Uhapšen Radovan Karadžić - Strana 2
Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 83
  1. #16

    Odgovor: Uhapšen Radovan Karadžić

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Верују и Рамуш и Насер, твоји другови.
    Ja bar imam drugove, rasute po celome svetu!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  2. #17

  3. #18

    Odgovor: Uhapšen Radovan Karadžić

    Hapšenje Radovana Karadžića, bez obzira kako različito gledali na našu ulogu u međunarodnom odnosima, kao i na instituciju koja se naziva Haški tribunal, otvara neka (brojna) pitanja koja se uopšte ne pominju na ovoj temi, a koja, opet i po meni, suštinski govore o nekim važnim, i rekao bih negativnim, karakteristikama naše s mukom stečene demokratske vlasti.
    Naime, pada u oči, da je hapšenje izvršeno, odmah po formiranju skupštine i nove vlade. I to, gle čuda, upravo kada je za ministra policije i njenog potpredsednika došao čovek, kojeg su do juče sadašnji koalicioni partneri nazivali najpogrdnijim imenima kao jednog od najznačajnijih eksponenata i kreatora jedne nakaradne politike koju je, kao, obeležilo vreme Slobodana Miloševića.
    To može da znači sledeće:
    - Da je demokratska vlast već duže vreme znala gde je Radovan Karadžić, jer nemojte mi reći da su to otkrili ovih dana, a da nije ništa radila da ga uhapsi verovatno zbog toga što su cenili da bi im to bila loše reklama za dolazeće izbore. Čivijanje ko je šta bio i koliko odgovoran u ranijem mandatu i negiranje uticaja predsednika države na politički život u Srbiji, mislim da ne bi bilo do kraja korektno niti bi pomoglo dosezanju kakve takve istine.
    - Zatim, SPS-u je dodatno udaren takav šamar, da se ionako dobrano razoren ugled ove partije srozao na grane sa kojih gotovo sigurno nema povratka (čitaj prelaska cenzusa). To govori o cinizmu demokrata, ali i o tome da je ono što su godinama demokrate govorili o SPS-u bilo potpuno tačno...

    O Radovanu Karadžići neću da komentarišem. Moje mišljenje o njemu nikada nije bilo visoko pa čak ni onda kada je bio na vrhuncu moći, ali ne samo zbog onoga zašto ga uobičajeno ne vole oni što ga osuđuju, već još više zbog drugih njegovih postupaka kojima sam i sam bio delimično svedok. Uostalom, on kao on i nije glavna tema ove farse, već nešto sasvim drugo. Nešto što se na prvi pogled ne vidi jasno, ali će vreme, verujem, sve pokazati. Pre ili posle.

    Naravno, ovo je samo moje lično, dakle subjektivno, mišljenje.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  4. #19

    Odgovor: Uhapšen Radovan Karadžić

    Citat grcanka kaže: Pogledaj poruku
    Nisam sigurna da cu naici na odusevljenje ostalih, ali posto nemam dlake na jeziku inace, reci cu svoje misljenje.
    Izuzetno ostrouman potez nasih politicara, nista drugo se nije ni ocekivalo, samo je bilo pitanje vremena kada ce se to desiti, jos i Mladic, onda smo na konju.A Haradinaj, Oric i ostali fin narod nek seta slobodan, jer mi smo genocidan narod i sami smo pobili svoje,ko bi drugi kad su svi to radili u samoodbrani, i u Hrvatskoj i u Bosni, pa i na Kosovu.
    Ceo dan mi zlo od komentatora stranih tv, da coveku lepo pozli od gnusnih lazi i optuzbi vise da smo samo dokazali da smo krivci za celo ovo rasparcavanje Juge, i da eto na srecu postoje ljudi koji su resili da priznaju krivicu svog naroda, kao sto su to Tadic i njegova prva postava uradili..

    Sramota za ceo nas narod, velika sramota, i sto je najgore imaju pravo svi ovi iz bivsih republika da nam se smeju i da likuju jer toliko je nasih koji dele isto misljenje.
    Nece me skoro proci ovo tuzno raspolozenje.
    Slazem se u potpunosti! Sramota!
      Vrh

  5. #20

    Odgovor: Uhapšen Radovan Karadžić

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    I za koji se 'rac raspisujete ovde...
    A šta ti radiš inače na forumima, bereš cveće i voziš bicikl? Ostavi narod neka piše i komentariše šta hoće, a ti odmaraj pošto si već tri posta naređao tamo gde ne želiš da učestvuješ. Večito ti bre smeta što se "toliko" o "nečemu" piše. Forumi inače tome i služe, već sam ti na nekoliko tema to napisala. Ne guši diskusiju i pusti druge da kažu šta imaju da kažu.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  6. #21

    Odgovor: Uhapšen Radovan Karadžić

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    A šta ti radiš inače na forumima, bereš cveće i voziš bicikl? Ostavi narod neka piše i komentariše šta hoće, a ti odmaraj pošto si već tri posta naređao tamo gde ne želiš da učestvuješ. Večito ti bre smeta što se "toliko" o "nečemu" piše. Forumi inače tome i služe, već sam ti na nekoliko tema to napisala. Ne guši diskusiju i pusti druge da kažu šta imaju da kažu.
    'ebavam radoznale...

    Izvlačiš iz konteksta 'raspisali'... Raspisuju se i kurta i murta u smislu oni znaju,a ne znaju ništa,samo kada je reč o ljudima što nije lepo,jer ti ljudi su nečija deca i imaju svoju decu... Kao što su svi bogati lopovi, a svi koji nisu onda su za žaljenje...Na ostalim temama nisam zamerao raspisivanje,poput naj teme KADAR I PREPOZNATI FILM npr.

    Kada je trebalo staviti 'uda u procep bio im je dobar,sad kada im trebaju vize da se pod stare dane naputuju i kada im se obeća šarena laža onda pljuj po tuđoj nesreći...

    Na kraju forum kako sama kažeš jeste za pisanje,pa što to primećuješ šta sam ja i zašto napisao 'raspisali'... sad bar znaš... Možda mi je rod ili mi omogućio kredit i posao , pa hoću da branim sve koje bi drugi da žale i pljuju tešeći sebe...

    Da... rekoše neki dan naučnici da JAD nikada ne ide sam,uvek je prijemčljiv za većinu... Izvol'e ga...
      Vrh

  7. #22

    Odgovor: Uhapšen Radovan Karadžić

    Desilo se i to... Ok... Svako treba da odgovara za počinjeno pa i on... Ono što mene u celoj priči iritira je spremnost pojedinaca da zaigraju od sreće zbog toga, kao da je njihova zasluga to hapšenje i izručenje koje predstoji... O selektivnoj pravdi i da ne govorim... Ako u ratu nema nevinih, kako to da su za istu stvar neki (da ih ne imenujem jer svi znamo koji) oslobođeni?..
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje
      Vrh

  8. #23

    Odgovor: Uhapšen Radovan Karadžić

    @Neron

    Nisam izvukla ništa iz konteksta.

    Pa, jebavaj onda te radoznale koje zanimaš u životu i dalje, ni tebi to niko ne brani, a narod ostavi da piše svoje. Takođe niko ti ne brani nekog da braniš, niti da ovde pišeš, već da određuješ drugima šta će, koliko i gde da pišu.

    Tema je hapšenje Radovana Karadžića, pa ako imaš još nešto o tome da kažeš - izvoli. Tebe će, sigurna sam, svako da sasluša
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  9. #24

    Odgovor: Uhapšen Radovan Karadžić

    Evo k'o lud sam da se bavim onima koji ne navijaju za mene,a ni ja za njih... E baš neću više,mada bih mogao da pomenem da će ovi što se teše kad god ko pogine,bude uhapšen,iskipovan i slično,svi do jednog kupovati knjige o istima i trošiti ovaj 'dugi' život na te i slične gluposti...

    Sve manje postajemo ljudi kao individue,a sve više robovi onoga što nam serviraju mediji... Neću da učestvujem,naročito kada mi se spočitava za zlo da gušim... 'ajde gušite se sami...
      Vrh

  10. #25

    Odgovor: Uhapšen Radovan Karadžić

    Citat Neron kaže: Pogledaj poruku
    Sve manje postajemo ljudi kao individue,a sve više robovi onoga što nam serviraju mediji... Neću da učestvujem,naročito kada mi se spočitava za zlo da gušim... 'ajde gušite se sami...
    Izvini Nerone, ali moram ti nesto reci.
    Dva puta sam se u zivotu osecao kao rob.

    Prvi put kada mi je zivot visio na koncu i nikako nisam hteo da poginem zarad nacionalistickih ciljeva, imao sam sve i zeleo sam samo ziveti.

    Drugi put kada sam bio nemocan jer nisam detetu (bebi) mogao nabaviti lek a zarad tog cilja sam bio spreman i doope da prodam, mozda cak i dushu...

    U odnosu na tadasnje serviranje medija, uz ove medije sam srecan covek.

    Prema tome ja cu da istrajem u misli da je celoj bandi iz devedesete (i ne samo Srbima) mesto na djubristu istorije.

    Sto se tice trgovine, politika jeste trgovina i nema tu cinizma. Vesto uradjen politicki potez. Ko se plasi politickog cinizma, neka se ne bavi politikom. Ja ne mogu sad jos da zalim bas one koji svom i tudjem narodu igrali sa najvecim cinizmom u novijoj istoriji.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  11. #26

    Odgovor: Uhapšen Radovan Karadžić

    Haški optuženik Radovan Karadžić radio je kao bioenergetičar pod imenom Dragan David Dabić, držao predavanja i sarađivao sa časopisom "Zdrav život".

    U časopisu "Zdrav život" agenciji Beta je potvrđeno da je Dragan David Dabić sarađivao sa tim listom.

    "Ne znamo da li je to Radovan Karadžić, ali to je čovek sa fotografije koju smo videli na TV-u", rečeno je Beti.

    Lekar pod imanom David Dabić je 23. maja na Adi Ciganliji, u okviru festivala zdravog života, održao predavanje pod nazivom "Kako negovati sopstvene energije".

    U Centru za kulturu Smederevo 10. decembra prošle godine "dr Dragan David Dabić, neuropsihijatar, istraživač u oblasti psihologije i bioenergije" održao je predavanje na temu "Odnos tihovanja i medijacije".



    Ako je neko bio u ordinaciji,na Adi i u Smederevu neka se sam javi...
      Vrh

  12. #27

    Odgovor: Uhapšen Radovan Karadžić

    Tuga bre... ocekivao sam nesto spektakularnije kad na vidjelo dodje gdje se "krio" svih ovih godina. Misljadoh da je neki big boss u ko zna cijem podzemlju, cuvan i sticen, sjena koja kroji sudbinu. Kad puf corak sine, u'vacen u GSPu, neznam samo jel ga kontrolor provalio jer nije imao markicu, bavio se bioenergijom i ucestvovao u nekakvim javnim skupovima. E nije vala vredelo svo ovo skrivanje. Vidi Seleta, otiso covjek sam i ima zabavu vec par godina sa sve uslugom.
    Salu na stranu. O Karadzicu nikada nisam imao pozitivno misljenje. Vode ga u taj Hag koji je znamo koliko expeditivan u procesuiranju a da ne pominjem kredibilitet i neutralno sudstvo.
    Koliko ce Srbija a pre svega Bosna i Hercegovina imati koristi ili stete od njegovog hapsenja tek ce se vidi. Bosni ce trebati jos dodatnog vremena, kojega vec odavno nema, da prebrodi jos jednu krizu i okrene se normalnom zivotu. Izjave zvanicnike vodecih politicara iz reda bosnjackog naroda, koji po idejama i principima se nimalo ne ralikuju od Karadzica samo imaju drugi predznak, su vise nego zabrinjavajuce. Ne u smislu da su oni sposobni da urade tu nesto sada, znamo ko u BiH vedri i oblaci, vec samo produbljuju razor u vec uveliko podjeljenoj drzavi. Zbunjuju onaj jadni narod i okrecu ga od gorecih problema nezaposlenosti, bjednog zivotnog standarda i mnogo toga.
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.
      Vrh

  13. #28

  14. #29

    Odgovor: Uhapšen Radovan Karadžić

    Aj pa vi sad citajte Zdrav zivot, Men's health, i ostale casopise. Mislim, ja ih ni dosad nisam citao ali oni koji jesu trebalo bi malo da se zapitaju
    Gledam sad ovog glavnog i odgovornog urednika tog Zdravog zivota i covek je kreatura, ovaj mu rekao da radi u nekoj maloj klinici i on to progutao duhovni vodja, zen majstor, spiritualista....Svasta.
      Vrh

  15. #30

    Odgovor: Uhapšen Radovan Karadžić

    Nadjoh na b92 snimak manjeg incidenta nakon hapsenja i mogu samo da se nadam da nece doci do nereda, povredjenih, rusenja i unistavanja. To bi bilo kao bacanje soli na zivu ranu.


    Ne opravdam nikog, trebalo bi da svi odgovaraju za ucinjeno. Samo, sramota je da neki setaju slobodno, a da samo jedna strana bude okrivljena.
    Poruku je izmenio _baba_, 22.07.2008 u 18:17
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro
      Vrh

Strana 2 od 6 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Radovan Karadžić, predsednik RS
    Autor itebejac u forumu Spomenar
    Odgovora: 172
    Poslednja poruka: 19.07.2010, 20:01
  2. Vuk Stefanović Karadžić
    Autor Cecara u forumu Književnost
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 16:43
  3. Radovan IV
    Autor Nenad_DPb u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.03.2008, 10:37
  4. Uhapšen predsednik FK Vojvodina
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 01.03.2008, 11:16
  5. Uhapšeni zbog seksa u pogresnom autu
    Autor DanijElla u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.08.2007, 19:31

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •