"Oženi me, daću ti papire" - Strana 4
Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 86
  1. #46

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Citat kristina-cica kaže: Pogledaj poruku
    Vi u "Ameriku" ste malo ostriji, ovde kod nas u Belgiju mos' da radis sta ti volja kao u Jugi za vreme raspadanja...
    (I ovde ce biti raspada izgleda)
    mislim da su Valonci i Flamanci vec raspadnuti,ali bez medijske paznje....

  2. #47
    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...ne bih rekao da si bas tako dobra chkapi,da bi se lomila koplja oko tebe...
    ...maco...sujeta je chudo...
    hahahaha smesan si, hvala bogu pa nisam kao ti

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    nemamo? Mnozina? Plural? Znaci i ti si u toj grupi?


    zenidba ili udaja za papire je samo poslovni ugovor za neki bolji zivot.. a po ovoj tvojoj recenici, ispada da se samo zene udaju za papire.. jerbo, muskarac kad digne noge, postaje gay zar ne? Ili me varaju definicije u glavi?
    ma ae molim te, govoris kao da je ovakav nacin dolazenja do papira nesto najnize sto postoji..
    Mala, za tebe je ovo sto sam ja napisala spansko selo
    Poruku je izmenio euridika, 14.03.2009 u 15:27 Razlog: izbrisan citirani post

  3. #48

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Mala, za tebe je ovo sto sam ja napisala spansko selo
    prvo, ja tebi nisam mala.. nisam ti nista, pa bih te molila da se uzdrzis od davanja mi novih nickova..
    drugo, da bi mi nesto bilo spansko selo, morala bih to da ne razumem ili bar da se pravim tosa..
    prvo procitaj sta si napisala pa onda repliciraj argumentovanim odgovorima umesto sto se 'vatas reci kojima mozes da uvredis..


    koliko ja znam, ne ulaze u brak samo zene zbog papira, to rade i muskarci.. a oni da dignu noge ne mogu.. bar ne u konotaciji na koju si ti mislila..
    Krek, krek.. Ne gudra

  4. #49

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    I šta sada na kraju ovde ispade? Koji će za koju ili kojega i za koliko para i za koje papire? Ili nećete?

    Sve ostalo ćemo da brišemo ubuduće. Hvala vam na razumevanju.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #50

    14 Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Citat kristina-cica kaže: Pogledaj poruku
    Vi u "Ameriku" ste malo ostriji, ovde kod nas u Belgiju mos' da radis sta ti volja kao u Jugi za vreme raspadanja...
    (I ovde ce biti raspada izgleda)
    Da....u americi je tako.
    Papire nekom uradit je "skakljiva" stvar i mnogo je opasno.
    Nisu ameri bas tak blesavi i kog ulove taj je nagrebusio.
    Imaju oni puno iskustva sa meksima.

  6. #51

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Koji će za koju ili kojega i za koliko para i za koje papire? Ili nećete?
    Ma evo hoću ja ... Ne trebaju ni pare... Što ne bih pomogla čoveku? Samo, trebaju li nekom naši papiri?...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  7. #52

    Odgovor: "Ozheni me, dacu ti papire"

    Citat Captain Jack kaže: Pogledaj poruku
    Da si bio ovde imao bi totalno drugaciji pogled na ovu problematiku.Raspravljao si sa nekim,o necemu,o cemu nemas pojma...Postoje nekoliko nacina da se dodje do papira i svaki nosi svoje breme.Azil,sponzorstvo,pravo na osnovu familijarnosti,transver menadzmenta,poseban dar,zenidba za gradjanina ove zemlje ili povlascenih imigranata itd.Svi navedeni slucajevi se mogu realizovati ako je lice jos uvek u statusu odnosno ako je na vazecoj vizi,jedini izuzetak je zenidba,na osnovu nje mozes ostvariti to pravo dobijanja papira i ako ispadnes iz statusa sto se vecini imigranata i desi.Ma koliko to drugima izgledalo smesno i zalosno takvi brakovi se ostvaruju,to su jednostavno poslovni dogovori i zavrsavaju posao za obe strane,jedna pare u dzep,druga dobije posle par godina karticu i vuk sit i ovce na broju.Postoje i ruzna iskustva ali kao i u svakom poslu i u ovom ima rizika.
    E ovo je malo opsirnije i bas
    je tako kako on kaze...

  8. #53

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Procitah sve vas odgovore na ovu temu ... auu sto ste mi napli zemljakinju bre.

    Mogu da shvatim RB i njeno razmisljanje po ovom pitanju. Ja takodjer ne bi to mogao nikad uraditi (gledajuci sa stanovista nekog sa papirima). U stvari, da budem malo precizniji ... ne bi to NIKAD uradio za pare. U principu imam neko vislje misljenje o braku i zeleo bi da se ozenim samo jednom. Opet na drugu stranu, kad bi mi recimo moja najbolja prijateljica iz BGa pitala da joj pomognem i obezbedim papire, jer joj je situacija takva i takva ... hmmm ne znam kako bi joj mogao reci NE.

    Zadnji put kad sam bio u Srbiji nije bilo bas najbolje vreme (vreme oko bombardovanja). Situacija je bila dost losa i ljudi su gledali da odu negde na zapad na bilo koji nacin. Ne znam kako je sad tamo, nadam se da cu doci krajem ove godine.

    Jos jedna mala pricica sto mi je ujak iz BGa pricao jednom. Neki njegov drugar od drugar ili tako nesto, sve mu se smucilo kod nas i hteo je da ode u USA. Naravno, nije bilo sanse da on i familija dobiju papire, ali ga to nije zaustavljalo. Skupio je neke pare i otisau u agenciju da pita za koje zemlje ne treba viza. Meksiko je bila jedna od tih zemalja, uzeo kartu (sam) za Meksiko i odletao tamo. Dosao do granicnog prelaza za USA sa nasim pasosem (bez ikakve vize naravno), pokazao cariniku i ovaj ... a ne, ne moze preci granicu nema vizu. Otisao tako kod drugog, trece, petnajstog ... dok nije naletao na malo glupljeg amera koji mu maltene nije ni gledao pasos i reko OK. Kako je usao u USA, otisao u privi veci grad (San Diego), uzeo telefonski imenik i nasao adresu nekong naseg Srpskog centra. Dosao, pokucao na vrata, reko dobar dan zemljaci eto mene u USA, nemam papire, nemam para, nemam smestaj a ni posao ... molim vas pomozite mi. Hvala bogu ljudi mu pomogli, obezbedili mu sve sto mu je trebalo i nakon par godina doveo zenu, decu i sad zive u USA.

    Posle takve price, kad se setim toga ... onda shvatim koliku zelju neko ima da ode od svega onog tamo i pocne novi zivot. Zato brak za pare/papire mi nije tako strana neka pomisao i uopste ne mogu da sudim ljudima koji su tako dosli/pomogoli drugima.

    Pozdrav,

    Mirko

  9. #54

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Citat Vamp73 kaže: Pogledaj poruku
    Procitah sve vas odgovore na ovu temu ... auu sto ste mi napli zemljakinju bre.

    Mogu da shvatim RB i njeno razmisljanje po ovom pitanju. Ja takodjer ne bi to mogao nikad uraditi (gledajuci sa stanovista nekog sa papirima). U stvari, da budem malo precizniji ... ne bi to NIKAD uradio za pare. U principu imam neko vislje misljenje o braku i zeleo bi da se ozenim samo jednom. Opet na drugu stranu, kad bi mi recimo moja najbolja prijateljica iz BGa pitala da joj pomognem i obezbedim papire, jer joj je situacija takva i takva ... hmmm ne znam kako bi joj mogao reci NE.

    Zadnji put kad sam bio u Srbiji nije bilo bas najbolje vreme (vreme oko bombardovanja). Situacija je bila dost losa i ljudi su gledali da odu negde na zapad na bilo koji nacin. Ne znam kako je sad tamo, nadam se da cu doci krajem ove godine.

    Jos jedna mala pricica sto mi je ujak iz BGa pricao jednom. Neki njegov drugar od drugar ili tako nesto, sve mu se smucilo kod nas i hteo je da ode u USA. Naravno, nije bilo sanse da on i familija dobiju papire, ali ga to nije zaustavljalo. Skupio je neke pare i otisau u agenciju da pita za koje zemlje ne treba viza. Meksiko je bila jedna od tih zemalja, uzeo kartu (sam) za Meksiko i odletao tamo. Dosao do granicnog prelaza za USA sa nasim pasosem (bez ikakve vize naravno), pokazao cariniku i ovaj ... a ne, ne moze preci granicu nema vizu. Otisao tako kod drugog, trece, petnajstog ... dok nije naletao na malo glupljeg amera koji mu maltene nije ni gledao pasos i reko OK. Kako je usao u USA, otisao u privi veci grad (San Diego), uzeo telefonski imenik i nasao adresu nekong naseg Srpskog centra. Dosao, pokucao na vrata, reko dobar dan zemljaci eto mene u USA, nemam papire, nemam para, nemam smestaj a ni posao ... molim vas pomozite mi. Hvala bogu ljudi mu pomogli, obezbedili mu sve sto mu je trebalo i nakon par godina doveo zenu, decu i sad zive u USA.

    Posle takve price, kad se setim toga ... onda shvatim koliku zelju neko ima da ode od svega onog tamo i pocne novi zivot. Zato brak za pare/papire mi nije tako strana neka pomisao i uopste ne mogu da sudim ljudima koji su tako dosli/pomogoli drugima.

    Pozdrav,

    Mirko
    U nesreci uvek ima i srece i aj covek je imao jako puno srece.
    Sta bi se desilo da nije naisao na dobre ljude?
    Kako bi onda prosao?

  10. #55

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Zbog papira,nikada...Moj brat se ozenio sa nekom zenom starijom od niega 10 god. samo zbog papira i zbog odlaska u Austriju...

  11. #56

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    ima jedna meksikanka sto samnom radi....ma dobra nema sta.
    ona sad ima 34 god. a muz 24.....dovela ga u ameriku...sredla mu papire, imaju dvoje dece i sad se rastali zbog navodno njegove prevelike ljubomore.
    umesto da ona bude ljubomrna jer je on ipak u boljoj poziciji zbog godina, ali u ovoj situaciji je obrnuto.

    ma ona je stvarno dobra, ne samo po izgledu...vec i po naravi.

  12. #57

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    pa sta znam...gledajuci iz pozicije da je to danas izgleda normalno,onda moram da kazem da nemam nista protiv. ljudi su pronasli nacin kako je najbezbednije i najlakse doci do papira. Znam mnoge koji su to uradili,sto za pare,sto bez para (zbog prijateljstva)...danas zive i rade ovde normalno,vec su i zaboravili kako su dosli....

  13. #58

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Najlakse je dobiti zeleni karton preko lutrije
    najjednostavnije, jer ako te izvuku dobio se zelenjaka na tacni, ali je u biti najmanje moguce da cesh na taj nachin dobiti kartu..
    najbrzhe, a najskuplje, je putem braka.. dobijesh zelenjaka kroz 6 meseci (u najboljem sluchaju), mada varira.. sve druge mogucnosti traju duzhe..
    evo jedna moja drugarica, inache pozorishna glumica u Bgu, je neki dan bila odbijena, a trazhila je extraordinary ability green card.. napisali joj u fazonu dobavili ste nam sve papire, i vishe nego shto je bilo potrebno, ali eto, jednostavno smo odluchili da vam je nedamo
    moomoo meee jooouu

  14. #59

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Citat NSdjanka kaže: Pogledaj poruku
    Ma evo hoću ja ... Ne trebaju ni pare... Što ne bih pomogla čoveku? Samo, trebaju li nekom naši papiri?...
    Pa sad ...ako Vojvodina se otcepi...ja se javljam za papire .

    Nego...imadosmo jednu termicu gde je bila rasprava "bračna i vanbračna zajednica" i mnogi se "upljuvali" govoreći da "papiri nisu važni" . Pogledam ovde...a ti isti tvrde da je sve OK baš zbog dobijanja papira .
    P.S. Ko će žene razumeti ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  15. #60

    Odgovor: "Oženi me, daću ti papire"

    Nedavno sam odbio poziv za brak jedne Kanadjanke... nase gore list...
    em delovala OK, em dolazi ovde na odmor... a ja... ...pa ne mogu ja tako preko neta, i brez ljubafi....





    Upomoc! Izbavite me odavdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Strana 4 od 6 PrvaPrva ... 23456 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Sta znaci "Nezavisnost" i "Suverenitet"?
    Autor Skidatch_Mraka u forumu Politika
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 29.03.2012, 18:30
  2. "Nova" i "stara" dijaspora
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.10.2008, 10:20
  3. Od "Keca" do "Petice"
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.12.2006, 08:29

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •