Totalna preporuka - filmski arhiv - Strana 19
Strana 19 od 83 PrvaPrva ... 917181920212969 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 271 do 285 od ukupno 1233
  1. #271

    Odgovor: Cinema club

    posle mnogo mnogo godina,ponovo " My own private Idaho"
    jos uvek mislim da je odlican
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #272

    Odgovor: Cinema club



    Rescue dawn (2006)

    Nema Ramba ovde nema ništa slično. Film koji će verujem nekima biti dosadan i totalno sranje, a nekima odličan Rađen po životnoj priči Ditera Denglera, pilota (kojeg igra Bejl (kojem je žena Beograđanka baj d vej, ak' neko nije znao )), jednog od nekoliko preživelih koji je pobegao iz zarobljeništva by Vijetnamci, pošto mu je avion oboren iznad Laosa. Snimljen onako, da izgleda amaterski, jedna Hercogova priča koju po mom mišljenju treba pogledati



    American gangster (2007)

    Denzel i Rasel opet jedan rađen po istinitoj priči, pravio Ridli Skot. I opet jedan koji može da vam bude dobar ili neviđeno smaranje.

    Priča s kraja šezdesetih i početka sedamdesetih godina 20. veka, kada je njujorškom narkoscenom vladao Frenk Lukas (u filmu ga tumači Denzel Vašington). Bio je jači od italijanske mafije, a zavladao je tako što je drogu nabavljao, ne preko posrednika, već direktno iz Tajlanda. Prenosio ju je u mrtvačkim sanducima sa telima američkih vojnika koji su poginuli u Vijetnamu.

    Bio je elegantan džentlmen, porodični čovek, ali i nasilni ubica koji je potkupio tri četvrtine policajaca Odeljenja za narkotike. U lov na njega krenuo je Riči Roberts (Rasel Krou), nepotkupljivi policajac kojem je pošlo za rukom da ga uhvati i smesti u zatvor na 70 godina. Lukas je na kraju sve priznao, odao sve koje je potkupljivao, te mu je kazna smanjena na 15 godina.

    Inače, životna priča jedne od autentičnih američkih istorijskih ličnosti počinje u Severnoj Karolini u vreme rasnih tenzija i jasnih rasnih razdvajanja. Život ga je odveo u Harlem u kojem je ubrzo postao neprikosnoveni vladar, zarađujući dnevno i do milion dolara od ulične prodaje droge. Njegovo privođenje pravdi, raskrinkavanje korupcije u policiji i umešanosti stranih diplomata u šverc droge, američka nacija je pratila sa ogromnim zanimanjem, zapanjena spoznajom da nisu Italijani jedini vlasnici kriminala na američkim ulicama.
    Ja volem što sam videla oba
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #273

    Odgovor: Cinema club

    Splinter (2006)

    Omg. Žali Bože filmske trake
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #274

    Odgovor: Cinema club



    Smokin' aces (2006)

    Puno likova, a ništa se ne dešava. Možda je do mene al' ja ovo nisam mogla lepo da pratim. Ni da razumem Meni loš. I opušteno može da se preskoči
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #275

    Odgovor: Cinema club

    Sitcom,francuski film u reziji Fransoa Ozon-a....
    lucidan,u najmanju ruku
    ko voli pucanje,jurnjavu kroz Bronks,osvetnike i ostale trice,nemoj da se vata za ovaj film
    to nije to


    ostalima,preporucujem.....
    Poruku je izmenio silvia, 16.02.2010 u 08:58 Razlog: nema slike
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #276

    Odgovor: Cinema club

    Klopkaje film o čoveku koji je prinuđen da bira izmedju života i smrti sopstvenog deteta. Priča o moralnoj dilemi glavnog junaka da li spasiti život svoga sina tako što ćeš postati ubica. O čoveku koji menja smrt za život, svoju nesreću za tuđu. O događaju koji njegovoj porodici donosi spas, a nekoj drugoj bol i pustoš. O mogućnosti izbora, koja zapravo i ne postoji

    Ovaj film me je odusevio, preporucujem ga svima, cista 10- ka
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  7. #277

    Odgovor: Cinema club

    malo se trtica ukochila, ali nema veze za ljubitelje meDZika i ostalih djidji midjija

    a sve mi se chini da ce bit' i nastavak

    a zato sam videla najave za nekoliko novih filmova (prolece 2oo8. )
    moomoo meee jooouu

  8. #278

    Odgovor: Cinema club

    The man from Earth (2007)

    http://www.imdb.com/title/tt0756683/

    Odlican filozofsko psiholoski film. Ceo film se desava u jednoj prostoji, ali drzi paznju. Obavezno pogledajte!


  9. #279

    Odgovor: Cinema club

    острво

    филм павела лунгина који на најбољи начин објашњава душу словенску, искупљење, посвећаност молитви, гледаћу га још много пута, сасвим сигурно...
    Poruku je izmenio silvia, 16.02.2010 u 08:59 Razlog: slika
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  10. #280

    Odgovor: Cinema club



    Things we lost in the fire (2007)

    Odgledah svašta. Jedan spor ali lep film, drama koja mi se svidela ...madam Hali Beri nešto i ne ljubim mnogo gledati iako joj je ovo ja mislim jedna od boljih uloga, ali mi se svidelo ono Benicio Del Toro u ulogama Hali je udovica sa dvoje dece koja u kuću prima najboljeg prijatelja pokojnog muža koji je inače narkoman. Say no more



    Dead Mary (2007)

    Grupica momaka i devojaka (svi su parovi al' se ne zna ko koga tu ševi) odlazi na vikend u neku kolibicu kraj jezera i tu onako uz pićence kreću neke scary bebeće priče o Mary koja se pojavljuje kad izgovoriš njeno ime tri puta u klonji u mraku dok držiš upaljenu sveću u ruci Guess what je bilo dalje?



    Haunted forest (2007)

    Satinka, duh indijanke koja živi u šumi, u drvetu (ona je i postala drvo) i trudi se da boravak u šumi svima presedne je jedna trip priča koja vam i ne treba baš nešto u životu, bezveze je mislim, može da se pogleda, ali da se ne očekuje ništa ... do priče dolazimo tako što pratimo beleške jednog Čiroki Indijanca (sa sobom taj dnevnik nosi njegov potomak koji tu legendu hoće da istraži) i kroz čitanje u par strana naslućujemo odmah šta će se dešavati i kako će se Satankin duh svetiti posetiocima šume.



    Wrong turn 2 (2007)

    Nisam gledala prvi deo. Neka hilibili izdeformisana porodica kanibala živi u šumi i razmnožava se godinama i jede svakog ko pogrešno skrene, sam nam naslov govori E ovaj mi je bio najzanimljiviji od ova tri horora. Momčići i devojke koji snimaju neki reality show u toj šumi, jedan koji vodi ceo taj program o preživljavanju u šumi i igra se komandosa (da nije njega bilo da neke izbavi, stvarno bi bio show), prilično musav film, onako sa seckanjem i jedenjem ljudi kao kad se neka normalna porodica skupi pa secka svinjče neko, pravi horor reklo bi se, pa ko voli nek izvoli.



    License to wed (2007)

    Ja ne mogu više da gledam ovakve filmove. Smaraju i nisu smešni. Pa taman i da stave Robina da zasmejava narod.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #281

    Odgovor: Cinema club

    Becoming Jane (2007)



    Film o Jane Austen. Da li je snimljen po istinitom dogadjaju ili ne ne znam. Kome se svidja Pride & Prejudice, svidjece mu se i ovaj film
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  12. #282

    Odgovor: Cinema club

    Equilibrium (2002)



    Evo ovako, za one koji imaju ili mogu da nabave ovaj film, a nisu ga josh pogledali - preporuka - ne chitajte dalje. Sedite i pogledajte. E nakon toga chitajte ocene i procene

    Shta rechi? Tudej sam nabavio HD verziju ovog filma shto je bio povod da ga pogledam N ti put. Govori li to dovoljno?

    Ne


    Za one koje je prvi deo Matrixa bio katarza, a drugi i trechi deo slabo dostojni naslednici ili chak zapishavanje cele prvobitne ideje, Equilibrium nudi mnogo vishe od utehe... Bolji Matrix i od Matrixa samog.
    Jedini razlog zashto nije proshao pompezno svojevremeno je to shto je povuchen iz bisoskopske distribucije prevremeno izgleda zbog MIRAMAXOVIH finansijskih problema ...

    Ali nema veze, ponekad iz tame nekad nikne rijedak cvijet

    Film je ochigledno radjen po slichnim motivima kao i Matrix, tako da sama ideja i nije komplet originalna - vidi se tu i Orvelova 1984 i Fahrenheit 451, ali to nishta ne oduzima ovom filmu...

    Futuristichka vizija buduchnosti u kojoj su u opshte zavladalom fashistichkom sistemu osechanja prestup koji se kazznjava smrchu na licu mesta, jer su osechanja tobozz osnov svih ljudskih nevolja. Ljudi su lekovima svedeni na bezosechajne klonove, ratovi su ukinuti, umetnichka dela se spaljuju, a zzivotinje i sve shto ima veze sa osechanjima se unishtava bez milosti.

    Kristijan Bejl, na koga sam pre par godina prvi put uopshte i obratio pazznju bash u ovom filmu je upechatljiviji i bolji glumac od Kijanu Rivsa. I u svakoj narednoj ulozi u kojoj sam ga gledao je bio odlichan. Naknadno sam otkrio da sam ga i ranije gledao kao klinca u Spilbergovom - Empire of the sun


    Scene borbe i spec effekti dostojni su Matrixa. Medjutim za razliku od beskrajnih satiranja u drugom i trechem delu trilogije brache Wachowski (za vreme kojih sam uspeo da zaspim u bioskopu) ovde su borbe vishe u funkciji priche, vishe vuku da se gledaju - nisu dosadne .. ili se bar meni tako chini... Sama unbilivbl tehnika borbe nije u centru priche.

  13. #283

    Odgovor: Cinema club



    http://www.imdb.com/title/tt0480249




    Ameri imaju manijakalnu potrebu da naprave sopstvenu verziju bilo chega shto je iole uspelo napolju. Tako u ovom filmu prepoznajem 28 days later, a naravno i sve moguche druge filmove katastrofe koje naravno pogadjaju prvenstveno Nju Jork.

    Tako su nakon King Konga pochetkom veka i u par navrata kasnije, Njujork posetili i Godzila, vanzemaljci svih vrsta, dzinovski mravi, globalne klimatske promene su ga potapale i ledile.... padali su asteroidi...ako se dobro secham i jedan vulkan je tu proradio? (ili to besh LA? ...)...
    E ovoga puta Njujork je zaras'o u travu jerbo je efikasni lek protiv raka pretvorio 90 posto zemaljske populacije u pobesnele nochne zombije. Zanimljivo je da je pri tom delovao na ljude, pse i pacove...ali je nejasno zashto ni jedan jelen nije pobesneo, vech ih je pun Menhetn gde ih eventualno pojede neki lav takodje zdrav kao dren...koga onda poshtedi josh zdraviji Vil Smit .

    High production film, korektan Vil Smit u glavnoj ulozi ... lepe panorame pustog Njujorka, neshto akcije...

    Ok zabava ..nishta novo..

    5 od 10 bambija
    Poruku je izmenio goldie, 23.12.2007 u 16:39 Razlog: obrisan RS link

  14. #284

    Odgovor: Cinema club

    za ljubitelje Burtonovih filmova doshao je josh jedan film sa sve Deepom u glavnoj ulozi

    Sweeney Todd The Demon Barber from the Fleet Street je pricha smjeshtena u Londonu sredinom 19. vijeka.. brica aka serijski ubica!!! njegov izbor oruzhja sa kojim ubija zhrtve je ni vishe ni manje nego njegova britvica za brijanje sa kojom zhrtvama rezhe grkljan..

    elem, film je super uradjen shto se tiche redukcije boje (ez juzhual u Burtonovim filmovima).. inache muzika je super otom vishe shto je chitav film mjuzikl gluma je za ochekivati.. Deep nije razocharao.. film je mnoooogooo bladiii tako da onima sa slabijim zhelucem bi preporuchila da dva puta razmisle prije nego ga pogledaju u svakom sluchaju josh jedan uspjeshan film iz Burtonove kolecije
    moomoo meee jooouu

  15. #285

    Odgovor: Cinema club



    Zavet (2007)

    Film govori o kontrastu izumiranja sela i razvoja grada, kroz priču o odnosu dede i unuka. Deda šalje unuka u grad, a unuk mora zavet da ispuni dat dedi (jer deda će da manjka uskoro), da nađe devojku koju će da dovede na selo i oženi i da proda kravu i kupi ikonu.

    Ne volim sve Emirove filmove. Malo me smaraju iako su specifični, živi, u svetu cenjeni. Možda me nervira sav taj krmećak u toj meri, možda što čekam da se desi nešto što će na mene ostaviti utisak, a ne desi se u svakom njegovom filmu.. i takooo... Ovaj liči na "Život je čudo". Ma, Miki Manojlović je čudo on mi bio zanimljiv. I govedo ono, preslatko Lepi kadrovi, boje, ali ne bih ga gledala ponovo
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 19 od 83 PrvaPrva ... 917181920212969 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljeni filmski LIK
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 16.04.2015, 17:21
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Filmski trejleri
    Autor HLEBmaster u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.03.2010, 18:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •