Tecni puder ili puder u prahu
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 38
  1. #1

    Tecni puder ili puder u prahu

    Tecni puder ili puder u prahu?

    Razni ljudi daju razne savjete . Kazu da tecni puder bolje prekriva nedostatke, a da je puder u prahu bolji kod problematicne koze . Koji vi predlazete?
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  2. #2

    Odgovor: Tecni puder ili puder u prahu

    E da me sad čuje moja kozmetičarka, roknula bi me Tečni puder svakako zatvara pore i nikako nije dobar za kožu ali ja ga volEm volEm da se zamalam i zabetoniram, pa prikrijem neke flekice koje mi se ne sviđaju, a koje prah ili kamen ne može da prekrije. A nekad sam čak koristila i tečni pa preko neki drugi

    Ovo je svakako deo kozmetike koji itekako treba da bude kvalitetan, ne treba se po licu mazati sa svim i svačim. I od nekvalitetnog pudera u prahu, iako je blaži od tečnog, zna koža dobro da "izgori".

    'beš ga, jedan suši lice, a drugi masti.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Tecni puder ili puder u prahu

    ipak tecni (iako ih odavno ne koristim), ali oni su zaista mogli da mi "zamaskiraju" sitne nedostatke na licu. problem je nastajao kada je trebalo sve to skinuti sa lica. dugotrajan proces

  4. #4

    Odgovor: Tecni puder ili puder u prahu

    Izbor pudera prvenstveno zavisi od tipa kože lica.
    Činjenica je da se puder u prahu ili u kamenu ne preporučuje za suvu kožu.
    Zbog svojih sastojaka ima tu osobinu da malo jače suši kožu lica, odnosno da pre svega utiče na njenu dehidrataciju, čemu je podložna kako suva, ali isto tako i masna i mešovita koža, kao i ostali tipovi i podtipovi u sklopu ovih osnovnih.
    Tečni puder najčešće sadrži dodatke esencijalnih ulja tako da se na masnoj koži zna stvoriti efekat ogledala, odnosno presijavanja. Međutim, postoje i tečni puder prilagođeni masnim tipovima kože, koji odlično matiraju najmasnije zone lica.

    In any case, tečni puder uglavnom ima lakšu strukturu i bolje prijanja na kožu, te ne stvara efekat brašna. To isto se može postići i sa puderom u kamenu ili prahu, ukoliko se nanosi krupnom četkom.

    Svako treba da napravi odluku u skladu sa svojom kožom i sa onim što mu prija.
    Puder u bilo kojoj formi ne sme da se oseća na licu (što važi čak i za kreme), znači ne sme da stvara osećaj težine na licu. I tada je baš taj puder onaj pravi.
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  5. #5

    Odgovor: Tecni puder ili puder u prahu

    Citat irnik kaže:
    Kazu da tecni puder bolje prekriva nedostatke
    Moz' da prekriva kol'ko god 'oce dobro, kad se ja osecam kao zacementirana ako ga stavim
    Koristim puder u kamenu, i to prvenstveno zato da mi se lice ne bi caklilo. Pocela sam i to da smanjujem, jer ne moze on bas toliko toga da popravi, tako da... vise stete nego koristi
    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #6

    Odgovor: Tecni puder ili puder u prahu

    Rešenje za sve ove probleme je Revlonov tečni puder. Imam kombinovanu kožu i svakom puderu sam našla mane. Ovaj je idealan, lako se maže, kada koža upije postaje suv (kao kameni) ne sija se, od njega se koža ne masti tokom dana (kakav je kad se namaže takav je i kad ga skidaš), ne ostaju pečati i lako se skida.Koža bude mekana a u isto vreme zategnuta. I umalo da zaboravim najvažnije POKRIVA sve nedostatke. Ma super je!

  7. #7

    Odgovor: Tecni puder ili puder u prahu

    Znam koliko tecni puder steti kozi, pogotovo osetljivoj i problematicnoj (kao moja), ali ipak ga koristim!

    Nekad sam koristila u prahu, uglavnom leti , jer je pogodniji zbog vrucine, ali vec poslednjih par god. samo tecni. Sad ne mogu da zamislim da ga ne koristim, mada sam svesna lose navike!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  8. #8

    Odgovor: Tecni puder ili puder u prahu

    Ne znam da l' ste probale Max Factorov Lasting Performance, al' meni je savršen. Koristim 109 - Natural Bronze i toplo je preporučujem
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #9

    Odgovor: Tecni puder ili puder u prahu

    s obzirom da sam po profesiji sminkerka i da se tim poslom bavim deset godina-nema pudera koji je dobar za kozu. svakako idealna kombinacija da bi se prikrili svi nedostaci je ten stick, potom tecni pa kameni da to fiksira ili u prahu, pa sencenje lica-rumenilom. to ima najboli efekat ali steti kozi. u redu je povremeno ali svakodnevo to je horor. tako da sto je vise i cesce moguce samo neka lagana dnevna kremica i malo rumenila.

  10. #10

    Odgovor: Tecni puder ili puder u prahu

    Neki dan na televiziji jedna profesionalna sminkerka objsnila da puder u prahu ne bi trebale upotrevljavati osobe starije od 30 godina, jer su onda uocljivije bore.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  11. #11

    Odgovor: Tecni puder ili puder u prahu

    Ne znam da l' ste probale Max Factorov Lasting Performance, al' meni je savršen.
    Meni Max Factor kao marka nikako ne prija... Probala sam i njihove maskare, senke, pudere...i uvek se vratim na Loreal ...
    Daklec, svog glas dajem tecnom puderu i to Loreal True Match ...

  12. #12

    Odgovor: Tecni puder ili puder u prahu

    Valjda je od lica do lica. I meni je i dalje ok iako mi se sa raznim firmama dešavalo ili da se lice zasiti ili da ga oni pokvare, pre će biti ovo prvo, pa nešto prestane da mi odgovara. Senke njihove nisam ni probala, koristim Clarins, a i ne koristim senke preterano nešto. Ali sam recimo maskarom 2000 calorie dramatic look njihovom zadovoljna
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Tecni puder ili puder u prahu

    Citat Najgora kaže: Pogledaj poruku
    Rešenje za sve ove probleme je Revlonov tečni puder. Imam kombinovanu kožu i svakom puderu sam našla mane. Ovaj je idealan, lako se maže, kada koža upije postaje suv (kao kameni) ne sija se, od njega se koža ne masti tokom dana (kakav je kad se namaže takav je i kad ga skidaš), ne ostaju pečati i lako se skida.Koža bude mekana a u isto vreme zategnuta. I umalo da zaboravim najvažnije POKRIVA sve nedostatke. Ma super je!
    Znam, odličan je ali meni smeta jer mi je lice posle nanošenja bukvalno zacementirano. I ja muku mučim sa kombinovanom kožom ali mi je taj puder baš prejak

    SQUAW
    Ne znam da l' ste probale Max Factorov Lasting Performance, al' meni je savršen. Koristim 109 - Natural Bronze i toplo je preporučujem
    E njega koristim godinama, samo što ja koristim nešto svetlije nijanse,
    dobar je ali i sa njim imam problem viška sebuma zbog meštovite kože

    Preporučujem od srceta Artdeco tečne pudere, odlični su
    a sledeći koji budem kupila biće Vichy normaderm, čula i probala da je odličan upravo za mešovitu kožu.

    Pudere u prahu ne koristim.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  14. #14

    Odgovor: Tecni puder ili puder u prahu

    koristim oba, ali uglavnom su to samo tecni puderi, u prahu su mu suvise teski a i ne mogu da zamislim da ga stavim na kozu a da prethodno npr. nisam stavila tecni puder..
    doduse, ja ga vise koristim samo kao podlogu a u prahu nanesem ponekad, samo za sencenje, rumenilo ne koristim..
    i vec dugo, dugo kupujem tecne pudere iz Avona.. dok sve ostale stvari nose uglavnom marku Golden Rose
    imam kljakavu kozu, pa moram bas bas da biram sta cu
    Krek, krek.. Ne gudra

  15. #15

    Odgovor: Tecni puder ili puder u prahu

    I meni odgovaraju tečne podloge koje proizvodi Avon. Do sada mi je najbolja ona podloga koja umiruje kožu (tako piše). Dosta je tanak taj sloj kad se nanese, mada ne i transparentan tako da ne stvara nikakav utisak cementiranosti. Preko toga i ja nekad nanesem malo sjaja ili rumenila.

    Baš bih volela da imam mogućnosti da negde probam neke od tih proizvoda i drugih proizvođača. Već odavno eksperimentišem s tim i ne bi mi bilo žao da za dobar proizvod izdvojim i veći sumu novca, ali sistemom eliminacije jedan po jedan nema smisla.

    I tu ima mnogih predloga, ali svakom od nas odgovara nešto drugo. Ako ima neko sa nekom blistavom idejom... Ovako ću kupovati iste proizvode i u gerontološkom

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •