Amajlija - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 18 od ukupno 18

Tema: Amajlija

  1. #16

    Odgovor: Amajlija

    Super je to shto se znate privatno i ne sumnjam da su kao ljudi perfektni, ali shto se muzike tiche, josh jednom: da nikada nisu snimili nishta, ne bi se ni osetilo. Toliko o niihovom uticaju na eksjugoslovensku scenu.

    A kad me vec terash da se prisecam, pamtim da ih je voditelj najavio kao "novosadski Status Quo", shto je izazvalo salve smeha u Spensu...secam se da se niko nije ni mrdnuo za vreme njihove "ubitachne" svirke osim klinca u prvim redovima koga je neko drzao na ramenima a on je Chombetu sa obe ruke pokazivao srednji prstic ...pa se secam kako pri kraju niko nije chak ni pokushao da im aplaudira, iz pristojnosti barem....

    ...a i jesu smarachi, najCrnji. Ne dao Bog da moram da ih poslusham josh nekad, ne hvala, a ti slobodno uzivaj u njihovom ljutom r'n'r - u...


  2. #17

    Odgovor: Amajlija

    AMAJLIJA- Novi Sad

    Sredinom osamdesetih godina grupu Amajlija osnovali su gitaristi Bogoljub Banjac i Zoran Aničić, basista Slobodan Većkalov, pevač Petar Krstić, klavijaturista Dejan Starčević i bubnjar Julije Dondo. Na početku karijere negovali su hard rock, a kasnije su se posvetili melodioznijem rock zvuku.
    Trći LP su snimili u Londonu oktobra 1991. godine, a kao gost na akustičnoj gitari svirao je bivši tinejdžerski miljenik Endi Keršou ( Andy Kershaw). Na sledećoj ploči "Čista zabava" 1993. godine, obradili su Balaševićevu pesmu "Prva ljubav".

    DISKOGRAFIJA:

    "Samo ti" ( Diskoton 1989)
    "Zašto si tako blesava i luda" ( PGP RTB 1990)
    "Vruće+hladno" (PGP RTB 1992)
    "Čista zabava" (PGP RTS 1993)
    "Nikad više kao pre" (PGP RTS 1996)

    izvor: P. Janjatović: "Ilustrovana YU rock enciklopedija"
    Poruku je izmenio NSdjanka, 07.06.2008 u 14:27
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  3. #18

    Odgovor: Amajlija

    Ljudi, nećete mi verovati koliko sam bio happy kada sam se upravo setio i pronašao neke svoje stare beleške iz srednjoškolskih dana(možda i ranije) o popularnim bendovima tog perioda. Verovatno sam nesvesno imao želju poput Janjatovića da kasnije izdam Yu Rok Enciklopediju ma šta već, heh. U svakom slučaju, davno izgubljeni vrlo vredni dokument za mene je isplivao samo zahvaljujući sećanju koje je ostalo verovatno sačuvano i konzervirano u nekom zabitom delu moje kičmene moždine i eto razrešenja misterije - bend Amajlija opisan zajedno sa pesmicom doduše pogrešnog naziva "Duboko u meni" ali danas već poznatog naziva zahvaljujući ovom forumu.
    Ja se učlanih na ovom forumu samo iz razloga - bend Amajlija!
    Naime, boljom internet konekcijom jeli, reših da svoje slobodno vreme posvetim sakupljanju starih retkih hitova koje sam nekada slušao iz raznih izvora i na raznim mestima i koji mi sada nedostaju u kolekciji ... Jedan od bendova kome nisam znao čak ni ime i koga nisam mogao naći nigde na netu je bend Amajlija i prvenstveno stvar "Duboko u meni" tj., vidim da se već zove pravilnije "Ume biti gadno" ...
    Jednostavan gitarski rif koga se i dalje sećam predstavlja jednu od najlepših sporih balada koje su nastale na ovim našim prostorima i koje se uvek rado sviraju iz zadovoljstva.
    Ljudi šta reći, pored toliko mnogo neprespavanih noći, saznah najzad o čemu se radi prvenstveno zahvaljujući nekadašnjim beleškama kojih se setih i vašeg foruma.
    Morao sam ovaj komentar da postavim ... još da naletim na stvar "Ume biti gadno" ...

    P.S. znam da nije za ovu temu, ali fali mi još samo jedna nepoznata khmm, tj., obrada poznate Hush od Deep Purple u izvodjenju par naših autora ... verovatno neka fora tipa "united artists" i sl., --
    Refren ide tipa:
    "... I zato daj bože daj, sina svog neka nam vrati raj ...". Ako neko ima info biću mu zahvalan 1000% ...

    1992 - Vruce i hladno
    01 Drugovi
    02 Imao sam sudar
    03 Kako tako
    04 Ljubav
    05 Nije bilo druge
    06 Preko tebe zapalicu i sebe
    07 Ume biti gadno
    08 Uzivaj
    09 Vruce hladno

    Btw. @Love Hunter, ne mora sve biti "ljuti rock 'n roll", za tvoj info!
    Poruku je izmenio GibsonSG, 13.01.2009 u 01:01

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •