Jednorog u Italiji
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Jednorog u Italiji

    RIM - U nacionalnom rezervatu i Italiji viđen je jelen s jednim rogom na sredini glave, zbog čega je vrlo sličan poznatim mitološkim bićima - jednorozima.


    ''Ova se fantazija pretvorila u stvarnost'', rekao je Gilberto Tozzi, direktor Prirodoslovnog centra u Pratu. ''Jednorog se uvijek smatrao mitološkom životinjom''.


    Jednogodišnji jelen, nadimka ''Jednorog'', rođen je u zatočeništvu u nacionalnom parku blizu Firence.

    Tozzi, koji je prvi put vidio ovakav slučaj, kaže kako su anomalije među jelenima inspirirale mitove o jednorozima. Jeleni s jednim rogom su rijetki, no ipak se rađaju, prenosi YahooNews.

    Prema mitologiji, jednorog je bijeli konj sa rogom na čelu, čijim tijelom teče srebrna krv.

    Vjeruje se da onaj tko ubije jednoroga i pije njegovu krv, bit će zauvijek proklet. Osim toga, vjeruje se da krv jednoroga spašava čovjeka na samrti, ali spašena osoba je tada osuđena na prokletstvo poluživota.

    Prah napravljen od njegovog roga smatra se čudotvornim lijekom za sve bolesti.

    ***

    ja verujem da je ovo jednorog.. svim srcem
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Jednorog u Italiji

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku

    Prah napravljen od njegovog roga smatra se čudotvornim lijekom za sve bolesti.

    ***

    ja verujem da je ovo jednorog.. svim srcem
    Ako jeste,kupujem naočare prvo,a zatim krećem u lov

    Mislim konj jednorog koji leči sve i spašava živote...mada mi se ipak čini da je srndać jednorog u pitanju(pa to ni lovcima nije zanimljivo,nemaju dobre rogove za zid)
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Jednorog u Italiji

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Vjeruje se da onaj tko ubije jednoroga i pije njegovu krv, bit će zauvijek proklet.

    Tjah, a taman sam se bio naoshtrio
      Vrh

Slične teme

  1. Sudski proces protiv Mila Đukanovića u Italiji
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 26.06.2007, 17:09
  2. Jednorog
    Autor yige_gui u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.03.2007, 12:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •