Sloboda - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 36 od ukupno 36

Tema: Sloboda

  1. #31

    Odgovor: Sloboda

    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    sloboda je samo osecaj
    Zar samo?!
    A posto je sve u zivotu uslovljeno, ograniceno, ima kraj, nijedan covek nije slobodan, niti ima slobodnu volju.
    Ako je ograničeno čovekovo postojanje, logično da je ograničena i njegova sloboda.

    Ljudi odgovaraju ako urade nesto sto nije slobodno/dozvoljeno.
    Ovo se ne odnosi na slobodu Čoveka kao duhovnog i duševnog bića, već na njegovo delovanje u sociološkom okruženju.

  2. #32

    Odgovor: Sloboda

    Citat GlorijaDruga kaže: Pogledaj poruku
    Citat DzuPiter kaže: Pogledaj poruku
    sloboda je samo osecaj
    Zar samo?!
    A posto je sve u zivotu uslovljeno, ograniceno, ima kraj, nijedan covek nije slobodan, niti ima slobodnu volju.
    Ako je ograničeno čovekovo postojanje, logično da je ograničena i njegova sloboda.

    Ljudi odgovaraju ako urade nesto sto nije slobodno/dozvoljeno.
    Ovo se ne odnosi na slobodu Čoveka kao duhovnog i duševnog bića, već na njegovo delovanje u sociološkom okruženju.
    ...ne bih razdvajao dusevno od socioloskog...npr...ako mi se tuki jako digne na neku ribu koju vidim na ulici i odmah ga izvadim i zavalim joj protiv njene volje,idem u tvorza...ako to ne uradim,dusa ce mi patiti...u svakom slucaju,sloboda ne postoji...bar ne u onom obliku kakvom je ja zamisljam......
    ...hell ain't a bad place to be......

  3. #33

    Odgovor: Sloboda

    Vremenom, ovakve definicije postaju lična stvar. I uvek gledamo svet kroz svoju prizmu i okrećemo se unutrašnjim sumiranjem i definisanjem pojmova. Dok smo mlađi, pojam slobode vezujemo za čisto tehničke stvari funkcionisanja naših života, već kasnije oblikujemo svoj maleni, privatni (micro)kosmos, ili taj maleni delić koji nam, funkcionisanje i uopšte življanje u svetu čini normalnijim. Za mene sloboda označava pravo na izbor (kakav god on bio). I to bi bila definicija vezana za spoljašnji svet. Dok je druga definicija nešto neuhvatljivija i povezujem je sa slobodom misli. Dakle, irelevantan pojam. Bilo kakvo ograničenje kadar je da izazove oscilacije. Neopisiva lakoća kojom misli dolaze, opseg vlastite moći pred njima...Očarana sam time. Često se susrećem sa problemom da za neka stanja svesti i osećanja ne postoji izraz ili grupe reči koji bi ih pravilno opisali. Misli ne poznaju takve probleme, jer pojmove i reči shvatamo onako kako to naš intelekt zahteva, zato je po meni misao spoznateljna funkcija najveće vrednosti i sloboda !
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  4. #34

    Odgovor: Sloboda

    "Danas sam čvrsto ubeđen da niko nikog ne gubi, jer niko nikog ne poseduje.
    To je istinsko iskustvo slobode:
    - Imati najvažniju stvar na svetu, a ne posedovati je".

    Paulo Koeljo
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #35

    Odgovor: Sloboda

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    dokle god marimo za nekog - mi nismo slobodni...
    il' kO sto je neko otpevO :
    Freedom's just another word for nothing left to lose
    nothing, I mean nothing honey...
    Never confuse movement with action.

  6. #36

    Odgovor: Sloboda

    boooom !!!
    sudar sa cinjenicom da sam zarobljen .
    marim nije da ne marim .dobro razmisljacu o tome kad omatorim .
    worst day of fishing is better than excellent day at work

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Sloboda savremenog coveka
    Autor Inquisitor u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 27.02.2007, 15:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •