Dupli nikovi - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 51

Tema: Dupli nikovi

  1. #31

    Odgovor: Dupli nikovi

    Citat duga12 kaže: Pogledaj poruku
    Ono što je meni gore od duplih nikova je to što se ljudi sa jednim nikom prikazuju u raznim "svetlima",zavisi "s' koje strane vetar duva"...licemerstvo bez mere.

    Pored ovog, primetila sam da na ovom netu ima i pomalo šizofrenih likova čija se raspoloženja, stavovi, misli,... menjaju od logovanja do logovanja iako koriste samo jedan nik (pri čemu ne mislim da je to samo povijanje u odnosu na pomenuti vetar i duvanje). Mislim, kada bi zavisno od raspoloženja koristili drugi nik bilo bi mi lakše da skontam njihove transformacije ličnosti.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Dupli nikovi

    DrincHe: - Mit, legenda ili stvarnost? -
    Mit & legenda kao odredjeni delic stvarnosti.


    U čemu je štos? Najlakše je reći:"Ma, bolesnici". I ja mislim da ne treba nešto puno da se razmišlja o tome, ali ako je bolest, da joj nađemo bar etiologiju i patogenezu, lakše će neko, nekad naći i lek. (…)Za svako raspoloženje po nick? Za svaku priliku sigurno još puno mogućih razloga, ali ima li neki koji ne osuđujete?
    Stos je u tome da mi ljudi i u svakodnevnom surovo realnom zivotu svesno/podsvesno/rutinski/impulsivno ili cisto zbog odbrambenog mehanizma veoma cesto glumimo sebe. Svaka odredjena situacija i odredjeno socijalno okruzenje nalaze odredjenu ulogu. I sve sto je raznolikost situacija&okruzenja veca – vise amaterskih glumaca prelazi u profesionalce, pod uslovom da nam je profiliranje u toj odredjenoj situaciji i tom okruzenju od visokog prioriteta.

    Ljudi pod teretom ocekivanja/odgovornosti/kompromisa/socioloske uslovljenosti/poriva za dopadanjem/posedovanjem i vecitog ratovanja sa surovim zivotom gube i potiskuju odredjene individualne fasete licnosti. Mozda zvuci suvise “analiticki”, ali u price poput “ja sam uvek ja” , “iskazujem tacno ono sto osecam/mislim” i “radim samo ono sto zelim” vec odavno ne verujem. Ne samo da ne verujem, nego znam da zivot tako ne funkcionise. Niciji zivot ne funkcionise tako – realan/virtuelan/fikcionalan ili koji god.

    Covek kao entitet je istinski nedokuciva kontroversa.
    Zasto je to toliko nepodnosljivo? Hmmm...verovatno zbog nekog sistematski „nadriblanog“ poriva polarizacije good-bad. I ondaK neko misli da zna stvarno nesto ili cak sve o nekome oslanjajuci se na “realno poznanstvo”. Ili povlaceci ostru granicu izmedju virtuelnog i realnog poznanstva. A ne zna ni realno sustinski nista, osim par dekorativnih, realno opipljivih cinjenica kojima suvise cesto pridajemo (pre)visoku vrednost. I cak kada sa tim nekim pojedem dva dZaka zivotne soli, ostanu tajni hodnici “licosti” kojima nikada prici necu…

    Ljudi lucidnog duha i nadprosecne emotivne & kognitive inteligencije su upravo ljudi o kojima nikada ne znate koliko razlicitih faseta zivota zive i iz kojih poriva. I zato, zasto ocekivati ili cak pokusavati da “uhvatim” neuhvatljivo?

    Gubite li ono poverenje koje ste imali davno/skoro, dolazeći na prvi forum i jeste li oprezniji u komunikaciji sa novim članovima jer možda samo liče, a možda jesu "stari" likovi - novi nick-ovi?
    Ne. Nisam ni imala neko osobeno poverenje, a jos manje ocekivanje, pa nemam sta da izgubim. Ljudi pisu na forumima iz principijelno razlicitih poriva i razlicitih rasplozenja, koje uglavnom niko istinski ne obrazlaze. Uglavnom se ne udubljujem u nickove sa sve klonovima. Udubljujem se u napisano, pod uslovom da imam u sta da se udubljujem. Ljude koji provode vreme na forumima iskljucivo zbog razonode, zezanja, lOOpetanja, humora, flertovanja, blablatruc-a sa poznanicima itd. “preletim” odokativno, nekada im se nasmejem, nekada ih ne citam a nekada ih cak i ne primecujem, ma sa koliko god nickova se manifestovali. Volim da citam ljude koji “nesto” daju, koji bi da podele deo sebe, deo svoje (kontroversne) licnosti i deo svog zivota. A to nisu oni koji pisu na temama “zivot je lep” & "pozitivne vibracije", ali meni privuku paznju. Iskristalisu se vremenom kao licnosti u likovima i najcesce su to oni koje niko ili veoma mali broj prisutnih poznaje realno - sto je u potpunsti shvatljivo (bar meni). Ljudi su uglavnom spremniji da pricaju o SEBI, o stvarnom SEBI sa sve mutnim hodnicima potpunim anonimusima, nego onima koje na bilo koji nacin “poznaju”. I skroUz mi je svejedno da li taj neko pise pod jednim nickom ovako, a pod drugim potpuno drugacije, ili koliko identiteta poseduje virtualno. A to je principijelno vezano za moj sopstveni motiv bitisanja na forumu/forumima. Definitivno ne provodim vreme ovde da bih upoznala nekoga sa kim mogu da popijem kafu u reali sa sve tacnim podacima iz licne karte. Cak me to principijelno uopste ne interesuje. I kada me neciji post odusevi, odusevi me post – nick je samo “umetnicki potpis” ispod dela. A covek, kompletan covek iza tog dela je ipak samo potpuni “stranac” u “poznatom odelu”.

    Tako ja “zivim” na forumu/ima i tako komuniciram sa likovima, osim sa 2 persone koje svrstavam u izuzetke za sve ove godine (a ima ih, pride). I uopste se taj net- zivot ne razlikuje stvarno od realnog zivota, samo mislim da se mi ljudi suvise rado oslanjamo na vizuelni dojam “realne varke”, jer nam je “opipljivija”…

    Poruku je izmenio triViALna, 23.06.2008 u 12:59 Razlog: layout
    Never confuse movement with action.
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Dupli nikovi

    Ja i Lav imamo zajedno dva komada ...
    pa koji vam se vişe svidi vi ga kontaktirajte
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Dupli nikovi

    Svi mi imamo različite razloge zašto pišemo na forumu.
    Ako je nekome zabavno da se pojavljuje sa više različitih nikova pa još pri tome ima inspiraciju da odgovara na teme kao više različitih osoba, rekla bih da samo ume dobro da se zabavlja i da je vrlo inteligentna ali i besposlena osoba.Što memento reče treba imati kapacitet za toliko pisanje.
    Licemerja ima svuda, o netu i da ne govorimo.

    Lično, imam samo jedan nik i možda suviše ozbiljno shvatam ovaj forum ali ovo sam ja.Bez laži i prevare.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Dupli nikovi

    Imam lose iskustvo sa duplim nickovima na nekim forumima, koristili su ih za podjebavanje uglavnom.Ono sto nisu imali hrabrosti inace da kazu su govorili pod drugim nickom.
    Osim toga jako je glupo kad ti pricas sa nekim koga znas a toga nisi svestan jer te onaj drugi drzi u zabludi da je neko nov. Zapravo te svesno obmanjuje iz nekih svojih razloga.
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Dupli nikovi

    morala sam se prvo malo raspitam oko toga shto chitam izmedj' redaka, s obzirom da nisam bash u toku, ez juzhual moram priznati da sam se nadala nechem sochnijem kad ono trc, bljuzga.. osoba nije mushko nego zhensko.. ili beshe obrnuto? pa shta? ne interesuje me ako neko ima i 3o razlichitih naloga.. lichna stvar.. ako ima neshto pametno da kazhe, pa makar rek'o istu stvar na 3o razlichitih nachina, shta ima veze.. ne idem za tim.. niti mi to ishta znachi u zhivotu.. mozhda nekog veseli da sagledava stvari iz vishe uglova, pa je samim tim tu i potreba za vishe nikova.. i ja bi, da me veseli.. al' mi mrsko ne ugrozhavaju me multi-nick pipl.. natural born kuler

    a shto se tiche novih-starih likova i njihovih nikova.. mozhda je do mene, mozhda sam se zasitila tolikog stazha na forumima.. pa ne pridajem toliku pazhnju novim likovima [iz istog razloga verovatno nisam ni skuzhila o chem' je ovde zapravo rech] mozhda sam u krivu, mozhda propushtam brdo interesantnih likova, verujem da propushtam.. ali dobro mi je i ovako.. ae, uzdravlje
    moomoo meee jooouu
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Dupli nikovi

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku

    Pored ovog, primetila sam da na ovom netu ima i pomalo šizofrenih likova čija se raspoloženja, stavovi, misli,... menjaju od logovanja do logovanja iako koriste samo jedan nik (pri čemu ne mislim da je to samo povijanje u odnosu na pomenuti vetar i duvanje). Mislim, kada bi zavisno od raspoloženja koristili drugi nik bilo bi mi lakše da skontam njihove transformacije ličnosti.
    Daleko je opasnija ova situacija nego dupli nik. Pogotovo ako neko nije zlonameran u koristenju dva nika. To da li ce neko da napise da je musko a u stvari je zensko mi stvarno nije bitno...Sretala sam ljude i u RL koji su nekada bili jedno pa su sada drugo i stvarno mislim da je to samo njihov preoblem....

    Likove koji koriste duple nikove za sitne zlobe ne mogu da svarim....To mi je nekako kukavicki....Podlo do beskraja....

    Licno ne koristim nigde duple nikove iz prostog razloga sto bi mi to bilo preveliko smaranje...
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Dupli nikovi

    Citat Kalina kaže: Pogledaj poruku
    ...pogotovo ako neko nije zlonameran u koristenju dva nika...
    Kakve veze ima da li je neko zlonameran ili nije? Višestruko registrovanje na sajt je jednostavno nešto što pravilnikom nije dozvoljeno. Kao, između ostalog, vređanje na verskoj, nacionalnoj, rasnoj ili političkoj osnovi, psovke i druge nepristojne reči, korištenje VELIKIH SLOVA, zatim javno iznošenje privatnih podataka članova ili poruke reklamne sadržine. Kao što reče neko pre mene, ako postoje dupli, kontaktirajte modove i admine, mada sumnjam da to ima neke svrhe (evo sad i ja kršim pravilnik jer javno komentarišem rad istih ).


      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Dupli nikovi

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Kakve veze ima da li je neko zlonameran ili nije? Višestruko registrovanje na sajt je jednostavno nešto što pravilnikom nije dozvoljeno. Kao, između ostalog, vređanje na verskoj, nacionalnoj, rasnoj ili političkoj osnovi, psovke i druge nepristojne reči, korištenje VELIKIH SLOVA, zatim javno iznošenje privatnih podataka članova ili poruke reklamne sadržine. Kao što reče neko pre mene, ako postoje dupli, kontaktirajte modove i admine, mada sumnjam da to ima neke svrhe (evo sad i ja kršim pravilnik jer javno komentarišem rad istih ).
    Ako su svi oblici vredjanja i bilo kakvog smanjivanja renomea nekog nicka zabranjene a na ovom sajtu se to i efikasno sprovodi, pa sta ima veze ko koliko nickova ima?

    Ja cu sebi ipak zadrzati pravo da svaki zaseban deo svog net zivota odvojim nickovima, jer ipak se menjam sa vremenom...
    Naravno pravila necu krsiti, jednostavna promena maila i provajdera efikasno ce me maskirati...

    Sto se miniranja tice, pa dovoljno sam fobican i na pojavu singl nickova, bas me briga, ko koliko nikova ima...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Dupli nikovi

    знате како, треба допустити да се људи изражавају онако како они мисле да је то океј. па нека имају и стотину никова, како год, то је њихов усуд.
    не гледам у комшијско двориште.

    лицем ка ветру
    с ветром уз лице
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Dupli nikovi

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Kakve veze ima da li je neko zlonameran ili nije? Višestruko registrovanje na sajt je jednostavno nešto što pravilnikom nije dozvoljeno. Kao, između ostalog, vređanje na verskoj, nacionalnoj, rasnoj ili političkoj osnovi, psovke i druge nepristojne reči, korištenje VELIKIH SLOVA, zatim javno iznošenje privatnih podataka članova ili poruke reklamne sadržine. Kao što reče neko pre mene, ako postoje dupli, kontaktirajte modove i admine, mada sumnjam da to ima neke svrhe (evo sad i ja kršim pravilnik jer javno komentarišem rad istih ).
    Ovde nije dozvoljeno koristenje duplih nikova, narvano...mozda na nekom drugom forumu nije izricito zabranjeno imati dva nika. Moj odgovor je bio uopsten...

    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Dupli nikovi

    I dalje mi nije jasno... da li je tema dupli nalozi ili dupli nickovi
    u svakom slučaju, baš mi je žao ako me neko nije prepoznao po ovom nicku a sretao me je po drugim forumima.
    Ustvari to je potreba... teško da če neki nick biti slobodan na svakom mestu gde bi neko želeo da se registruje.
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Dupli nikovi

    Niko me nikada nije uznemiravao,mislim da preko stotinak ljudi ima i moj fiksni,mobilni nemaju zbog čestog menjanja,ali... nikada ni ja nisam zloupotrebio ničije poverenje,pa čak i kada su ti drugi bili sve samo ne normalne osobe... barem sam dosledan,pa se zato i samopoštujem,a koliko oni imaju poverenja u sebe znaju samo oni i ne bih im da sam u koži...

    Evo npr. novi član... Ovako lepa obilazi moj profil,valjda joj bilo dosadno... i ko da joj poveruje,ali da ima ukusa što se fotke tiče zajebala je vek,k'o da zna šta volim...

    only me

      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Dupli nikovi

    patogeneza duplih naloga na VCafeu pa to je bar očito
    forumašice prave duple naloge da bi pobedjivale na temi Plus/minus
    ili možda forumaši
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Dupli nikovi

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    I dalje mi nije jasno... da li je tema dupli nalozi ili dupli nickovi
    u svakom slučaju, baš mi je žao ako me neko nije prepoznao po ovom nicku a sretao me je po drugim forumima.
    Ustvari to je potreba... teško da če neki nick biti slobodan na svakom mestu gde bi neko želeo da se registruje.
    Nalozi, ispravnije je, u pravu si.
      Vrh

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •