In Memoriam - slavnim muzicarima - Strana 5
Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 102
  1. #61

    Odgovor: Umro Majkl Džekson

    Majkl je svakako bio veliki pevač, zabavljač širokih narodnih masa, šou man, pa i cirkusant, ponekad...a da li je bio i čovek? to je već diskutabilno...

    Ono što je strašno, to je da danas cirkusanti (pri tom mislim i na pevače i na sportiste, glumce...) "bolje žive", idealizuju se, enormno bogate i mnoooogo više zaradjuju u odnosu na jednog doktora nauka, hirurga, učitelja, seljaka...i to je apsurd našeg' vremena!

    A to nije merilo, apsolutno ni za šta....
    Poruku je izmenio Lilith_021, 07.07.2009 u 11:17

  2. #62

  3. #63

    Odgovor: Umro Majkl Džekson

    Poruku je izmenio Lilith_021, 07.07.2009 u 11:04
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #64

  5. #65

    Odgovor: Umro Majkl Džekson


    "Slavni pevač, koji je karijeru počeo u porodičnom dečjem bendu Jackson 5, bio je jedan od najpopularnijih muzičara na planeti, 13 puta je dobio Gremi, i dva puta je ušao u Rokenrol kuću slavnih."
    _______________________

    "Tokom karijere, Majklova fizička transformacija iz Afroamerikanca u belca bila je predmet mnogih tračeva. Pevač je dva puta bio u braku, i ima dva sina i ćerku."
    _______________________

    "Pre šest godina, Džekson je optužen za seksualno zlostavljanje dečaka Gevina Alvareza, koji je u doba zločina imao 14 godina. Suđenje je počelo 2005, ali Džekson je oslobođen svih optužbi."
    _______________________

    "Slike Džeksona na sceni su emitovane u celom svetu, a novine su o njegovoj smrti izvestile na naslovnim stranama. Drugi Džeksonovi obožavaoci kažu da će broj ljudi koji mu sada odaju poštu biti zabeležen u istoriji, uz priče o Elvisu Prisliju i Bitlsima, kao jedna od najvećih pop senzacija ikada."

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #66

    Odgovor: Umro Majkl Džekson

    Umro...
    Dirty Diana...mnogo energije!!
    Back in red!

  7. #67

    Odgovor: Umro Majkl Džekson

    "Majkl Džekson kao "loš đak"

    Ako je Madona primer kako vorholovske medijske strategije rezultiraju performansom, Majkl Džekson demonstrira njihovu opasnu blizinu proizvodnji falsifikata.
    Majkl Džekson nas mnogo više približava alternativnim oblicima života u kosmosu nego Dosijei iks i Karl Segan. On je aršin nerealnosti Amerike o kojoj vole da govore bodrijarovci, autentično biće bez biografije: Džekson umesto standardnog ljudskog života živi video spot koji se može premontirati u svakom trenutku, baš kao i njegovo lice. Posmatrajući decenijske metamorfoze Džeksonovog lika, toliko smo zanemarili njegovo ljudsko poreklo da su, sasvim sigurno, Bart Simpson, Lara Kroft i Korto Malteze već odavno za sve nas mnogo realniji junaci. Tačnije, telesniji: jer, ako je konzistentnost fizičke pojave ikakvo merilo identiteta, oni su mnogo životniji i "življi" nego jedino biće na svetu koje je uspelo da promeni svoju rasu.
    Majkl Džekson je primer imitacije života koja je uspešna zbog sopstvene svesti o artificijelnosti, ali opasna kao mogući uzor pošto, za razliku od Madoninih strategija, ne vodi u kameleonstvo nego u ništavilo. Brak samozvanog Petra Pana sa ćerkom Elvisa Preslija ponajmanje je trebalo da ga humanizuje i predstavi kao novog aktera idile sa kućicom u cveću i buljukom dece. Ideja je bila upravo suprotna - da se povuče jasna crta između običnog života za obične ljude i hologramske projekcije u kojoj žive sveci i amblemi, junaci crtanih filmova i reklamnih bilborda. U toj hologramskoj projekciji Džekson nije smeo ni hteo da imitira standarde realnosti tako što bi se slikao dok prepovija bebu ili pijucka kampari: njegovo je bilo da svoje detence - začeto i rođeno pod misterioznim okolnostima - ljuljuška visoko nad glavama obožavalaca i paparaca, da za vreme leta avionom u dogovoru sa stjuardesama pije belo vino isključivo iz konzervi od koka-kole, da svoje potomke pokazuje isključivo sa krpama na glavama. Upravo ta sakrivena lica mogu da budu šifra za dekodiranje Džeskonovog ludila: u kulturi u kojoj je važno lepo lice - pravilno, simetrično i obavezno belo - bubuljičavi Afroamerikanac širokog nosa morao je samo jednom da pogleda u ogledalo da bi shvatio vrednost dobrog pakovanja. Licu koje nije pravilno skrojeno mi verujemo tek ukoliko naslutimo trud njegovog posednika da se uz pomoć adekvatne šminke, frizure i estetske hirurgije približi standardu lepote. Šta kriju maske na licu Džeksonove dece - crnu put pred procesom prepakivanja u belo, ili možda činjenicu da ta deca uopšte ne postoje? Bezmalo logična posledica tako košmarnog osobenjaštva bila je pedofilija maskirana u ljubav prema svoj deci sveta - neka vrsta pedofilije unicefovskog tipa. Zahvaljujući Majklu Džeksonu, bajka o Petru Panu ima šansu da postane biblija pedofila.
    Koristeći svoju vizuelnu nestabilnost kao argument, Majkl Džekson može da zaobiđe svoju nesumnjivu perverznost: ako je važnija ambalaža poruke od njenog značenja, onda je Majkl Džekson samo jedan dobri čika u čije srce i krevet mogu stati sva deca sveta."


    V l a d i s l a v a...G o r d i ć...P e t k o v i ć

    preuzeto iz casopisa "Polja"
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #68

    Odgovor: Umro Majkl Džekson

    Kulturoloski simbol 20og veka i globalizacije...
    Marka kao Coca-Cola i McDonald's. 750 000 000 albuma sirom sveta (za zivota).
    Za par godina se niko nece secati njegovih ispada i "pedofilije".
    Ali ce ostati delo. Kroz muziku i ples.
    Za one koji to vole...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  9. #69

    Odgovor: Umro Majkl Džekson

    Legenda ce postati i veca nego sto je bio za zivota poput Elvisa Prislija.
    Pamtice se Billy Jean,Dirty Diana,Triller....

  10. #70

    Odgovor: Umro Majkl Džekson

    Davno pre nego što je plastičnim operacijama pokušao da izbriše razliku izmedju belaca i crnca (a kasnije izgleda i muškarca i žene), Majkl Džekson je to postigao svojom muzikom, i postao deo naših života, čak i ako nismo bili aktivni fanovi. Nismo morali da kupujemo njegove albume da bismo, 1980-ih, znali na desetine pesama napamet. Ritam i energija njegovih pesama bili su zarazni, uz njih smo, svesno ili nesvesno, pevali glasnije, kuckali prstima, udarali petama, koračali energičnije... možda smo i igrali (javno ili tajno...) Njegovi video spotovi bili su interesantni i onima koji nisu obožavaoci Majklove vrste popa. Tako je bilo širom sveta, i taj talenat je danas, kada ga više nema, uspeo da u drugi plan potisne sve ostale aspekte njegovog života.

    Izvor:Glas Amerike
    Bas je receno...a?

  11. #71

    Odgovor: Umro Majkl Džekson

    Pajz...kad me uopste ne dotiche

  12. #72

    Odgovor: Umro Majkl Džekson

    Poceli su da pricaju
    o nekom.....
    u zlatnom kavezu
    sa sjajnim perjem
    belim ili crnim
    ne secam se tacno
    (zar je to i bitno?)
    koji je pevao 50 godina
    (toliko je godina imao}
    uvek istu pesmu.


    I sve bi to
    i bilo u redu.
    Da nisu otvorili sezonu lova.
    Sezonu lova na divlje guske koje su kruzile iznad njihovih glava.

    Bez glasa.

  13. #73

    Odgovor: Majkl Džekson

    e pa naravno da mi je zao...
    pored mene ce kamen proplakati, ali taj dan kad sam cula vijest, gutala sam neke knedle cijeli dan. a pocelo je nekako sasvim bezazleno. bila je 84 - ta. bili smo na selu kod babe i dide, lupali smo bademe i torokali neke gluposti, i u jednom momentu sestra je u neki razdrnadani kasetofon stavila kasetu, jednu, jedinu. ja do tad, iskreno da vam kazem, za dzeksona nikad nisam ni cula. do tad sam slusala magazin i nove fosile - ipak, tek mi je desetak godina bilo tad. i bila je to ljubav na prvo slusanje. i prosli su praznici, i cim sam dosla doma trknula sam u jugoton i kupila plocu - bio je to thriller. a kako sam ja poprilicno smotana, pazila sam da putem kuci negdje ne zapnem i da mi se ploca ne razbije u sitne komadice. sjecam se i prvog stavljanja ploce na gramofon marke ei nis. a moonwalk je posebna prica. dan danas imam oziljak na bradi. eto, malo sam vjezbuckala u dnevnom boravku, pa pala na tv. dzekson je tada bio faca. svi su nesto billidzinovali i bititovali. i uglavnom, prosle su 80 -te. usljedila je poprilicno burna metamorfoza, kako dzeksonova, tako i moja. onoga sela odavno vise nema. sad je tamo samo sprzena zemlja. nema ni babe ni dide, vec poodavno. mi djecurlija smo odrasli, i sretni smo ako nas put nanese, pa se vidimo bar jednom u deset godina. a ode i dzekson. za mene nije otisao samo dzekson. otislo je djetinstvo, nekako zauvijek cini mi se.
    majkl, pocivao u miru.
    nattydread is coming to dinner

  14. #74

    Odgovor: Majkl Džekson

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    e pa naravno da mi je zao...
    A htedoh jebem mu šrafove još pre neki dan da napišem na onoj temi - setite li se nekog forumaša... da sam kad sam čula vest na tv-u prvo imala u glavi tvoj nick znam da ga voleš i zaboravila...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #75

    Odgovor: In Memoriam

    Pre 51 godinu, 21. septembra 1958. godine, u Zagrebu, rođen je Milan Mladenović osnivac i frontmen grupe Ekatarina Velika.

    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

Strana 5 od 7 PrvaPrva ... 34567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. In memoriam
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 47
    Poslednja poruka: 29.12.2015, 17:10
  2. In memoriam
    Autor Charlie Harper u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 07.06.2012, 09:02
  3. In Memoriam Slavnim Knjizevnicima
    Autor cabb u forumu Književnost
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 20.11.2010, 22:23
  4. Tose Proeski - In memoriam
    Autor Joanna u forumu Spomenar
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 16.10.2008, 22:08
  5. In memoriam - Žarko Petrović
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.04.2007, 21:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •