Menjanje istorije
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 33
  1. #1

    05 Menjanje istorije

    Da malo mastamo...

    Recimo, postoji vremeplov, a vi imate jednu mogucnost da se vratite u odredjeni istorijski period i promenite tok desavanja.

    Npr. da se vratite u 1389. godinu, dana 27. juna uvece i poklonite srpskih borcima 20.000 kalasnjikova.

    To je bio samo primer.

    Sta vam se to u istoriji nije svidelo i sta biste promenili da mozete.
    Das kleine Krokodil

  2. #2

    Odgovor: Menjanje istorije

    -U I S. ratu Srbija je bila jedina koja je vodila operacije u ovom delu Evrope. Francuska u rovovima na zapadu, Engleska joj pomagala i drzala morske komunikacije, a Srbija sama na istoku. Amerikanci, stari pragmaticari, Englezi vec tada potpali pod njihov uticaj, Francuzi nista protiv, nudili su Srbiji velike teritorije, do tada pod Austo-Ugarskom i Turskom vlascu koje smo trebali da delimo sa Italijom, koja se vrlo vesto cenjkala sa svojim opredeljivanjem kojoj strani da pristupi. To bi otprilike (cirka) bilo: pola Makedonije, pola Albanije, pola Dalmacije, off corse Vojvodina. Kralj je mislio drugacije, a Srbi su ga slusali. Vrlo bitan momenat.

  3. #3

    Odgovor: Menjanje istorije

    Citat Schnappi kaže:
    Recimo, postoji vremeplov, a vi imate jednu mogucnost da se vratite u odredjeni istorijski period i promenite tok desavanja.
    Ja bih skupljala pare citavo detinjstvo, pa bi ih onda stavila u Dafininu banku i izvukla pet minuta pre zvona... Pa bih onda sav taj novac dala nekome da izvrsi atentat na Slobodana Milosevica... i mislim da me ni najmanje ne bi pekla savest, jer bih spasila mnoge zivote... a i promenila bih istoriju svakako... Samo, nisam sigurna da li bi se u medjuvremenu pojavio neki novi Sloba, a ja ostala bez dzeparca

  4. #4

    Odgovor: Menjanje istorije

    Citat Muckota kaže:
    Ja bih skupljala pare citavo detinjstvo, pa bi ih onda stavila u Dafininu banku i izvukla pet minuta pre zvona... Pa bih onda sav taj novac dala nekome da izvrsi atentat na Slobodana Milosevica... i mislim da me ni najmanje ne bi pekla savest, jer bih spasila mnoge zivote... a i promenila bih istoriju svakako... Samo, nisam sigurna da li bi se u medjuvremenu pojavio neki novi Sloba, a ja ostala bez dzeparca
    I posle Slobe - Sloba!

  5. #5

    Odgovor: Menjanje istorije

    Citat Pomućkani Lončići kaže:
    ... Pa bih onda sav taj novac dala nekome da izvrsi atentat na Slobodana Milosevica... i mislim da me ni najmanje ne bi pekla savest, jer bih spasila mnoge zivote...
    Ne osećaš li u svojim rečima blagi prizvuk makijavelističkog "cilja koji opravdava sredstvo"? Ne mogu da verujem da zaista veruješ da bi atentat na pokojnog Klempa u vreme usranih 90-tih zaista rešio stvar!? A i ne dopada mi se što, na ovaj način, nesvesno podilaziš srbomrscima svih boja, kojih odnedavno ima i ovde, puška ih ub'la i dabogda jednog dana svi oni zajedno stali pod jedan maslačak i to bez da se guraju!

    A sad malo u vezi teme.
    Da imam vremeplov, vratio bih se u vreme Hristovog raspeća i spasio ga Golgote, čisto da vidim šta bi se kasnije dešavalo, na koji bi se način Sin Božiji uspeo na Nebo, da li bi mu Marija Magdalena rodila dete i kako bi u tom slučaju izgledao likovni opus Leonarda da Vinčija.
    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  6. #6

    Odgovor: Menjanje istorije

    Eh, da mogu da promijenim istoriju...

    Sjeo bih u auto i pregazio svoju sadašnju ženu u trenutku kad je išla na prvi sastanak sa mnom

    Ostalo je lakše...
    Poruku je izmenio Shooter_64, 15.08.2006 u 22:53

  7. #7

    Odgovor: Menjanje istorije

    U korenu bih sasekla pojavu turbo folka.

  8. #8

    Odgovor: Menjanje istorije

    ...mislim da bih postao plastični hirurg i od Mire Marković napravio ženu zbog koje muškarac postaje pesnik...
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  9. #9

  10. #10

    Odgovor: Menjanje istorije

    udesio bi da na balkanu ne bude ratova...kako?pojma nemam,pomirio bi posvadjana plemena....na neki nacin.
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  11. #11

    Odgovor: Menjanje istorije

    Mislim da tok istorije ne može mnogo da se promeni, jer da zaustaviš jednog čovek da uradi jedno, ili drugo da uradi drugo, u vrlo kratkom vremenskom periodu bi se našao neki drugi koji bi to isto uradio, tako da bi na kraju opet ispalo ovo, možda ne identično, ali vrlo slično.

  12. #12

    Odgovor: Menjanje istorije

    atentatori na gandija i indiru bi promašili, mendela ni ne bi bio u zatvoru, patrice lumumba bi danas mirno primao svoju penziju, hitlera ne bi promašili, marliju bi izliječili kancer, tuđmanova keva bi spontano pobacila, slobo bi i dalje bankarisao po americi, indijanci sigurno ne bi bili u rezervatima, afrikanci ne bi bili robovi i jedna divna osoba koja me je odgojila a nije mi bila biološki otac ne bi "orala nebeske njive"...
    nattydread is coming to dinner

  13. #13

    Odgovor: Menjanje istorije

    Citat Schnappi kaže: Pogledaj poruku
    Da malo mastamo...

    Recimo, postoji vremeplov, a vi imate jednu mogucnost da se vratite u odredjeni istorijski period i promenite tok desavanja.

    Npr. da se vratite u 1389. godinu, dana 27. juna uvece i poklonite srpskih borcima 20.000 kalasnjikova.

    To je bio samo primer.

    Sta vam se to u istoriji nije svidelo i sta biste promenili da mozete.
    Da MIlosevic ne odrzi taj govor 89 god.na Kosovu.

  14. #14

    Odgovor: Menjanje istorije

    Što se tiče istorije sveta, ja bih naučio američke starosedeoce kako da se ophode prema doseljenicima iz Evrope, i da im odmah daju do znanja ko je tu domaćin a ko je gost, jer ono što su im učinili "civilizovani" Evropljani spada među najgnusnije događaje u istoriji.

    Kada se radi o istoriji Srbije, onda bih svratio do dvora cara Dušana, upozorio bih ga na njegovu ranu smrt i posavetovao ga da pronađe vladara koji bi mogao da se nosi sa (ne)prilikama koje će nastupiti posle njegove smrti, ili da Uroša nauči kako se vodi jedno carstvo, i da ne dozvoli da mu sitni vladari zarad svojih interesa raskomadaju carstvo koje su njegovi prethodnici na tronu sa mukom stvarali.

  15. #15

    Odgovor: Menjanje istorije

    Ne bih ništa menjao.

    Samo bi iskoristio priliku da svojim okom vidim šta se u nekim momentima zaista desilo.

    Mislim da bi knezu Lazaru, pre nego što će mu odseći glavu, izlupao šamare zato što je dočekao Otomansku vojsku na otvorenom polju a nije ih sačekao npr u Grdaličkoj klisuri.
    c'est en faisant n'importe quoi qu'on devient n'importe qui.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najuticajnije žene iz istorije grada
    Autor SQUAW u forumu Novi Sad
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.04.2010, 19:46
  2. Logika,ili menjanje mišljenja
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.08.2009, 22:46
  3. Avanturisti...pravi tvorci istorije
    Autor felix u forumu Istorija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 13.03.2009, 17:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •