Peglanje veša - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 70
  1. #16

    Odgovor: Peglanje veša

    Mrzim da peglam

    ...peglam samo neophodno tj. majice, stolnjake, košulje, kuhinjske krpe...
    ...posteljinu jako retko, mislim nema smisla peglati ono što je namenjeno gužvanju
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  2. #17

    Odgovor: Peglanje veša

    Mrzim peglanje. Nema tu nikakve čarolije.
    Svoje stvari ne peglam, možda ih imam 3 mesečno za peglanje jer godinama unazad pri kupovini biram takve stvari, majčice i materijale koji ne zahtevaju peglanje. To je prvi i osnovni uslov pa se onda sve ostalo poklapa. Ono što mora da se pegla i što ne izgleda pristojno neopeglano pere se i pegla na hemijskom čišćenju.
    Muškima peglam košulje i stvari koje zahtevaju peglanje, za ostalo (kao i za svoje stvari) imam već razvijenu strategiju (osim selekcije pri kupovini).
    Majica koju ja ne ispeglam se ne razlikuje nimalo od ispeglane To sam postigla tako što:
    - u mašinu stavim malo veša, a više omekšivača
    - pre nego što stavim veš u mašinu ja ga ne ubacujem, a da ga ne složim
    - vadim veš iz mašine onog trenutka kad mašina završi, ne stoji ni sekund u njoj više
    - izuzetno vodim računa kako ga prostirem i na koje delove stavljam štipaljke, majice čak prostrem tako što otkačim jedan kraj štrika pa protnem kroz rukave i vratim ga na mesto, tako da na majici nema ni crtice, ni tragova štipaljki

    Sve to mi je lakše da radim nego da peglam.
    Nismo izgužvani, to je najbitnije.
    Stvari koje se peru ionako su smešno i prljave (ukoliko nije palo neko blatnjavljenje napolju)
    Ne volim miris ispeglanog veša, tačnije - on za mene nema miris ili ima neki usijani, a ja volim da mi stvari koje nosim mirišu.
    Od kuće se pegla sve što mora zbog radi higijene
    Da je drugačije, a da ne mogu da se izborim sa vešom ili pomirim sa nečim u vezi njega platila bih ženu svog života pa neka pegla dokleJ hoće i ima
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #18

    Odgovor: Peglanje veša

    Sve kućne poslove smatram izgubljenim vremenom, ali ako treba da biram izmedju kuvanja i peglanja radije se opredeljujem za peglanje.
    Ne bih mogla nikad da zaspim u posteljini od krepa ili nepeglanoj. Nema teorije
    A volim i štirkanu posteljinu
    Sve svoje peglam i volim da nosim stvari na ivicu. Peglam čim skinem sa žice, jedno po jedno, jer me strah od gomile veša za peglanje..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #19

    Odgovor: Peglanje veša

    ispeglano je ispeglano,pa neka prica ko sta hoce
    volim miris ispeglanog vesha
    volim kucu koja mirise na ispeglan vesh
    ne nosim nista osim prirodnih materijala,a oni zahtevaju peglanje
    grozim se sintetike

    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #20

    Odgovor: Peglanje veša

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ispeglano je ispeglano,pa neka prica ko sta hoce
    Jašta I oprano oprano i skuvano skuvano i tako u nedogled.
    Moja baba je šoljice za kafu razgledala na suncu, a ja ih samo operem ili izvadim iz mašine

    ne nosim nista osim prirodnih materijala,a oni zahtevaju peglanje
    grozim se sintetike
    Ne zahtevaju ukoliko pripaziš. Mnogo sam se radovala kad sam to otkrila, štedi snagu.
    Teže je kod širokih stvari, ali pošto se ja u moje uvlačim jer su kao frulice stvarno bi bilo totalno glupo i bespotrebno da ih još i peglam.
    Ni ja ne nosim puno sintetike niti moji ukućani, ali u ovom veku bar ima raznih kombinovanih materijala koji sasvim pristojno izgledaju takođe, a i prijatni su.
    Kad sam bila mala mrzela sam nedelju samo zbog tog mirisa pegle i pare.

    Ja se grozim uštirkane posteljine, kao da u karton legneš boktemazo. Ne volem

    Sto ljudi sto ćudi sto žena dvesta sisa.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #21

    Odgovor: Peglanje veša

    ...peglam,peglam...a desi se i da pusim...
    ...hell ain't a bad place to be......

  7. #22

    Odgovor: Peglanje veša

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Sve kućne poslove smatram izgubljenim vremenom...
    Ja ih vidim kao deo rekreacije, pa mi onda nista nije tesko

    Inace, kod nas u kuci se pegla apsolutno sve, i to odmah, cim se ves osusi, tako da nema gomilanja...

  8. #23

    Odgovor: Peglanje veša

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    ne nosim nista osim prirodnih materijala,a oni zahtevaju peglanje
    grozim se sintetike
    Aha
    ovih dana furaš strogo svileni žersej i cic uredno ispeglan

    Hocu-necu
    Ja ih vidim kao deo rekreacije, pa mi onda nista nije tesko
    Svaka čast na entuzijazmu, ali tu se ne gube kalorije ama ič
    U svakom slučaju, bolje je od sedenja
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  9. #24

    Odgovor: Peglanje veša

    koleginice,ja sam stekla utisak da se mi ne poznajemo......a gosn AnguZ bi vam mogao reci da iskljucivo nosim dukseve uvucene u donji deo trenerke....i sve to od pamuka,naraFski....ispeglano,namoceno u omeksivac,ovo,ono....tamo,vamo...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #25

    Odgovor: Peglanje veša

    Iskreno se divim svakoj zeni (a i muzjaku) koja kucne poslove - ovdI explicitno peglanje - svrstava pod rekreaciju!

    Isahara mi prica iz duse - cisto gubljenje vremena! Pa jos kad u sebi brojim sta sam sve i gde sam sve mogla da stignem, uhvati me frustracija tezeg stepena!

    Ali, posto sam poreklom iz picajzelske kuce (citaj keva = zandar + higijenska inspekcija), nikako nisam mogla da izadjem odatle a da me ne ofarbaju u "urednost". Hocu da kazem, ne volEm bre aljkavost ni u kom smislu...
    Ali zato umem da improvizujem za Guinnessa! I da se organizujem, jelTe...

    Peglam samo decije stvari - i peglam sve osim carapa, donjeg vesa, peskira i pidzama -to lepo sve ubacim u masinu za susenje, tajmiram egzaktno i oMa slazem. Ne volim i ne dozvoljavam da mi iko drugi pegla njene stvari. Svoje stvari peglam po potrebi (citaj kacim neopeglane u orman), ili dam da mi opeglaju kad ga bas nagomilam. Odela/mantile/kosulje i ostale peglo-samoubilacke delove garderobe nosim na hemijsko. Stoljnake koristim retko i ako vec iskljucivo u natural look-u, citaj dekoracija sa sve izguzvanim dezenom. Zavese ne posedujem - deko salovi su od prirodnih materijala i kace se takodje poguzvani. Posteljinu kI peskire - pravac u masinu za susenje i oMa slozim pod konaC. Sve u svemu, kol'k perem, malo peglam...

    Never confuse movement with action.

  11. #26

    Odgovor: Peglanje veša

    Citat triViALna kaže: Pogledaj poruku
    Sve u svemu, kol'k perem, malo peglam...
    ..da peglam ne bih stigla ni da operem

  12. #27

    Odgovor: Peglanje veša

    Sve kucne poslove smatram gubljenjem vremena

    Al, kao sto svaka zena ima neku svoju boljku, tako je moja peglanje....

    Peglam sve, sem carapa....Grozim se ne opeglanih kuhinjskih krpa,posteljine i peskira....


    Obicno docekam da gomila sa neopeglanim vesom postane ogromna, pa onda sebi zadam neku temu za razmiljane, sednem i peglam...dok ne ispeglam sve....

    Ako neko zna lek za tu boljku, neka mi javi...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  13. #28

    Odgovor: Peglanje veša

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku

    Ako neko zna lek za tu boljku, neka mi javi...
    Masina za susenje vesa.
    Da sam ja znala ranije kako to funkcionise, kup'la bih je davnih dana.
    Sad peglam samo gacone i jos par decijih stvarcica.
    Ne podnosim peglanje. Dosadno, smara, pa jos kad upekne preko leta a moras da drndas peglu i pravis saunu od stana...ma glava me svaki put zaboli.
    grozim se sintetike
    I ja. Svi smo alergicni.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #29

    Odgovor: Peglanje veša

    meni peglanje nije tolika frka jedino sto ne volim da peglam su kosulje, ali sve ostalo mi prolazi
    meni je samo usisivac boljka, ostalo je kol'ko tol'ko ok

    tako daaaaaaaaa.. zene, povoljno peglam veshove po kucama
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #30

    Odgovor: Peglanje veša

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Masina za susenje vesa.
    To svi kazu.....
    Cim smislim di cu s njom, probam....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •