Uspavljivanje pasa
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    11 Uspavljivanje pasa

    imam jednu preslatku DODŽICU-u (DOmaća DŽukela) od 12 godina. znam da je stara, ali se dobro drzi. Medjutim, imam i jednu odvratnu komsnicu koja mi zivce i dzigericu pojede teorijom da mi je pas prestar i da ce vrlo brzo postati agresivna prema vlasniku, pa da treba da je uspavam... . ja prvi put cujem za takvu teoriju, i sve mislim da komsinica ne voli moju lindu zato sto se ona uvijek zacjeni od lajanja kad god ona otvori kapiju. sama ta ideja o uspavljivanju prije vremena ... ne smijem ni da razmisljam
    Poruku je izmenio nattydread, 28.05.2006 u 12:52
    nattydread is coming to dinner

  2. #2

    Odgovor: uspavljivanje pasa

    UH, kako da sastavim odgovor na ovo, a da ne budem agresivan ? Mozzda me treba uspavati..

    Jedno je ako je pas jako bolestan i ionako umire u mukama, a drugo su glupe predrasude. Poshalji ti lepo komshiku da se sama uspava.

    Nekim ljudima je sve shto ih okruzuje okolo - na switch off /on po potrebi..

    Tachno je da pas stari i moguce je da postaje boleshljiv, ili gubi vid i sluh i da zbog toga postaje uplashen, nervozan i u nekom trenutku mozda nesposoban i da prepozna gazdu, ali to ne znachi da ga treba ubiti.
    Pusti ga da ode kad mu dodje vreme i onako kako mu priroda odredi.

  3. #3

    11 Odgovor: uspavljivanje pasa


    znala sam da glupaca s..e, em cu joj staviti misomora u kafu, em cu je baciti lavovima
    ne bih dala lindu ni za sva blaga ovoga svijeta
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: uspavljivanje pasa

    Citat nattydread kaže:
    znala sam da glupaca s..e, em cu joj staviti misomora u kafu, em cu je baciti

    Ma teraj je bre

    Ako ti pas ikada i postane agresivan, to je iz razloga koje sam ti rekao..
    Samo ga drzi tamo gde ga nece uznemiravati, i gde on ne mozze sluchajno nekoga da povredi ...

    Svako prevremeno ubijanje te lishava mozda josh dosta godina druzzenja sa ljubimcem, koji mozda nikada ne bi pokazao ni najmanju agresivnost.

  5. #5

    Odgovor: uspavljivanje pasa

    Moj pas ima punih 13 godina i verujem da moze da pozivi jos par godina.
    Promenio se jedino u tome sto sada spava po ceo dan, mada je i dalje srecan i zadovoljan i raduje se istim stvarima i istim intenzitetom kao kada je bio mlad. Ne primetim nikakvu specijalnu nervozu kod njega, a nemam ni kada kad po ceo dan spava Takodje, sada malo slabije vidi, navlaci mu se polako katarakta na oci, sporije se penje na 4. sprat, ali se i dalje popne bez problema. Zilav je to gospodin.
    I ja bih ga uspavala jedino i iskljucivo ukoliko bi bio ozbiljno bolestan, ukoliko bi se mucio i ukoliko bi mi doktor rekao da nema apsolutno nikakve sanse.
    Dakle, dopustimo im da dozive duboku starost... mi smo tu da im pomognemo u tome.

  6. #6

    Odgovor: Uspavljivanje pasa

    Nikada, nikada ali nikada ne bih mogla da se odlučim na to da zauvek uspavam kako svog psa (i svakog drugog psa), tako i bilo koju drugu životinju, ma koliko da je bolesna i stara. Apsolutno sam protiv eutanazije, i jedini slučaj gde mi je ona opravdana je besnilo. Ostalo,

    HLEB:
    Pusti ga da ode kad mu dodje vreme i onako kako mu priroda odredi.
    Muckota:
    Dakle, dopustimo im da dozive duboku starost... mi smo tu da im pomognemo u tome.
    Nemam šta da dodam.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    11 Odgovor: Uspavljivanje pasa

    komsinica moze da ocekuje lincovanje , koja kravetina od zene
    nattydread is coming to dinner

  8. #8

    Odgovor: Uspavljivanje pasa

    Citat SQUAW kaže:
    ma koliko da je bolesna i stara. Apsolutno sam protiv eutanazije, i jedini slučaj gde mi je ona opravdana je besnilo. Ostalo,
    Da, ali vidis Kunic je uspavao svog psa koji je bio otrovan krpeljom i koji je oko 3 nedelje svakoga dana primao infuziju. Na kraju je počela da povraća krv i tu više nije bilo spasa. Možda je mogla da poživi još (mereno u satima), ali to je već stvarno nevidjeno mučenje. Da li je trebao da je pusti još nekoliko sati da umire u mukama, ili da joj prekrati muke, kada već izlaza nema? U takvim situacijama, ja ne bih mogla da dam završnu reč, ali bi moj otac to sigurno učinio, jer ma koliko ga mi voleli, ta životinja se muči i sve je - ali srećna nije.

    Svako ko iskreno voli svog ljubimca može racionalno da proceni da li je eutanazija rešenje ili ne. Kao što već rekoh, u slučaju ozbiljne bolesti i kada izlaza nema, možda je bolje stisnuti srce i osloboditi ih patnje. Medjutim, dokle god su oni nama samo stari, ali relativno zdravi, tu smo da im pomognemo da se ponesu što bolje sa svojom starošću.
    Na kraju krajeva, i ljudi su mahom bolesni u starosti, pa im niko ne uskraćuje život samo zbog toga što su stari.

  9. #9

    Odgovor: Uspavljivanje pasa

    Moj Djole ima skoro 14 godina .. i jes malo jerky po nekad .. al takav je manje vishe bio uvek.. sada sasvim slabo vidi a i chuje rekao bih .. al josh uvek je prilichno zziv kad oce i ko ga dira iz mesta je najebo

  10. #10

    Odgovor: Uspavljivanje pasa

    Bila sam prisutna kad je vučjak mog druga umirao identično kao Kunićeva Luna, više nije mogao ni da ide ni da jede i takođe je pljuvao krv... i držali smo ga za šape i bili sa njim do kraja, dok nije otišao onda kad mu je bilo vreme. Ne znam... ni ja ne bih volela da me neko uspava, može se i meni jednog dana desiti da pljujem krv.

    I moj Arči je star 10 ipo godina, ali nikada ne bih mogla da stegnem srce i da ga uspavam nečim drugim osim pevanjem. Znam da nijedan vlasnik sigurno ne želi da mu se pas muči, i možda ja sad čak nekome delujem svirepo, ali ponavljam, stvarno ne bih mogla da ubijem (ili bezbolno usmrtim, kakogod) svog psa, jer se to kosi sa onim što sam ja unutra. Uvek se nadam, i kada svi drugi vide crno, ja se opet nadam. I biću sa njim šta god mu se desilo u budućnosti i kako god svoju starost bude doživeo. I nikada neću reći "ja to ne mogu da gledam".

    Sve je stvar vlastite procene. I to da li ćeš verovati veterinarima da mu "nema spasa", jer dešavalo se da pogreše. To je sve individualno. Masa ljudi drugačije misli, ali ja mislim ovako Onog trenutka kada je Arči ušao u moj život znala sam da ćemo biti zajedno do kraja, ma šta nam se dešavalo. I mislim da nemam pravo u njegovo ime da odlučujem kada će napustiti ovaj svet.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Uspavljivanje pasa

    Dzi, svako ko voli zivotinje ce uraditi kako misli da je najpametnije. Mnogi bi se opredelili za eutanaziju, a ne bi ni pokusali lecenje. Skoro tri meseca je trajao pakao. Znas pricu. Luna se za ta tri meseca namucila onoliko koliko je prethodnih 14 godina uzivala. A veruj mi da bi joj mnogi ljudi pozavideli, a kamoli psi. Mesec dana smo je svako jutro nosili na infuziju koja je trajala izmedju 2 i 4 sata. I doktorica je rekla dok ne pocne da povraca krv, ima sanse. Svaki dan je povracala penu nakon infuzije, jer joj se organizam cistio. Sve do tog jutra... Cim sam joj video krv na sapicama, znao sam da je dosao kraj. Izasao sam napolje, jer nisam mogao to da gledam.

    Tebi svaka cast, ali ja nisam mogao.

    Sledeca scena koje se secam je crna vreca. Matori je doneo odluku i uopste ga ne krivim. Sahranili smo je u parkicu, tako da nam bude blizu i namestili je da gleda u pravcu zgrade, uvijenu u njeno omiljeno cebence. Mnogo bi svog psa ostavili jos kod veterinara i on bi zavrsio negde na nekoj deponiji. Znaci, pokusali smo sve, ali bukvalno sve da je spasemo.

    Mozda je moglo biti i drugacije, da je nismo prvo vodili kod privatnog veterinara koji je konstatovao tumor a pas je bio otrovan od krpelja, pa je mesec dana primala antibiotike za tumor. Poslednja sansa je bio drzavni. I jako je malo falilo da se izvuce. Mozda nedelju dana, cak i manje. Ja nisam imao srca da je gledam kako povraca krv. Nije ni moj cale. Ne krivim ga za odluku. Sta vise, divim mu se, jer sam ja izasao napolje i poceo da placem, a on je preuzeo odgovornost na sebe.

    Poslednji mesec nije mogla da hoda, prestala je da jede, nosili smo je napolje na rukama, njuskica joj sva ispucala koliko je tesko disala i nismo se predavali. Ali kao sto je Muki rekla, doslo je do trenutka kada je bilo definitivno da ce uginuti, njen zivot se sveo na par sati, ako i toliko. I nije zasluzila da ugine u najgorim mukama u pravom smislu te reci. Kazu da pas ne moze da place. E Luna je plakala. Suze su joj se slivale niz obraze. Secam se kako nas je gledala i znao sam da se nece naljutiti na nas sto smo se uspavali, jer je celog zivota bila svesna toga da ce od nas dobiti sve naj i to je masksimalno koristila. Tako je na kraju i dobila bezbolnu smrt.

    Ako si siguran da ce ti pas uginuti, a imas dve mogucnosti - umiranje u najgorim mukama i bezbolna smrt, ja glasam za ovo drugo. Ali samo u slucaju da je pas tesko bolestan i da je 100% sigurno da se nece izvuci. U slucaju starosti to ne vazi. Tu je vlasnik duzan da mu pomogne i tu nema opravdanja za uspavljivanje. Uspavati starog psa koji nije bolestan je sebicnost, jer ako je tebe taj pas zabavljao 15 godina, najmanje sto mozes da mu ucinis je da ga godinu-dve pazis i mazis kao sto nikad nisi za prethodnih 15. Najlakse je uspavati. Treba biti covek i pomoci mu.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  12. #12

    Odgovor: Uspavljivanje pasa

    Mozda je moglo biti i drugacije, da je nismo prvo vodili kod privatnog veterinara koji je konstatovao tumor
    Ovih priča sam čula milion i jednu. Znači, muka mi je od takvih koji kad vide starog psa odma' zvone tumor tumor tumor

    Dzi, svako ko voli zivotinje ce uraditi kako misli da je najpametnije.
    Ma, naravno, kažem, sve je individualno. Ti glasaš za jedno, ja za drugo i stvarno mi je žao zbog toga što se Luni desilo. Ispratio si je onako kako si mogao.

    Nego, znaš/te šta mene nervira u svemu tome, nevezano šta je ko ovde rekao, sad mi pade na pamet. Ljudi se mnogo lakše odlučuju za eutanaziju kada su životinje u pitanju, nego kada su ljudi. A pritom kažu da im je pas "ravnopravni član porodice"... neki im čak ustupaju i prezime. Nekog svog rođenog koji hoda na dve noge ne bi mogli uspavati koliko god da se muči, na predlog lekara, a životinju bez problema. Zašto? Samo zato što je pas? Samo zato što je to manji gubitak u našem životu? Nije moja krv?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Uspavljivanje pasa

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    UH, kako da sastavim odgovor na ovo, a da ne budem agresivan ? Mozzda me treba uspavati..

    Poshalji ti lepo komshiku da se sama uspava.

    Nekim ljudima je sve shto ih okruzuje okolo - na switch off /on po potrebi..

    Tachno je da pas stari i moguce je da postaje boleshljiv, ili gubi vid i sluh i da zbog toga postaje uplashen, nervozan i u nekom trenutku mozda nesposoban i da prepozna gazdu, ali to ne znachi da ga treba ubiti.
    Pusti ga da ode kad mu dodje vreme i onako kako mu priroda odredi.
    Potpuno Se Slazem Sa Ovim

  14. #14

    Odgovor: Uspavljivanje pasa

    Skroz sam protiv toga treba da ih pustimo da odu sami mene je moj pas ujeo jer je pobijesnio bio je star ali sam je otisao od kuce nisam ga ubio.
    u svakom zlu ima nesto dobra

  15. #15

    Odgovor: Uspavljivanje pasa

    Mislim da ce biti najbolje da uspavas komsinicu
    neunistiva zlojebaba!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Izložbe pasa
    Autor SQUAW u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 158
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 19:59
  2. 5 omiljenih rasa pasa
    Autor Alexander 37 u forumu Rase pasa
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 28.01.2015, 21:50
  3. Bolesti pasa
    Autor SQUAW u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 02.08.2010, 12:25
  4. Najređe rase pasa
    Autor gerbes u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.04.2008, 19:16
  5. Dresura pasa
    Autor Lady S u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 09.11.2007, 00:04

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •