Davati sebe? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 39 od ukupno 39

Tema: Davati sebe?

  1. #31

    Odgovor: Davati sebe?

    gotovo nikad....koliko god da izgledam "open" ljudima sa strane.....
    mogu da budem prijatna predusetljiva srdacna saosecajna darezljiva druzeljubiva vesela povrsna prgava
    mogu da pomazem
    mogu da budem iskrena u druzenju
    ali davati sebe?
    ljudima?
    tek tako?

    ne bih rekla......


    jer...
    naucila sam ...
    i nekako zivim po onoj Hemingvejevoj ,da sve do cega mi je ikad stalo mogu da bacim preko ramena u reku i ne okrenem se kad ucini "buc!"...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #32

    Odgovor: Davati sebe?

    Voze se cura i dečko na motoru. Cura: 'Nemoj tako brzo,smanji!!!!!' Dečko: 'Ne, baš je ludo...' Cura: 'Ne, nije...molim te uspori' Dečko:'Reci da me voliš!' Cura: 'Znaš da te volim!' Dečko:'Zagrli me' (cura ga zagrli) Dečko: 'Molim te uzmi moju kacigu sa glave, meni je tijesna i stavi je sebi na glavu!!!' Sljedeće jutro u novinama: Motor imao nesreću, jer su kočnice popustile, dvije osobe su bile na motoru-jedna je preživjela, a druga poginula. ISTINA JE: Da je dečko ustanovio na pola puta da su kočnice popustile, a to nije htio reći svojoj curi...želio je posljednji put čuti njene rijeći-] VOLIM TE! Želio je posljednji put osjetiti njen-]ZAGRLJAJ! Zatim ju je zamolio da stavi njegovu kacigu na svoju glavu, jer je želio da ona preživi, iako je to značilo da će on poginuti!

  3. #33

    Odgovor: Davati sebe?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Najlepse na svetu ja davanje samog sebe...
    ...dati ljubav, dobru nameru ili rec.

    Davati i izloziti se negativnim emocijama drugih ili ne davati i odustati od pozitivnih zracenja drugih? Pomoci ili ne?

    Biti ili ne biti?
    Davanje ispunjava i nas koji dajemo i one koji dobijaju. Davanjem oplemenjujemo nasu dusu.
    Bez davanja nema ni dobijanja. Narocito ne danas, kada sve vise ljudi biva nauceno da uvek sebe treba da stave na prvo (i drugo, i trece, i svako raspolozivo) mesto.

  4. #34

    Odgovor: Davati sebe?

    To je jako lepo,ali je nezahvalnoKoliko god dajes sebe,retko ko ume to da ceni

  5. #35

    Odgovor: Davati sebe?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku

    Davati i izloziti se negativnim emocijama drugih ili ne davati i odustati od pozitivnih zracenja drugih? Pomoci ili ne?

    Biti ili ne biti?


    Biti.

    Želim i dajem sebe onoliko koliko imam pozitivne energije u tom momentu. Nekada možda i preteram, ali me niko nije ter'o da se dajem toliko, do granice da se osećam iscrpljeno, ispijeno, kako god..

    Lako je reći: ''takva sam'' i ne menjati ništa.


    Znam dokle mogu i želim da ''idem'' sa izlivima emocija ( do plus beskonačnosti ).

    Smatram da niko od nas nije u negativu, već samo u prolaznoj fazi.

    Ukoliko zaista procenim da nisam u stanju da pomognem na neki način - povlačim se, jer sam tada u stanju da budem gruba, ali taktična jer se nameće pitanje da li davljeniku dati ruku i rizikovati da te povuče na dno, ili mu pomoći i pružiti mu veslo, samim tim mu ''olakšati muke''.

    Čuvati na prvom mestu sebe, biti OK i sebi i bližnjima.

    Svakome prema zasluzi. Ne, nije to dečija igra ''vrati mi moje krpice'', ali kada najzad shvatim da je neko upotrebio / zloupotrbio moje povernje, osećanja, ravnodušnost je jedino što mogu da dam.

    Vreme leči i ovakve stvarčice. Uvek sam za drugu šansu, treću.. četvrtu...

    Ljudi smo, zar ne?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  6. #36

    Odgovor: Davati sebe?

    Mnogo je rizično ovo, bato. A moderan čovek, mada voli sve što je brzo, pa i brz profit (ne samo finansijski, naravno), ne voli da uloži sve i tako brzo profitira. Kalkuliše s emocijama, otvara se na kašičicu. Skoro da ne možeš naći čoveka koji ima prijatelja za koga bi dao i kuću, i ruku, i život. Gleda se da se bude što komunikativniji, da se što više sazna o drugom i uzme od drugog, a da se da što manje, po mogućstvu - ništa. Što više "prijatelja", što više figura kojima možeš da se pohvališ pred drugim.
    "Hej, ja pijem kafu s poznatim glumcem."
    "Onaj lovan je kum mom detetu, mada se ne družimo."
    "Uvek sam u društvu dobrih komada."
    Niko nema običnog prijatelja i običnu devojku ili momka. I niko o tome preterano ni ne brine. Više se zabrine kad dva vikenda ne ode u klub, nego kad godinu dana ni sa kim iskreno i skroz otvoreno ne porazgovara. Tako da je malo onih koji se daju. A valjda to tako biva s herojima. Dobro je što ih je malo - tako im se drži cena.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  7. #37

    Odgovor: Davati sebe?

    -Da sam neki *pismen, sad bi spominjao sociologiju ili slicno no sad sam u tripu da sam majstor bravar (je ipak bolji ) pa bi probao kroz jacinu pritiska i stete i koristi od malog ventila. Ako ti kompresor pumpa non-stop a ventil zavrnut nece na dobro da izadje. A da zatvoris ventil i ugasis kompresor dodje do zamora materijala ako nisi od čelika, naprimer cesto je jeftinije da drzis elektro motore non-sto uključene nego koliko ti treba angažovane struje da ih češće startuješ.

  8. #38

    Odgovor: Davati sebe?

    Dati se što manje, uzeti što više! I nikako drugačije!
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  9. #39

    Odgovor: Davati sebe?

    n'umem ja na kashikicu. ili sve ili nishta.

    naravno, uglavnom bu da sam istovarila megatonu energije na nekoga ko je nije vredan ali sam skont'O u medjuvremenu da ja u tom istovaru uzzivam i da je taj neko u celoj prichi prilichno nebitan

    ...pa tako, ... ako bude pozitivnog feedback-a - super; a ako ne bude - opet super.

    & underpaid......

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Da li lažete sami sebe?
    Autor PropelerZviz u forumu Filozofija
    Odgovora: 120
    Poslednja poruka: 01.12.2015, 15:41
  2. Zašto se Srbija stidi... same sebe?
    Autor WEISHAUPT u forumu Politika
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 10.07.2013, 13:19
  3. Smatrate li sebe partibrejkerom?
    Autor gogothegreat u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 20.08.2012, 12:57
  4. Smatrate li sebe lepom/im?
    Autor makilli u forumu Lepota
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 16.08.2012, 15:21
  5. Ocenite sebe
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 12.04.2012, 13:28

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •