Свештеници и углед СПЦ - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 66
  1. #16

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Da odmah na početku raščistimo nešto:
    - meni nisu poželjni gresi pravoslavnog sveštenstva, ne prizivam ih i ne želim njihovo ostvarenje, a ni iskušenja;
    - ovim deklarišem da nisam zlurad prema SPC-u, kao ni prema nijednoj drugoj crkvi, veri;

    A o medijskim izvorima sledeće: vesti, izjave, saopštenja i dokumenti sa odlukama ranijih Sinoda su objavljeni na sajtu SPC.
    Sama SPC govori o sebi i objavljuje informacije o dešavanjima i neke to interesuje, a nekima je zgodnije stati na stranu i ne obraćati pažnju. Ali ovde se radi o tome ko će propovedati sledećim generacijama pravoslavaca i ko će voditi SPC. Sad se odlučuje, a ako se stagnira i postoje sumnje, rušenje ugleda jednih među drugim kao i kredibiliteta, onda za posledicu imamo osipanje članova SPC.
    A zamislite, ja to ne priželjkujem, i ne bih zlurado gledao. Moj je moto: nek svako ostane u svojoj crkvi i nek radi na duhovnom obnavljanju, građenju iste.

    A u narodu se već dugo zna (mislim više stotina godina) o nečasnim delima sveštenstva bilo koje crkve ili vere. I o tome se svakodnevno govori ili kao pikantnim storijima, ili kao o alibijima za nevernike da eto, zato ne idu u crkvu. Ne treba da se "čeka" da se nešto desi, to "nešto" se nažalost često događa, i to ne samo u SPC.

    Molim vas, eto, nemojte sa mnom postovati sa predrasudama. Verujte mi da mi je žao što se ovo događa u SPC i nisam zlurad u pogledu toga.
    Ima nas mnogo na ovom forumu, možda niste ni mislili na mene, ali, eto pomislih, da vam kažem da ja podržavam jednu hrišćanskiju SPC.
    ...Sta to SPC sama o sebi,lose,objavljuje na svom sajtu???....ko je od vladika koliko ukrao???...Osipanje "clanova"(kao da imaju clanske karte)???....potpuno ne razumljiv post...

  2. #17

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Pravoslavne sestre i braćo, pazite na vukove koji su se uvukli među vas, hrišćane.
    Dobio sam loš reput sa ove teme, sa porukom: "možeš da nam ga pušiš".
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  3. #18

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    imao sam zelju da upisem bogosloviju SPC,nisam iz nekih razloga uticaj
    porodice,sada sam vec 5 god. clan crkvenog odbora nase SPC u svom
    mestu verujtemi ljudi sta se sve cuje od svestenika dase covek najezi,
    jedina vrednost danas izgleda jeste novac,jako tuzno ali istinito.
    sta vise kada eparhija svoja potrazivanja preracunava u evre.
    sta ocekivati od obicnog naroda kome su branili da 50 god. pridje crkvi.
    pozdrav.

  4. #19

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Zavisnike u manastiru Crna Reka leče batinama /video/
    Autor: FoNet | 21.05.2009. - 11:37


    U Duhovno rehabilitacionom centru Crna Reka, čiji je upravnik protojerej Branislav Peranović, zavisnici se u sklopu "lečenja" prebijaju lopatom, pesnicama, nogama, piše nedeljnik Vreme, na čijem se internet sajtu može videti snimak prebijanja štičenika Centra.

    Vreme 959 - Mracna tajna Crne Reke: Ubijanje Boga lopatom

    Pored toga što štićenike prebijaju lopatama, postavlja se pitanje imaju li medicina, psihijatrija i zakonodavstvo bilo kakav smisao ako lekove dozira Peranović, koji je studirao poljoprivredu, "medicinske sestre" su ovlašćeni batinaši, a čuvari pitbul terijeri i dobermani, navodi Vreme.
    Duhovno rehabilitacioni centar Crna Reka nalazi se u blizini Novog Pazara, a zvanično je registrovan 2005. godine.
    "Jedan od onih koji su prošli "rehabilitaciju" kaže da su ga pri dolasku u centar pratili roditelji. Uz prijatnu priču ponudili su roditeljima ugovor u kom stoji da ovisnik na lečenju pristaje na svaku vrstu tretmana, 'što uključuje lakše i malo teže batine'. Potom su potpisali papir u kojem
    stoji da je period lečenja šest meseci, po ceni od 350 evra mesečno", piše Vreme.
    "U dvorištu poređaju zavisnike u krug da gledaju kako tuku nevaljalog. Biju motkama, lopatama, pesnicama, šipkama, kaiševima, čime stignu", tvrdi bivši štičenik Duhovno rehabilitacionog centra.
    Prema njegovim rečima, i Peranović "zna da bije, često su mu ruke krvave": "Kad udara rukama i nogama leti mu mantija na sve strane. Trenira borilačke veštine".
    Iz razgovora sa poznavaocima prilika unutar crkve kao institucije i crkvenim licima na službi u i oko Novog Pazara može se zaključiti da je centar imao drugačiju namenu. To je blagoslovio i vladika Artemije, ali kad je video da se sve otrglo kontroli, on je digao ruke, navodi Vreme.
    Blic Online | Hronika | Zavisnike u manastiru Crna Reka leče batinama /video/

  5. #20

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Дивно, а ко је овај снимак доставио Времену?

    Све је то само део кампање да се покаже како је Црква "империја зла", и како ето треба Америка све да нас ослободи средњовековног мрачњаштва. Ово је вероватно монтирано, ударио га 10 пута лопатом, он ладно устаје и шетка се, шакама га удара ко да га милује... ЦИА снајка ЦИА.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #21

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Sa snimka se uopste ne da zakljuciti da je rec o crkvi...sem par ikona (4 na jednom zidu i 2 na drugom i 1 na trecem)...i ni jednog kandila iznad (bar jedne) ikone...
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #22

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    U Duhovno rehabilitacionom centru Crna Reka, čiji je upravnik protojerej Branislav Peranović
    Vreme 959 - Mracna tajna Crne Reke: Ubijanje Boga lopatom
    "Rad ovog centra blagoslovio je vladika Artemije
    a država Srbija im je dala dozvolu za rad "




    koji ("bogougodni") kretenizam ... koje zveri ... koja svinjarija




    Sada treba i starešinu Branislav(nog) Peranovića i njegove manite vojnike-lopatare i vladiQ ArtemiJEA i sve koji su u toj "igri"
    istom merom preko stolova i klupa ... javno, direktnim prenosom RTSa ... lupati po relacijama dupe-glava,
    i isterati đavola - koji je nema sumnje ušao u njih.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #23

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    "Rad ovog centra blagoslovio je vladika Artemije
    a država Srbija im je dala dozvolu za rad "




    koji ("bogougodni") kretenizam ... koje zveri ... koja svinjarija




    Sada treba i starešinu Branislav(nog) Peranovića i njegove manite vojnike-lopatare i vladiQ ArtemiJEA i sve koji su u toj "igri"
    istom merom preko stolova i klupa ... javno, direktnim prenosom RTSa ... lupati po relacijama dupe-glava,
    i isterati đavola - koji je nema sumnje ušao u njih.
    Ma koji đavoli,kakve gluposti,ovaj na snimku mi izgleda kao neki klasičan uličar koji će da gi naUči smernosti i pravilnom životu(tačnije pi*ka im materina narkomanska,ima ih naučimo pameti,pi*ke narkomanske,truju sebe i okolinu),a ovi što ga drže u njemu vide idola i imaju isti sistem vrednosti,jedino što samo najjači može da pegla,ipak je on glava čopora...

    Mada,psihički uništene narkomane je teško tući i šamarati valjda,šta li već,treba ih ubiti u pojam i istamburati dobro,pa kad izađu neće im više na pamet pasti da tako nešto urade...

    A što se tiče ugleda crkve,lepo stoji u tekstu da je i onaj što je otvorio centar dig'o ruke,ne može da izađe na kraj sa klošarima koji treba da izvode na prav put te 'pi*ke narkomanske'

  9. #24

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Mnoge stvari se na žalost dešavaju kroz zloupotrebu SPC i nekih njenih pripadnika...I to nema ama baš nikakve veze sa verom i pravoslavljem...I kao što Glišava kaže-> djavolja posla...

    ....I šta je ko mogao da očekuje na jednom takvom mestu, gde se okupio najgori šljam društva? Da preko noći postanu sveci?

    To je onaj sloj društva koji proizvodi nasilje, jer je preko nasilja i proizišao...A mnogi od pacijenata, tamo su samo iz razloga, da bi izbegli goru vrstu zatočeništva - zatvora! Pa kompezuju, bez neke namere da se stvarno izleče, nego da prodje vreme, a time otežavaju onoj manjini koja istinski to želi...

  10. #25

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    @Uprolazu

    Nije mi smešno uopšte ... i ne vidim šta je tebi toliko smešno ?

    Meni je odvratno.
    Život mi se zgadio.
    Povraća mi se.

    Da se ne udaljavam od teme komentarišući i nadovezujući se na tvoje mišljenje o narkomaniji i narkomanima,
    ovoga puta fokusiraću se na - sveštenike, sveštenički ugled i sveukupni dojam spram SPCa,
    kao i na umetničke Mengelezahvate, Aušvicmetode i PSIHOkreacije koje se pod njihovim patronatom i uz njihov blagoslov, sprovode u Božijim kućama (crkvama, manastirima, duhovno rehabilitacionim centrima i ko zna gde još ...
    (posle ovog snimka, ne bi' se iznenadila da počnu da se okupljaju po kapelama i grobljima ... noću ..)

    Smatram da bi sve te skotove sa snimka trebalo pohapsiti, ili pozatvarati u ludnice.
    I one koji su ih tu doveli takođe.
    I one koji su im dali smeštaj.
    I one koji su taj projekt' odobrili i dozvolili.
    Sve one koji su u toj gadosti, na bilo koji način uprljali ruke.
    I onog koji je sada od toga navodno "digao ruke" ... i to njega prvog.
    Digo frajer ruke. Ma jel'te.
    Nije nego.
    A što nije intervenisao, zatarabio "centar", zabranio rad "logora", prijavio dalje ako je nesposoban il' mutav.


    Ovo se kosi sa stvarnim.
    Kosi se sa normalnim.
    Kosi se sa svim ljudskim osećanjima i poimanjima.

    Ovo je totalna zverska svinjarija.
    Kada bi nekoga videla da i psa ovako (upola od ovog) maltretira ... veruj mi da ne znam šta bi' mogla u afektu da uradim.

    ____________
    @gogs

    Šta je ovo gogsy ... mislim pročitah te naknadno, ali - ovi su im to dozvolili ... sve se to dešava u nekakvim crkvenim "atarima" ...

    ???
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 21.05.2009 u 19:14

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  11. #26

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Mnoge stvari se na žalost dešavaju kroz zloupotrebu SPC i nekih njenih pripadnika...I to nema ama baš nikakve veze sa verom i pravoslavljem...I kao što Glišava kaže-> djavolja posla...
    ...ljudska

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    ....I šta je ko mogao da očekuje na jednom takvom mestu, gde se okupio najgori šljam društva? Da preko noći postanu sveci?
    Unajmili siledžije da se razračunaju sa stokom narkomanskom?
    Zanimljivo...

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    To je onaj sloj društva koji proizvodi nasilje, jer je preko nasilja i proizišao...A mnogi od pacijenata, tamo su samo iz razloga, da bi izbegli goru vrstu zatočeništva - zatvora! Pa kompezuju, bez neke namere da se stvarno izleče, nego da prodje vreme, a time otežavaju onoj manjini koja istinski to želi...
    A ja mislio kad kažeš da otvaraš ustanovu za lečenje narkomanije,da u njoj treba stručno osoblje da radi,a ne neki mamlazi sa kratkim fitiljima koji sve nasiljem rešavaju...
    Da bi izbegao zatvor,otišao u manastir da ga bijuzanimljivo...
    I zato udri po njima,umesto da ih vratiš pravosuđu da ih pošalje za gde jesu?

    I sve to u tradicionalno hrišćanskom duhu

    Da se ne udaljavam od teme komentarišući i nadovezujući se na tvoje mišljenje o narkomaniji i narkomanima,
    To je bilo malčice iskarikirano razmišljanje baje sa lopatom otprilike,ne moje lično
    Poruku je izmenio Uprolazu, 21.05.2009 u 19:15 Razlog: gliša

  12. #27

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Šta je ovo gogsy ... mislim pročitah te naknadno, ali - ovi su im to dozvolili ... sve se to dešava u nekakvim crkvenim "atarima" ... ???
    Ah…
    A pretpostavio sam da neću biti dobro shvaćen, zbog brzine kojom sam bio vezan ispisujući koment...

    Pa ću pojasniti->

    U početku, namera o lečenju je bila dobra i dobro je funkcionisala – bez ikakvog nasilja. O tome svedoče i svedočanstva nekoliko izlečenih narkomana na sajtu ...

    Gde se kaže->

    Основа терапије у центру се заснива на наведеној дијагнози данашње цивилизације и сваког поједница понаособ. Суштина проблема је код сваког иста, а манифестације су се развиле према карактеру личности, родитеља и околине. Сходно томе, терапија се осмишљава према стању сваког појединца, па је код неког фокус на раду са животињама, у башти или на грађевини, или на некој другој активности, код неког на разговорима са свештеником, или са другим члановима групе, код неких је учествовање у богослужењима, а код свих је заступљен рад на себи, интроспекција, читање и анализа претходног живота. У самој суштини лечења, није довољно одстранити супстанцу из живота бившег зависника. Празнине које су настале употребом хероина или других опијата морају се испунити "добрим садржајем" да би особа могла да настави добар пут и суштински осмисли свој живот.

    Процес терапије:

    Процес терапије је сложен и тешко га је укратко објаснити. Подразумева комплексан рад са личношћу пацијента: прецизно установљавање стања његове личности, карактерних особина, система вредности, духовног идентитета, односа према Богу, другима и према себи. Подразумева сагледавање бесмисла и штетности ранијег начина живота. Обухвата катихизацију, крштење (ако није крштен), исповест, пост, причешће, редовна богослужења, редовна послушања... Укратко - перманентан рад на себи са свих аспеката: физичког, духовног и душевног. Рад са различитим људима карактерише индивидуални приступ, али и заједничке активности, својеврсну нову социјализацију, која је пре свега литургијског карактера. Врло је значајно читање Св. Писма, и дела св. отаца, и практични сусрет са светом Црквом и православном вером. Очекује се, и често догађа да се роди нови човек, да од вука постаје јагње. Дакле - терапија је, пре свега, духовно орјентисана, и када се успешно обави, човек прогледа духовним очима, све му постаје чудесно, ново, узбудљиво... Згражава се свога ранијег начина живота. Почне да цени и воли живот, и свој и туђи. Почне да поштује своју породицу, да цени жртву коју су за њега чинили други... Измене му се драстично моралне вредности, смањује се егоизам, надменост, дрскост, постаје трезвенији и разумнији... У Центру се не користи алкохол, употреба лекова се контролише, током боравка скоро сви оставе лекове, неки пушење, кафу... Већина промени навике у исхрани, радне навике, побољшају кондицију, скину сувишне килограме, итд.

    Kao što se da videti, nigde se ne spominje batinjanje i nasilje bilo kakve vrste...



    Izopačenje nastaje kasnije, odnosno onog trenutka kada lečilište počinje da se puni ne samo narkomanima, nego i okorelim kriminalcima, koji ne prezaju ni od čega, ništa im nije sveto, pa ni ljudski život, i spremni su na sve...Kao što sam rekao, zbog korumpiranosti društva i samog zakonodavstva, mnogi teški kriminalci umesto u zatvor šalju se u Crnu reku na lečenje, ali njima samima nije cilj izlečenje, nego izbegavanje zatvora...kao što ni onima koji ih šalju tamo nije stalo ni do čega drugog osim količine keša koji će strpati u džepove...
    Grupica sveštenika se nalazi pred nemogućom misijom, njihovi napori da se pomogne onima koji to istinski žele, nalaze se pred opstrukcijom nekolicine razbojnika. U manastiru nema policije ili stražara kao u zatvoru, kako rešiti taj problem?

    Rešio ga je taj Branislav Peranović, i to na sasvim pogrešan i suprotan svemu Božijem, način! Okrenuvši njihove metode protiv njih samih...da bi sačuvao mir, red i disciplinu...A time je pokazao da je slab čovek, slab u veri, slab u strpljenju, slab u edukaciji i organizaciji...

    Neopravdavam nikakvo nasilje pod pokroviteljstvom vere i u Božije ime!

    I da,
    i
    Meni je odvratno.
    Život mi se zgadio.
    Povraća mi se.
    Kada se setim “škorpiona” i onog sveštenika koji ih “osvećuje” (svesno ili nesvesno) pred polazak na klanicu...

    Ali to je surova stvarnost-> na žalost postoje i medju sveštenicima ljudi koji misle da su pametniji i moćniji od samog Boga, pa misle da mogu dodavati i oduzimati zakone i Reči Božije na svoju korist...A u stvarnosti oni su jako jako daleko od Boga...I treba ih osuditi bez obzira što su sveštenici, jer ipak su i oni samo ljudi, ali ih ne treba trpati u isti koš sa onim istinskim sveštenim i pobožnim ljudima, ljudima kojima nikada ovakve stvari ne bi pale na pamet, a kamoli da ih sprovedu u dela...A takvih, hvala Bogu, još uvek ima više od ovih grešnih i naopakih fariseja....

    Pustimo sada kad’ su stvari izašle na videlo (uvek izadju) , da vidimo kako će reagovati Srpska Pravoslavna Crkva i kakve će mere preduzeti, duboko verujem da će učiniti ono što je ispravno pred Bogom...A i ako ne učine ono što je ispravno, nego potpadnu pod uticaj te nekolicine nazovi sveštenika, moja vera neće biti ni za pedalj manja, niti slabija...Jer ja verujem u Boga, a ne u institucije, kamene hramove i ljude koji žive u njima, a koje čovek svojim delovanjem udaljava od Boga...na žalost...


    poz

  13. #28

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ah…
    A pretpostavio sam da neću biti dobro shvaćen, zbog brzine kojom sam bio vezan ispisujući koment...

    Pa ću pojasniti->
    Shvatam ja tebe dobro ... da ni reč ne kažeš.
    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Grupica sveštenika se nalazi pred nemogućom misijom, njihovi napori da se pomogne onima koji to istinski žele, nalaze se pred opstrukcijom nekolicine razbojnika. U manastiru nema policije ili stražara kao u zatvoru, kako rešiti taj problem?
    Rešio ga je taj Branislav Peranović ...
    Ala(j) ga je rešio(opravio).. svaka mu čast.

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Ali to je surova stvarnost-> na žalost postoje i medju sveštenicima ljudi koji misle da su pametniji i moćniji od samog Boga, pa misle da mogu dodavati i oduzimati zakone i Reči Božije na svoju korist...A u stvarnosti oni su jako jako daleko od Boga...I treba ih osuditi bez obzira što su sveštenici, jer ipak su i oni samo ljudi, ali ih ne treba trpati u isti koš sa onim istinskim sveštenim i pobožnim ljudima, ljudima kojima nikada ovakve stvari ne bi pale na pamet, a kamoli da ih sprovedu u dela...A takvih, hvala Bogu, još uvek ima više od ovih grešnih i naopakih fariseja....
    Slažem se.
    Mada me sve to ("nepodnošljivo") podseća na vojsku. Na neke naše ex.ludake koji su svojevremeno, pod vođstvom svog najvećeg.. ultraludaka, radili što su radili i iskompromitovali pojmove patriotizam-uniforma-vojska-starešina-oficir-vojnik-rezervista ... ma sve
    i onim pravim, časnim, ispravnim ljudima koji su u službi ostali, mnogo će vremena, živaca i strpljenja trebati - dok se onaj stari ugled opet vrati.
    Nezavisno od toga što su, kad su, kako su ... i da li su "BIGtatice" pokažnjavani.

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Pustimo sada kad’ su stvari izašle na videlo (uvek izadju) , da vidimo kako će reagovati Srpska Pravoslavna Crkva i kakve će mere preduzeti, duboko verujem da će učiniti ono što je ispravno pred Bogom...A i ako ne učine ono što je ispravno, nego potpadnu pod uticaj te nekolicine nazovi sveštenika, moja vera neće biti ni za pedalj manja, niti slabija...Jer ja verujem u Boga, a ne u institucije, kamene hramove i ljude koji žive u njima, a koje čovek svojim delovanjem udaljava od Boga...na žalost...
    "Lako" je tebi. Ti znaš u šta veruješ.
    Ja nisam vernik.
    Ja sam "do prekjuče" razmišljala i ponašala se kao ateista.
    "Od juče" želim.. nemam ništa protiv.. da poverujem i u to.
    Razmišljam.. ima puno toga što mi je prihvatljivo, logično, "pitko", što smiruje, izaziva poštovanje..
    a onda ...PUF...
    "danas" se tek.. odnikud pojavi nekakav pedofil u mantiji, pa mantijaš u mafiji, pa sad ovaj novi Adolf Ajhman ...
    priznaćeš da je teško ne posumnjati u kompletni "sastav" , ne okriviti "vrh" i ne zgaditi se nad institucijom.
    Koja to zna.. vidi - gleda i ćuti. Ili jednostavno "digne ruke".
    Uostalom, i za "greške" vojnika, odgovornost ima i posledice snosi (pre svih) onaj (po činu) "iznad" njega.

    Neka urade nešto.. nek peru obraz(e). Ovo je nečuvena bruka, neviđena prljavština .. i "štroka".

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    poz

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #29

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    "Rad ovog centra blagoslovio je vladika Artemije
    Uticaj Bajdena na narkomaniju u Srbiji
    Petak, 22. maj 2009. 13:20

    Povodom objavljivanja snimka koji prikazuje surove metode lečenja ovisnika u Duhovno-rehabilitacionom centru Crna Reka nadomak Novog Pazara, na sajtu ovog centra objavljeno je saopštenje.

    U saopštenju se navodi da je emitovanje snimka, na kome se vidi prebijanje mladića kao deo njegovog lečenja, u vezi sa posetom potpredsednika SAD Džozefa Bajdena Srbiji.

    "Hronologija je jednostavna: Bajden dolazi u Srbiju, episkop Artemije mu kao predstavniku okupacione sile ne pruža dobrodošlicu u manastir Visoki Dečani, domaće "progresivne" snage su ogorčene i koriste snimak koji je par godine star da diskredituju vladiku Artemija koji je dao blagoslov za osnivanje centra, kao i oca Branislava koji centar vodi već desetak godina", navodi se u saopštenju objavljenom na sajtu Centra.

    Kako je posebno naglašeno, snimak koji je objavio nedeljnik "Vreme" star je dve godine i ne ilustruje metode lečenja narkomana koje se sprovode u ovom Centru.

    "Moramo da naglasimo činjenicu: Batine NISU vaspitni metod u RC Crna Reka - ovako kako su "medijski" predstavljeni stiče se utisak da su obavezni deo terapije, verovatno obavezna porcija posle doručka ručka i večere.

    Batine su sredstvo da se sačuva mir i disciplina u centru i njih dobije deset do petnest odsto štićenika. Na snimku koji je prikazan, zaista je bilo prekoračenja odgovornosti, i centar je preduzeo mere da se takvi događaji ne ponavljaju."

    Dalje je navedeno da većina štićenika ima kriminalnu prošlost i da pokušava da sebi na lečenju stvori odgovarajuću sredinu što mora da se sprečava na svaki način.

    "Na pomenuti način su sankcionisani svaki pokušaj bekstva, fizičkog napada na drugog i krađa. Oni koji dobiju batine i završe terapiju kasnije su zahvalni, a oni koji iz bilo kog razloga prekinu svoje lečenje nalaze svakovrsna opravdavanja za neuspeh lečenja krivi su doktori, država, korumpirana policija, naravno otac Branislav - samo nisu krivi oni", navodi se u saopštenju.

    U Centru su ogorčeni jer se u medijima ne spominju porazni podaci o broju narkomana u Srbiji, ali ni učinak i procenat izlečenja ovisnika koji su boravili u Crnoj Reci.

    "Crna Reka tvrdi da ima procenat uspešnosti lečenja od 30 do 40 odsto, laž je i to naravno diskutabilno ko će verovati lažljivim popovima. To što to isto svedoče mnogi uspešno izlečeni štićenici centra i to je pod znakom pitanja, jer ko će dokazati da se oni ne drogiraju prikriveno i tajno", navodi se na sajtu.

    Na kraju pisac saopštenja se pita: "Da li će konačno srpski narkomani moći da zahvale Bajdenu za sve ono što godinama čini za njih: i u Srbiji, i na Kosovu i u Avganistanu?"
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  15. #30

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Отворим тако данас перјаницу друге Србије, Блиц, и видим одакле ветар дува.
    У чувеној рубрици победник-губитник, где је губитник увек противник "друге Србије" - губитник владика Артемије, јер је забранио Бајдену улазак у Високе Дечане, а Сабор СПЦ променио ту одлуку.

    На трећој страни колумна Гордане Шуше, гласа режима, а она наравно имплицира да је владика Артемије крив за то што се дешава:
    Blic Online | Blic komentar | Duboka mutna reka javnost
    u drugom su akteri grupe pojedinaca, očajnika, koji su verovali, oni ili njihovi bližnji, da će ih uz blagoslov vladike Artemija od narkomanije izlečiti bonvivan Branislav Peranović u Duhovno-rehabilitacionom centru Crna Reka, tačnije ruka!
    Дакле, Артемије, на тебе је ред... а отуд сва ова повика...

    Roditelji i štićenici izrazili poverenje u rad ljudi u Crnoj Reci
    Autor: Tanjug | 23.05.2009. - 12:26

    Roditelji štićenika duhovno-rehabilitacionog centra za lečenje bolesti zavisnosti u Crnoj Reci uputili su danas saopštenje u kome ističu da javno prikazivanje događaja o tretmanu i metodama lečenja u ovoj ustanovi ne idu u korist njihovoj deci.

    Saopštenje sa pismenom izjavom dece, u kojoj ona izražavaju potpuno poverenje u rad ljudi duhovnog centra na njihovom izlečenju, i sa potpisima i ličnim podacima roditelja i stanovnika doma, objavljeno je posle zajedničkog sastanka na kome je izražena saglasnost sa primenom tih jedino mogućih metoda.
    "Od državnih institucija nismo dobili nikakvu pomoć ni podršku u rešavanju naše situacije koja može već koliko sutra da zakuca na vrata bilo kog doma ", kaže se u saopštenju sa preko sto potpisa u kome se podseća da se u kampu Crna Reka trenutno oporavlja 210 štićenika
    "Nas 210 porodica nismo bili u stanju da rešimo problem narkomanije ni uz pomoć referentnih zdravstvenih ustanova koje u našim slučajevima nisu dale nikakve rezultate"; ističu roditelji koji na ovaj način, kako pišu, podržavaju brigu ljudi iz Crne Reke koji su obezbedili sigurnost njihovoj deci, sklonili ih sa ulice i otrgnuli od sigurne propasti.

    Ovim obraćanjem roditelji upozoravaju na posledice zatvaranja duhovno-rehabilitacionong centra čime bi se 210 zavisnika našlo na ulici, a njihove porodice u potpunom očajanju i beznađu.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  2. Сергеј Трифуновић
    Autor Turkmenbashi u forumu Film, pozorište i televizija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2009, 18:33
  3. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.08.2008, 13:28
  4. Човек и његов идентитет
    Autor HLEBmaster u forumu Psihologija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 24.01.2008, 21:57
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 12:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •