Trajna sminka
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Trajna sminka

    Trajna šminka je tretman kojim se može sakriti ili ispraviti neka
    nepravilnost ili nešto naglasiti.

    Radi se rub usana ili cela usta
    (povećavanje, smanjivanje, oblikovanje),
    oči (samo gornji ili i
    gornji i donji rub oka) i
    obrve (podebljati postojeće, potamniti ih, produžiti ili rekonstruirati cele obrve).

    Sve ovisi o želji klijenta. Pigmenti se biraju ovisno o pigmentu kože i želji klijenta.

    Pigment ostaje kod kožom od 3 do 5 godina (slično kao i kod bio tattoo-a), a tok tretmana je takodjer sličan tretmanu bio tattoo-a.
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  2. #2

    Trajna sminka

    Trajna šminka (PMC, conture make-up) bavi se korektivnim pigmentiranjem kože lica kod žena i muškaraca, tj. područja obrva, vjeđa, usnica i iscrtavanjem madeža. Metoda pruža besprijekoran i konstantan make-up, ističe sve detalje i osobnost lica, omogućuje ispravljanje i ispunjavanje svih individualnih estetskih zahtjeva te pruža osjećaj konstantne ljepote. Potreba je žena i muškaraca da izgledaju uvijek savršeno i njegovano.
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  3. #3

    Trajna sminka

    Postavlja se pitanje tko treba PMC?

    S obzirom na vrijeme u kojem živimo, PMC trebaju osobe koje nose kontaktne leće, koje se aktivno bave sportom, imaju brz životni stil, žele uštedjeti vrijeme, uvijek izgledati savršeno, fotomodeli i manekeni, oni koji nemaju dovoljno vremena za stalno uljepšavanje, koji su alergični na klasični make up, koji žele savršen i prirodan izgled, prikriti anomalije na licu i koži, osobe koje imaju male i razmaknute oči, slabo istaknute oči, rijetke trepavice i spuštene vjeđe. Potreban je i onima koji su pogrešnim čupanjem obrva uništili njihov prirodan oblik, gustoću i veličinu, koji su zbog bolesti ili nekoga drugog razloga izgubili obrve, osobama koje su prošle kemoterapiju, imaju male, spuštene ili slabo izražene usne ili usne koje su izgubile pigment, potom onima koji na licu i koži imaju ožiljke od ozljeda ili kirurških zahvata, koji žele promjene, uštedjeti novac, onima koji žele biti u trendu... Dakle, popis želja i realnih potreba doista je dug.
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  4. #4

    Trajna sminka

    da li je neko probao??? da li ste za ili protiv???

    ja sam dala da mi se naprave obrve, s obzirom da ih skoro nisam ni imala..
    plava sam i pritom su bile vise nego tanke i svetle, pa sam svaki dan morala da ih isrtavam sto je oduzimalo dosta vremena, pa sam se jednog dana odlucila da to uradim i po preporuci moje rodjake to u nemackoj i uradila...i prezadovoljna sam.. izgledaju kao prirodne, manje upadljive nego kad sam koristila olovku... a niko nije ni primetio... a meni jedan posao manje...
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  5. #5

    Odgovor: Trajna sminka

    Trajna šminka, odnosno svojevrsna tetovaža usana, očnih kapaka i obrva, kojoj se u SAD podvrglo preko osam miliona žrena, može za više godina da naruži pa čak i deformiše pacijentkinje koje dožive alergijsku reakciju na taj tretman, upozoravaju američki Centri za kontrolu i prevenciju bolesti (CDCP)

    Lekari već odavno znaju da se kod ovakvog ubrizgavanja tatu-pigmenta može javiti alergija, a 2004. je Američki institut za intradermalnu kozmetiku iz Arlingtona u Teksasu, povukao iz prodaje svoj brend za tetovažu "premijer pigmens" pošto je registrovano više negativnih reakcija kod žena na kojima su primenjeni.

    U želji da provere koliko neprijatnosti vezane za trajnu šminku mogu da traju, Masja Stretemans i njene kolege iz CDCP intervijuisali su 92 žene koje su posle tretmana permanentnog šminkanja doživele probleme.

    Većina je izjavila je doživelo otekline i preosetljivost na dodir na tretiranim mestima, a često su osećale i svrab. Te alergijske reakcije trajale su od pet meseci do preko tri godine, a u 68 odsto slučajeva još nisu prošle u trenutku intervijuisanja.

    Prema saopštenju odelenja za kozmetiku i boje američke Uprave za hranu i lekove (FDA), izveštaji o alergijskim reakcijama na pigmente za tetovažu su retki, ali kad do ovakvih reakcija dodje mogu da nastanu veliki problemi jer je te boje teško ukloniti.

    Osim toga, kod ljudi alergijska reakcija na tetovažu može da se pojavi i godinama pošto je ona obavljena.

    (Tanjug)

  6. #6

    Odgovor: Trajna sminka

    Moja kuma je uradila sebi trajnu šminku tačnije za početak je "sredila" obrve a kaže i da razmišlja o usnama u skorije vreme.Da budem iskrena meni one njene obrve izgledaju smešno iako je pukla dobru lovu za njih.Više su narandžaste nego smeđe i obavezno mora da ih popravi olovkom što po meni nema smisla al' ajde
    I may not be perfect but I'm always me

  7. #7

    Odgovor: Trajna sminka

    Trajna sminka
    Nije lose za zene koje su svakodnevno zbog prirode posla upucene na pudere, ruzeve..ma dosadni make up, vreme za isti...etc.
    Po meni......dopada mi se recimo naglasavanje jagodica na licu, izgleda kada se dobro uradi kao neko lepo rumenilo, recimo usta, ali neka prirodna nijansa, ne upadljiva....Imam drugaricu koja je uradila par stvari, toliko je nekkao diskretno, dobro uradjeno da ko ne zna da je imla tretman, moze da misli da jhe lepo i diskretno nasminkana ili pak da je to neki njen prirodan look....Uvek sam za ko to zeli
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  8. #8

    Odgovor: Trajna sminka

    Hahaha, ja koliko se šminkam, možda bih i trebala da si priuštim to ali... Ja se furam na prirodnu ljepotu i dokazujem da žena može da izgleda dobro bez žbuke na licu.

    Ali, jedino što bih možda od trajne šminke stavila je trajna maskara na trepavice. E to me privlači. Samo..Postoji li trajna šminka za trepavice? Meni, koja nosim leće, to bi bilo savršeno.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #9

    Odgovor: Trajna sminka

    Nikada ne bih radila trajnu sminku,ne privlaci me to a i nemam potrebu.
    Ne sminkam se uopste puno,a i kad se nasminkam to opet deluje kao da nisam ni nanela.Komsinica jedna je uradila trajnu sminku (usne i obrve) i malo je reci da se izdeformisala nego ne lici ni na sta.

Slične teme

  1. Trajna epilacija
    Autor fisco77 u forumu Online savetnik
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 07.01.2011, 15:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •