Totalna preporuka - filmski arhiv - Strana 78
Strana 78 od 83 PrvaPrva ... 28687677787980 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,156 do 1,170 od ukupno 1233
  1. #1156

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Možda se neko od vas seća mini TV serije -Sever i Jug?
    Našao sam je, sve 3 sezone (prve 2 su po 6 epizoda..a poslednju sezonu od 3epizode možete ladno da zaobiđete).
    Po meni, jedna od boljih serija, držala se istorijskih činjenica, govori o 2 porodice, njihovom prijateljstvu, ljubavi, stradanju, "crnim ovcama" porodica i nadi.
    Mnogo iskušenja, koje prijateljstvo i ljubav ipak uspeju prevazići .
    P.S. Mlađi članovi, verovatno, je nikada nisu ni gledali..a ne bi bilo loše.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #1157

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Abraham Lincoln: Vampire Hunter ko nije gledao odlican film!! rodio se kao starac a umire kao beba... pored te cinjenice ovo je izuzetno kvalitetna zivotna prica

  3. #1158

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Ime: MV5BMzIzNjQyMzkwM15BMl5BanBnXkFtZTcwOTg5ODQ0MQ@@._V1._SY317_.jpg Pregleda: 59 Veličina: 13.3 KB

    Fracture je osvežavajuće drugačiji od prosečnog trilera iz podžanra misterije po tome što ne bombarduje publiku sa "šokantnim" obrtima i "iznenađujućim" preokretima. To je dobra stvar, jer takve stvari često umeju da uruše sam film. Iako je Fracture postavljen kao krimi/drama u sudnici, film je zapravo nadmetanje dva lika koji dele zajedničku karakteristiku: jednu od omiljenih Šekspirovih mana - ponos. Film se može posmatrati kao šahovska partija sa visokim ulozima, pri čemu svaki glavni lik pokušava da nadmudri drugog. Kraj je slab i koristi se najizlizanijim elementom žanra, ali film kao celina nadvladava ovo.

  4. #1159


    Incendies (2010)



    Biutiful (2010)



    The Fountain (2006)



    The Tree of Life (2011)



    Into The Wild (2007)
    Poruku je izmenio PutnikIzDaleka, 01.07.2012 u 17:45

  5. #1160

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Citat PutnikIzDaleka kaže: Pogledaj poruku
    Gledala.
    Film je izuzetno potresan. Nije preporučljiv osobama koje su pretrpele fizičko nasilje.
    Mada,
    meni se film veoma dopao


    Mislim da sam taj film "kačila" na temi Cinema club. U svakom slučaju, odlliiiiičan je!
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #1161

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Incendies mi je i preporučio neko ko je pretrpeo fizičko nasilje.
    Ali je odneo pobedu nad svojim demonima iz prošlosti.

    Za drugi film nisam znao da je već uvršten, još uvek se upoznajem sa sadržajem foruma...
    Gledaću da budem pažljiviji u narednim selekcijama.

  7. #1162

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    http://www.youtube.com/watch?v=1IfQY4fNcnw

    Kakav film !
    Evo zasto je Denzel najbolji glumac danasnjice.
    Poruku je izmenio Meggy, 06.07.2012 u 12:53
    Hasta Siempre

  8. #1163

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Poruku je izmenio Meggy, 12.07.2012 u 13:21 Razlog: link



  9. #1164

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Citat PutnikIzDaleka kaže: Pogledaj poruku
    Incendies (2010)
    Odlican, ali... disturbing Jos mi knedla u grlu stoji.
    Jedina moja zamerka je sto fizicki izgled glumaca ne odgovara njihovim godinama. Na primer, Abu Tarek izgleda isto tokom celog filma, a blizanci (narocito sestra) izgledaju starije nego sto bi trebalo da budu (a sto je nekih 20-ak godina).
    Gather ye rosebuds while ye may...

  10. #1165

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    Citat PutnikIzDaleka kaže: Pogledaj poruku
    Incendies (2010)
    Odlican, ali... disturbing Jos mi knedla u grlu stoji.
    Jedina moja zamerka je sto fizicki izgled glumaca ne odgovara njihovim godinama. Na primer, Abu Tarek izgleda isto tokom celog filma, a blizanci (narocito sestra) izgledaju starije nego sto bi trebalo da budu (a sto je nekih 20-ak godina).
    Ma film je totalno lud! Pre godinu dana sam ga gledala pojedine scene još uvek pamtim
    Šteta što mu je malo medijske pažnje poklonjeno.
    Ja volim bliski istok i žao mi je što je sve to tako kako je...mi smo light varijanta istog..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #1166

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv



    SInoc dosadno nije bilo nista na teveu, pa reko da pogledam neki zaboravljeni film :D od onih s kojima su mi pune CD torbice. I aj kao ovaj. Smori me prica totalno.
    Radjen je po istinitoj prici za bivseg fudbalera (americki fudbal) koji nakon povrede pocne da radi u nekoj kladionici...ali nista nisam razumela majke mi


  12. #1167

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Mozda je neko vec spominjao ovaj, ali ja bih preporucila "The Dictator", dugo se nisam toliko smijala uz film
    Skoro sam gledala "The Takes", malo akcije, nisu losi.
    I, moj omiljeni, ruski film "Admiral". Gledala sam nekih 3 puta, koliko sam bila u prilici. Odlican je.
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  13. #1168

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Coco Chanel & Igor Stravinsky (2009) - IMDb

    Radnja filma smeštena je u Pariz, 1913. godine. Koko Šanel je ispunjena svojim poslom i zaljubljena u bogatog i zgodnog Boja Kapela. Igora Stravinskog očekuje prvo izvođenje baleta "Posvećenje proleća". Oboje su revolucionari u svojim profesijama: ona želi da demokratizuje žensku modu, a on hoće da redefiniše muzički ukus.
    Koko prisustvuje skandaloznom prvom izvođenju "Posvećenja proleća", koje je sa sobom donelo ogromne kritike na račun muzike i baleta, koji su za to doba smatrani suviše modernim i stranim. I dok je Koko dirnuta, Igor je neutešan.
    Sedam godina kasnije Koko je bogata i uspešna, ali i ožalošćena Bojovim stradanjem u saobraćajnoj nesreći. Igor nakon ruske revolucije dolazi u egzil u Pariz, gde živi u potpunom siromaštvu. Upoznaje ih zajednički prijatelj i oni istog sekunda bivaju snažno privučeni. Ona ga poziva da zajedno sa ženom i četvoro dece dođe da živi u njenoj vili, gde Igor provodi dane komponujući, dok Koko dizajnira haljine. Privlačnost među njima raste i oni ulaze u strasnu aferu...
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  14. #1169

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Preporučivala sam ovaj film ranije na temi Cinema club ili još nekoj sličnoj, više se i ne sećam..
    Da, film je odličan!
    Postoji nekoliko filmova o Coco, ali ovaj mi se čini najboljim. Valjda i zbog Stravinskog. Divna priča. Apsolutna preporuka
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  15. #1170

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Marigold Hotel 2011,,The Best Exotic Marigold Hotel (2011) - IMDb

    pitak film o medjuljudskim odnosima i licnom odnosu prema starosti...Indija,u punom koloritu
    preporucujem onima koji ne iskaju krvoprolice,spasavanje planete i Amerike,kao i azijske vestine...

    i jos jedan,novi film Odri Tatu,Delikatnost,film po romanu poznatog francuskog pisca Davida Foenkinosa
    Delicacy (2011) - IMDb
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 78 od 83 PrvaPrva ... 28687677787980 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljeni filmski LIK
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 16.04.2015, 17:21
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Filmski trejleri
    Autor HLEBmaster u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.03.2010, 18:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •