Totalna preporuka - filmski arhiv - Strana 75
Strana 75 od 83 PrvaPrva ... 25657374757677 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1,111 do 1,125 od ukupno 1233
  1. #1111

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv



    Vredi pogledati, bas, bas! Free on line.

    Za samo 200.000 godina čovjek je poremetio krhku Zemljinu ravnotežu koja traje četiri milijarde godina. Globalno zatopljenje, ugroženost vrsta, smanjenje energenata, čovjek ugrožava vlastite životne uvjete. Do kraja stoljeća neumorna potrošnja iscrpit će sve prirodne izvore. Ali prekasno je za pesimizam. Imamo svega deset godina da promijenimo trend. Moramo postati svjesni svoje bezobzirne eksploatacije Zemljinih darova i promijeniti način života.

    Golemom zbirkom dosad neobjavljenih fotografija 50 zemalja snimljenih iz zraka te svojim divljenjem, ali i zabrinutošću, Yann Arthus-Bertrand pridonosi onomu što bismo svi zajedno trebali činiti. Vodi nas na senzacionalno putovanje iznad Zemlje i otkriva neobičan portret našeg planeta. On je teško bolestan, ali ima novu budućnost ako je odlučimo zajednički napisati.

    Kad je fotograf Yann Arthus-Bertrand upoznao producente Denisa Carota i Franoisa-Henrija Pinaulta, dogovorili su projekt o očuvanju okoliša i snimili dokumentarni film Home. Na Svjetski dan zaštite okoliša 5. lipnja 2009. Home je bio prvi film koji je istodobno prikazan u svim medijima (kinematografima, na televiziji, na DVD-u i internetu) na svih pet kontinenata. U potpunosti je snimljen iz zraka. Sniman je u 54 zemlje na 120 lokacija, a snimao se 217 dana u 18 mjeseci. Prikazan je u 90 zemalja i preveden na najmanje 14 jezika. Svu zaradu producenti će uplatiti na račun zaklade Yanna Arthusa-Bertranda GoodPlanet.

    Svjetski dan zaštite okoliša promovira svjesnost o njegovu očuvanju. Proglasio ga je UN na konferenciji 1972. Tvoj planet te treba - zajedno u borbi protiv klimatskih promjena.

    HOME (DOM) + - Dokumentarac (prevedeno)
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  2. #1112

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv



    Le Boucher (1970)

    Hičkokovski triler Claude Chabrola napet je film, koji prati odnos učiteljice i lokalnog mesara u malom provincijskom Francuskom gradiću, kojeg potresa i niz ubistava mladih žena.

    Suspens i stvaranje istog u ovom je filmu savršeno napravljeno, odličnim kadrovima i nadasve sjajnom muzikom Pierre Jansena koja mi je možda i najsjajnija tačka filma. Muzika je tako dobra da povremeno stvara baš osećaj jeze.
    Glavna dva lika, koje glume odlični Stephane Audran i Jean Yanne, razrađena su taman toliko da izgleda da ih poznajemo, a ustvari ih ne poznajemo dovoljno da bi bili sigurni u njihove postupke. Film o unutarnjem nemiru, neostvarenoj ljubavi, strahu od odbijanja i odnosu dvoje ljudi razočaranih u životu.

    Zadnjih 15 minuta, uključujući vožnju autom na neosvijetljenom putu, prožetih već spomenutom sjajnom muzikom i razgovorom u autu, pa sve do finalnog kadra zamišljene ženske na obali, su nešto genijalno napravljeno.

  3. #1113

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv



    Chinjeolhan geumjassi (2005)

    Ilitiga Sympathy for lady vengeance, zadnji film iz trilogije i jedini koji nisan bio pogledao.

    Chan wook park i ovde jako dobro rezira, ali ipak ovaj mi je film dosta slabiji od drugih njegovih ostvarenja. Kamera odlicna, gluma isto. Muzika i sve drugo na mestu. Al nekako sam isto ocekivao dosta vise.
    Prica mi nije bas nesto sela. Ima on i boljih filmova ali ipak moze se rec dosta dobar film.

  4. #1114

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    "Nostalgija", "Stalker", Andrej Rubljov", "Žrtvovanje", "Ogledalo", "Solaris" - Andrej Tarkovski

    Gledanje navedenih filmova provocira tanano treperenje damara duše, otkrivajući samo vrelo postojanja. Vrhunac umetničkog izraza na filmskoj traci.
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

  5. #1115

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv



    Que la bte meure (1969)

    I tako lagano film za filmom, Claude Chabrol postaje mi jedan od dražih rezisera.

    Sam zaplet filma je superjednostavan, ludi vozač pogazi, ubije dete i pobegne s mesta nesreće. Nakon što je policija nemoćna da ga pronađe, očajni otac se sam odlučuje za osvetu. Za razliku od ostalih Chabrolovih filmova, u ovom se malo manje koncentrise na sam razvoj karaktera lika, već je ovo više tipični triler/drama. Jean Yanne u ulozi glavnog negativca je uverljiv, međutim sam njegov lik je previše crno-beo i doslovce zao u svakom pogledu i situaciji. Ima nekoliko sjajnih scena, zadnji monolog, i muzika su odlični.

    Zamerke idu na neobjašnjenoj prošlosti glavnog lika i na nekim previše predvidivim situacijama. Bez obzira na to, opet se radi od vrlo dobro filmu.

  6. #1116

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv



    Slučajno pronađoh film, odgledala noćas i još uvek mislim, što znači da ipak vredi

    Nije film za laku noć i relaksaciju a nije ni dubokomisaon u nekom intelektualnom smislu, - životna priča, surova kao i sam život
    Meni se dopada.
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 26.04.2011 u 10:35 Razlog: Smanjio sam sliku
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  7. #1117

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv



    Mother and Child (2009)

    Užasno me zbunio ovaj film.

    Ne mogu još reći jel mi dobar ili loš.. Scenario i priča
    odlični, fantastični zapravo. Ali narativni postupak vođenja kroz priču je
    katastrofalan, a gluma očajna.
    Mogao bi ovo biti genijalan film, a napravljen
    je tako školski, dosadno... upropastili su priču.

    Šteta, baš šteta.

  8. #1118

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    totalna preporuka ....

    cool hand luke, reziran davne 67 ali all time clasicc. maestralna gluma paul newmana .
    naravno i scena sa pesmom plastic jesus jedna od najacih filmskih scena snimljenih....totalna filmska preporuka. pa ,ako nemate pametnijeg posla.....


    worst day of fishing is better than excellent day at work

  9. #1119

    Odgovor: Cinema club

    Shadow of the Vampire


    Totalno drugaciji vampirski film od svega snimljenog na tu temu.. Ko bi volio da vidi Malkovicha kao rezisera i opijumskog ovisnika, a da istovremeno voli atmosferu nemih filmova neka pogleda. Vilijem Defo u ulozi vampira..
    Preporuka..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  10. #1120

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Ukoliko hoćete da odmorite mozak i isključite se, preporučujem New York, I love you
    nekoliko priča teku paralelno, ali ne stvaraju zbrku već prosto teku
    i ne opterećuju ..

    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #1121

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv



    Intentions of Murder (1964)

    Poslednji film iz Imamurine CC trilogije.
    Stilski uistinu izvrsno i pamtljivo uz odlično razrađenu mizanscenu (izoštravanja, osvijetljenja, centriranje), zanimljive uglove snimanja, ima tu i povremene kamere iz ruke, nešto kosih kadrova, dakle Imamuri zaista ne fali poletnosti i mašte. Način snimanja na ulicama u duhu novog vala. Neki kadrovi iz ovog filma ulaze u istoriju.
    Kao i u prethodnom filmu ''Žena kukac'', Imamurin središnji lik je žena ovog puta nešto drukčije strukture.
    Nakon odgledane trilogije zaključak je da je Shohei Imamura neprikosnoveni stilski majstor.
    Zasad stajem s Imamurom i idem dalje na Teshigaharu i Oshimu.

    Japanci majstori !

  12. #1122

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv



    13 Tzameti (2005)

    Mladić igrom slučaja učestvuje u bizarnoj igri ruskog ruleta...
    Ideja je zanimljiva i originalna, realizacija solidna (iako mi se čini da je film sniman crno-belom tehnikom tek tako da ispadne više cool, a ne s nekim konkretnim razlogom), glavni glumac pomalo neuverljiv na trenutke, efektan kraj... Ali jednostavno mi tu nešto fali.
    Nemojte me pogrešno shvatiti, film se u svakom slučaju isplati pogledati.

  13. #1123

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv



    Europa Europa (1990)

    Nemačko-Francuska koprodukcija, još jedan od bezbroj filmova o drugom svetskom ratu, ovaj snimljen po autobiografskoj knjizi mladog nemačkog židova koji spletom neverovatnih okolnosti završi kao ugledan član Hitlerove omladine.

    Film ima puno moćnih scena, predobro snimljenih da baš dočaravaju užas koji ih prati, ali ima i neke scene na koje sam se nasmejao kako su mi blesave ispale.
    Kroz film se konstantno vuku dve crte, jedna je ona u kojoj se nacisti ismejavaju ali baš brutalno, i one druge gde se ipak nastoji naći humanosti i normalnih ljudi unutar nazi redova.

    Sve u svemu, vrlo solidan film i zanimljiva priča paradoksalne ljudske sudbine.

  14. #1124

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Citat Bombica kaže: Pogledaj poruku
    "Hard Candy" (2005) - "Gorki slatkis"
    I meni se svideo

    Citat Djerisilo kaže: Pogledaj poruku
    Changeling sa Angelinom Jolie.


    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Seven Pounds
    Ovaj film je stvarno nemoguce ne voleti. Dodatno me je fasciniralo to sto nisam nista ozbiljno ocekivala od Will Smith-a (jer sam ga tad prvi put i gledala u necemu sto nije neka zajebancija), pa me i on odusevio
    Kad smo kod njega, "The Pursuit of Happyness" je takodje odlican film.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  15. #1125

    Odgovor: Totalna preporuka - filmski arhiv

    Upravo odgledala "The Painted Veil" i toplo preporucujem
    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 75 od 83 PrvaPrva ... 25657374757677 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljeni filmski LIK
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 16.04.2015, 17:21
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Filmski trejleri
    Autor HLEBmaster u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.03.2010, 18:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •