Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi i sl... - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 39 od ukupno 39
  1. #31

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Ja taj patlidzan spremam u vidu salate koja mi odlicno ide uz neko peceno meso kao prilog
    - dva patlidzana srednje velicine, ispeku se, oljuste i iseckaju sitno (mozete ih samleti, ako vam je lakse)
    - usitnite dva cesnja belog luka, dodate im malo soli, 1/2 kasike sirceta, vinskog, 1,5 kasiku ulja, promesate i to dodate u patlidzan
    - izrendajte oko 100 g sira, promesajte lepo, dodajte 2-3 kasike majoneza i 2 pavlake

    nek se ohladi u frizider pre posluzenja.
    Poruku je izmenio Bombica, 15.09.2010 u 23:09 Razlog: zaboravila sir


  2. #32

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    Ja taj patlidzan spremam u vidu salate koja mi odlicno ide uz neko peceno meso kao prilog
    - dva patlidzana srednje velicine, ispeku se, oljuste i iseckaju sitno (mozete ih samleti, ako vam je lakse)
    - usitnite dva cesnja belog luka, dodate im malo soli, 1/2 kasike sirceta, vinskog, 1,5 kasiku ulja, promesate i to dodate u patlidzan
    - izrendajte oko 100 g sira, promesajte lepo, dodajte 2-3 kasike majoneza i 2 pavlake

    nek se ohladi u frizider pre posluzenja.
    Probaću ovaj prilog samo me muči majonez i pavlaka zbog ,holesterola,pa malo masnoće al jednom može da prođe.


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  3. #33

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    @tetkaD
    Ja volim da eksperimentisem , a i da mutim ponekad
    Zao mi samo patlidzana, pa mi super zvuci proveren recept
    Probacemo, probacemo...

    @Bombica
    Nesto slicno su mi sapnuli ovih dana, ali kao "posnu"/ energetski siromasnu verziju - u tiganju ili u rerni ispece se patlidzan pa ohladi, oljusti i isecka, dodaju se zaciuni po ukusu (beli luk, sirceta malko i malo soli) i to ide kao salata uz meso - ovo sam probala, meni se sviDZa, a ima ukus kao salata od pecenih paprika

    Probacu i ovo drugo, a da tetka ne bi brinula dodacemo recimo pavlaku s 12% masti i malko majoneza + posniji sir
    Lako cu,ako je do mene.........

  4. #34

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat psssst kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da mislim na taj

    Ali necu bilo koji recept
    Volim da eksperimentisem, ali ipak preferiram proverene recepte

    A kako ide ta musaka?
    Isto kao s krompirom samo metnem patAlidzan?
    nije lose ni kad ,se spremi na sledeci nacin
    patidan iseces na snite,uvaljas u brasno,isprzis da porumeni s obe strane pa stavis na savetu da se ocedi
    izdinstas luk i mleveno meso,dodas zacine
    paradajz oljustis,iseces ,na ulju proprzis dok ne uvri voda (ja koristim pelat iz konzerve,pa dodam i bosiljak,biber,ljutu i malko belog luka
    redjas ovako:
    patlidzan - meso-paradajz-narendana mocarela -pa jopet ispocetka
    zavrsis s patlidzanom
    turis da se peces
    odlicno.
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #35

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat psssst kaže: Pogledaj poruku
    @tetkaD
    Ja volim da eksperimentisem , a i da mutim ponekad
    Zao mi samo patlidzana, pa mi super zvuci proveren recept
    Probacemo, probacemo...

    @Bombica
    Nesto slicno su mi sapnuli ovih dana, ali kao "posnu"/ energetski siromasnu verziju - u tiganju ili u rerni ispece se patlidzan pa ohladi, oljusti i isecka, dodaju se zaciuni po ukusu (beli luk, sirceta malko i malo soli) i to ide kao salata uz meso - ovo sam probala, meni se sviDZa, a ima ukus kao salata od pecenih paprika

    Probacu i ovo drugo, a da tetka ne bi brinula dodacemo recimo pavlaku s 12% masti i malko majoneza + posniji sir
    Pa sad videh,ja obavezno umutim 3-4 jaja,stavim pavlaku,mleko izmešam i svaki red musake prelivam sa tim ,to je što se tiče musake.
    Dodavanje majoneza i posne pavlake nebi baš mešala,jojjjjjjj masno li je


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  6. #36

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku
    Pa sad videh,ja obavezno umutim 3-4 jaja,stavim pavlaku,mleko izmešam i svaki red musake prelivam sa tim ,to je što se tiče musake.
    Dodavanje majoneza i posne pavlake nebi baš mešala,jojjjjjjj masno li je

    Kako sam ja tetku zbunila , a nisam namerno
    Tako i ja pravim musako, samo ne zalivam svaki red, vec samo na kraju

    Pavlaku + majonez sam mislila da metnemo u patAlidzan kao varivo (lici na rusku salatu, samo s jednom vrstom povrca -ja u rusku stavim majonez ali i pavlaku)
    Slazem se da nije za svaki dan, ali nije bas ni da je toliko pogubno za holesterol
    Lako cu,ako je do mene.........

  7. #37

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat psssst kaže: Pogledaj poruku
    Kako sam ja tetku zbunila , a nisam namerno
    Tako i ja pravim musako, samo ne zalivam svaki red, vec samo na kraju

    Pavlaku + majonez sam mislila da metnemo u patAlidzan kao varivo (lici na rusku salatu, samo s jednom vrstom povrca -ja u rusku stavim majonez ali i pavlaku)
    Slazem se da nije za svaki dan, ali nije bas ni da je toliko pogubno za holesterol
    Eh vi mladi možete kako hoćete,iako i kod vas već može da se pojavi holesterol,trigliceridi itd. a, sigurna sam da ni pavlaka više nije što je bila,iscedili su sve iz mleka pa prave budi bog snama.Ja sam uvek za inovaciju al ne u mojoj kući,teško mog dragog sada naviknuti na nešto novo.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  8. #38

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Tražeći po netu zamenu za želatin (koji je životinjskog porekla) naišla sam na informaciju da je biljna zamena za njega 'Agar agar u prahu, alga, ili agartino, proizvod na bazi agara.'

    Da li neko ima pojma gde ima ovoga da se kupi, jeste li ga koristili i kako je uspelo?
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  9. #39

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Meni treba neki dobar i jednostavan recept za čokoladnu tortu.Svi koji imam su ili previše komplikovani ili u fil ide dosta žumanjaca a ja ih ne podnosim.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 06:52
  2. Browseri - pitanja, problemi, saveti
    Autor yige_gui u forumu Softver
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 07.05.2014, 13:56
  3. Pitanja, pomoc...saveti
    Autor bezec u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 12:41
  4. Korisni saveti za negu i zdravlje kucnih ljubimaca
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.07.2007, 00:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •