Ana u polufinalu


Ana se u svojoj 20. godini drugu godinu za redom plasirala u polu-finale French Open-a, potpuno nadigravši znatno iskusniju teniserku, 10. nosioca Švajcarkinju Patty Schnyder.

Nedavno je izgledalo da će se 29-godišnja Švajcarkinja ponovo naći među 10 najboljih teniserki sveta, ali ovde su njene sposobnosti daleko zaostajale za njenom rivalkom, i lako je poražena rezultatom 6-3, 6-2.

Stalno podižući nivo svoje igre, Ana se izborila za pregršt prilika za brejk, i čini se da je u savršenoj formi da se suoči sa izazovom koji je čeka u čevrtak u polufinalu, bez obzira na to ko će joj biti protivnica.

Svi aspekti Anine igre su savršeno funkcionisali. Iako je Schnyder izgubila u poslednja tri njihova susreta, očekivalo se da bi mogla da bude teška protivnica na šljaci, ali do toga nikada nije došlo. Verovatno je drugi gem u meču bio poguban za čvrstinu Švajcarkinje, kada je nakon što je spasila četiri brejk lopte, lošim forhendom predala servis gem.

Međutim, odmah u narednom se pregrupisala i povratila izgubljeni servis, a onda osvojila svoj servis gem u jedinom gemu u meču koji je Ana slabije odigrala, posle čega su brzo počele da nestaju sve nade za neizvesnim mečom četvrtine finala.

Težina Anine igre je bila previše za Schnyder, i čak i kada se radilo o subtilnijim umećima igre u kojima je bila znatno superiornija, poenta je jasno bila istaknuta u prvom gemu drugog seta kada je Ana, na praktično savršen način, odigrala skraćenu loptu nakon što je Schnyder to uradila na mizeran način.

Kao i u prvom setu, izgledalo je da je drugi gem naneo veliku štetu Schnyder, kada je došla do tri brejk lopte, samo da bi ih Ana sve spasila. Posle toga jedina mana u Aninoj igri je bila kada je, kada je kiša počela da pada, požurila sa “egzekucijom”, praveći par dvostrukih servis grešaka, ali je dobar servis na treću meč loptu izazvao fatalnu grešku njene protivnice.

Ovo je 200. pobeda u Aninoj profesionalnoj karijeri.

"Mislim da je meč bio priližno težak," rekla je Ana. "Ranije smo igrale dosta teških mečeva. Kada sam izašla na teren znala sam da moram dosta da radim za svaki poen, pošto vam ona ne poklanja mnogo poena.

"To sam danas jako dobro radila. Po rezultatu se čini da je meč bio malo lakši nego što je stvarno bio. Bila sam jako srećna što sam u poslednjem gemu završila meč jer je počela da pada kiša, i počela sam da žurim."

Ana je rekla da je bila srećna što je turnir počela prvog dana, u nedelju. “Ovo je jedan od prvih puta da sam u stvari počela prvog dana,” rekla je. “Obično počinjem u utorak, a nekad čak i u sredu.

"Vidim prednosti toga. Stalno imate jedan slobodan dan, što je jako važno. Imate vremena da se oporavite malo fizički i psihički, da se opustite jedan dan, imate lakši trening, i onda da se psihički pripremite za naredni dan. To je nešto što mi veoma odgovara.”

***

Jelena Janković u polufinalu Rolan Garosa


Teniserka Jelena Janković plasirala se danas u polufinale turnira na Rolan Garosu pošto je pobedila 132. igračicu sveta, Španjolku Karlu Suarez Navaro sa 2:0 u setovima (6:3, 6:2). Prvi set je počeo međusobnim brejkovima, ali je nakon toga Jelena Janković uspela da osvoji gem na svoj servis, i napravi još jedan brejk i povede sa 4:2. Španjolka, međutim, vraća brejk, i smanjuje rezultat, ali to je bilo sve što je uradila u prvom setu, jer Jelena Janković pojačava i osvaja dva uzastopna gema i dobija prvi set sa 6:3. Drugi deo igre počeo je kao i prvi, međusobnim brejkovima, ali od rezultata 2:1 za treću teniserku sveta, Jelena Janković je uspela da dobije naredna tri gema i da povede sa 5:1. U poslednjem, sedmom gemu, Janković je iskoristila treću meč loptu i posle 73 minuta igre plasirala se u polufinale Rolan Garosa. Jelena Janković će u polufinalu igrati protiv Ane Ivanović koja je ranije danas pobedila 10. nosioca Pati Šnider iz Švajcarske sa 2:0.

~~~

posto ce da igraju jedna protiv druge, nema sanse da gledam.. meni to veliki bedak, bilo bi mi lakse da se sastanu u finalu iako zelim da Ana pobedi protiv Jelene, cisto da odbrani poJene od prosle godine..

i da.. slike nema, jer mi ne fercera hostvanje nesto.. a valdja je dobro ovako..