Taxi prevoz u Novom Sadu - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 34
  1. #16

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Taksi voze i drogirani

    - Ako imaš automobil i volju za radom, možeš odmah da počneš, rečeno je novinaru „Blica” koji se telefonom javio na oglas „Crvenog taksija”, uz opasku da mu za to nisu potrebni ni ispit o poznavanju grada, niti uverenje lekara. Vlasnik „Crvenog taksija” je to odmah odbacio kao nemoguće, ali i sami taksisti nezvanično, kao i putnici, tvrde da su niski kriterijumi u većini udruženja doveli do toga da se za volanom pojedinih taksija nađu i jedva punoletni i neispavani vozači, pa i zavisnici od droge.

    U oglasu, „Crveni taksi” traži vozače koji bi se učlanili u ovo udruženje. Na pitanje novinara da li mu je potrebno uverenje da je psihofizički sposoban za rad u javnom prevozu, muškarac na telefonu je rekao da to „nije neophodno” i da na lekarski pregled „može da ode čisto zbog sebe”. Isti stav je imao i o ispitu poznavanja grada.
    I u drugim strukama rade ljudi bez lekarske i psihofizicke provere. Citaj male gradjevinske firme, rad na masinama i slicno... Drzava je tu kriva.
    Zakon ne zabranjuje zavisnicima od droge da upravljaju motornim vozilom, ono definise samo da se ne sme biti pod uticajem u toku voznje.
    GPS danas zamenjuje potrebu za fizickim poznavanjem grada, a ne dao bog da neki grad propise zahtev za poznavanje visejezicnosti, lokalne istorije i slicnog, odmah bi se pojavile teze da je to protivustavno.
    Naravno situacija je mnogo slozenija, a ponuda ogromna. A velika ponuda uvek smanjuje kriterije i cenu.
    Poruku je izmenio silvia, 25.11.2009 u 20:36 Razlog: URL visak
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  2. #17

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    I u drugim strukama rade ljudi bez lekarske i psihofizicke provere. Citaj male gradjevinske firme, rad na masinama i slicno... Drzava je tu kriva.
    Zakon ne zabranjuje zavisnicima od droge da upravljaju motornim vozilom, ono definise samo da se ne sme biti pod uticajem u toku voznje.
    GPS danas zamenjuje potrebu za fizickim poznavanjem grada, a ne dao bog da neki grad propise zahtev za poznavanje visejezicnosti, lokalne istorije i slicnog, odmah bi se pojavile teze da je to protivustavno.
    Naravno situacija je mnogo slozenija, a ponuda ogromna. A velika ponuda uvek smanjuje kriterije i cenu.
    Slažem se. Mada ja smatram da je tu krivica grada pre nego države, grad donosi odluku o javnom prevozu u kojoj se definiše ko može da obavlja javni prevoz u gradu (taksi prevoz spada u javni prevoz). Autotransportna preduzeća proverava republički inspektor i republika im izdaje licencu za obavljanje javnog prevoza (provredna komora). Valjda je isti slučaj sa taksi prevozom. Grad bi mogao tu oblast bolje da uredi a republika da temeljnije vrši kontrolu. Zakon o prevozu u drumskom saobraćaju predviđa:

    Opština, odnosno grad može propisati bliže uslove za obavljanje auto-taksi prevoza.
    Opština, odnosno grad, u skladu sa saobracajno-tehnickim uslovima, donosi program kojim definiše
    optimalno organizovanje auto-taksi prevoza.


    Tako da bi u gradskoj odluci trebalo da stoji i o kriterijumima za zapošljavanje ljudi koji bi vozili taksi. Što se tiče poznavanja grada, slažem se GPS nadoknađuje nepoznavanje ulica i grada samo se problem javlja kada vozila nemaju GPS navigaciju (kao što je bio slučaj sa mojim pomenutim taksistom).


    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Stvarno je užas kakvi sve likovi voze Taxi zato se ja ne vozim sa svakim, navikla sam na jedno udruženje, i njih ne menjam
    Pametno, neki ljudi su skloni da čak pozivaju određenog taksistu u kojeg imaju poverenja što je po meni sasvim ispravno.



  3. #18

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Pametno, neki ljudi su skloni da čak pozivaju određenog taksistu u kojeg imaju poverenja što je po meni sasvim ispravno.
    I da dodamo, u mom gradu postoji udruzenje cije svako vozilo dobrovoljno saceka starije ljude dok udju u svoj stan, da ne bi se desilo neko razbojnistvo.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  4. #19

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    Mrzi me da citam sve
    Ali danas se posle izvesnog vremena vozala taxijem (Novus u pitanju...e, imao neki televizorcic napred...i ja ga pitala sta mu to....kaze neka navigacija )...i priupitam ga za cene, da li su dizali....kaze NE...
    I nisu...od mene do grada je cena ostala ista...

    ...nego sto volEdu da pricaju...cudo jedno ....
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #20

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    Bez novog cenovnika mogući protesti taksista


    Još nije poznato da li će i kada poskupeti taksi prevoz u Novom Sadu, jer gradonačelnik Igor Pavličić okleva da potpiše predlog koji su mu uputili taksisti.

    Predsednik gradskog sindikata taksista, Radoslav Krstić, kaže za Radio 021 da im gradske vlasti odgovaraju da je u toku detaljna analiza predloga, ali da ne navode do kada će odluka biti donesena, zbog čega je odmah zatražio prijem kod gradonačelnika.

    Krstić dodaje da će od odgovora zavisiti da li će taksisti ponovo protestovati na gradskim ulicama, jer na osnovu važećih cenovnika, posluju s gubitkom. "Sada, po 30 dinara za kilometar, odnosno već koliko je od udruženja do udruženja, ne postoji teoretska šansa da neko izmiruje svoje obaveze. Notorna je činjenica da su taksisti, bilo gde u Srbiji, i advokati, najneredovnije platiše", kaže Krstić.

    On objašnjava da bi nova odluka, osim jedinstvenog cenovnika taksi usluga u gradu, trebalo da doprinese i uklanjanju nelojalne konkurencije. Cene prevoza trebalo bi da budu skuplje za čak 30 odsto. Pored povećanja cene kilometra na 50 i starta na 100 dinara, predložene su i posebne tarife za čekanje, noćnu vožnju, kao i prevoze vikendom i praznicima. (D.S.)


    021
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  6. #21

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    dal je moguce radi u taxi udruzenju o ugovoru o delu?

  7. #22

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    Ako taxi zovete iz Petrovaradina, molite Boga da neko od taksista završava vožnju tu ili u blizini inače su ooogromne šanse da jednostavno neće hteti da dođu. U svakom momentu po neki bleji kod železničke stanice, ali mi se dešavalo da zovem tri taxi društva i da od sva ti dobijem 'žao mi je ništa slobodno'. More fuck you, što vam verujem nego neće ni jedan da se dovuče prazan do Pezosa da bi vozio nazad



  8. #23

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    Ako taxi zovete iz Petrovaradina, molite Boga da neko od taksista završava vožnju tu ili u blizini inače su ooogromne šanse da jednostavno neće hteti da dođu. U svakom momentu po neki bleji kod železničke stanice, ali mi se dešavalo da zovem tri taxi društva i da od sva ti dobijem 'žao mi je ništa slobodno'. More fuck you, što vam verujem nego neće ni jedan da se dovuče prazan do Pezosa da bi vozio nazad
    A ne daj Bože da zovete taxi sa najlona !!! Niko vam neće doći, nema koje udruženje nisam bila zvala, i niko nije imao slobodno vozilo !
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  9. #24

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    Sve je to lepo sto se ide ka tome da ne bi trebalo tek tako svako da taxira, ali eto jedno od pravila mi ne dozvoljava da krenem da se bavim time a toliko sam zelju imala. Nemam 5god vozackog iskustva i nemam prilike da krenem u biznis. Za sada me je jedno udruzenje odbilo, ali ne usudjejem se da idem dalje jer cu se samo jos vise razocarati.. Ima neko ideju za biznis kako naci rupu u zakonu?

  10. #25

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    Sačekaj da ti vozačka napuni 5 godina



  11. #26

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    Hahaha, pa ne mogu da cekam jos 3 godine, da izludim. A i tada planiram necim malo ozbiljnijim da se bavim kad vec zavrsavam fax.. Sta cu sa svim ovim ulicama u glavi i tako dobrom poznavanjem grada...

  12. #27

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    Strukovno udruženje taksi preduzetnika "Sitans" održaće protestnu vožnju u ponedeljak od 11 časova.

    Vozila će se kretati ulicama Đoke Mijatovića, Primorskom, Temerinskom, Jovana Subotića, Šafarikovom, Uspenskom, Bulevarom Mihajla Pupina, preko Varadinskog mosta do Trga Vladike Nikolaja u Petrovaradinu i nazad istim putem. Taksisti će voziti u krajnjoj desnoj traci Bulevara Mihajla Pupina, kako se ne bi blokirao saobraćaj, kao i na taksi stajalištu u Ulici Modene.

    Protestna vožnja izraz je nezadovoljstva taksista zbog toga što Gradsko veće i gradonačelnik Igor Pavličić nisu ispoštovali novi Zakon o saobraćaju prema kome su dužni da odrede najnižu ekonomsku cenu taksi prevoza. Prema navodima ta cena bi trebalo da iznosi 75 dinara za start i 50 dinara za pređeni kilometar, što je skoro duplo više od sadašnje cene taksi prevoza u Novom Sadu.

    Taksistima "Sitansa" najverovatnije će se pridružiti i kolege iz beogradskog udruženja "Sitab", kao i članovi Organizacije samostalnog sindikata zaposlenih u taksi udruženjima grada Novog Sada. (021)
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  13. #28

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    Da li bi neko mogao da mi kaze koliko kosta taxi od autobuske stanice u Novom Sadu do hale Spens? Zelim da dodjem na koncert Zdravka Colica u decembru ali ne znam kuda da idem kad sidjem iz busa Unapred hvala

  14. #29

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    Мислим да нећеш платити више од 100-150 динара. Зависи колика је гужва у граду
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  15. #30

    Odgovor: Taxi prevoz u Novom Sadu

    Samo priprazi u koji taxi sedaš. Ima i onih koji će te voziti kroz pola grada, a ustvari treba samo da idu pravo tim velikim bulevarom i jednom skrenu levo. Moja ti je preporuka da kad stigneš, telefonom pozoveš taksi jer svi koji tamo već stoje nisu članovi ni jednog udruženja i postoji mogućnost da te oderu. Stoga, evo telefona pa biraj.

    Taxi Novi Sad

    Taxi udruženja | nsparty.net
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. O Novom Sadu
    Autor Najgora u forumu Novi Sad
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 10.07.2015, 22:31
  2. GSP u Novom Sadu
    Autor Lady S u forumu Novi Sad
    Odgovora: 118
    Poslednja poruka: 29.01.2015, 19:40
  3. Di-džej zvezde u Novom Sadu
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2007, 12:30

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •