Težak udes Danila Ikodinovića
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 18
  1. #1

    Težak udes Danila Ikodinovića

    Vaterpolista Danilo Ikodinović doživeo tešku saobraćajnu nesreću na putu Zrenjanin-Novi Sad. Stanje posle operacije stabilizovano, ali je i dalje u životnoj opasnosti.
    Vaterpolo reprezentativac Srbije Danilo Ikodinović primljen je noćas u Klinički centar u Novom Sadu sa teškim povredama krvnih sudova ruke opasnim po život, saznaje agencija Beta u toj novosadskoj bolnici. Prema nezvaničnim informacijama, Ikodinović je stradao kada je vozeći motor obilazio traktor koji je vukao cisternu.
    U trenutku kada je krenuo u obilaženje, na njega je naleteo automobil "jugo" koji je takođe krenuo u obilaženje i nije video Ikodinovića na motoru.
    Od siline udarca on je izleteo sa kolovoza, dok se pod cisternu zabio "jugo', čiji je vozač prošao sa lakšim povredama.
    "Vaterpolista Danilo Ikodinović zadobio je u saobraćajnoj nesreći vrlo teške povrede obasne po život i njegovo stanje je veoma ozbiljno i neizvesno", izjavio je Tanjugu načelnik Urgentne hirurgije Kliničkog centra Vojvodine Zoran Đermanov.
    "Posle višečasovne operacije koja je trajala do jutros oko pet sati, Ikodinović je smešten u šok sobu gde su nastavljene mere reanimacije i oporavka i lekari se bore za njegov život", rekao je on.

    izvor:B92.net
    I may not be perfect but I'm always me
      Vrh

  2. #2

    04 Odgovor: Težak udes Danila Ikodinovića

    Ovo je tvoja najvaznija utakmica.Daco,pobedi molim te !!!
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Težak udes Danila Ikodinovića

    Pa što sad, na korak od ostvarenja sna i olimpijskog zlata..
    Uvek je izlazio kao pobednik, nadam se da će tako biti i ovaj put

    MUP: Neprilagođena brzina

    Novosadska policija je saopštila da je Ikodinović povređen u saobraćajnoj nesreći koja se desila kada je motociklom "jamaha", usled brzine neprilagođene stanju puta i drugim uslovima, udario u zadnji deo "zastave koral" koja se kretala u istom smeru.

    Od udara se automobil odbio u desnu stranu i udario u cisternu koju je vukao traktor i tom prilikom cisterna se prevrnula.

    32-godišnji sportista je zadobio teške povrede opasne po život prelom desne nadlaktice, povrede krvnih sudova i živaca desne ruke kao i razderotine po nogama, navodi MUP.

    Vozač "zastave" Perica D. (25) iz Đurđeva lakše je povredio glavu, stomak i podlakticu. Traktorom je upravljao Miroslav K. iz Kaća.

    (izvor B92)
    Ćuti i prenesi dalje....
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Težak udes Danila Ikodinovića

    Dacha Ikodinovic je moj omiljeni vaterpolista. Jedini sportista od koga sam chuo (josh pre mnogo godina) da obozava Kejva. Volim ga zbog njegove jezichine koja ne shtedi nikoga. Volim ga shto me je mnogo puta uchinio ponosnim shto sam Srbin.

    Najiskrenije se nadam da ce biti sve u redu sa njim, prvenstveno zbog njegove kcerkice i najmilijih. Nama je vec dao i vishe nego dovoljno.
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Težak udes Danila Ikodinovića

    Kada sam videla jutros na televiziji kako izgleda automobil u koji je udario, nije mi bilo dobro.Nadam sa da će se sve dobro završiti.Nije mi jasno samo to što navode samo povredu ruke,a kažu nadalje da se bore za njegov život.Kako može jedna povreda ruke da izazove smrt?Valjda ima i povreda glave ili drugih vitalnih organa.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Težak udes Danila Ikodinovića

    Ako nešto znači,jer je ono prvo od B92 dezinformacija...

    Yugo je obilazio regularno traktor sa prikolicom,a Danilo se zakucao u isti s desne strane i po izgledu Yuga vidi se da je zapravo obilazio i traktor i Yuga,pa nije prošao kao treći s leve strane... ili je prevideo Yuga usled brzine,pa probao da prođe ili je video,ali mislio da će proći,što je verovatnije i što se često radi motociklom na auto putu,jer R1 ima trostruko bolje kočnice od bilo kog putničkog automobila i mogao je da se zaustavi naročito što je evidentno da se i Yugo kretao,tj. nije morao da koči na nulu i trebalo mu je par sek samo da se prilagodi situaciji i sačeka više mesta za prolazak... Ali nije poenta što je on kriv... Previše je iskrvario,bubrezi su zastali u radu,pa mu je kompletna krv (6 lit) zamenjena bukvalno,pa se čeka da bubrezi prorade,a i pitanje kako organizam prihvati novu krv... Lako je moguće i da do amputacije ruke dođe ukoliko povezivanje svih važnijih krvnih sudova nije pomoglo,treba da procirkuliše sve na istoj da bi opstala uopšte,jer je dugo tkivo bilo bez krvi... Na aparatima se po standardnoj proceduri drže takvi pacijenti,tj. nije u komi,nema povreda lobanje i mozga,dok se ne saniraju ostale povrede bolje je da nije svestan kako bi se više šansi dalo organizmu da prebrodi tolike promene... A zanimljivo kako se slikao par sati pre nesreće tog dana... Jbg... Bio sam u sl. situaciji pre 20-tak godina,ako je za utehu ne boli ništa,najgore je svima okolo i bližnjim...

      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Težak udes Danila Ikodinovića

    ...sada sam se setio jednog njegovog intervjua od pre par godina...kada su ga pitali za hobi...rece da obozava motore i brzu voznju...jbg...
    ...hell ain't a bad place to be......
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Težak udes Danila Ikodinovića

    Oglasio se komitet nacionalni za bezbednost gde kažu da po slikama yuga,yugo je kriv,jer je udarac u bok,mada je k'o dva udarca po slikama ako ćemo da 'zagledamo' bolje KAO DA MU ČINE USLUGU I DA ĆE MU TO POMOĆI DA PRE OZDRAVI Da se zakucao pod tim uglom ne bi mu pomoglo ni 3 kacige,ne bi ruku s'ebao već glavu i kičmu i bio bi stotinak metara ispred yuga,a ne bi ovi što slikaše imali šta da uslikaju od yamahe,a uslikaše je dosta,što znači nije se raspala i nije bilo brže od 100-120 pri udarcu kako MUP i navodi...

    E sad kada izdrži i glava i kičma (obično taj 5-i pršljen vratni) toliku G silu preko 100-120 km/h ne mogu da izdrže srce,pluća,bubrezi,jetra,vene,arterije i aorte,pa sve i da se ima ne znam koliko sreće...

    Ko normalan po vrućinčini vozeći yuga bez klime i sa ko zna kojim mukama u životu iza traktora na onolikoj pravini MOŽE UOPŠTE da vidi nekoga poput tačke što R1 jeste kada ide skoro 200 km/h brže od njega... R1 lagano i na manjim putevima ide toliko i voze mnogi manje ili više iskusni gde god stignu,jer zbog tih 305 km/h koliko može da ide je i kupuju...

    Ne krivim ga i ja sam se naplaćao cehova strasti i mene jedino auto opušta,pre zbog brzine sada zbog qliranja više,a 15 godina momak vozi i čak je imao turu iz Đenove do Beograda na R1 za šta stvarno treba biti izdržljiv i voleti 2 točka,naročito što na R1 vožnja je sve samo ne udobna... udobni su čoperi i ostali manje više...

    A nemaju ni vaterpolisti ne znam koliko para,vozi R1 staru 2 godine skoro,pa to svaka budala ovde kod mene vozi,jeftinija je od najeftinijeg auta sa klimom,ne baš bukvalno,ali skoro da je tako... Jedan kolega na nekom drugom sajtu je nešto napisao podrugljivo za Natašu i majku joj,tj. taštu mu na pisanje kako tašta pije sedative,ali nije ovaj dečko neko za kim treba tako napisati...

    Čitajući komentare u press-u ožali Beograd Acu Kostura krimosa sa Porše Kajenom samo tako,kao da je zadužio svu sirotinju sveta u ovoj nesrećnoj zemlji... On čovek prodavao stanove na veliko,ali pola istih po više puta,pa što da radi ili trenira bilo šta u do 30 leta...

    Priznajem ginu toliki,al' Dača je bar nešto radio i slava ga je stigla na sasvim drugi način... Ni ja ne volim žalopojke i socio patološke izjave k'o da je nekom brat ili one poruke i izjave saučešća porodicama nastradalih koje niko nit' zna nit' poznaje što beše morbidno kada poginu Toše i posle ovi učesnici VB-a...

    Živeo dečko kako je voleo,bar je on mogao,mnogi ne mogu,tj. većina... neka ozdravi svojoj majci i ocu,ženi i deci,a ako ode otišao je bar kako je i voleo...

    Možda s obzirom na posledice da njega neko pita ne bi ga ni spašavali,mislim da min. Jočić ima taj osećaj sada npr.

    Žao mi dece koja umiru od bolesti svaki dan i takođe u saobraćajkama,pa ih niko u usta ne uzima,a žao mi i momka,em sportista,em zgodan,em lep,tek život pred njim,ali ne mogu da ga bodrim sa 'Dačo pobedi i ovaj put' ,jer ako preživi i ostane invalid ti isti koji sada toliko žale tešiće tuđom nesrećom sami sebe,a to ne podnosim...
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Težak udes Danila Ikodinovića

    daco nemoj i ti da nas napustis moras da budes jak
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Težak udes Danila Ikodinovića

    Informacija koju ja imam je da je već ostao bez ruke. Vidim da toga nema u medijima, pa ću se ograditi, neka bude netačno i neprovereno.
    Nadam se da će biti dobro, jako je i veliko to srce plivačko, znam
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Težak udes Danila Ikodinovića

    Baš mi je žao što se to desilo
    Nisam znala ko su učesnici,ali na taj sudar sam naišla kada sam se vraćala iz NS-a,i mogu vam reći da je strašno izgledalo.
    Iskreno se nadam da će biti dobro.
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Težak udes Danila Ikodinovića


    Zvanično, za Glas javnosti :

    ...načelnik Urgentne hirurgije Kliničkog centra Vojvodine Zoran Đermanov. On je dodao da se zasada ne razmatra mogućnost da se Ikodinoviću amputira desna ruka, kao i da će Dača biti podvrgnut daljim hirurškim intervencijama.
    - Stanje se nije pogoršalo posle novog zahvata i to ohrabruje. Biće zahvata i dalje jer moramo da pratimo stanje povrede i pred nama je sigurno veoma dug proces lečenja - rekao je Đermanov.

    Na pitanje da li postoji mogućnost da desna ruka Danila Ikodinovića bude amputirana, rekao je da će uraditi sve da naš vaterpolista ostane u životu
    Mislima uz Daču

    210 km/h

      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Težak udes Danila Ikodinovića

    Vala znate sta..muka mi je shto od toga prave medijski cirkus a od sportiste navuchenog na adrenalin heroja, koji je mogao da ubije nekog ni krivog ni duznog
    Zhelim mu da se oporavi, kao shto bi zhelala svakom ljudskom bicu ali stotine njih gine svakodnevno shto svojom shto tudjom krivicom..pa niko ne pravi kolektivno ludilo zbog toga..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Težak udes Danila Ikodinovića

    slazem se

    ne razumem ni poruke koje ukazuju na bliskost s njim.....

    zao mi je,naravno...kao sto bi mi bilo zao bilo koga.....ali bih za svakim svojim poznanikom vise zalila,.....

    patetika mi je fuj
    Ploviti se mora i bez broda ..
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Težak udes Danila Ikodinovića

    brzina, brzina, brzina... pre ili kasnije dodje glave!
    neunistiva zlojebaba!
      Vrh

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •