Totalna preporuka - filmski arhiv - Strana 29
Strana 29 od 83 PrvaPrva ... 1927282930313979 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 421 do 435 od ukupno 1233
  1. #421

    Odgovor: Cinema club

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    gledala sam neki dan

    Mamma Mia!


    mnogooo je simpatichan mjuzikl.. nisam neki ljubitelj ABBA-e, ali stvarno je zabavan filimic.. pravi ljetni muzika su ABBA-ini hitovi, snimano je u Grchkoj, tako da ako nishta drugo nagledash se divnog plavog mora i borove shume (a znate da sam slaba na to more ) elem, Meril Strip i ostatak ekipe dobro pjevaju, ali onaj Pierce Brosnan brateeeee znachi kad je pocheo, ja umalo nisam pala sa one stolice, xaos
    sladak filmic...sinoc sam skinula s neta a sad ga odgledah.....Meril Strip je sjajna,i bogami,odlicno peva
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #422

    Odgovor: Cinema club

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku


    Film koji se nece svideti svakom. Film je za ljude koji vole Tima Bartona, za ljude koji vole mjuzikle i za ljude koji vole Johnny Depp-a u bilo kojoj ulozi.
    Lepe su scene u filmu, ima veoma zanimljivih momenata, ceo film deluje kao pozorisna predstava. Meni je poprilicno drzao paznju i dopao mi se.
    I meni se mnogo dopao. Očekivala sam dobar film, ali baš da mi se toliko svidi, nisam očekivala.

  3. #423

    Odgovor: Cinema club

    Sinoc je bila premijera "Dark Knight". Film je...ma, preko dva sata dramsko-psiho-akcionog ludila!! Moram sutra ponovo da idem, da pohvatam detalje, moram!!
    Scar tissue is stronger than regular tissue. Realize the strength, move on.

  4. #424

    Odgovor: Cinema club

    La vie en rose (La Mome) (2007)

    Životna priča male žene sa velikim glasom, Edit Piaf Preporučujem i onima koji je vole slušati i onima koji još nisu stigli da zavole
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #425

    Odgovor: Iščekujete li neki film!?

    Mamma mia! me je nasmijao do suza! Jednostavna, lagano probavljiva ljetna komedija i Meril i Pierce kakve jos niste nikad vidjeli! Cista petica!

    Brideshead Revisited - jedan od najboljih filmova koje sam gledala u posljednje vrijeme.

    Novi X Files film- e, to je druga prica... I kao epizodu svrstala bih ga medju one dosadne. Sacuvajte si pare, nije vrijedan gledanja.
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  6. #426

    Odgovor: Cinema club

    Obsluhoval jsem anglickho krle - I served the king of England (2006)



    Film rađen po noveli Bohumila Hrabala, poznatog češkog pisca, drama koja vas može nasmejati dobro ... bar mene jeste. A što ima doooobrihhh Čehinjaaaaaa Bruka!
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #427

    Odgovor: Cinema club

    Io non ho paura - I'm not scared (2003)

    Jednog dugog toplog leta jedan decak videce svet ocima odraslog coveka. Radnja je smeštena u južnu Italiju tokom zapanjujuce toplog leta 1978. godine, u živopisan krajolik prekriven kukuruznim poljima koja se prostiru poput zatalasanog zlatnog mora i prkose plavetnilu neba iznad njih. Dok se odrasli kriju od vrucine sedeci u kucama, šestoro dece usudilo se da na biciklima predu preko spaljenog i napuštenog sela. U ogromnom kukuruznom moru devetogodišnji Mikele otkriva tajnu tako znacajnu i zastrašujucu da je nikome nije smeo otkriti. Da bi se suocio sa tom tajnom, ostaje mu jedino da se osloni na mladalacku maštu i hrabrost za koju nije ni znao da poseduje. Kroz oci glavnog junaka i kao svedoci zapanjujuce lepote pejzaža u kome se odvija radnja, upoznajemo osecanja decaka koji kao nevino dete proživljava strahove zbog necega što je video. Izvanredna, uzbudljiva emotivna prica o avanturi, otkrivanju i prijateljstvu.
    Film rađen po noveli koju je pisao Nikolo Amaniti, pregršt lepih kadrova, smešten u sedamdesete, kada su kidnaperi drmali Italijom



    The kite runner (2007)

    Kakva li je tek knjiga kad je film ovako lep? Isplakah se živa
    Najtoplija preporuka
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #428

    Odgovor: Cinema club

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku

    Sutra javljam kakvi su.
    Ili malo sutra

    Step brothers ne mogu nikako da pustim, a Hanckok...
    Film bih opisala kao modernog Supermena, kojem umesto kriptonita snagu oduzima prisustvo voljene zene.
    Nekoliko dobrih odvala, sto je i za ocekivati od Vil Smita, mnogo rusevina...ne zalim sto sam ga gledala, jer je Sarliz Teron mmm

    I sinoc odgledah film "21" o grupici studenata sa Harvarda koji haraju po kazinima Las Vegasa i mlate lovu brojeci karte...
    Inspirisan istinitom pricom, meni se svideo, preporucujem
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  9. #429

    Odgovor: Cinema club

    The constant gardener ( 2005 )

    Film mi ne izlazi iz glave Još jedna preporuka



    Nim's island ( 2008 )

    Ništa naročito, al' simpa. Pustolovina za klince sa neurotičnom Džodi Foster
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #430
    SLEEPWALKING, 2008.

    Tara je problematična jedanaestogodišnjakinja koja oseća da joj život izmiče pod nogama kada je majka napusti...meni se ovaj film svideo, dooobra drama, preporučujem

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku

    I sinoc odgledah film "21" o grupici studenata sa Harvarda koji haraju po kazinima Las Vegasa i mlate lovu brojeci karte...
    Inspirisan istinitom pricom, meni se svideo, preporucujem
    Gledala i baš je dobar
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  11. #431

    Odgovor: Cinema club

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku


    The kite runner (2007)

    Kakva li je tek knjiga kad je film ovako lep? Isplakah se živa
    Najtoplija preporuka
    sad sam tek provalila da je to Lovac na zmajeve!
    knjigu sam citala prosle godine i danima i danima i danima sam bila totalno luda....ne secam se da me je nesto tako uzdrmalo i krenulo naopacke;...

    moja preporuka za knjigu,a film upravo skidam s Aresa
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #432

    Odgovor: Cinema club



    Odličan je film, mnogo mi se svidja kako Mančevski prikazuje Balkan u odnosu na ostatak sveta, za razliku od Kustirice npr.
    Preporučujem, mada će osetljivim dušama verovatno biti malo krvav ali radnja je odlična..
    Uostalom ovo sam skinula sa IMDBa pa pročitajte, ako nekog zanima, nek odgleda film, neće se pokajati ..A i Joseph Finnes vredi

    It's unusual a film will have as many good ideas as this and so many striking ideas and images and still not be a success. Perhaps it's because there are simply too many striking visuals and set-pieces - other directors would have built whole films around just one or two of the concepts contained here - for one film to cope with all of them. Essentially, the story is of a burglar (Lester) who breaks into a house of an old woman (Murphy) in New York and she tells him the story of American cowboys (Fiennes and Wenham) in the Ottoman Empire in Macedonia and their tangled fraternal love/hatred when confronted with a beautiful woman. It's a story that dips in and out of narrative timelines. Sometimes it's New York and sometimes it's the Old west and sometimes it's old Macedonia - and sometimes it's bits of all of them. And sometimes it's just fantasy. Reality, illusion, truth and cinematic deception are all part of the mix. Director Machevski is not here to give the viewer an easy ride. He is an intelligent man and he expects intelligence of his viewers. However, in return he offers some beautiful images that pay homage to spaghetti westerns while adding a sly twist of knowing humour. It's violent, but there's a blackly funny element to it that's closer to life than the comic-book stock-in-trade of such directors as Tarantino (and rightly so, Macedonians have seen more real-life warfare than most Hollywood filmmakers).And despite this, it's a movie that's life-affirming (not in the easy way - you really have to like life to have it affirmed here). The performances are variable. Wenham and Fiennes have both done better in the past and you have to hope they'll do better in the future. But in Lester and Murphy, there are two actors who are in full command of the camera. There's not an emotion you'll feel that they haven't carefully worked to create. Simply beautiful work. With a greater distribution, this is would have built a considerable cult following. Not easy-going, pop-corn-chomping stuff, but highly recommended.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  13. #433

    Odgovor: Cinema club

    Sad sam pogledao Mist, ... Na zalost. Znachi film je toliko losh da ja to moram da lanem. Gluma mozz da bude dobra koliko hochesh, kada je scenario toliko losh da je meni neprijatno zbog glumaca koji su se verovatno osechali kao kreteni, shto moraju svashta da rade za pare. Besmisleno ponashanje, nelogichni postupci, preterana histerija, prikazivanje ljudi kao potpunih povodljivih ili tvrdoglavih retarda da bi se eto navodno pokazala ljudska priroda u kriznim situacijama (filozofija za one sa jeftinijim ulaznicama), sve do kraja fejk ukljuchujuchi i tuzzne 3D efekte... Zashto sam izgurao do kraja? Zato shto sam hteo da vidim kakva sledecha glupost che se desiti, a drugo, neshto me bole ledja pa me mrzelo da ustanem i trazzim neshto drugo.. Jedina pozitivna strana ovog filma je glupavi zavrshetak. Zashto? Kada baja odluchi da uradi onu potpunu besmislicu, makar je skratio ovo sranje.

    War of the worlds, Stivena Spilberga, film koji nije nishta narochito, je filmchina i filozofsko remek delo za ovo...

    Ako je dovoljno da u filmu ima chudovishta koje jedu ljude, da bi vam horror ugodjaj bio potpun - go ahead, knock your self out...

  14. #434

    Odgovor: Cinema club




    Sinoć sam ga baš odgledala. Dopada mi se, volim Mančevskog
    neobičan je, ima elemente horora ali je aktuelan, nema jeftinih plašljivih trikova a onda opet izvor i izazov nalazi u makedonskim, starobalkanskim verovanjima..
    Lep je film, pogledajte ga
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  15. #435

    Odgovor: Cinema club

    Kung Fu Panda

    koga zanima kako troma panda, koja razmishlja samo o hrani, postaje kun fu borac, neka pogleda ovaj bash bash simpatichan film [/quote]

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    napokon odgledah Horton Hears a Who



    divan divan divan
    Oba crtića su superiška, ismejasmo se



    Atonement (2007)

    Toliko sam čula i čitala pozitivnih komentara o ovom filmu, da sam očekivala nešto bar. Ovako, zaista mi nije jasno zašto je ovaj film dobio oskara. Prenaduvana priča koja se diže oko njega, spor i progutala bih ja i što me ova Keira Knightly iritira pa pokušah da potražim neki karakter u kojem bih mogla da uživam tokom filma kad već u priči ne mogu i ne nađoh nijedan Zašto ovaj film ostavlja ljude bez daha, ne znam. Al' dobro - ukusi, doživljaj i tako to...



    Water (2005)

    ... za razliku od ovog indijskog filma koji je siroviji, jednostavno nekako snimljen i koji bih preporučila ... o udovicama u Indiji koje žive u socijalnoj izolaciji i uopšte ženama koje se tretiraju kao svojina. Kada "vlasnik" umre, njihov život više nije vredan (ukoliko ne ode za brata) i moraju se odreći svih zadovoljstava.

    p.s. A ima i ovaj slatki Bolivuđanin John Abraham se zove







    Die Falscher - The Counterfeiters (2007)

    Film rađen po istinitoj priči o falsifikatoru koji za Naciste pravi novac u logoru zajedno sa ostalim zarobljenicima i o najvećem falsifikatorskom delovanju u istoriji. Dobro snimljen, preporuka onima koje tematika zanima.



    Modigliani (2004)

    Ne ljubim nešto Garsiju, ali eto ovaj film mi se dopao i on mi se ovde dopao, iako nešto fali, neuverljivo mada atmosferom osvaja. Akcentovano užasno, ne zna se ko je gori, al' sve pohvale za Zilberštajnovu. Može da se pogleda

    I znam da sam još nešto gledala, al' se moram setiti
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 29 od 83 PrvaPrva ... 1927282930313979 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljeni filmski LIK
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 16.04.2015, 17:21
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Filmski trejleri
    Autor HLEBmaster u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.03.2010, 18:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •