dakle, brak za papire? da li bi se udali/ozhenili zbog papira? kad se god ovde dotaknemo te teme, Ameri nas obichno bledo gledaju, jer se chesto shalimo kad upoznamo nekog Amera pa njega/nju pitamo da li ima papire.. nama to dodje kao dobar dan, jer su mnogi od nas ovde ozhenjeni/udati zbog papira.. nadjesh potencijalnu zhrtvu, platish 1o.ooo - 15.ooo$ i za par godina imash papire (umesto shto morash da chekash 5,6,7 godina pre nego mozhesh da predash za zelenu kartu/drzhavljanstvo).. uglavnom, znam da su Ameri po tom pitanju "malo" konzervativni i ne bi da ulaze u "mutne vode".. dok je za nas to "pa shta, to je samo papir" par godina si u braku, posle se razvedesh, i cao djaci (ili opet udjesh u brak da bi nekom drugom uchinio uslugu, zacharani krug ).. elem belem, shta hocu da kazhem.. znam neke koji su u fazonu "ako se udam, to ce biti brak iz ljubavi" kapiram to, ali iskreno i lichno, sere mi se na tu izjavu pa ne vidim da te iko sprechava da se udash iz ljubavi za nekog nakon shto se razvedesh i nakon shto si nekom uchinio debeeelu uslugu
no mishljenja se razlikuju..

pa da chujem vas, dragi dijasporovci