Zakljucavanje racunara... POMOC!!!
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Zakljucavanje racunara... POMOC!!!

    Da li neko moze da mi objasni kako da zakljucam racunar i kasnije kada hocu da ga otkljucam da mi trazi lozinku... :-) Hvala unapred...

  2. #2

    Odgovor: Zakljucavanje racunara... POMOC!!!

    Hmmm.......

    Ako sam dobro razumeo, a postoji veoma velika mogućnost da nisam .... možeš to uraditi ovako

    Kad uključiš komp stisneš taster Delete da bi ušao u BIOS (obično je taster Delete, mada može biti i F12 itd...).
    Tamo ćeš imati opciju Security (obično se nalazi pod menijem Boot) i u njoj podesiš Supervisor password ( Change Supervisor password)..... ovu lozinku će ti tražiti kada budeš pristupao BIOS-u.
    Kada to uradiš, dobićeš mogućnost Change User Password gde postaviš User lozinku (ako postoji opcija Password Check postavi je na Always) . Snimiš promene i izađeš iz BIOS-a.

    Svaki put kad uključiš komp tražiće ti da uneseš lozinku (User password) i time ćeš ograničiti korišćnje računara samo na korisnike koji znaju password.

    Ako hoćeš da obrišeš lozinku, uđeš ponovo u BIOS, tamo samo uradiš Clear User Password i to ti je to

    Ako nisam promašio temu , ovo će pomoći. Možda ćeš morati malo da čačkaš po BIOS-u (rаzličite matične ploče - različiti BIOS), ali nadam se da ćeš naći

    ako nisi neki napredniji korisnik - savetujem ti da ovo ne probaš


  3. #3

    Odgovor: Zakljucavanje racunara... POMOC!!!

    Ja od tih lozinki i pin kodova i ostalog za zaključavanje bežim čim vidim prvi mobilni sam tako blokirala samo iz zajebavancije, ne hvala više I vrata ne umem da otključam nekad, a ne još sa tim da se zezam. Na lap topu imam onaj senzor što čita otisak prsta, al' mi nije palo na pamet u to ni da privirim

    Srećno tebi u svakom slučaju bilo!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Zakljucavanje racunara... POMOC!!!

    jedan od načina, bez čeprkanja po biosu:

    control panel>user accounts>change an account>create a password

    u svakom slučaju preporučljivo je zaključati komp na način kako je objasnio Leonard Peltier ako nikada ne prekidate internet konekciju

  5. #5

    Odgovor: Zakljucavanje racunara... POMOC!!!

    ... + da se nadovežem na Arthur-a, posle podešavanja password-a nad tvojim account-om, treba da uradiš i ovo:

    Nad desktopom desni klik-Properties- izbaci ti Display properties ekran - odeš na karticu Screen Saver... i na sredini prozora... podesiš Screen Saver npr. 3D Text - time... kod opcije Wait: podesiš npr. 10 min. i čekiraš opciju : On resume, password protect.

    (Ovo znači da će ti se ako 10 minuta ne budeš za računarom - ne pipneš miš ni tastere na tastaturi komp zaključati i tražiti da ga otključaš pritiskom na CTRL+Alt+Delete i unosom svog password-a)

    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  6. #6

    Odgovor: Zakljucavanje racunara... POMOC!!!

    Hvala svima koji su pokusali da mi pomognu, ali nisam nista uspeo da uradim. Nisam hteo nista da cackam po biosu zato sto nisam bas toliki "strucnjak" (Squaw uz tebe sam... ) ali sam pokusao "Arthur Dent - DarkRed" kombinaciju. Sve ja to lepo uradim kako ste napisali ali kada mi trazi posle screen saver-a da ukucam pasword jednostavno kliknem na ok bez ukucavanja bilo kakve lozinke i on se odkljuca. Da nije do sistema??

  7. #7

    Odgovor: Zakljucavanje racunara... POMOC!!!

    1) moraš otići na My Computer - Control Panel - User Accounts

    2) kliknuti na Usera kog menjaš - npr. Alexander (ili kako ti se već zove acc) ispod kog piše Computer Administrator

    3) ideš na opciju Create a password #tu ukucaš svoju lozinku# - Type a new password #tu ukucaš svoju lozinku#- ... again to confirm #ponoviš unos iste lozinke# i create password

    4) na pitanje: Do you want to make your files and folders private bolje klikni na No jer onda drugi korisnici neće moći da vide tvoje foldere i fajlove - ovo i nije loše, a veći je problem ako nebudeš znao da vratiš podešavanja pa se zakopaš... he he

    5) DakleM, klikneš na NO i imaš još jedno podešavanje posle ovog

    6) User Accounts ... Pick a task -> Change the way users log on or off - treba da ti bude otkačeno samo Use the Welcome screen, klikneš na Apply Options

    REZULTATI:

    Prilikom pokretanja sistema - uključivanja kompjutera dobićeš sličicu tvog usera - kad klikneš na nju - ukucaš password koji si sam sebi dodelio i tako se loguješ... kad hoćeš da zaključaš komp ideš samo na log off i to je to... (npr. ideš do prodavnice na pola sata i pri tom nećeš da ga gasiš, niti želiš da ti neko prčka po računaru za to vreme, samo se odloguješ preko log off... kad dođeš ponovo se uloguješ sa lozinkom i gotovo)

    - ono sa CTRL + Alt + Delete je vezano za mrežne passworde a to ti ne bi preporučio da čačkaš jer ne znam da li imaš kućnu mrežu - a time možeš sam sebi - sa svog ili sa drugog računara onemogućiti pristup deljenim folderima na mreži...

    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

Slične teme

  1. Mala pomoc ;)
    Autor kissigirl u forumu Muška kafana
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 14.05.2012, 16:15
  2. pomoc
    Autor Banchi u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 25.04.2010, 19:37
  3. Pomoc msn
    Autor Sasa_LP u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 15.04.2010, 14:49
  4. Pomoc oko emulatora za PS2
    Autor Sasa_LP u forumu Igre
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 09.11.2009, 11:49
  5. Ime vaseg racunara?
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 12.03.2009, 16:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •