Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi i sl...
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 39

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi i sl...

    Pade mi na pamet juče...

    Evo teme ili vodiča kroz nepoznate sastojke, njihovo lakše nalaženje, prodavnice, posuđe i kuhinjske aparate, konvertovanje mera iz unci i ozova, lakšem razumevanju pinte i cupova, štapova putera, semi-sweet čokolada, sour creamova, sirupa, raznog bilja, povrća i ostalog što se može naći u stranim receptima, ako ponekad poželite da kuvate po njima, a izgleda komplikovano (nerazumljivo), plašite se da nešto ne pogrešite ili mislite da sastojke nećete naći u domovini.
    Za savete i predloge - šta bi moglo da prođe kao adekvatna zamena za nešto što je teško ili nemoguće pronaći, prevode recepata, itd. Ima na forumu ljudi koji žive tamo gde se kuva u cups&pounds, pa mogu pripomoći i doprineti lakšem snalaženju, a i onih koji su se već sigurno izveštili.

    Meni se dešavalo da pogrešim jer ne obratim pažnju na to da li je recept engleski, australijski ili američki pa bude brodoloma. Cup nije isti iako se ne razlikuje drastično, ponekad se može desiti da ono što spremate baš zbog toga ne uspe.

    Ili za bilo koje druge probleme i pitanja kojih se setite, a u vezi kuhinje i kuvanja su.

    Evo nekih linkova za početak, a ko se ne snalazi i na tim stranicama može da priupita kad zapne negde


    http://www.jsward.com/cooking/conversion.shtml
    http://www.recipetips.com/kitchen-ti...of-measure.asp
    http://www.joepastry.com/index.php?b...page=1&paged=2 (mere u dnu stranice)
    http://www.onlineconversion.com/weig...me_cooking.htm
    http://mdmetric.com/tech/kitchen.htm
    http://en.wikipedia.org/wiki/Cooking...s_and_measures
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Kad smo kod "gde naći sastojak", mene zanima može li u ovoj zemlji da se kupi Kondensmilch?



  3. #3

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Kupićeš ga na sveto nikad, tamo gde i ja kupim kukuruzni sirup, sto mu gromova
    Nisam videla kondenzovano mleko, al' ako bi moglo negde da ima, možda Mercator ili Vero imaju Nestle, mada kažem nisam zametila. Pogledaću pažljivije kad se tamo zadesim pa ću da javim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    MnooOOgo dobar programcic za kuvanje, recepte, kolacice, koktelcice...
    Ali samo za vas sa mekicima, xexexe...
    Macgourmet
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  5. #5

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    moze li neko da mi kaze koji je to zacin estragon i gde ima da se kupi?
    Prvi put cujem za njega i kad sam procitala sastojke, mislila sam da pise estrogen
    Krek, krek.. Ne gudra

  6. #6

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    moze li neko da mi kaze koji je to zacin estragon i gde ima da se kupi?
    Prvi put cujem za njega i kad sam procitala sastojke, mislila sam da pise estrogen


    Ima jak i ugodan miris i ljutkast ukus sa malom primesom gorčine. Estragon se upotrebljava kao začin svež i sušen, za salate, živinu, tunjevinu, pikantne sosove, supe i variva, uz divljač, ovčetinu i govedinu. Stavlja se i u ukiseljeno povrce. Senf i sirće od estragona, zbog svog tipičnog ukusa i mirisa, koriste ga samo ljubitelji.

    Ne znam gde mozes tamo da ga nabavis.
    neunistiva zlojebaba!

  7. #7

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Moze pomoc?

    Treba mi recepat s patlidzanom......

    Ja ga samo spremam na jedan nacin -pohujem ga...
    A ponekad, kad zurim, sve samo onako obareno umuljam, ubacim malko brasna, koje jaje, soli, bibera po ukusu pa kasikom opet przim... dodje mi na isto

    E sad sledi molbica -dajte neki novi recepat, volim patAlidzan, ali nemam recepte

    Fala unapred
    Lako cu,ako je do mene.........

  8. #8

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi



    Tetkina mala kuvarice,ako misliš na ovaj patliđan pa kuckaj u guglu ima kolko voliš recepata ja jedino od njega pravi musaku

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  9. #9

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat tetkaD kaže: Pogledaj poruku

    Tetkina mala kuvarice,ako misliš na ovaj patliđan pa kuckaj u guglu ima kolko voliš recepata ja jedino od njega pravi musaku
    Naravno da mislim na taj

    Ali necu bilo koji recept
    Volim da eksperimentisem, ali ipak preferiram proverene recepte

    A kako ide ta musaka?
    Isto kao s krompirom samo metnem patAlidzan?
    Lako cu,ako je do mene.........

  10. #10

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat psssst kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da mislim na taj

    Ali necu bilo koji recept
    Volim da eksperimentisem, ali ipak preferiram proverene recepte

    A kako ide ta musaka?
    Isto kao s krompirom samo metnem patAlidzan?
    Jeste,isto kao sa krompirom ali ja ga samo ispržim na ulju malo sa obe strane,pre toga ga posolim da pusti svoju gorčinu.Ne umotavan ga u brašno i jaje,znači samo kada se ocedi posle soljenja ispržim i ređam isto kao krompir.
    Ništa drugo nepravim od njega a jedem ga i tako isprženog.Iskreno ni ja nevolim da eksperimentišem.


    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  11. #11

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Ja taj patlidzan spremam u vidu salate koja mi odlicno ide uz neko peceno meso kao prilog
    - dva patlidzana srednje velicine, ispeku se, oljuste i iseckaju sitno (mozete ih samleti, ako vam je lakse)
    - usitnite dva cesnja belog luka, dodate im malo soli, 1/2 kasike sirceta, vinskog, 1,5 kasiku ulja, promesate i to dodate u patlidzan
    - izrendajte oko 100 g sira, promesajte lepo, dodajte 2-3 kasike majoneza i 2 pavlake

    nek se ohladi u frizider pre posluzenja.
    Poruku je izmenio Bombica, 15.09.2010 u 23:09 Razlog: zaboravila sir


  12. #12

    Odgovor: Razna pitanja i problemi u kuvarancijama, gde naći sastojak, korisni linkovi

    Citat psssst kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da mislim na taj

    Ali necu bilo koji recept
    Volim da eksperimentisem, ali ipak preferiram proverene recepte

    A kako ide ta musaka?
    Isto kao s krompirom samo metnem patAlidzan?
    nije lose ni kad ,se spremi na sledeci nacin
    patidan iseces na snite,uvaljas u brasno,isprzis da porumeni s obe strane pa stavis na savetu da se ocedi
    izdinstas luk i mleveno meso,dodas zacine
    paradajz oljustis,iseces ,na ulju proprzis dok ne uvri voda (ja koristim pelat iz konzerve,pa dodam i bosiljak,biber,ljutu i malko belog luka
    redjas ovako:
    patlidzan - meso-paradajz-narendana mocarela -pa jopet ispocetka
    zavrsis s patlidzanom
    turis da se peces
    odlicno.
    Ploviti se mora i bez broda ..

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 06:52
  2. Browseri - pitanja, problemi, saveti
    Autor yige_gui u forumu Softver
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 07.05.2014, 13:56
  3. Pitanja, pomoc...saveti
    Autor bezec u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 12:41
  4. Korisni saveti za negu i zdravlje kucnih ljubimaca
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 20.07.2007, 00:29

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •