Americki Buldog
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    07 Americki Buldog

    Sve informacije sto znate o ovoj rasi izlozite OVDE!!!

  2. #2

    Odgovor: Americki Buldog

    sve sto znam o americkim buldozima znam iz licnog iskustva posto posedujem jednog

  3. #3

    Odgovor: Americki Buldog

    A sta znas?? Bilo bi lepo kada bi i nas malo opsirnije upoznao sa Americkim Buldogom. Pozz!!!

  4. #4

    Odgovor: Americki Buldog

    Americki buldog je veoma misicav, cvrst pas sa veliko, snaznom glavom i vilicom. On je hrabar i odlucan, ali ne neprijateljski raspolozen pas. Obazriv i samopouzdan, ovaj pas istinski voli djecu. Poznat je po herojskim cinovima pri spasavanju gospodara. Ovi psi borili su se sa divljim psima, bikovima, pa cak i vatrom. No, kada ga pozove vlasnik, on se odaziva istog momenta. Nije cudo da se kaze da oni imaju istinsku istrajnost, posvecenost i ljubav. Zbog svojih jakih zastitnickih nagona, Americki Buldog mora biti veoma dobro socializovan i treniran u poslusnosti od ranog doba. Neki mogu biti agresivni prema drugim psima i rezervisani prema strancima. Oni moraju biti sa ljudima da bi bili istinski srecni. Ovo je moj Dzigi kad je imao 8 meseci

  5. #5

    Odgovor: Americki Buldog

    Lep pas jel ga vodiš na izložbe?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #6

    Odgovor: Americki Buldog

    Ne vodim ga na izlozbe jer nemam papire za njega. Inace AB-i su jos uvek nepriznata rasa.

  7. #7

    Odgovor: Americki Buldog

    Na slici je pas jedne moje drugarice sa foruma, inace po meni prelepi predstavnik te rase:


  8. #8

    Odgovor: Americki Buldog

    Lep pas, ali cini mi se da nije cist. Na njima treba da preovladava bela boja.

  9. #9

    Odgovor: Americki Buldog

    Ja sam malo istrazivala i u standardu rase ne pise tako.

    Color
    All white, pied, or up to 90% brindle or red patches, (red is defined as any shade of tan, brown or red).

    U prevodu:
    Boja: mogu biti skroz beli, prljavo beli, ili do 90% u boji koze ili crvenoj boji ( crvena je definisana kao sve nijanse boje koze, crvene pa sve do braon boje).


    Preuzeto sa:
    http://www.bulldogbreeds.com/americanbulldog.html

    Ima i ovde: http://www.american-bulldog.com/aba_standard.htm
    Poruku je izmenio marijana021, 21.08.2008 u 23:56

  10. #10

    Odgovor: Americki Buldog

    I ja sam malo istrazivao i uvideo sam da sam pogresio. Evo i detaljniji opis rase:
    STANDARD:
    AMERICAN BULLDOG ASSOCIATION - ABA STANDARDS

    Tesko je govoriti o standardu Americkog Buldoga, kada postoji toliko razlicitih tipova rase. Pored Scott i Johnson tipa, tu su i jedinke dobijene njihovim ukrstanjem, te Bailey/Williamson/ Tate/Tuck kombinacije.

    U ovom standardu, svi tipovi koji ne spadaju pod Johnson tip bice referisani kao standardni tip.
    Pojava:
    Americki Bulldog trebao bi odavati impresiju velike snage, pokretljivosti, izdrzljivosti, te izgledom naborane, cvrste, kompaktne gradje, bez prisustva prekomjerne tezine. Muzjaci su karakteristicno veci, tezih kostiju i misicaviji nego zenke. Obicno su bijeli ili bijeli sa obojenim dijelovima tijela, koji se protezu preko oka, repa, i razlicitih drugih dijelova.

    Iz razloga sudjenje, definisana je i razlika izmedju idealnog standardnog tipa i idealnog Johnson tipa. te razlike date su u zagradama.

    Velicina:
    Generalno: Muzjaci - 23-27 incha u grebenu i tezine 34 - 54.5 kg. Zenke: 21-25 inchi u grebenu, 27-41kg. Tezina bi trebala biti proporcionalna velicini.

    [Standardni-tip: idealni muzjak trebao bi biti 23-27 incha u grebenu i tezine od 34-50kg, a zenka, 21-25 inchi, 27-28.5kg.Tezina bi trebala biti proporcionalna velicini.]

    [Johnson-type: idealni muzjak trebao bi biti 22-26 incha u grebenu i tezine od 36-54.5kg, a zenka, 21-25 inchi, 27-41kg.Tezina bi trebala biti proporcionalna velicini.]

    Glava: Srednje dugacka i siroka preko lobanje sa naglasenim misicavim obrazima.

    Oci:
    Srednje velicine. Bilo koje boje. Zmurnjaca ne bi trebala da se vidi. Crni okvir preferira se kod bijelih pasa. Ruzicasti okvir smatra se greskom.

    Gubica:
    Srednje duzine (2-4 incha), kvadratna i siroka sa jakom donjom vilicom. Usne bi trebale biti pune ali ne visece. 42-44 zuba.

    [Standardni-tip: lep podgriz se preferira (reverzno makazast). Makazast i izjednacen zagriz se smatra greskom. Strukturalne greske su: gubica ispod 2incha, ili duza od 4incha, visece usne, manje od 42 zuba, vise od 0.25incha podgriz, mali zubi]

    [Johnson-tip: jasan podgriz, 1/8-1/4incha preferiran. definite undershot, 1/8 to 1/4 inch preferred. Makazast i izjednacen zagriz vodi diskvalifikaciji. Strukturalne greske su: gubica ispod 2incha, ili duza od 4incha.]

    Boja nosa:
    Crna ili tamno siva. Psi sa crnim nosem, trebali bi imati crne usne sa nesto roza dozvoljene. Roza nos smatra se greskom.

    Usi:
    Kupirane ili nekupirane. Nekupirane se preferiraju.

    Vrat:
    Misicav, srednje duzine, u laganom luku, piramidast od ramena ka glavi, sa laganim podvoljak dozvoljeno.

    Ramena:
    Veoma misicava sa sirokom nagnutom lopaticom; ramena su postavljena tako da zglob nije izvijen ka vani.

    Grudi, ledja, slabine:
    Grudi treba da su duboke i umjereno siroke, bez ekstremne sirine kod koje su ramena izbacena ka vani. Ledja treba da su srednje sirine, jaka i prostrana. Slabine bi trebale biti lagano nabrane sto odgovara laganom nagibu na ledjima koji pada ka pozadini. Greske: izvijena ledja, sitne ili plitke grudi, neprisustvo nabora.

    Straznji dio:
    Veoma sirok i dobro misicav i u proporciji sa ramenima. Sitne butine su veoma ozbiljna greska.

    Noge:
    Jake i ravne sa teskim kostima. Prednje noge ne bi trebale biti postavljene preblizo, niti predaleko jedna od druge.

    Kretanje:
    Hod je u balansu i gladak, snazan i bez ometnji pokazujuci zivost sa lakocom, iskoraci pokrivaju tlo, pokazujuci znaznu pokretnu akciju u zadnjem dijelu, sa odgovarajucim dosegom u naprijed. Kako se brzina povecava, stope se krecu ka centru linije tijela da bi odrzale balans. Idealno, pas bi trebao ici jednom odredenom putanjom. Top linija ostaje cvrsta i ravna, paralelna liniji kretanja. Nosenje glave i repa trebalo bi odavati ponos, samouvjerenost sa oprezom.

    Tragovi nespretnosti, vucenje tijela, ukrstanje ili kosenje prednjih ili zadnjih nogu, kratki ili ustogljeni koraci, izvijeni zglobovi... su greske. Kaznjavaju se u skladu sa velicinom greske, te koliko ona smanjuje radne sposobnosti psa.

    Stope/Sape:
    Umjerene velicine, prsti srednje duzine, dobro zakrivljeni i blizu jedan drugom, neslijepljeni. Putiste bi trebalo biti jako, ravno i uspravno.

    Rep:
    Postavljen nisko, debeo u korijenu, suzavajuci se ka kraju. Ne bi trebao da se savija preko ledja. Odsjecen ili prirodan.

    Krzno:
    Kratko, gusto, jako i grubo na dodir, ne predugo, niti pahuljasto.

    Boja:
    Bijeli, sareni, ili do 85% boje [ako na glavi ima boje, treba da je uocljivo da je to boja na bijeloj glavi] na bijeloj glavi.


    Karakter:
    Okreta, samouvjeren i prijateljski raspolozen. Povucenost i rezervisanost sa strancima, te grubost sa drugim psima, ne smatra se greskom.
    Opis sam preuzeo sa:http://www.balkankinology.net
    A evo jos jednog lepog primerka AB-a na kog sam slucajno naleteo

  11. #11

    Najava legla americkog buldoga

    Dragi moji,
    izvinjavam se ako ovo nije pravo mesto za postavljenje moje teme.Ovde sam,cini mi se,sam cak i trazila muzijaka za moju lepojku.
    Naime, moja zenka americkog buldoga je skotna i ocekujemo prinove oko 21.marta. Ovim putem zelim da najavim leglo,pa ukoliko ste zainteresovani slobodno me kontaktirajte za sve informacije na e-mail adresu: mia_jancic@yahoo.com
    p.s. a mozete i da rezervisete stene
    hvala vam svima :-)

Slične teme

  1. Engleski buldog - English Bulldog
    Autor SQUAW u forumu Rase pasa
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 18.05.2008, 01:01
  2. NFL (Americki fudbal) - sezona 2007/2008
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 04.02.2008, 18:37
  3. Francuski buldog - Bouledogue Francias
    Autor silvia u forumu Rase pasa
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 30.06.2007, 08:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •