Bzzzz.. Ljetne napasti, prokleti komarci!!!
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Bzzzz.. Ljetne napasti, prokleti komarci!!!

    Ujed komarca


    Najcesce, ujed komarca proizvodi samo mali otok koji svrbi kratko vreme i zatim nestaje. Svrab nastaje tako sto insekt, pre nego sto uzme krv, ubrizga antikoagulans. Muzjaci komarca su bezopasni, jedino zenke izazivaju ujede. Ponekad, medjutim, kod osoba preosetljivih na ubod komarca, moze da se pojavi veliki, tvrdi otok sa crvenilom u centru. Narocito su osetljiva mala deca i kod njih reakcije mogu izgledati dramaticno.

    Ledum palustre je homeopatski preparat koji je efikasan i u slucaju uboda pcele i mnogih drugih insekata. Moze se koristiti u obliku maticne tinkture, lokalno, ili interno u potenciji 30CH do 200CH. Prema potenciji podesavamo ucestalost davanja. Modaliteti leduma su: poboljsanje od hladnog, pogorsanje na toplo.

    Staphysagria je drugi vazan preparat za osobe preosetljive na ujed komarca. Ona ima moc da spreci ujede.

    Mnoga istrazivanja su pokazala da u smislu prevencije osobe preosetljive na ujed ovih insekata mogu da uzimaju tiamin hidrohlorid (vitamin B1). To je hidrosolubilni ( u vodi rastvorljivi) clan kompleksa vitamina B. Nema opasnosti od produzene upotrebe ovog vitamina, jer se kolicina koju organizam ne iskoristi izluci urinom. Izgleda da tiamin proizvodi miris koji smeta komarcima. Normalna dnevna doza je 100 mg/ dan.


    preuzeto sa mediaclub.cg.yu



    auuu, shto meene komarci volU, pa to je chudo.. jutros sam se probudila sa 16 ujeda komarca proklet bio, nisam ga ni chula.. samo da ga ugledam, ima da ga tresnem tako da mu se zavrti u glavi


    vole li i vas komarci? kako se borite protiv njih? mazhete li se kremama? sprejate li sve oko sebe, ukljuchujuci i sebe?
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Bzzzz.. Ljetne napasti, prokleti komarci!!!

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    auuu, shto meene komarci volU, pa to je chudo.. jutros sam se probudila sa 16 ujeda komarca proklet bio, nisam ga ni chula.. samo da ga ugledam, ima da ga tresnem tako da mu se zavrti u glavi
    Sledeći put povedi mene sas sebe kud god se budeš kretala . Će te ignoriraju na veliki stepen

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    vole li i vas komarci? kako se borite protiv njih? mazhete li se kremama? sprejate li sve oko sebe, ukljuchujuci i sebe?
    Najbolje me obožavaju i ja njih, mis'm da bi moj život bio prazna knjiga da mi nema njinoga bzzzzkanja. Ja sam tu primetila jedan veri inetersantan fenomen, mene pojede jedan, čitaj j e d a n komarac, meni ne trebaju rojevi, jedan napravi odličan posao, onako bzzzzz oko nosa, pa se ja lepo našamaram, on se super zabavi, sačeka da zaspim. Jutro dođe, a ja na jedvite jade pomeram delove tela zbog radi veeeelikih oteklina koje ta krvopija proizvede. Velike em crvene sas bele površine u centru. Tako ja izgledam leti, nosim ponosno svoj komarac look .

    Ničim se ne mackam, osim kremama za zaštitu od sunca koje ovim gadovima izuzetno prijaju. Eto, tako se mi družimo
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  3. #3

    Odgovor: Bzzzz.. Ljetne napasti, prokleti komarci!!!

    MLogo me voleDU,ali to je neuzvraćeTa ljubav.
    U stanu srećom nemam tih napasti,jer su svugde postavljene mreže,ali kada krenem napolje u večernjim satima obavezno se namažem Autanom,za sada pomaže.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  4. #4

    Odgovor: Bzzzz.. Ljetne napasti, prokleti komarci!!!

    yige kaze:
    vole li i vas komarci? kako se borite protiv njih? mazhete li se kremama? sprejate li sve oko sebe, ukljuchujuci i sebe?
    mene komarci ne zderu valjda nisam interesantna, ili sam 'ladnokrvna missim, desi se poneki da bocne, ali niti ja gledam da ubijem, niti mi nesto preterano smeta
    ne mackam se nikakvim kremama, a imam kuci i maramice i sprejeve i kreme i sve zivo protiv njih
    jedino ne volim kad legnem da spavam pa kad ga cujem da mi zuji oko glave e detz anojing
    Krek, krek.. Ne gudra

  5. #5

    Odgovor: Bzzzz.. Ljetne napasti, prokleti komarci!!!

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    Muzjaci komarca su bezopasni, jedino zenke izazivaju ujede.
    zene

    malo je reci da sam im zanimljiv plijen... mozda nisam bas ko Euridika al zagrizaju i mene dobrano... uglavnom u predjelu stopala... da kojim slucajem ujedaju zimi nebih mogao cipale da navucem koliko mi noge oteknu
    no, da kucnem u drvo, ovo ljeto me jos nisu napadali.. jsedimo pre neko vece vani... svi u drustvu ufatili da se dranjaju a ja nish... reko da se nisam razbolio sunce ti

    kreme
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  6. #6

    Odgovor: Bzzzz.. Ljetne napasti, prokleti komarci!!!

    Mene neće da grizu komarci svojim zubima u nameri da me upropaste!

    A ako grizu samo komarice, eto i odgovora zašto me ne grizu.

    Ne volem kad mi zuji komarac na uvo, pa ih suzbijam raznim hemijskim sredstvima.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  7. #7

    Odgovor: Bzzzz.. Ljetne napasti, prokleti komarci!!!

    Uf! Baš su letnje napasti...
    Noćas sam baš nahranila par komarica... Imam par lepih crvenih plikova po telu... svrbe... baš...
    Ne mažem se kremama, niti se sprejišem, šta da radim moraju oni nešto jesti (pardon, one...).

  8. #8

    Odgovor: Bzzzz.. Ljetne napasti, prokleti komarci!!!

    Ti komarci kod mene ništa ne rade kako treba. Ni da me kao čoveka izujedaju Sve bre neka leva mesta uvek. Ili negde u dnu pete ili između prstića na nozi ili još gore po prstićima da bre ne možeš kao čovek ni da se počešeš, sve po nekim koskama Ne možeš ni onaj krstić da napraviš što smo kad smo bili mali se stiskali noktima i onda te posle kao ne svrbi... ne bi ni prizn'o da svrbi al' stišćeš zube jer to kao funkcioniše.
    I kad su u rojevima ako se zadesim pored neke vode uvek me ujedaju za neke zglobove i laktove jebem im šrafove njiOve.

    Sprejiram se i mažem samo kad idem u neku dibidus divljinu il' travuljinu gde ima i drugih stanovnika koji bi voleli da se kače za me.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Bzzzz.. Ljetne napasti, prokleti komarci!!!

    Komarci??? Mrzim komarce i slicne letece objekte koji ujedaju Ni u krevet ne idem bez "opichaljke", jer sam nebrojano mnogo puto samoj sebi razvalila samarcinu, znas ono kad ti zuji oko uveta usred noci- ne mozes da ga se otarasish, uvek promasim. Aaaaa, sad lepo ustanem, upalim svetlo i ne vracam se u krevet dok ga ne utepam. A i to mrzim, jer ako se vec zlotvor napio krvi, kad ga opalim negde na zidu.... uh... gadna crvena fleka
    neunistiva zlojebaba!

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •