Totalna preporuka - filmski arhiv - Strana 13
Strana 13 od 83 PrvaPrva ... 311121314152363 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 195 od ukupno 1233
  1. #181

    Odgovor: Cinema club

    Last Holiday,komedija.Jedan simpatican film koji govori o devojci,koja saznaje da ima smrtonosnu bolest,uzima sve pare i odlazi u Evropu na odmor.......

    pogledajte ga,dobar je

    evo i trailera

    http://mymovies.net/player/default.a...2027/wm/bb.asx
    Poruku je izmenio silvia, 01.08.2007 u 23:34
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  2. #182

    Odgovor: Cinema club



    Breach (2007)

    Priča o Robertu Hansenu, možda se sećate vesti od pre par godina, kada je uhapšen. Čovek koji je 25 godina ( ) špijunirao protiv USA, hronika o njegovom otkrivanju i njegovom hapšenju. Nije nešto, ali nije ni loš. Zanimljiv je lik. A Chris Cooper mi i liči na tako nekog fanatika, čak.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #183

    Odgovor: Cinema club



    Lucía y el sexo (2001)

    Odličan filmić u kom se prepliću priče i likovi tako da ukoliko neko pažljivo ne posmatra šta je pisac ovom pričom hteo da kaže, sve može delovati prilično zbunjujuće. U stvari, to je jedan on onih filmova koji se teško prepričavaju, a ostave jak utisak. Gluma takođe odlična, eksplicitnih scena dosta, ali skroz umetničkih, odličnih. Veri seksi, veri interesting end veri refrešing.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #184

    Odgovor: Cinema club

    Preporucujem film Zodiac od David Fincher-a. Film govori o nerijesenom slucaju serijalnog ubice u San Franciscu u 60-im i 70-im godinama. Prica je odlicno ispricana i vrlo zanimljiva.


    Citat skvochka kaže:
    Priča o Robertu Hansenu, možda se sećate vesti od pre par godina, kada je uhapšen. Čovek koji je 25 godina špijunirao protiv USA, hronika o njegovom otkrivanju i njegovom hapšenju. Nije nešto, ali nije ni loš. Zanimljiv je lik. A Chris Cooper mi i liči na tako nekog fanatika, čak.
    Bas se spremam da odgledam ovaj filmic
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  5. #185

    Odgovor: Cinema club

    Premonition (2007)




    Žena se budi i saznaje da joj je muž nastradao u nesreći. Sledeće jutro je živ. Sledeće je opet mrtav... and so on...

    Film svakako nije onaj koji biste pogledali ponovo niti onaj koji bi vam bilo žao da preskočite, ali nije nešto što se ne može gledati ili nešto što ne drži pažnju. Ne znam zašto je dobio tako malu ocenu na imdbu i šta je to čime ljudi nisu zadovoljni... verovatno time što priča gubi neku magiju od polovine filma... ako i gledate, bez velikih očekivanja... mada neki od Sandre Bullock odavno ništa ne očekuju. I pored svega film nosi poruku, veoma jasnu
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #186

    Odgovor: Cinema club

    Odgledah dva jako simpatična filmića



    The holiday (2006)

    Cameron Diaz i Kate Winslet, dva potpuno različita tipa i ženska karaktera, usled lomova na ljubavnom planu, ne poznajući se, menjaju kuće na par nedelja, koje se čak ne nalaze na istom kontinentu, preko interneta. Baš šarmantan filmčić

    i:



    Fever pitch (2005)

    ... ili Stadionska groznica, ako ste čitali knjigu Nika Hornbija Vatreni navijač Red Soxa iz Bostona koji se zaljubljuje u obrazovanu i ambicioznu devojku toliko da bi prodao i svoje sezonske karte za utakmice
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #187

    Odgovor: Cinema club



    Vacancy (2007)

    Nema nikakvih čudovišta, vanzemaljaca i vampira. Road horor priča, on i ona se voze, kola se kvare pa su primorani da provedu noć u nekoj pustahiji u motelu, a u motelu se malo bave snuff filmovima, saznajemo ubrzo, a naslućujemo odmah zbog samog izgleda motela retko ko bi tu prespavao a da ne kaže naglas "Jebote ovo izgleda kao horor film " . Nisu insistirali na krvavim scenama, nisu se mnogo potrudili ni oko filma, na mnogo mesta je predvidljiv, ali je da se naježiš samo što eto ima svakakvih budala na ovom svetu i možeš se realno naći u ovakvoj priči. Mož' se pogleda, zaboravićete ga brzo.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #188

    Odgovor: Cinema club

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Odgledah dva jako simpatična filmića

    Cameron Diaz i Kate Winslet, dva potpuno različita tipa i ženska karaktera, usled lomova na ljubavnom planu, ne poznajući se, menjaju kuće na par nedelja, koje se čak ne nalaze na istom kontinentu, preko interneta. Baš šarmantan filmčić
    Ovaj je bas simpatican

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    ... ili Stadionska groznica, ako ste čitali knjigu Nika Hornbija Vatreni navijač Red Soxa iz Bostona koji se zaljubljuje u obrazovanu i ambicioznu devojku toliko da bi prodao i svoje sezonske karte za utakmice
    Ovaj mi se nije nesto mnogo dopao, vjerovatno sto nesto posebno ne volim Drew
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  9. #189

    Odgovor: Cinema club



    Eight below (2006)




    Što se mene tiče, ovaj je a must see! Nisam objektivna jer obožavam haskije i malamute to su mali vukovi snežni malivukovisnežnimalilepivučići Kažu da je priča inspirisana istinitim događajem koji se desio 1958 godine japanskoj ekspediciji.

    Istraživačka baza na Antarktiku, usled oluje i nadolazeće zime se pakuju i odlaze ostavljajući 8 pasa u bazi po koje će se odmah vratiti. Prilike su bile takve da niko nije mogao da se vrati po pse, već su oni bili prepušteni sami sebi 170 i nešto dana čini mi se, možda i više. Ljudi glumci i njihova gluma su u ovom filmu nebitni, glavni glumci su sami psi. Organizacija u čoporu, preživljavanje i snalaženje, inteligencija, oduzimaju dah. I to ne onako veštački napravljeno kao što je napravljan Lesi, pa čekaš da Lesi digne telefonsku slušalicu kako bi pozvao kući i javio da dolazi, videće oni koji imaju pse, svaki pokret je iskren i logičan i svaki se može pročitati. Ma, predivan film, a i ubih se od plakanja i to uvek u vezi Maye. Kada je Maxu predala vođstvo nad čoporom, e tu sam 'tela da svisnem

    @ Irnik, pošto znam da ona uvek čita cinema club koji Grudge da skinem, ima dva ?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #190

    Odgovor: Cinema club

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    Gledala sam, jako je dobar film
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  11. #191

    Odgovor: Cinema club

    Grupa bajkera iz predgradja Cincinati-ja krece u potrazu za avanturom ...

    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  12. #192

    Odgovor: Cinema club



    Live free or die hard (2007)

    (ili Die Hard 4) Ako niste znali ko je neuništiv, to je Brus Vilis Šta je taj sve preživeo Nisam neki ljubitelj akcija ovakvih, ali priča drži, efekti dobri, snimak mi bio loš
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #193

    Odgovor: Cinema club



    Corpse bride (2005)

    Corpse Bride, Tim Burton-a, desetka od SQUAW
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #194

    Odgovor: Cinema club

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku


    Corpse Bride, Tim Burton-a, desetka od SQUAW
    Gledala sam ovo davno, cim je izasao, odlican animirani film, ja sam odusevljena jos uvek.


    Evo odgledah Elizabeth iz 1998.



    Ako volite istorijske filmove sa jakim zenama, onda vam zelim lep uzitak.

  15. #195

    Odgovor: Cinema club

    Evo bas odgledah �prvi crnogorski urbani film�, Opet pakujemo majmune, prvi film rediteljke Marije Perović i scenaristkinje Milice Piletić. To je prvi film u crnogorskoj produkciji posle 12 godina, a reditelj filma je prva žena filmski i televizijski reditelj u istoriji Crne Gore.


    Sad ce neko reci: "Nema sanse. Em urbani, em crnogorski, em zena reditelj"


    Film je premasio moja ocekivanja, ali je daleko od odlicnog filma. Konacno, jedan film koji odstupa od sablona pravljenja filmova u Crnoj Gori. Dosta je bilo ruralnih i revolucionarnih tema i ismijavanja crnogorskog mentaliteta.

    �Opet pakujemo majmune� je na 13. festivalu domaćeg igranog filma �Novosadska arena� dobio �Zlatnu novosadsku arenu�. Takođe, na ovom festivalu Marija Perović je osvojila i nagradu za najbolju režiju, a nagradu za nabolju glavnu žensku ulogu dobila je Jelena Đokić, dok je za za najbolju epizodnu žensku ulogu, takođe, u ovom filmu, nagrada pripala Ivoni Čović. Film Perovićeve je u Novom Sadu ovenčan i nagradom žirija Kritike YU sekcije FIPRESCI.

    (Dnevnik)

    Priču nam priča a možda i ne, čovek koji je pisac a možda i nije, on ništa ne zna jer je doživeo amneziju. Unutar ove nesigurne narativne baze odvija se priča mladog para koji tavori u iznajmljenom stanu u okviru opšte nemogućnosti društva u kom živimo; unutar priče o to dvoje glavnih junaka u korelaciji sa neprivlačnim i nepoštenim svetom smeštena je priča o stanodavcima, zrelom bračnom paru i njihovoj adolescentoj kćerki, koji obitavaju u svojim ličnim nemogućnostima koje shvataju kao sistem koji treba čuvati.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

Strana 13 od 83 PrvaPrva ... 311121314152363 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljeni filmski LIK
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 16.04.2015, 17:21
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Filmski trejleri
    Autor HLEBmaster u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.03.2010, 18:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •