Totalna preporuka - filmski arhiv - Strana 77
Strana 77 od 83 PrvaPrva ... 27677576777879 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,141 do 1,155 od ukupno 1233
  1. #1141

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Upravo odgledala "Zena sa slomljenim nosom" Srdjana Koljevica. Preporucujem Men' su gotivni svi njegovi filmovi

    The Woman with a Broken Nose (2010) - IMDb
    Gather ye rosebuds while ye may...

  2. #1142

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Evo ja kao novi član da nešto preporučim,možda je neko i postavio ali ko da se snađe na ovoliko strana
    Gledao sam skoro opet film The Sea Inside iliti Mar adentro...flim je iz 2004-Španski(mada ja ne volim njihove filmove ISKLJUČIVO zbog jezika jer mi se život smučio od silnih serija Španskog govornog područja Srednje i Južne Amerike) i govori o čoveku koji je paralizovan 30 godina i koji se bori da nad njime bude izvršena Eutanazija

    The Sea Inside (2004) - IMDb


    Mar adentro

  3. #1143

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    ELEGY ( 2008 )



    Mene je ovaj film "rasturio" u emotivnom smislu.
    Gledah ga pre neki dan i još mi se vrzma po glavi.
    Za plačljive, pakovanje papirnih maramica je obavezno.
    Po romanu Filipa Rota, Životinja na izdisaju
    DakleM, gledajte ljudi
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  4. #1144

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    ELEGY ( 2008 )


    Mene je ovaj film "rasturio" u emotivnom smislu.
    Gledah ga pre neki dan i još mi se vrzma po glavi.
    Za plačljive, pakovanje papirnih maramica je obavezno.
    Po romanu Filipa Rota, Životinja na izdisaju
    DakleM, gledajte ljudi
    odavno sam ga gledala
    slazem se da ume da dotakne....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  5. #1145

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Poruku je izmenio Charlie Harper, 13.11.2011 u 14:16 Razlog: dodata tacka iza 8-ice u godini kako bi bila prikazana godina a ne smajli

  6. #1146

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Odlicne preporuke. Koji od ovih filmova izdvajas kao najbolji i zasto ti je bas taj najbolji ?

  7. #1147

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    @Isahara, ELEGY je tako dobar film, hvala ti na preporuci.

  8. #1148

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Ne znam kako mi je do sada promakao ovaj dokumentarac.Možda jer je noseća uloga Al Pacino(nikad ga previše nisam voleo gledati,mada glumac bez premca) koji je takođe i režiser i akter ovog projekta.Looking for Richard iz 1996 god.je zaista zanimljiv dokumentarac kroz koji nas vodi Al pokušavajući da u kontaktu sa glumcima,ljudima sa ulice,naučnicima objasni problematiku i težinu izvođenja Šekspirovih dela,konkretno u ovom slučaju Richard III.Takođe je zanimljivo da i nakon 400 godina nastanka i izvođenja dela,publika ne može da se seti ko je Kato Kaelin bio.Ili,kako tvrdi Al u jednom trenutku da veruje da publika i nakon gledanja pozorišne predstave ne bi prošla na kvizu porodičnog stabla kojim se Richard III penje na putu do krune.
    Zanimljivo je da kamera prati Al-a mesecima,možda čak i godinu.Vidimo kako mu kosa raste i biva ošišana,brada takođe raste i nestaje.Što govori,bar po narastanju kose,da je dokumentarac morao potrajati bar godinu dana snimanja...Al govori o Šekspiru u Central Parku,čak odlazi i u Šekspirovom rodnom gradu Stratfordu na Ejvonu.U ovom projektu takođe možemo videti i Alec Baldwin, Estelle Parsons, Aidan Quinn, John Gielgud, Kenneth Branagh, Kevin Spacey, James Earl Jones, Vanessa Redgrave and Winona Ryder as Lady Anne,aktere u ovom projektu koji daju svoj udeo u stvaranju ove priče.
    Ono što je meni bilo fascinantno je neverovatna lakoća kojom nas kroz priču vodi Al.Na nekim mestima,mogu slobodno reći,to čini poput mađioničara.Film je predivna inspiracija kako stvari ne moraju biti monotone i dosadne.


    Looking for Richard (1996) - IMDb

  9. #1149

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Sinoć sam odgledala Sammy's Adventures: The Secret Passage (2010.) i oduševila sam se koliko je sladak crtać


  10. #1150

  11. #1151

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Bagdad Cafe (1987) - IMDb

    Bagdad kafe....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  12. #1152

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    CRNI MONAH - reditelj: Ivan Duhovični; po delu Antona Čehova. Delo na tragu ostvarenja Tarkovskog.
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

  13. #1153

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    ELEGY ( 2008 )



    Mene je ovaj film "rasturio" u emotivnom smislu.
    Gledah ga pre neki dan i još mi se vrzma po glavi.
    Za plačljive, pakovanje papirnih maramica je obavezno.
    Po romanu Filipa Rota, Životinja na izdisaju
    DakleM, gledajte ljudi
    Odgledala sinoć, skroz dobar. Danke frau Isahara.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #1154

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Cold mountain (2003)




    Zapadne meni knjiga 'Balada o bohoreti'.
    Pročitam pola knjige, zagreje se atmosfera...ona porasla, napupela, pršti od emocija i seksualnog naboja i taman dočekam taj susret u Parizu, njega i nju u njenoj devojačkoj sobici, vino...i krene akcija...kad ono trt. Njoj stigne telegram u kojem je obaveštavaju da joj je umro tata i da mora kući. Ne dočekasmo seks ni on, a vala ni ja.

    E, Cold mountain je sušta suprotnost.
    Dečkonja je prepešačio 7 gora i 7 planina da bi stigao do svoje drage. DakleM, kad su se dohvatili nije mi bilo dobro.

    Прича је смештена у време Америчког грађанског рата. Војник Инман дезертира из војске Конфедерације, како би био са својом девојком Ејдом Монро.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  15. #1155

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Da t' kazem, baba, mLogo ti je dobar ovaj film, a sem toga aj mast admit det Džud is sooouuu veri hot indid

    Sad ozbiljno, odlican je film. Mozes da se nasmejes u maltene svakoj sceni sa onom ludom Renée Zellweger (koja me, baj d vej, sa nekim izrazima lica jako podseca na tebe ), a mozes i da se isplaces k'o kisa.

    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 77 od 83 PrvaPrva ... 27677576777879 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljeni filmski LIK
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 16.04.2015, 17:21
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Filmski trejleri
    Autor HLEBmaster u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.03.2010, 18:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •