Totalna preporuka - filmski arhiv - Strana 30
Strana 30 od 83 PrvaPrva ... 2028293031324080 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 436 do 450 od ukupno 1233
  1. #436

    Odgovor: Cinema club

    Odličan film, film koji me je ostavio u suzama, smehu i neverici...jedan od boljih filmova koje sam pogledala.
    John Sullivan (J. Caviezel) 36-godišnji je depresivni policajac koji se upravo razišao s djevojkom. John živi u obiteljskoj kući svojih roditelja, a prije 30 godina njegov je otac, vatrogasac Frank (D. Quaid), poginuo spašavajući unsrećenu ženu u požaru. Uključivši staru očevu amatersku radio-stanicu, John uspostavi vezu s nepoznatim muškarcem, za kojeg ubrzo shvati da je njegov vlastiti otac Frank...

  2. #437

    Odgovor: Cinema club

    Film "Stardust" (zvezdana prasina) prema knjizi Nila Gejmena , u kome su Mišel Fajfer i Robert DeNiro odigrali njima potpuno netipične uloge....

    Tema je Epsko-Fantastična, ali nije natrpana raznoraznim bićima(u ovakvim filmovima uglavnom će te naići na sva fantastična stvorenja iz zapadne "mitologije").Priču vam neću reći, a ako ste čitali knjigu , film nije gubljenje vremena...

  3. #438

    Odgovor: Cinema club

    Son de mar - Sound of the sea (2001)

    Film "Zvuk mora" priča je puna strasti u kojoj osećajnost prevladava nad intelektom. Ženska publika će se prepoznati u glavnom liku Martine i zapitati šta je to sve mogla, a nije se usudila, da učini u svom životu - kaže slavni španski reditelj Bigas Luna o svom novom filmu "Zvuk mora". U malom selu negde na Mediteranu Martina se zaljubljuje u Uliksa, novog učitelja, ljubav joj je uzvraćena, venčavaju se, dobijaju dete. Uliks se, međutim, oseća kao da je u zamci, odlazi na pecanje i ne vraća se...
    Ako ste gledali išta od Bigasa Lune, Almodovarovog prvog pratioca, znate šta možete da očekujete. Ljubavni trougao, kreativan, slikovit i potentan sa malo klišea, al' može da se pogleda



    The lover - L' amant (1992)

    Indokina, krajem 20-tih godina. Lepa i mlada francuskinja, sreće mladog i bogatog Kineza, koji se ponudi da je poveze limuzinom. Odvodi je u iznajmljenu sobu, gde ona prvi put vodi ljubav a on se prvi put zaljubi...Može li njihova veza prevazići klasne i socijalne razlike? Jean-Jacques Annaud (Staljingrad, Sedam godina na Tibetu) dočarava atmosferu ljubavi u egzotičnom kolonijalnom okruženju, na obali velike reke Mekong, njenim bojama i mirisima, čudnim zvucima i enigmatičnim ljudima. To je više istraživanje čula nego priča sa zapletom ili razbijanje tabua na opscen način. Delikatna i kontradiktorna postavka (rasa, pol, starost) još više doprinose doživljaju. Jane March (Boja noći) i Toni Leung su podržani naracijom velike francuske dive Jeanne Moreau. Film je zasnovan po romanu francuske književnice Marguerite Duras, čija je romansa sa Kinezom u kolonijalnom Vijetnamu izazvala skandal.




    [REC] (2007)

    Pa nije loš horor uopšte, španski, sa zombijima Štaviše odlično urađen. Sniman kao Blair witch da izgleda još realnije, a bilo je i scena za koje ni sami glumci nisu znali da će se desiti da bi se prepadali kako treba. Naravno, kao i u svakom hororu možete da sednete i da tražite gde ćete se smejati - kad po dvestoti put čujete kako reporterka govori Pablu (kamermanu) da nikako ne prestaje da snima iako on nema uopšte nameru da prestane, a usput mu je to i profesija i zato je i došao a pomenuta mu toliko smeta da snima, a samim tim i nama da vidimo šta se dešava lepo, jer mu stoji ispred objektiva non stop pošto i ona hoće da vidi šta se dešava Pritom Pablo ima trake koliko voliš, a i baterija, a pošto nama ceo film ustvari prikazuje Pablo preko svoje kamere, kad Pablo odluči da premota malo unazad da vidi šta je snimio na neku foru mi gledamo i to premotavanje
    Al' bez obzira, preporučila bih svima koji vole horore
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #439

    Odgovor: Cinema club

    Donnie Darko je psiholoski tripler sa primjesama naucne fantastike. Film je iz 2001. i režiserao ga je Richard Kelly.



    Vrijedi ga pogledati.
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  5. #440

    Odgovor: Cinema club

    Garfield's Fun Fest (2008 )



    Dobar crtani, preporučujem


    The Little Mermaid Ariels Beginning (2008 )



    Kakav može biti crtani o maloj sireni, nego divan preporučujem

    Shutter (2008 )



    Benjamin (Joshua Jackson) i Jane Shaw (Rachael Taylor) su sveži mladenci koji su na medenom mesecu u Tokiju. Kao i svi dobri turisti, oni puno slikaju grad. Međutim, na njihovim fotografijama se pojavljuju duhovi...
    Vidim da nije nešto ocenjen, ali meni se svideo i ja ga preporučujem
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #441

    Odgovor: Cinema club

    Made of honor (2008 )


    Simpatična romantična komedija, vredi je pogledati

    http://www.apple.com/trailers/sony_p...s/madeofhonor/
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  7. #442

  8. #443

    Odgovor: Cinema club

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku

    film o 5 parova sa razlicitom pricom u pozadini te njihov put do kreveta
    Ne znam kako ti, al' ja se ismejah onima što su tražili G spot i ovima:



    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  9. #444

    Odgovor: Cinema club

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    Son de mar - Sound of the sea (2001)
    Ako ste gledali išta od Bigasa Lune, Almodovarovog prvog pratioca, znate šta možete da očekujete. Ljubavni trougao, kreativan, slikovit i potentan sa malo klišea, al' može da se pogleda
    [
    Ijao mene je taj film pocepao...očajno sam se osećala nakon gledanja, jeste ok, ali je crnnnnnnn do zla boga



    Odličannnnn, neobičan, malo tužan
    Preporučujem
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #445

    Odgovor: Cinema club

    Neko je spomenuo razbibrigu? Dodajem limunadicu, malopre sam odgledala.



    Ne znam u koji zanr spada ovaj film...naucno fantasticno ljubavni...
    Ona je u 2006. on u 2004. godini, povezani su postanskim sanducetom u kojem razmenjuju pisma...za malo da ne bude hepi end, aaaliii toga naravno nema u americkim bajkama.
    Kao sto sam vec rekla, ako ste za razbibrigu pogledajte film o ljubavi na daljinu. U pravom smislu.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  11. #446

    Odgovor: Cinema club

    Po noveli Sue Monk Kidd The mermaid chair

    ...When this restless wife gets a disturbing phone call, she must return to her childhood home on a beautiful Southern island to deal with the shocking behavior of her mentally unstable mother. During this visit, she finds herself undeniably attracted to a Benedictine monk...



    "Leze" joj ovakve uloge. Cmizdrila sam kad sam gledala I dreamed of Africa a i uz ovaj sam se sva nesto rastuzila
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #447

    Odgovor: Cinema club

    You don't mess whit the Zohan (2008.)


    Zohan (Adam Sandler) je top agent u izraelskoj Mossad agenciji koji se umorio od konstantne borbe i koji uspeva da iscenira svoju smrt. Preselivši se u Njujork Siti, on počinje novi život kao frizer koji ženama pravi odlične frizure i još nešto "extra". Međutim, njegov novi idilični život neće potrajati dugo jer će neki njegovi bivši neprijatelji saznati gde se krije...
    Dobra komedija, preporučujem je

    http://www.youdontmesswiththezohan.com/
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  13. #448

    Odgovor: Cinema club

    Gospodjica



    odgledala sam film Andrea Shtake.. davao se u bioskopu i sasvim sluchajno saznala za njega.. radnja se deshava u Shvajcarskoj, o tri zhene koje su porijeklom iz tri razlichitih dijelova bivshe Jugoslavije.. redateljica je na interesantan nachin docharala raz izmedju generacija i razlichit pogled na odlazak iz zemlje..

    ako nekog zanima vishe o filmu, gdje redateljica sama govori o tome kako je film nastao, mozhete da prochitate:

    Detaljniji sadrzhaj filma
    moomoo meee jooouu

  14. #449

    Odgovor: Cinema club

    Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom - Spring, Summer, Winter, Autumn � and Spring (2003)


    Onaj ko je napravio Ostrvo, mora da je gledao ovaj film
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #450

    Odgovor: Cinema club

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku

    Bom yeoreum gaeul gyeoul geurigo bom - Spring, Summer, Winter, Autumn and Spring (2003)
    jedan od mojih omiljenih...
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 30 od 83 PrvaPrva ... 2028293031324080 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Omiljeni filmski LIK
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 16.04.2015, 17:21
  2. Omiljeni filmski žanr
    Autor Lady S u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 13.12.2012, 05:58
  3. Filmski trejleri
    Autor HLEBmaster u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 06.03.2010, 18:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •