Totalna preporuka - filmski arhiv - Strana 68
Strana 68 od 83 PrvaPrva ... 1858666768697078 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,006 do 1,020 od ukupno 1233
  1. #1006

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    potresno...
    GIA
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  2. #1007

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    daleko bilo..muka mi je od ovog pedofila koji je 55 ljudi (zhene i djecu) silovao, ubio i pojeo...od 1984.otkad je pocheo do 1990. godine (1994. je pogubljen)
    EVILENKO
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  3. #1008

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Friends & Lovers (1999)



    Romanticna drama sa blagom dozom komedije koju sam pogledao 4x do sada i jos uvek mi, ovaj film, nije dosadio.

    U glavnim ulogama su Stephen Baldwin i Claudia Schiffer (obzirom da je film iz '99 Klaudija je i sada mrak a tada je bila pomracenje )kojima savrseno odgovaraju likovi koje glume.

    Preporuka onima koji vole ovakve filmove kao i svima koji vole da se nasmeju

  4. #1009

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    The Pursuit of Happiness

    smorio me ovaj film, nije me odushevio..naprotiv, bio mi je bash tezhak, jedva sam cheala da se zavrshi..ono dijete je preslatko
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  5. #1010

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    vala cu onu babu da smechujem..no sam ja josh ludja te je 'poslushah'...stomak me boli od muke, poslije ovoga filma...

    An American Crime
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  6. #1011

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    dobra drama

    neunistiva zlojebaba!

  7. #1012

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    ludo eheheheh
    kako sam se ismijala kad mu daju ocjene za pad, i kad se Rejchel ljubi s njim..
    The Brothers Bloom
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  8. #1013

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Signs (2002)


    Verovao sam da je dobar film ali nisam puno ocekivao no film me iznenadio i odusevio bas je odlican SF film sa dozom misterije.

    Joaquin Phoenix je glumac koga jako cenim i jedan mi je od omiljenih i bio sam srecan sto on glumi drugu glavnu ulogu u ovom filmu ali se malo razocarah zbog glavne uloge koju glumi Mel Gibson koji je izuzetan glumac ali nekako mi ne ide on u SF zanr pomislih u tom trenutku no nakon sto odgledah film mogu reci da sam zadovoljan i nisam ni malo razocaran ipak je on glumac koji moz i u SF filmovima da glumi.

    Volim filmove o invaziji vanzemaljaca na zemlju tako da sam uzivao gledajuci ovaj film koji ima odlicnu pricu.
    Ima par odlicnih scena kao na primer: scena u podrumu, scena u kojoj vanzemaljac drzi decaka u rukama no pre toga ga Mel Gibson opazi na ugasenm TV ekranu, scena kada se na snimku sa decije zabave jasno vidi jedan vanzemaljac kao i finalna scena. .

    Onima kojima su se svideli "District 9" i "War Of The Worlds" preporucujem "Signs" ukoliko ga vec niste gledali jer je stariji od vec pomenutih SF filmova.

  9. #1014

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Vicky Christina Barcelona ( 2008 )



    Mene je film oduševio, naročito Penelope Cruz, kojoj ovakve uloge, psihotične jednostavno najbolje odgovaraju. Nisam neki fan lika i djela Scarlett Johansson, neka kopija Merlin Monroe ...ali Penelope i njen Javier.

    I nije nešto pretjerano Woody Allen razradio film...meni dosta što je radnja u Španiji...i tako je lijepo i sunčano.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  10. #1015

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    "The Horse Whispere"



    Po istoimenom romanu Nikolasa Evansa "The Horse Whisperer".
    Film je divan, prepun nežnosti, straha, ljubavi...The Horse Whisperer govori o neverovatnom srcu žene koja je odlučila da ostavi svog konja u životu iako su svi rekli da ga treba uspavati. O hrabrom srcu. Sve pozitivne preporuke za ovaj film.

    Radnja filma počinje kada jednog zimskog jutra 13-godišnja Grejs Meklejn odlazi na jahanje sa svojom najboljom drugaricom. U jednom trenutku, konji će se okliznuti i zajedno s jahačicama sleteti niz padinu tačno na put, i pravo pred kamion. Rezultat je stravičan - Grejs je izgubila prijateljicu, amputiran joj je deo noge, a njen konj Pilgrim je teško povređen i potpuno istraumiran čitavim događajem. Sve što se desilo, teško je pogodilo i Grejsinu majku Eni, uspešnu urednicu njujorškog časopisa koja je po prvi put suočena sa problemom koji je razorio njeno samopouzdanje. Pošto nikako ne može da izvuče kćerku iz depresije, ubeđena je kako je ključ u konju, Pilgrimu - ako on, Grejsin ljubimac može da se vrati na staro, i njena ćerka će uspeti da prebrodi traumu. Problem je u tome što je konj toliko preplašen da svi stručnjaci predlažu da se uspava. Jedinu nadu predstavlja Tom Buker, rančer iz Montane, koga, zbog sposobnosti da kroti neukrotive i istraumirane konje smatraju "Onim koji šapuće konjima". Eni odlučuje da i Pilgrima i ćerku odvede u Montanu, nadajući se da će joj Buker pomoći. Robert Redford kao režiser ovog filma, vešto koristi izvrsnu fotografiju Roberta Ričardsona kako bi omogućio gledocu da u svakom trenutku uživa u čarobnim prizorima nevine, nedirnute prirode u Montani. Tako je postignut odličan kontrast između hladnog, poslovnog i otuđenog Njujorka i jednostavne, ali predivne seoske idile. Naravno, i rad s konjima je bio više nego profesionalan - za ulogu Pilgrima je korišćeno čak šest različitih životinja, što se naravno u filmu ne primećuje. Uloge: Robert Redford, Kristin Skot Tomas, Skarlet Johanson, Sem Nil, Kris Kuper, Dajen Vest. Režija: Robert Redford.


    Jedan razgovor koji mi je ostao usečen:

    Annie: Čula sam da vi pomažete ljudima kada imaju probleme sa konjima?
    Tom Booker: Tačnije, ja pomažem konjima jer imaju probleme sa ljudima.

  11. #1016

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    malo su mi se rukavi skorchali od brisanja (cmizdrila sam, shta cu), ali nema veze..mashina ce se pobrinu za to...
    od jada me i ova moja tikva na ramena zaboljela...
    The Green Mile
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  12. #1017

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Exorcist: The Beginning (2004)



    Radnja ovog filma predhodi radnji iz filma "The Exorcist" iz '73-e god.

    "Isterivac Djavola" ili "Egzorcist" iz '73 vazi za jeda od najboljih horor filmova u filmskoj istoriji i ni jedan nastavak pomenutog naslova nije uspeo da mu se priblizi kada je rec o kvalitetu samog filma ali je meni jako interesantan "Egzorcist: Pocetak" (Exorcist: The Beginning - na eng) jer kao sto vec rekoh prikazuje ono sta se desavalo pre Egzorcista.
    "Egzorcist: Pocetak" iz 2004-e je po mom misljenju kvalitetan horor naravno ne kao jedan jedini i neponovljivi "Exorcist" iz 1973-e ali dosta dobar.

    Od nagrada uspeo je osvojiti Teen Choice Award za najstrasniju scenu:
    - scena kada demon u pećini zgrabi oca Merrina -

    Dominion: Prequel to the Exorcist (2005)



    Ovaj film ima istu pricu dakle radnja i ovog filma predhodi radnji filma "Exorcist (1973)" ali je prikazan tek nakon vec pomenutog filma iznad iz 2004-e jer je bio na listi cekanja za prikazivanje.

    Glavna razlika ova dva filma koja su u sustini ista jer radnja oba filma predhodi onom prvom iz serijala je ta sto ovaj za razliku od predhodnog o kome sam pisao je u tome da je ovaj vise misaoni horor bez puno strasnih scena dok je predhodni bas onako klasican horor,

    Ko nije gledao preporucujem da pogleda oba.

  13. #1018

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    ovdje ga je neko preporuchio, a obzirom da volim ratnu tematiku - sve ono shto je inspririsano istinitim dogadjajem, skinuh ga i odgledah..dirljiva pricha o mladoj 21-godishn joj studentkinji koja se borila protiv nacistichske i fashistichke Njemachke
    Odlichan!

    Sophie Scholl - Die letzten Tage
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  14. #1019

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    nažalost samo zgodan glumac i ništa drugo zanimljivo...
    WHISPER
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  15. #1020

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Gran Torino (2008.)



    Covece... odakle da pocnem... bicu kratak jer sam jos uvek pod utiskom.

    U zivotu sam odgledao puno filmova ali ovaj film je zaista odlican.
    Klint Istvud je ziva legenda mislim sta reci za coveka koji je posle toliko odlicnih filmova, koji su obelezili filmsku istoriju, u kojima je glumio i koje je rezirao imao dovoljno inspiracije da rezira jedan ovakav film i da odglumi glavnu ulogu u njemu pa to je stvarno za svaku pohvalu.
    Kao sto to obicno i radim isto i sada necu otkriti nista o samoj radnji filma da ne bih pokvario ugodjaj onima koji film nisu gledali.

    Preporuka svima da ga obavezno pogledaju.

Strana 68 od 83 PrvaPrva ... 1858666768697078 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljeni filmski LIK
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 16.04.2015, 17:21
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Filmski trejleri
    Autor HLEBmaster u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.03.2010, 18:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •