Свештеници и углед СПЦ - Strana 3
Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 66
  1. #31

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    SPC: Zatvoriti centar Crna Reka
    23. maj 2009. | 01:01 -> 15:33 | Izvor: B92, FoNet, Tanjug
    Beograd -- Sinod SPC pozvao je vladiku Artemija da odmah raspusti nelegalni stacionar u okrviru manastira Crna Reka gde se primenjuje burtano nasilje prema štićenicima.

    Sinod SPC (FoNet, arhiva)
    Sinod je saopštio je da je sa zaprepašćenjem i žaljenjem primio vest o brutalnom nasilju koje se, u okrilju manastira Crna Reka primenjuje prema obolelima od bolesti zavisnosti.

    Prikazani snimci i javno priznanje raško-prizrenskog klirika nesumnjivi su dokaz nasilja, potpuno stranog jevanđelskom duhu i misiji Crkve i apsolutno neprihvatljivog navodi se u saopštenju.

    Sinod je pozvao vladiku Artemija da odmah i bez odlaganja raspusti nelegalni stacionar za lečenje bolesti zavisnosti, a da protiv svojih klirika koji su protagonisti nasilja pokrene crkveno-sudski postupak.

    Sinod je pozvao nadležne državne organe da, u vezi sa ovim nemilim događajem, preduzmu mere iz svoje nadležnosti.

    Žrtvama nasilja, kao i svima koji su na bilo koji način pogođeni ovim sramnim događajem, Sinod, u ime cele SPC, izražava najiskrenije žaljenje.
    ................
    CIA?

  2. #32

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku

    Sinod je pozvao vladiku Artemija da odmah i bez odlaganja raspusti nelegalni stacionar za lečenje bolesti zavisnosti, a da protiv svojih klirika koji su protagonisti nasilja pokrene crkveno-sudski postupak.

    ...Sve je dobro, što se dobro svrši...

  3. #33

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    ................
    Cia?
    Наравно да је приступ у другосрбијанским медијима целом проблему као и темпирање јако сумњиво.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  4. #34

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Наравно да је приступ у другосрбијанским медијима целом проблему као и темпирање јако сумњиво.
    A ono?
    Koliko ga lako udario
    tri mu zuba u grlo sasuo

    ili kada bi po tebi bio povoljan trenutak?

  5. #35

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    a ono?
    Koliko ga lako udario
    tri mu zuba u grlo sasuo

    ili kada bi po tebi bio povoljan trenutak?
    Тренутак није битан, о таквим стварима, ако су се стварно дешавале, треба причати увек.

    Битно је како се та тема обрађује, да ли се користи као још један повод да пљујемо Цркву, да попљујемо владику који не одговара нашим газдама, да пустимо медијског кера Гордану Шушу да пљује по непријатељима друге Србије и прве Америке као што је Слоба пујдао Политику Експрес,

    Ето ти одмах прича и како је владика (случајно баш са Косова) Артемије губитник, ето ти стварања нетрпељивости према Србима из Босне и са Косова причам о "неукидању виза због њих", ето ти прича о "поразу босанског лобија у СПЦ"...

    Битно је да ли се ствари које се стварно дешавају злоупотребљавају у политичкој борби.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #36

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    ipak, sa takvim brutalnim metodama nije saglasan sinod srpske pravoslavne crkve, koji zahteva raspuštanje nelegalnog stacionara.

    Takođe, sinod zahteva da se protiv odgovornih pokrene crkveno-sudski postupak.

    Publicistu mirka Đorđevića potez sinoda nije iznenadio.
    Још један пример, како пише Б92.
    "Ипак, Црква се не слаже... ". Живо ме интересује смисао овог "ипак"? Ето, иако нисмо очекивали, Синод се ипак не слаже... " или "Ми смо мислили да су се слагали, али ето, кажу да се ипак не слажу... "

    И онда кад се пише о Цркви, незаобилазни "социолог религије Мирко Ђорђевић", који је некад прекомандован у публицисту.
    Нема приче о Цркви да се не помене "социолог религије и публициста" Мирко Ђорђевић и његово мишљење...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  7. #37

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    stvari su očigledno ... sasvim izmakle kontroli ...

    Da li nas je ova politika toliko izopačila da ćemo na vreme i događaje početi da gledamo kroz prizmu
    - Odgovara li mi/nam .. ide li na ruku mojoj/našoj stranci to što se desilo ... ili ne ?

    1. Ako odgovara i ide na ruku - onda ću to do besvesti ponavljati, udariti na sva zvona i urlati doBogamiloga
    ...da svi čuju, da se svi zgroze, da što više ispljujem (krivce) one kojima to "ne odgovara", da obezbedim još neki glas za "svoju glasačku kutiju" ...
    2. Ako ne odgovara, da se pravim toša ... u fazonu, šta ? nemam pojma, čula sam nešto aaali to veze s'mozgom nema,
    ma to samo lažupamažu ovi iz suprotnog tabora ...


    Ja na događaje još uvek gledam očima.
    Moje oči ne pripadaju ni jednoj stranci, ni vladajućoj, ni opozicionoj ni nevladinoj organizaciji.

    A te moje oči su videle sakaćenje, iživljavanje, mučenje, batinanje, maltretiranje...
    videle su ludilo koje se dešava ... i baš me briga gde se dešava...
    i baš me briga za vladike_pahomije-artemije i popove bratislave i sve ostale
    i još manje za sve politike i političare
    i još manje za posetu američkog visokog predstavnika
    i još manje za puštanje dotičnog i nepuštanje u.. i kroz koje god crkvene posede
    a najmanje za sve face nevladinog sektora i bilo koju radio stanicu ili TV mrežu koja priča šta već priča.


    Eeeej ... čoveka su na smrt prebijali, možda i ubili ... i kamera je sve snimala i sve TO zabeležila.
    Mene ne interesuju nikakve priče tipa "to je argument protiv crkve zbog dolaska "nekog" amerikanca" ili " nisu ga baš mnogo jako tukli"

    pa nismo slepi.
    (Mada sve više ličimo na hordu slepaca. I svakim danom u svakom pogledu, sve više napredujemo.)


    Ne može.. NE SME !!! zločin da se prikriva i prećutkuje. Pa šta ako je to bio narkoman? A šta da je bio pušač, alkoholičar, slab učenik, razvratnik ...
    A šta da je bilo nečije dete, nečija sestra, brat, muž, žena ...
    a šta da je bio neko ko nema nikog, ko je recimo iz doma za siročad ili neki jadnik bez brige i staranja...
    koji je dopao u ruke onim krvolocima. Onim sadistima. Onim životinjama.
    Znamo odlično, čuli smo ako nismo videli, šta su ti i takvi ludaci spremni.. i u stanju da rade i urade za vreme rata.. i to onda sve nas, ceo narod - jako skupo košta ... i jako dugo "plaćamo" te cehove .. znamo to odlično,
    ali.. ovo nije rat ... ovo je MIR i DEMOKRATIJA ... ovo valjda sada cveta cveće i cvrkuću ptičice ...?

    I baš me briga da li je u Crkvi... ili u sred Skupštinske sale ?
    Gledala sam "ubistvo."
    Sa predumišljajem.
    Kratkometražni film. Amaterski.

    I ja imam pravo da TRAŽIM!
    - od ZAKONA
    - da meni i svima koji smo videli i gledali onu zversku svinjariju, kao neki sektaški ritual prinošenja žrtve sotoni
    - povrati mir, tako što će sve te skotove i zveri DA POHAPSI I KAZNI !

    A Crkva,
    otkud znam šta ona treba da radi, ali svakako mora kako zna da pere ovu fleku sa svog obraza.
    I da objasni.. da svedoči.. da ubuduće takve gadosti spreči.

    I da proglasi to mesto - ukletim.
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 24.05.2009 u 22:04

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  8. #38

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat chichaglisha kaže: Pogledaj poruku
    Stvari su očigledno ... Sasvim izmakle kontroli ...

    Da li nas je ova politika toliko izopačila Da ćemo na vreme i događaje početi da gledamo kroz prizmu
    - odgovara li mi/nam .. Ide li na ruku mojoj/našoj stranci to što se desilo ... Ili ne ?

    1. Ako odgovara i ide na ruku - onda ću to do besvesti ponavljati, udariti na sva zvona i urlati dobogamiloga
    ...da svi čuju, da se svi zgroze, da što više ispljujem (krivce) one kojima to "ne odgovara", da obezbedim još neki glas za "svoju glasačku kutiju" ...
    2. Ako ne odgovara, da se pravim toša ... U fazonu, šta ? Nemam pojma, čula sam nešto aaali to veze s'mozgom nema,
    Ma to samo lažupamažu ovi iz suprotnog tabora ...

    Ja na događaje još uvek gledam očima.
    Moje oči ne pripadaju ni jednoj stranci, ni vladajućoj, ni opozicionoj ni nevladinoj organizaciji.
    Да, политика нас је толико изопачила, то сам недавно научио. И гледа се управо тако. А они који о томе причају, не причају зато што им смета то што се десило, већ зато да попљују другу страну.
    Мени смета то што се дешавало, ако се дешавало и ако се дешавало како се прича. Али ми смета и злоупотреба тог догађања, сумњив ми је тајминг, пошто знам да они који причају о томе причају само о ономе и само онда кад им то одговара за њихове циљеве.

    eeeej ... čoveka su na smrt prebijali, možda i ubili ... I kamera je sve snimala i sve to zabeležila.

    Ne može.. Ne sme !!! Zločin da se prikriva i prećutkuje. Pa šta ako je to bio narkoman? A šta da je bio pušač, alkoholičar, slab učenik, razvratnik ...
    A šta da je bilo nečije dete, nečija sestra, brat, muž, žena ...
    A šta da je bio neko ko nema nikog, ko je recimo iz doma za siročad ili neki jadnik bez brige i staranja...
    Koji je dopao u ruke onim krvolocima. Onim sadistima. Onim životinjama.
    Znamo odlično, čuli smo ako nismo videli, šta su ti i takvi ludaci spremni.. I u stanju da rade i urade za vreme rata.. I to onda sve nas, ceo narod - jako skupo košta ... I jako dugo "plaćamo" te cehove .. Znamo to odlično,
    ali.. Ovo nije rat ... Ovo je mir i demokratija ... Ovo valjda sada cveta cveće i cvrkuću ptičice ...?

    I baš me briga da li je u crkvi... Ili u sred skupštinske sale ?
    Gledala sam "ubistvo."
    sa predumišljajem.
    Kratkometražni film. Amaterski.
    Не ради се ни о каквом убиству, већ о томе да је човек претучен, ајде да назовемо прави стварим речима. Зашто увек та потреба да се пада у транс и да се ствари преувеличавају, није нам довољно лоша и драматична стварност?

    Не видим потребе да се овде спомиње рат и некакви ратни злочини, јел то опет део приче како код Срба има свакаквих животиња, ето, задњи смо на свету?

    Видимо наркомане, лечене, излечене, неизлечене... који на лош начин третирају оне којима ниједан третман не помаже. Шта ова држава ради за сузбијање наркоманије, лечење наркомана? Знаш ли неког наркомана, знаш ли колики је проценат њих који престану с дрогирањем? Знаш ли неки начин који даје резултате, с обзиром да изгледа нико у целом свету не зна.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #39

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Tuž.. Besna sam.
    Zbog svega. I zbog ovoga i zbog (još) mnogo čega.
    I uplašena. Zbog "nemoći".
    Uplašena za svoju (i tuđu) decu, za svoje i (tuđe) porodice, za svoj (i neki tuđi) grad, za svoj narod ... i svoju državu.
    Koju drpa i čerupa ko kako stigne.
    I pravi od nje monetu za potkusurivanje.
    Kojoj umrtvljuju, čupaju.. ili prodaju... vitalne "organe".
    Koju omalovažavaju i obezvređuju ... svi redom ... praveći blato i mulj, jer kako bi se inače lovilo ... u mutnom !?
    (A dok jedni u mutnom love ... drugi u mutnom žive...ili se u mutnom dave ... i u mutnom nestaju )
    Mutljaroši koji omalovažavaju i obezvređuju ovaj narod i njegovu inteligenciju (za koju se često i sama pitam kada će se probuditi, koja je i gde je više ta donja granica trpljenja-ako nije ovde?!)
    Braća alasi love (lovu), gledajući samo ... isključivo svoje sitnosopstveničke interese. Kao da su pali s'Marsa. Kao da se ne sećaju...
    kad pre zaboraviše kako je prošao antačibl SS.loba.
    I to što je recimo on prošao kako je prošao, to nije ništa kako je na duge staze prethodno (šu)maher "sredio" ovaj narod.
    Ko sada ima koristi od toga, što ga je ošinuo bič "nebeske pravde" ... sve i da smo ga mi sami natakli na kolac.
    Našiš'o se deka ovaca, da sad ima zlatnog runa i za čukununučetovo unuče. Da kad se rodi može mirno da spavka i bezbrižno nastavi da živi na račun ovog naroda
    Čukundeka mu se blagovremeno nakr'o... ko niko. Do tad.

    A sad?

    Eee.. sad se obezbeđuju neke nove generacije, neki drugi čukununučitji. Mora tako. Pa valjda smo/ste ih zato i birali i izabrali,
    da se obezbede .
    Ali ... to su političari ... banditi stari. To im valjda stoji u opisu radnih mesta !? Sami smo (si) ih birali.


    A šta je sa popovima?
    Nije valjda da i njima isto stoji u opisima "radnih mesta"... ili su sami ubacili aneks ili samo klauzulu nevidljivim mastilom verovatno ...

    Neko je i na tome (što mlate ljude) mlatio pare.
    Neko je plaćao bolesnike da hrane svoje izvitoperenosti u test-logorima. U kojima nisu zarobljenici nego bolesnici.
    Neko je plaćen.. i nekoga platio.. da okupi i plati manijake.. da leče ovisnike ?!
    Šta je to ... čija je to logika, ako nije Hitlerova ... da bolesne treba satreti. Da ne zaslužuju da žive sa ostalim "neovisnim" življem.
    Da nema drugog načina osim batinanja do teških telesnih povreda, koje onda iziskuju fizičko (uz već postojeće psihičko) lečenje.
    Za njih se ne nikom ne odgovara?
    Škart ?!
    Jel' to to ?!

    Onaj otpad i šljam sa lopatom i one diabole pridrživači su u ovom pozorišnom komadu - neka fina gospoda. Pedagozi.

    _________________________________________
    Kakav crni ugled, i sveštenički i politički i koji god ... svima krv.. prljave ruke - do laktova.
    A nekima i do ramena.

    Nema tu od ugleda ništa. Ili ga ima.. tako malo ... da se jedva u ovako mutnoj vodi i nazire ... i prepoznaje.

    A načine koji bi dali rezultate naravno znam ... kao što ih znamo svi - a naročito ih dobro zna svet ...

    samo to nije tema....

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #40

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat chichaglisha kaže: Pogledaj poruku
    neko je i na tome (što mlate ljude) mlatio pare.
    Neko je plaćao bolesnike da hrane svoje izvitoperenosti u test-logorima. U kojima nisu zarobljenici nego bolesnici.
    Neko je plaćen.. I nekoga platio.. Da okupi i plati manijake.. Da leče ovisnike ?!
    Šta je to ... čija je to logika, ako nije hitlerova ... Da bolesne treba satreti. Da ne zaslužuju da žive sa ostalim "neovisnim" življem.
    Da nema drugog načina osim batinanja do teških telesnih povreda, koje onda iziskuju fizičko (uz već postojeće psihičko) lečenje.
    Za njih se ne nikom ne odgovara?
    Škart ?!
    Jel' to to ?!
    Није то сатирање, то је физичко кажњавање. Наркомани су најчешће и тешки лажови, без осећаја за одговорност према било чему, било коме, гледаће те у очи и слагаће те. Е сад, да ли је ово начин да им се изгради осећај одговорности... не знам. Реци ми, како се решава проблем наркомана у модерном друштву? Које је успело да га реши и како?
    Није то сатирање, нико њих није убијао, нисам сигуран ни за тешке телесне повреде.

    kakav crni ugled, i sveštenički i politički i koji god ... Svima krv.. Prljave ruke - do laktova.
    A nekima i do ramena.
    Ајде не претеруј, каква крв, какве руке, каква рамена... највећи број људи су пристојни људи који на души не носе никога. Ван памети је овако сликати људе.

    a načine koji bi dali rezultate naravno znam ... Kao što ih znamo svi - a naročito ih dobro zna svet ...
    "Свет"? Нушићев?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  11. #41

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Očigledno da je već poodavno na sceni duhovni genocid...

    svi ti "religiozni rekviziti-metodi" nemaju veze sa pravoslavljem kao izvornom Biblijskom religijom. To je čisto paganstvo i prizivanje demona. Takav otpali vid religioznosti nas je i doveo ovde. Ostalo je još samo sećanje na naše slavne pretke, koji su bili potpuno drugačiji od ovih danas...

    Da se ovako radilo u vreme Karadjordja, on bi prvo otišao da počisti "fariseje" iz crkve, pa bi onda krenuo da čisti zemlju od okupatora...

    Činjenica je da se u crkvi okupljaju i dobri i verni ljudi, ali oni su kao-> "ovce bez pastira". Taj narod strada jer se uzda u "tajne" koje ih uče, jer se uzda u Ruse i "čudotvorne" ikone, u gasovod "Južni tok" i kredite MMF-a, a ne čita jednostavnu Božiju poruku i ne odbacuje greh, ne primenjuje u svom životu Božije zapovesti koje svako razuman moze da razume. . .

    Stanje u našem narodu nikada u istoriji nije bilo teže i gore, a direktni krivac, izmedju ostalih, za to je crkva, jer je crkva imuni sistem jednog naroda. Crkva je prepustila mafiji i satanistima vodjenje države, medije, sistem obrazovanja, zakone i sve ostalo. Uticaj crkve bi i sada mogao da bude veliki, ali pravedni u crkvi čute i niko se nizašta ne bori ...

    Na žalost crkva je dopustila da se uvedu zakoni po kojima je ZAKONOM OBAVEZNO ateističko i satanističko zaglupljivanje naše dece, i na taj način sotona sprovodi duhovni genocid nad našim narodom. Takodje, zbog šake dolara, crkva je dopustila da satanisti uvode svoju religiju kao pravoslavlje, i da svoje ljude postavljaju na najviša mesta u crkvi. Ni u vreme turske okupacije nije bilo gore, jer je crkva i tada, a i kroz istoriju, imala svoju autonomiju i kontrolisala je školstvo i obrazovanje. Sada se sve preokrenulo jer su ljudi koji vode crkvu kupljeni i prave kompromis sa svim oblicima greha...

    Dakle, mene okupator može da tera da radim za njega, može i da me bije, ali ne može da me natera da svoje dete dam da od njega prave narkomana i kriminalca. Može da ubije mene i moje dete, ali ne može da me natera da budem satanista i da živim nemoralno. Sotona to odlično zna, i ono što on najviše može da uradi jeste da svoj koncept prikaže kao Božiji koncept i da prevari naivne ljude!
    Ljudi koji vode crkvu su naseli na tu prevaru i misle da rade dobro za svoj narod, jer će sačuvati crkvene zgrade, i narod neće biti fizički uništen (tako oni razmišljaju). Biblijski koncept je da crkvene zgrade ne vrede ništa ako nema živih ljudi koji su na Božijoj strani, i da fizička smrt nije ono najgore što čoveka može da zadesi, već duhovna smrt, a to je odvajanje od Boga! Onaj ko prihvati satanizam ne može da bude spasen za večnost, a onaj ko je na Božijoj strani lako će biti vaskrsnut od strane Boga za večnost. . .

    Dakle, rat se vodi na duhovnoj ravni, a ne na fizičkoj. To što su našim zaslepljenim vodjama (i crkvenim i svetovnim) najvažnije stvari materijalne prirode, zato imamo borbu za materijalne stvari na ušrtb duhovnih, nebeskih i večnih, i zato imamo crnu pogibiju, gubitak ljudi za večnost i propast crkve i države....

  12. #42

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Није то сатирање, то је физичко кажњавање.


    Наркомани су најчешће и тешки лажови, без осећаја за одговорност према било чему, било коме, гледаће те у очи и слагаће те.
    Ну ... как то так брутально.. ?
    как такой ?

    _____________
    Šta (ti) je ovo ?
    Neki iz-um. Neka patentibilna ideja. Neka nova, unikatna definicija kategorije "Narkomani" ?!
    (Definicija koja za sobom neminovno povlači akciju-prebijanja, (ali samo) do tačke ukrštanja sa akcijom-ubijanja. Ni makac dalje !!
    Ne znam šta da ti kažem ... ti probaj, ali ... ne verujem da bi ti ovo prošlo i prvu stavku Zakona o patentima.
    (pre svega iz razloga što se Kancelarija za patentiranje nalazi (kao nezavisna Agencija) unutar Vlade.
    Nisu (baš toliko) ludi, da tvojom definicijom sami sebi povade oči, iskopaju jamu pod nogama i poseku grane na kojima sede.
    Jer već sutra ... neko bi mogao Aneksom, samo da reč narkoman zameni rečju alkoholičar,
    a preksutra rečju političar .
    I šta dobijemo:
    "Алкохоличари/Политичари су најчешће и тешки лажови, без осећаја за одговорност према било чему, било коме, гледаће те у очи и слагаће те. "
    I nema greške. Uklopilo se knap. (k'o doope na noshu)
    I nema više vrdanja.
    I ... slede iste ovak'e batine, isto ovako nekakVo logorovanje ... i isto lopatiranje.
    I isto razumevanje širokih narodnih masa za to.
    Jer - pa šta, "nije to satiranje to je samo fizičko kažnjavanje..." by Yoss


    I onda, džaba nam i 21.vek ... i ova 2009. godina ... kad mi i nismo odmakli dalje od Zakona Pećine. I Zakona Toljage.
    (samo za Srbiju - Zakona Lopate.)


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Није то сатирање, нико њих није убијао, нисам сигуран ни за тешке телесне повреде.
    Biser dana, a možda i nedelje.



    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ајде не претеруј, каква крв, какве руке, каква рамена... највећи број људи су пристојни људи који на души не носе никога. Ван памети је овако сликати људе.
    Dobro dobro ... videću te kada se Aneksom u tvoj patent umesto reči narkomani (jednog dana možda ) ubaci zli klerofašisti.
    Pitaću te tad "šta sad misliš o tim pristojnim ljudima ?!"


    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    "Свет"? Нушићев?
    ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  13. #43

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat chichaglisha kaže: Pogledaj poruku
    Ну ... как то так брутально.. ?
    как такой ?
    _____________
    Šta (ti) je ovo ?
    Neki iz-um. Neka patentibilna ideja. Neka nova, unikatna definicija kategorije "narkomani" ?!
    (definicija koja za sobom neminovno povlači akciju-prebijanja, (ali samo) do tačke ukrštanja sa akcijom-ubijanja. Ni makac dalje !!
    Ne znam šta da ti kažem ... Ti probaj, ali ... Ne verujem da bi ti ovo prošlo i prvu stavku zakona o patentima.
    (pre svega iz razloga što se kancelarija za patentiranje nalazi (kao nezavisna agencija) unutar vlade.
    Nisu (baš toliko) ludi, da tvojom definicijom sami sebi povade oči, iskopaju jamu pod nogama i poseku grane na kojima sede.
    Jer već sutra ... Neko bi mogao aneksom, samo da reč narkoman zameni rečju alkoholičar,
    a preksutra rečju političar .
    I šta dobijemo:

    I Nema greške. Uklopilo se knap. (k'o doope na noshu)
    i nema više vrdanja.
    I ... Slede iste ovak'e batine, isto ovako nekakvo logorovanje ... I isto lopatiranje.
    I isto razumevanje širokih narodnih masa za to.
    Jer - pa šta, "nije to satiranje to je samo fizičko kažnjavanje..." by yoss

    i onda, džaba nam i 21.vek ... I ova 2009. Godina ... Kad mi i nismo odmakli dalje od zakona pećine. I zakona toljage.
    (samo za srbiju - zakona lopate.)

    biser dana, a možda i nedelje.

    Dobro dobro ... Videću te kada se aneksom u tvoj patent umesto reči narkomani (jednog dana možda ) ubaci zli klerofašisti.
    Pitaću te tad "šta sad misliš o tim pristojnim ljudima ?!"

    ...
    Зев, успела си да прикажеш суштину борбе за "људска права" данас. Он има право да буде наркоман и упропаштава живот и себи и другима, и за то право треба да се боримо!

    И још ме ето исправљаш, ружно сам причао о наркоманима... па још изједначаваш наркоманију са неким занимањима или политичким ставовима.

    Другим речима, причаш само да би причала, мислим, која је сврха.

    roditelji za i protiv crne reke
    25. Maj 2009. | 19:12 -> 21:41 | izvor: B92
    beograd -- objavljivanje snimka prebijanja štićenika centra crna reka izazvalo je podeljene reakcije roditelja čija su deca bila, ili su još u spornom centru.

    Dok jedni pružaju punu podršku starešini branislavu peranoviću, drugi najavljuju krivične prijave protiv njega.

    I pored zastrašujućeg snimka koji svedoči o surovom prebijanju onih koji prekrše pravila centra, pojedini roditelji i dalje smatraju da je jedini spas za njihovu decu boravak u centru crna reka. Neki od roditelja u očaju zbog svoje dece opravdavaju čak i upotrebu batina.

    molila sam, kumila sam oca branislava i hvala mu. Podržavam da i dalje drži taj centar i leči, pa i neka dobiju batine. Kad nisama imala snage da tučem, batine neće nikoga da ubiju, to je mala škola

    znali smo sve. Pristajem neka mu udare dvedeset ašova. Evo neka svi gledaju nek mu udare 20 ašova. Da ne zaboravi. Treba, to je iz raja izašlo

    nikola vasiljević je boravio u ovom centru. On svedoči da je i u to vreme bilo batinanja i navodi da podržava ovakav tretman.

    ako napraviš grešku, uradiš nešto što ne treba, platićeš. Jeste, izgleda surovo, ali drugačije ne može. Moja majka nije mogla sa mnom da se izbori u kući, a otac branislav treba da se izbori sa njih

    i dok pojedini roditelji navode da nisu plaćali boravak svoje dece u crnoj reci ili da su dobrovoljno davali priloge, otac mladića čije je prebijanje snimljeno i koji zbog toga najavljuje podizanje krivične prijave,

    milan pantić za b92 svedoči da je svaki put kada se njegov sin odlazio na nastavak rehabilitacije cena njegovog borava u centru povećavala sa sto na trista evra mesečno.

    prvi put kada je dragan bio 2005. Mesečna cena je bila 150 evra. Moglo je u evrima ili dinarska protivrednost. Ja kad sam doveo dragana u centar 2005. Odmah sam dao na ruke ocu branislavu 150 evra s tim što za svaki sledeći mesec uplata poštom.

    kada je njegov sin drugi put odlazio na lečenje 2005. Godine i kada se u centru zadržao šest meseci pantić navodi da je cena bila 450 evra.

    isto kada sam ga odveo dao sam 200 evra i ostalo je da dajem mesečno. U tom periodu bilo je malo kašnjenja, ne znam da li smo za treću ili četvrtu ratu imali novaca. Mala plata, ja i supruga smo radili, ali trebalo je i nama za život. Molili smo oca branislava da sačeka malo. On je bio arogantan i čvrst, da smo neozbiljna porodica i da ako nemamo novca da ga pozajmimo jer centar ne može da opstane. Rekao je da mu je novac hitno potreban za tri dana ili će dragana vratiti kući.

    on dodaje da ima priznanice iz pošte da je novac slao peranoviću, ali da nikada od samog peranovića nije dobio nikakvu priznanicu.

    za novac što sam dao na ruke nikakvu priznanicu nemam. Ugovore koje mi potpisujemo kao roditelji da mi pristajemo na te uslove, nismo dobili nijedan primerak tog ugovora.

    s obzirom na novac koji roditelji pominju da se izdvajali za lečenje svoje dece i tvrdnje peranovića da je oko hiljadu mladića prošlo kroz centar crna reka mesečni prihodi mere se desetinama hiljada evra.
    Кад се стишала фрка мало око "масакрирања", сад се ево прича о новцу, као ето, зарађивали су на томе.

    Ево шта о томе говоре родитељи. Ако познајеш неког наркомана, врло добро знаш колико се с њим може причати поштено, и колико прича помаже у томе да их одучи од лажи, преваре, крађе, варања... не једном си читала како су наркомани упропаштавали себе и своје породице.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #44

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Кад се стишала фрка мало око "масакрирања", сад се ево прича о новцу, као ето, зарађивали су на томе.


    roditelji za i protiv crne reke
    25. Maj 2009. | 19:12 -> 21:41 | izvor: B92
    beograd -- objavljivanje snimka prebijanja štićenika centra crna reka izazvalo je podeljene reakcije roditelja čija su deca bila, ili su još u spornom centru.

    Dok jedni pružaju punu podršku starešini branislavu peranoviću, drugi najavljuju krivične prijave protiv njega.

    I pored zastrašujućeg snimka koji svedoči o surovom prebijanju onih koji prekrše pravila centra, pojedini roditelji i dalje smatraju da je jedini spas za njihovu decu boravak u centru crna reka. Neki od roditelja u očaju zbog svoje dece opravdavaju čak i upotrebu batina.

    molila sam, kumila sam oca branislava i hvala mu. Podržavam da i dalje drži taj centar i leči, pa i neka dobiju batine. Kad nisama imala snage da tučem, batine neće nikoga da ubiju, to je mala škola

    znali smo sve. Pristajem neka mu udare dvedeset ašova. Evo neka svi gledaju nek mu udare 20 ašova. Da ne zaboravi. Treba, to je iz raja izašlo

    nikola vasiljević je boravio u ovom centru. On svedoči da je i u to vreme bilo batinanja i navodi da podržava ovakav tretman.

    ako napraviš grešku, uradiš nešto što ne treba, platićeš. Jeste, izgleda surovo, ali drugačije ne može. Moja majka nije mogla sa mnom da se izbori u kući, a otac branislav treba da se izbori sa njih

    i dok pojedini roditelji navode da nisu plaćali boravak svoje dece u crnoj reci ili da su dobrovoljno davali priloge, otac mladića čije je prebijanje snimljeno i koji zbog toga najavljuje podizanje krivične prijave,

    milan pantić za b92 svedoči da je svaki put kada se njegov sin odlazio na nastavak rehabilitacije cena njegovog borava u centru povećavala sa sto na trista evra mesečno.

    prvi put kada je dragan bio 2005. Mesečna cena je bila 150 evra. Moglo je u evrima ili dinarska protivrednost. Ja kad sam doveo dragana u centar 2005. Odmah sam dao na ruke ocu branislavu 150 evra s tim što za svaki sledeći mesec uplata poštom.

    kada je njegov sin drugi put odlazio na lečenje 2005. Godine i kada se u centru zadržao šest meseci pantić navodi da je cena bila 450 evra.

    isto kada sam ga odveo dao sam 200 evra i ostalo je da dajem mesečno. U tom periodu bilo je malo kašnjenja, ne znam da li smo za treću ili četvrtu ratu imali novaca. Mala plata, ja i supruga smo radili, ali trebalo je i nama za život. Molili smo oca branislava da sačeka malo. On je bio arogantan i čvrst, da smo neozbiljna porodica i da ako nemamo novca da ga pozajmimo jer centar ne može da opstane. Rekao je da mu je novac hitno potreban za tri dana ili će dragana vratiti kući.

    on dodaje da ima priznanice iz pošte da je novac slao peranoviću, ali da nikada od samog peranovića nije dobio nikakvu priznanicu.

    za novac što sam dao na ruke nikakvu priznanicu nemam. Ugovore koje mi potpisujemo kao roditelji da mi pristajemo na te uslove, nismo dobili nijedan primerak tog ugovora.

    s obzirom na novac koji roditelji pominju da se izdvajali za lečenje svoje dece i tvrdnje peranovića da je oko hiljadu mladića prošlo kroz centar crna reka mesečni prihodi mere se desetinama hiljada evra.
    Ево шта о томе говоре родитељи. Ако познајеш неког наркомана, врло добро знаш колико се с њим може причати поштено, и колико прича помаже у томе да их одучи од лажи, преваре, крађе, варања... не једном си читала како су наркомани упропаштавали себе и своје породице.

    Nego yosso,mislim da možemo da mudrujemo do sutra ujutro,ali ti ljudi su ipak plaćali da neko bije punoletne ljude u tom manastiru...priče tipa tako treba,ili trebao je u zatvor pa došao kod nas ne piju vodu...

    Krivične prijave za sve koji su pravili sranja i bavili se nadrilekarstvom...ako misli neko da se narkomanija i bilo šta drugo leči batinama i uterivanjem straha gadno se za'ebo...time se ne leči ništa,osim ako pod izlečenjem smatraš da budu pod 24h nadzorom i pretnjom batine ako naprave neku grešku,dok očajni roditelji plaćaju taj tretman i zahvaljuju bogu na manastiru i ovim divljacima što ''leče'' njihovu decu...nego koliki je procenat narkomana koje su oni izlečili,a da se više nisu vratili drogama(ovim ne mislim izlečili,pa opet došao na lečenje)

    Ono,ne bi voleo da saznam kako je tim roditeljima,ali ajde sada sve da rešavamo batinom,ipak je ona iz raja izašla?

    ps
    ti roditelji što pričaju kako je to sve za njihovo dobro su jednostavno očajnici koje su grđi od njihove dece nasankali,da ne kažem zahebali dobro
    Poruku je izmenio Uprolazu, 26.05.2009 u 18:57 Razlog: slovo

  15. #45

    Odgovor: Свештеници и углед СПЦ

    Citat uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    nego yosso,mislim da možemo da mudrujemo do sutra ujutro,ali ti ljudi su ipak plaćali da neko bije punoletne ljude u tom manastiru...priče tipa tako treba,ili trebao je u zatvor pa došao kod nas ne piju vodu...

    Krivične prijave za sve koji su pravili sranja i bavili se nadrilekarstvom...ako misli neko da se narkomanija i bilo šta drugo leči batinama i uterivanjem straha gadno se za'ebo...time se ne leči ništa,osim ako pod izlečenjem smatraš da budu pod 24h nadzorom i pretnjom batine ako naprave neku grešku,dok očajni roditelji plaćaju taj tretman i zahvaljuju bogu na manastiru i ovim divljacima što ''leče'' njihovu decu...nego koliki je procenat narkomana koje su oni izlečili,a da se više nisu vratili drogama(ovim ne mislim izlečili,pa opet došao na lečenje)

    ono,ne bi voleo da saznam kako je tim roditeljima,ali ajde sada sve da rešavamo batinom,ipak je ona iz raja izašla?

    Ps
    ti roditelji što pričaju kako je to sve za njihovo dobro su jednostavno očajnici koje su grđi od njihove dece nasankali,da ne kažem zahebali dobro
    Мислим да је, кад су родитељи у питању, битно и питање шта су им приредила та деца пре тога, како су их они васпитали, и шта је друштво учинило да им помогне.

    Што се тиче третмана, као што рекох, јако је тешко научити наркомана да мора да преузме одговорност за своја дела.
    Још увек не знам шта је истина а шта сензационализам медија.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  2. Сергеј Трифуновић
    Autor Turkmenbashi u forumu Film, pozorište i televizija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.11.2009, 18:33
  3. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.08.2008, 13:28
  4. Човек и његов идентитет
    Autor HLEBmaster u forumu Psihologija
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 24.01.2008, 21:57
  5. Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 08.10.2007, 12:34

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •