramo da nagađamo o čemu bi članstvo volelo da divani, jel'te.

    Nadam se da će odziv u temi biti dobar kao i da će vaš potez povući ostale članove da sami postavljaju teme u kojima bi rado pisali ...

  15. #255

    Odgovor: Imam predlog!

    Предлажем да се отвори тема на којој би било дозвољено коментарисање рада модератора
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 17 od 38 PrvaPrva ... 7151617181927 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ja imam talenat
    Autor DrinChe u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 17:16
  2. Više vredim ako imam više poruka
    Autor Kunic u forumu Psihologija
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 19.02.2010, 14:31
  3. Predlog Zakona o bezbednosti saobraćaja
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 60
    Poslednja poruka: 31.05.2009, 18:24
  4. Predlog za ukidanje prestupnih sekundi
    Autor Galahad u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 20.11.2007, 10:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •