Radovan Karadžić, predsednik RS - Strana 10
Strana 10 od 12 PrvaPrva ... 89101112 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 136 do 150 od ukupno 173
  1. #136

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Svakome ko želi da pročita jasno je šta sam rekao. Rekao sam da se velika većina boraca VRS časno i pošteno borila da spase živote sunarodnika i goli opstanak, a da sliku o njima kvari velika manjina koja je počinila zločine. Umesto da se od te manjine ogradimo, mi smo ih pretvorili u mučenike i oslobodioce, misleći da se kriju po planinama ili štatijaznam gde, a za to vreme oni se šepure po zapadnoj Evropi, a letuju u Dubrovniku sa lažnim identitetom. Čak i nakon što je sve otkriveno, neki još uvek nisu u stanju (ili ne žele) da otvore oči i progledaju. Tu ne mogu da pomognem, nisam optičar.
      Vrh

  2. #137

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Svakome ko želi da pročita jasno je šta sam rekao. Rekao sam da se velika većina boraca VRS časno i pošteno borila da spase živote sunarodnika i goli opstanak, a da sliku o njima kvari velika manjina koja je počinila zločine. Umesto da se od te manjine ogradimo, mi smo ih pretvorili u mučenike i oslobodioce, misleći da se kriju po planinama ili štatijaznam gde, a za to vreme oni se šepure po zapadnoj Evropi, a letuju u Dubrovniku sa lažnim identitetom. Čak i nakon što je sve otkriveno, neki još uvek nisu u stanju (ili ne žele) da otvore oči i progledaju. Tu ne mogu da pomognem, nisam optičar.
    Dakle, ako se kriju po planinama, onda ok, a ako se kriju u Dubrovniku, onda nije u redu? Dobro, a gde se mi krijemo pa da imamo pravo da im popujemo i prigovaramo?

    Rekao si da je velika većina... ali to si rekao na kraju, pošto si već naslikao sve u najcrnjim bojama.

    A ako misliš da oni koji jure doktora i đenerala to rade jer žele da kazne zločince... ne znam šta da ti kažem. Kao ni ako veruješ o sliku koju o njima slikaju B92 i slični. Sa sve Srebrenicom.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #138

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Vjerujte ljudi, osjetila sam Radovana Karadžića na svojoj koži, ni kriva ni dužna.
      Vrh

  4. #139

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Juče sam se vrtela oko ovog posta "tri sata" ne znajući šta da odgovorim.
    Ovo je maximum veštine zvane: eskivaža i foliraža... i gnjavaža.
    Sve sam neuspeli pokušaj do neuspelog pokušaja: izvrtanja stvari naglavačke, izvrgavanja ruglu i podsmehu svakog mišljenja koje se ne podudara u tačku i zapetu sa tvojim, traženja opravdanja - kao igle u plastovima jasnih dokaza grešaka i krivica - kao sena.

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Radovan bruka... šta reći, slažete se ti, CNN i HTV. To ti nije simptomatično?
    Nije. Jer tu vezu vidiš samo ti.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Radovan piroman... alo bre, ko je razbio Jugoslaviju. Setimo se malo.
    Da se ne sećam, ne bi tako ni mislila ... ni pričala.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ti čas pišeš kako je Amerika svetska sila koju se mora slušati, a čas kako je sramota kriti se od njih... opet ta šizofrenija kad čedisti počnu o časti i junaštvu.
    Ni jedno ni drugo u životu nisam rekla. Rekla sam nešto sasvim treće i četvrto. Ali tebi više odgovara da izokrećeš stvari i reči.
    I kakvi čedisti? Ne znam odakle ti taj mehanizam - čim ti se istina pljusne u lice odma' su to šizofreni čedisti.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Kao što rekoh - povukao se iz politike da narod ne bi ispaštao zbog njega.
    Ovo bolje da nikada nisi ni rekao. Ili bar da si to postavio kao - najbolji i najkraći vic.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    A ti ga kriviš što nije sačekao još malo da bi tebi objasnio nešto... hebiga, možda te ne smatra važnom koliko te ja smatram.
    Smatr'o ne smatr'o sada će da objasni sve.. i kako i zašto mu je svaka dlaka maskirne kose i brade rasla.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Poveo, odveo, vodio u nigde i u ništa... šta pričaš ti bre? Mani se te patetične kvazipoezije.
    Na žalost, stvorio je od sebe patetični istorijski lik i kvazi heroja - pa takav ne zaslužuje ode da mu se (s)pevaju.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Svoj narod je poveo u odbranu od povampirenog fašizma, od nove 41, i za razliku od RSK, CG, Kosova... Srbi iz BiH su jedini uspeli koliko toliko da se odbrane.
    Šteta što se nije razmahnuo i po RSK, CG i Kosovu .. spasio bi i njih.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Maskirao se u Dabića i tako prevario narod... u je, obesite ga.
    Niko nije ni rekao da ga treba obesiti. Ali da treba da "otpeva" sve ..i šta je radio i zašto je radio i gde je bio - treba. Da podnese izveštaj svoje istorijske uloge "spasavanja" Srba iz BiH.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, trebalo je da se skriva od naše braće Amerikanaca i naše lepe vlasti... ali da se od naroda ne skriva? Ono, da narod zna ko je i šta je, a da Amerika i vlast ne znaju? Genijalno, kako se nije toga setio samo...
    Ja govorim da uopšte nije ni trebao TAKO (k'o cupika) da se skriva.
    On nije ostao predsednik RS u bekstvu. Da je to bio, uz njega bi bili njegovi saborci i saradnici. Zna se valjda kako se Vlade skrivaju i beže. I kako ih kriju, čuvaju i brane oni koji su njihovu politiku nastavili da slede..
    On je bežao i krio se kao zec... koji je kao nekadašnji.. kao ex predsednik usr*o motku.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Pa nije se setio da se prikaže narodu a da ga vlast i SAD ne prepoznaju, kreten.
    I ja to kažem - kreten.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, njegovo prerušavanje smatraš velikom prevarom naroda? U je.
    Nije ni bitno šta smatram ja - smatra taj njegov narod. Prevareni. Pitaj njih.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Kakvo sjebavanje starih prijatelja, čovek je progonjen i krio se, a ti predstavljaš kao da je otišao na Floridu i odneo pare iz piramidalne štedionice u kojoj su štedeli njegovi prijatelji.
    O tome bi se tek moglo diskutovati ... i šta i koliko i gde je odneo.
    A prijatelji stari su samo figura - to je narod za koji se toliko "borio"... dok su prijatelji novi pošteđeni figure, to su oni sretnici koje je njegova isceliteljska ruka dotakla i stekla kao nove prijatelje.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, nije čist jer se dok se krio prerušavao, a nije se prikazao narodu i istovremeno sakrio od vlasti i SAD?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Narod da ga čuva? Na radnoj akciji? Samodoprinosu? Da odvajaju jaja i kajmak da ima šta da jede? Kako ti to zamišljaš? Nešto u stilu "it iz aj, dr. Radovan, bat nemojte reć vlasti"? A onda narod u 10 miliona grla kaže "Ne bojte se predsedniče, mi ćemo vas kriti, uzmite ovaj krompir pečeni i malo sira"?

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    I očekuješ da će Haški sud pošteno da ispita njegovo delovanje, u ime tebe kao zainteresovanog naroda?
    Niko se nije igrao rata, rat su počeli Tuđman i slični ludaci razbijanjem Jugoslavije. Naknadano ispiranje mozga i prihvatanje mode o Ratku, Radovanu i Slobi monstrumima nije se svugde primilo.
    Ti izgleda stvarno misliš da su svi osim tebe ludi?
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, ako je tema o predsedniku Karadžiću, onda je on kriv za rat? Ako je o Tuđmanu, onda je on, a ako je o Izetbegoviću, onda je on? Zašto onda spominješ Slobu kad ovo nije njegova tema?
    Opet se praviš Toša!
    A ako je tema o Dženis Džoplin onda je ona kriva za rat... pa nisi valjda to tako skvatio ?!
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Tvoje teorije o ratu se slažu sa muslimanskom i hrvatskom ratnom propagandom, alo. To nije problem?
    Jedna je teorija o ratu. Nije to fleksibilni pojam kako ti pokušavaš da ga predstaviš. Sve se zna- tačno u prste.
    Kakva crna teorija o ratu, pričamo o Karađžić- Dabić vojevanju and bežanju .
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ja se eto ne slažem. Ja mislim da je čovek stvoren za rat, žena za odmor ratnika, sve ostalo je ludost.
    Tebi izgleda niko nije rekao da je kameno doba davno prošlo.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Hebote, pričaš kao da si ti jedina koja voli više blagostanje od bede, mir od klanja... a svi oko tebe su ludi.
    Naprotiv, to pričaju svi koji se bune kada im budale od stanja stvore bedu umesto blagostanja i nebulozni rat umesto mira.
    A samo ti tvorca/e te novostvorene bede i takvog nebuloznog VOĐENJA rata braniš.
    Pa mu još skidaš kapu što se posle svega sakrio u mišiju rupu.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Kao što rekoh, srpskim liderima se mnogo toga može prigovoriti. Ali ne ono što im ti spočitavaš, posebno kad se slažeš sa HTVom.
    Ma briga mene šta im drugi spočitavaju.. i ni sa kim od nabrojanih se ne slažem.
    A to što se u tvojoj glavi to poklapa ... to je već tvoj problem.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Zev, kao što rekoh.
    Svi oni imaju grešaka i grešaka.
    Ali to ne znači da je istina sve što o njima pričaju Hrvati ili Amerikanci.
    Niti da je slika tako jednostavna kako je ti predstavljaš - eto svi su poludeli i hteli da shebu narod.
    A ovo "Raša je verovatno rekao nešto slično... ne znam šta je al znam da jeste" je lajtmotiv tvog pisanja uopšte.
    Opet neuspeli pokušaj humora. Mlakog.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    O čemu ti pričaš pobogu? Mislim, totalno pogrešno postavljene stvari.
    Raša nije postavio otcepljenje kao cilj. Otcepljenje su spremali SDA i HDZ. Raša je čak i na to pristao pod uslovom da i Srbi učestvuju u odlučivanju u BiH. Na to su pristali pa se predomislili.
    Ponudio ljudske glave za ostvaranje cilja? Pobogu, ovo izražavanje je ušlo u modu, šta?
    Nije ponudio, šta on ima kome da nudi ljudske glave,
    on je igrao igricu koja mu je bila zanimljiva dok je bila u fazonu "po tuđem doopetoo baš ništa me ne boli", a kad se njegovo zaglavilo u procep - zbris'o ko gonzales.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Raša je pomislio da mora da brani svoj narod.
    I pomisao sproveo u delo.. i odbranio ga - svaka mu čast.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Skoro sve pogrešno.
    Predsednik Karadžić i skupština su za komandanta vojske postavili đenerala Mladića.
    A on nije dao neograničenu moć... (zamislimo komandanta vojske koji preuzima komandu i prvi korak mu je da dopusti svakome da radi šta hoće).
    Situacija je bila upravo obrnuta, početkom bosanskog rata narod se samoorganizovao, nije bio pod jedinstvenom komandom, centralne strukture su bile slabe, lokalni komandanti i dobrovoljci su imali veliku slobodu delovanja. Jednostavno nije bilo moguće tako brzo uspostaviti kontrolu nad svim tim u teškim uslovima.
    I opet šizofrenici i psihopate... alo, prestanite da vređate srpsku vojsku sram vas i stid bilo bre.
    Nemoj molim te, postidećemo se. Toliko argumentovano ga/ih braniš, da mi dođe prvo da se postidim pred tobom, Umesto tebe.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Cilj nije nestao, narod je opstao, to je bio cilj.
    Građani nisu na nebu ni na zemlji, već u svojoj koliko toliko slobodnoj zemlji.
    Ne znam ko to mrzi svoju državu, drugu ne može da dobije a treću nema.
    Ako pričaš o Srbima iz BiH, oni vole svoju državu, Republiku Srpsku, a i Srbiju smatraju svojom državom.
    Đavo došao po svoje... igranci kraj... u igri velikih reči i ciljeva narod je stilska figura... jel zavladao neki virus ovakvog izražavanja? Svastikin but, kljukana dinastija?
    Ovo sa svastikinim butom i kljukanom dinastijom je stvarno smešno. Ali ni blizu komičnosti ovog iznad "narod je opstao".
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Prvo si se potrudio da vođstvo i vojsku predstaviš kao gomilu ludaka budala koji su krenuli a ne znaju gde su krenuli, spočitao im nekakve nerealne i nepotrebne ciljeve, a onda si se setio običnih vojnika.
    Što stalno podmećeš vojsku i ratnike.
    Vođstvo je bilo gomila ludaka - lepo kaže čovek. Zna. Nije bio ćorav. Gled'o ih šta rade.
    Za razliku od tebe koji si o tome samo slušao.. i gledao TV.
    A ako si tamo bio, otkri nam bar u naznakama - gde, s'kim i kad?!
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da nisu izgubili glave nizašta niti su poniženi.
    Branili su svoju zemlju, svoj narod, njihovu slobodu i njihovu dobrobit, i to nije "nizašta". Onaj ko brani svoju kuću, svoju ženu, decu, oca, majku, prijatelja, rođaka... njihove živote, njihovu slobodu... ne bori se "nizašta", već za najveće svetinje koje jedan čovek ima.
    Već sam ti napomenula - ne podmeći vojnike i borce. Ne pričamo o smislu.
    Pričamo o onima koji su im stvorili frontove. Bez rovova i zaklona. Bez ikakvog smisla.
    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    A ti se usuđuješ da pričaš kako su "ginuli nizašta".
    A ti ćeš mi opet reći i objasniti kako su izginuli za "nešto".
    I to nešto su ti sulude strategije Slobe, Mladića, Šešelja, Raše ... i njima sličnih.
    Ja lepo vidim da su izginuli za nikog i ništa.
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 11.03.2010 u 16:09

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  5. #140

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Dzast a fju vords od d sabdzekt, ko god da je tada bio na čelu Srbije morao bi da ratuje, prosto morao, jer odavno je isti isplaniran bio van naših granica što potvrdjuju i skice raspada iz 80ih koje su uradili operativci CIA. Mozda bi Djindjić bio uspešniji od izdajničkog slabića Slobe, a mozda bi od njega jos uspešniji bio mladjani četnik Čeda Shilerovac...
      Vrh

  6. #141

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat sarajka kaže: Pogledaj poruku
    Vjerujte ljudi, osjetila sam Radovana Karadžića na svojoj koži, ni kriva ni dužna.
    Стога си свесна да су многи с друге стране на исти начин осетили Алију Изетбеговића.

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Juče sam se vrtela oko ovog posta "tri sata" ne znajući šta da odgovorim.
    Ovo je maximum veštine zvane: eskivaža i foliraža... i gnjavaža.
    Sve sam neuspeli pokušaj do neuspelog pokušaja: izvrtanja stvari naglavačke, izvrgavanja ruglu i podsmehu svakog mišljenja koje se ne podudara u tačku i zapetu sa tvojim, traženja opravdanja - kao igle u plastovima jasnih dokaza grešaka i krivica - kao sena.
    Потпуно се слажем, сваки покушај разговора с тобом је немогућа мисија и претвори се у тешку смарачину.
    А "аргументи" ти се обично сведу на "аааа, убили су ти га" или "ааа, јел ти криво, ухапсили су га и неће жив изаћи".

    Постоји нешто што се зове распад Југославије, што зависи од десетина фактора, што траје од настанка Југославије, што има везе са хрватским питањем, питањем осталих нација, сепаратизмом који траје деценијама, федерализацијом СФРЈ, уставом из 74, демократским изборима, доласка на власт екстремних националиста у скоро свим републикама СФРЈ, падом Берлинског зида 89, политиком великих сила... а ти све то сведеш на "крив је Слоба, он је залудео народ и сво зло направио".

    Као што рекох, то ни Туђман да је жив не би прихватио као објашњење.

    Niko nije ni rekao da ga treba obesiti. Ali da treba da "otpeva" sve ..i šta je radio i zašto je radio i gde je bio - treba. Da podnese izveštaj svoje istorijske uloge "spasavanja" Srba iz BiH.
    Ако и треба да одговара, а треба, то сигурно није у Хашком суду.

    Ja govorim da uopšte nije ni trebao TAKO (k'o cupika) da se skriva.
    "ко цупика"... јеботе, јел ти 12 година? Јел се поносиш овим својим доскочицама, мислиш да су генијалне, духовите, занимљиве...?

    On nije ostao predsednik RS u bekstvu. Da je to bio, uz njega bi bili njegovi saborci i saradnici. Zna se valjda kako se Vlade skrivaju i beže. I kako ih kriju, čuvaju i brane oni koji su njihovu politiku nastavili da slede..
    On je bežao i krio se kao zec... koji je kao nekadašnji.. kao ex predsednik usr*o motku.
    Наравно да није остао председник РС у бекству, повукао се због народа и државе.

    Наравно да није одлучио да због себе жртвује народ, државу, владу... и ту је његова величина. По теби, крив је јер није целу владу и државу узео као таоце свог скривања. А касније ћеш вриштати да смо сви његови таоци.

    На ово бежао и крио се као зец, усро мотку и сличне генијалне примедбе не знам шта да кажем... требало је да бежи као јунак, да се крије пред америчком амбасадом?

    Naprotiv, to pričaju svi koji se bune kada im budale od stanja stvore bedu umesto blagostanja i nebulozni rat umesto mira.
    A samo ti tvorca/e te novostvorene bede i takvog nebuloznog VOĐENJA rata braniš.
    Pa mu još skidaš kapu što se posle svega sakrio u mišiju rupu.
    И опет: све је било мирно, цветало, да не би тог Слобе и Радована му сабрата... како да не.

    Nije ponudio, šta on ima kome da nudi ljudske glave,
    on je igrao igricu koja mu je bila zanimljiva dok je bila u fazonu "po tuđem doopetoo baš ništa me ne boli", a kad se njegovo zaglavilo u procep - zbris'o ko gonzales.
    Ово тумачење рата у БиХ ће да уђе у све уџбенике кад Весна Пешић постане министарка образовања.

    Ovo sa svastikinim butom i kljukanom dinastijom je stvarno smešno. Ali ni blizu komičnosti ovog iznad "narod je opstao".
    После река избеглица, стотина убијених и хиљада несталих у РСК и на Косову, не видим ништа смешно у томе што су Срби у Босни бар на делу својих територија опстали.

    Što stalno podmećeš vojsku i ratnike.
    Vođstvo je bilo gomila ludaka - lepo kaže čovek. Zna. Nije bio ćorav. Gled'o ih šta rade.
    Za razliku od tebe koji si o tome samo slušao.. i gledao TV.
    A ako si tamo bio, otkri nam bar u naznakama - gde, s'kim i kad?!
    Престани да говориш у туђе име побогу Зна Морфео да се одбрани.

    A ti ćeš mi opet reći i objasniti kako su izginuli za "nešto".
    I to nešto su ti sulude strategije Slobe, Mladića, Šešelja, Raše ... i njima sličnih.
    Ja lepo vidim da su izginuli za nikog i ništa.
    Већ сам објаснио. Наравно, не теби, ко теби нешто објасни дам му дукат.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  7. #142

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Стога си свесна да су многи с друге стране на исти начин осетили Алију Изетбеговића.
    Alija i njegovi sljedbenici su i "stvorili" Radovana Karadžića, u smislu da su nametnuli stvaranje SDS-a da bi opravdali postojanje SDA kao nacionalne stranke.
    Alija ispašta za svoje grijehe, i uopšte mu ne želim laku crnu zemlju.
    Ispaštat će i Raša za svoje i svi koji su se igrali sa nama kao da smo marionete. Čim čim prije, tim tim bolje.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  8. #143

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat sunflower kaže: Pogledaj poruku
    alija i njegovi sljedbenici su i "stvorili" radovana karadžića, u smislu da su nametnuli stvaranje sds-a da bi opravdali postojanje sda kao nacionalne stranke.
    Шта причаш ти?
    Срби у Босни су створили свој национални покрет исто као и друга два народа, сваки народ је створио свој, нико није створио покрет неком другом народу.

    Иначе, због муслиманског екстремизма Изетбеговићу је суђено још 80 и неке, нисам баш сигуран да је он хтео да се правда 90.

    alija ispašta za svoje grijehe, i uopšte mu ne želim laku crnu zemlju.
    Ispaštat će i raša za svoje i svi koji su se igrali sa nama kao da smo marionete. Čim čim prije, tim tim bolje.
    Алији није суђено нигде, а Сарајево га је испратило као Београд ономаад Јосипа Броза. И данас се сматра херојем и оцем нације.

    Председник Караџић сигурно има разлога да одговара. Али као што већ рекох, тражити правду на Хашком суду је спрдња.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  9. #144

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku

    Иначе, због муслиманског екстремизма Изетбеговићу је суђено још 80 и неке, нисам баш сигуран да је он хтео да се правда 90.
    Otkrio si mi toplu vodu. Pa baš zato što je Alija, da se izrazim lijepo - prdekao u zatvoru zbog mladog muslimanstva i takvijeh stvari kažem da je mnogo prije začeo to pitanje nacionalizma od Raše..a i SDA je osnovana prije SDS-a ...ne mnogo, ali dovoljno ranije...pa su se onda svi lijepo udružili, i SDA i SDS i HDZ da za'ebu narod, a svjedoci smo, i uspjeli su.
    Razlika između mene i tebe je što ti vidiš Rašu sa oreolom iznad glave, i ne samo njega nego sve one sa srpske strane koji su okrvavili ruke. S druge strane, ja niti veličam Aliju, ni Nasere, a kamo li Ejupa Ganića i druge. Sve je to ista bagra. Ali samo ti hvali...možda da te pozovu u Haag kao krunskog svjedoka da spasiš Rašu muke koja ga zadesila...barataš podacima bolje i od Šešelja, mogao bi i njega izbaviti dok si tamo.

    Алији није суђено нигде, а Сарајево га је испратило као Београд ономаад Јосипа Броза. И данас се сматра херојем и оцем нације.
    Nije mu suđeno jer je umro. A bio je on pod istragom, što je i potvrđeno, no smrt bejahu brža.
    Bila sam u Sarajevu kada je sahranjen, vidjela sam tu lakrdiju od dženaze, ne bih mogla reći sahrane...kiša je padala. Znaš kako mi je bilo žao, sve sam jecala u sobi, a jecali su i mnogi po BiH... nisu njega svi voljeli, to znam jer dobro čujem, a i vidim. A to što ti misliš da je Alija bio Majka Tereza BiH, znaš kako mi je stalo? K'o do lanjskog snijega, a i ovaj trenutni mi se smučio, pa ti vidi.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  10. #145

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat sunflower kaže: Pogledaj poruku
    otkrio si mi toplu vodu. Pa baš zato što je alija, da se izrazim lijepo - prdekao u zatvoru zbog mladog muslimanstva i takvijeh stvari kažem da je mnogo prije začeo to pitanje nacionalizma od raše..a i sda je osnovana prije sds-a ...ne mnogo, ali dovoljno ranije...pa su se onda svi lijepo udružili, i sda i sds i hdz da za'ebu narod, a svjedoci smo, i uspjeli su.
    СДА је формирана раније јер нема у имену националност, јер је у првим данима увођења вишестраначја у БиХ било забрањено оснивање отворено националних странака. То не значи да национална свест међу немуслиманиам није постојала или да је настала јер су ето муслимани формирали странку, или због младих муслимана.
    Изетбеговић није крив за појаву национализма код других народа, то је појава која је била неминовна после пада комунизма и која се десила широм источне Европе. Сем тога, српски и хрватски национализам имају и дужу традицију и дефинисаније поставке од муслиманског, који је тек 93. добио име нације.

    Изетбеговић је крив због облика који је дао муслиманском национализму, због својих теорија и дела, због својих поступака од деведесетих наовамо, због одлуке да ратом решава спорна питања.
    Сигурно није крив због тога што је измислио српски нациоанлизам. Једино је питање да ли би и српски био блажи да је муслимански био разумнији и склон компромису.

    razlika između mene i tebe je što ti vidiš rašu sa oreolom iznad glave, i ne samo njega nego sve one sa srpske strane koji su okrvavili ruke. S druge strane, ja niti veličam aliju, ni nasere, a kamo li ejupa ganića i druge. Sve je to ista bagra. Ali samo ti hvali...možda da te pozovu u haag kao krunskog svjedoka da spasiš rašu muke koja ga zadesila...barataš podacima bolje i od Šešelja, mogao bi i njega izbaviti dok si tamo.
    Ништа слично ореолу.
    Само не пристајем на смешне теорије о ратовима које тврде да су председник Караџић и ђенерал Младић симбол зла, злочинци који су за све криви, кривци за све што се десило... и да ће Хашки суд да истера неку правду. Исти суд који је ослободио Халиловића, Делића, Орића, Харадинаја...
    Њихов део кривице уопште не спорим.

    nije mu suđeno jer je umro. A bio je on pod istragom, što je i potvrđeno, no smrt bejahu brža.
    Да, то је добар фазон. Исто је било и са Туђманом. Ево баш смо повели истрагу, само што га не ухапсишмо, кад он умреше... шта ти је малер... а оптужница против председника Караџића подигнута кад, 94, 95.

    bila sam u sarajevu kada je sahranjen, vidjela sam tu lakrdiju od dženaze, ne bih mogla reći sahrane...kiša je padala. Znaš kako mi je bilo žao, sve sam jecala u sobi, a jecali su i mnogi po bih... Nisu njega svi voljeli, to znam jer dobro čujem, a i vidim. A to što ti misliš da je alija bio majka tereza bih, znaš kako mi je stalo? K'o do lanjskog snijega, a i ovaj trenutni mi se smučio, pa ti vidi.
    Ти лично ме не занимаш пуно. Занима ме већина, која гласа, која бира власт, политичари, медији, државни органи... а они су од Алијине сахране само екстремнији.

    А овај тренутни је још и најнормалнији у лудом Башчаршистану. А волим и то што песми "Мој јаране Сулејмане" даје сасвим ново значење
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  11. #146

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ти лично ме не занимаш пуно.
    Onog momenta kada budeš u citatima ostavljao onako kako sam napisala, dakle velikim slovima ispisano ime moje države, ljudi koje navodim, jer ja nisam nepismena... ..a činjenica da smanjuješ slova i ostavljaš nevažnim, a nekim čudom ostavljaš Šešeljovo ime ispisano velikim slovom....eh onda ću ja...mada možda...tebe Yossarian shvatiti ozbiljno...do tada, samo si još jedan nacionalista u nizu.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?
      Vrh

  12. #147

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    По милионити пут:
    ја не преправљам велика слова у мала у постовима које цитирам, јел факат неко озбиљно мисли да бих се тиме бактао???
    Питајте модове зашто се то дешава.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  13. #148

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Yosarian, ti izgleda fakat vjeruješ u priče da su u Sarajevu Srbe bacali lavovima i tigrovima. Pa u mojoj zgradi je svako treće domaćinstvo bilo pravoslavno.

    Radovan se već davno izjasnio:

    "...put kojim vodite Bosnu i Hercegovinu je ista ona autostrada pakla koju su uzeli Slovenija i Hrvatska. Nemojte misliti da nećete odvesti Bosnu i Hercegovinu u pakao a Muslimane možda u nestanak. Muslimani se ne mogu odbraniti ako ovdje bude rat ..." (Iz Karadžićevog govora pred bosanskim parlamentom 4. marta 1992. godine)

    Prijetiti jednom narodu nestankom je vrlo ozbiljna stvar
      Vrh

  14. #149

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat sarajka kaže: Pogledaj poruku
    Yosarian, ti izgleda fakat vjeruješ u priče da su u Sarajevu Srbe bacali lavovima i tigrovima. Pa u mojoj zgradi je svako treće domaćinstvo bilo pravoslavno.
    Најобожавам овај аргумент "у мојој згради", "у мом комшилуку"... знаш ли да је један од познатих изговора приликом негирања Холокауста у Другом светском рату био "у мом комшилуку живе Јевреји" или "мој пријатељ је Јеврејин"?

    И без прича о лавовима и тигровима има сасвим довољно доказа о убијањима Срба у Сарајеву, а твоје спрдање са невиним жртвама може само да ти служи на част.

    У Сарајеву је живело око 150.000 Срба. Данас их нема ни 15.000. Дакле, 90% сарајевских Срба је напустило свој град. Сигурно не јер су одједном полудели или зато што им је било добро у том граду.

    Тако да ме за твоју зграду много заболе.

    И зашто "православно", нећеш да кажеш "српско"?

    Radovan se već davno izjasnio:

    "...put kojim vodite Bosnu i Hercegovinu je ista ona autostrada pakla koju su uzeli Slovenija i Hrvatska. Nemojte misliti da nećete odvesti Bosnu i Hercegovinu u pakao a Muslimane možda u nestanak. Muslimani se ne mogu odbraniti ako ovdje bude rat ..." (Iz Karadžićevog govora pred bosanskim parlamentom 4. marta 1992. godine)

    Prijetiti jednom narodu nestankom je vrlo ozbiljna stvar
    Председник Караџић није ником претио, већ је молио лудог Изетбеговића да не почиње рат. "Случајно" ниси цитирала и почетак говора:
    "Molim vas da ozbiljno shvatite: ovo nije dobro što vi radite. Ovo je put na koji vi hoćete da izvedete BiH, ista ona autostrada pakla i stradanja kojom su pošli Slovenija i Hrvatska. Nemojte da mislite da nećete odvesti BiH u pakao, a muslimanski narod možda u nestanak. Jer muslimanski narod ne može da se odbrani ako bude rat ovdje."

    Не само да је председник Караџић молио да се не почиње рат, већ је и прихватио компромис два пута, споразум који је иницирао Адил Зулфикарпашић и споразум који је нудила ЕУ, познат као Кутиљеров или Лисабонски споразум.
    Изетбеговић је одбио оба.

    Žoze Kutiljero za Blic

    Izetbegović odbio mir

    Da su Srbi, Bošnjaci i Hrvati 1992. godine prihvatili plan koji im je bio ponuđen, bio bi izbegnut rat u Bosni i Hercegovini, a pomirenje bi teklo daleko lakše, tvrdi u razgovoru za Blic Žoze Kutiljero, nekadašnji izaslanik generalnog sekretara za BiH.

    Kako bi BiH izgledala danas da su Srbi, Hrvati i Bošnjaci potpisali plan koji ste vi predlagali pre 13 godina?

    - Posle pet nedelja razgovora, 18. marta 1992. godine sve tri strane usvojile su paket principa o budućem ustavnom uređenju BiH. Prevaziđeno je i srpsko odbijanje da BiH bude nezavisna država, Hrvatska je shvatila da neće biti moguće pripajanje zapadne Hercegovine, a Bošnjaci su odustali od prvobitno tražene unitarne države. Posao je sa prekidima trajao do juna kada su mi Bošnjaci rekli da odbijaju predloženo. Detaljan plan mogao je da se izradi samo uz dobru volje sve tri strane, koje, nažalost, nije bilo. Izetbegovićevi Bošnjaci računali su na SAD budući da je trebalo da one izvrše pritisak kako bi njihovo viđenje uređenja Bosne bilo prihvaćeno bez obzira na naše ranije pregovore. Sumnjajući na Bošnjake, Karadžićevi Srbi su brutalno otimali zemlju dok su razgovori još trajali. Hrvati su bili na istoj strani sa Srbima za pregovaračkim stolom protiv Muslimana, ali su se na ratištu borili uz Bošnjake, a protiv Srba. Da su se sve tri strane nedvosmisleno držale svojih početnih pozicija, iako bi bilo mogućih pojedinačnih akata nasilja i krađa imovine, rat bi bio izbegnut. Pomirenje bi bilo daleko lakše, a region bi bio bliži Evropskoj uniji.

    Zašto je Izetbegović posle posete SAD odbio plan iako ga je već potpisao?

    - Izetbegović je prihvatio plan samo da bi udovoljio Evropi, a onda je od njega odustao da bi zadovoljio Amerikance koji su ga ohrabrivali da to uradi. On je verovao da Vašington podržava njegovu ideju o unitarnoj Bosni - Dejton je pokazao da greši. EU je bila protiv toga.

    Da li je međunarodna zajednica mogla da spreči zločin u Srebrenici i ostale zločine u BiH?

    - Da je plan usvojen, ne bi bilo rata, ni Srebrenice. Kada se rat dogodio, međunarodna zajednica je mogla da spreči masakr da su UN odobrile dodatne trupe koje je tražio generalni sekretar zbog istovremenog srpskog nadiranja i bošnjačke ekspanzije. Umesto toga, dozvolili su dolazak malog dela trupa koje su bile loše naoružane i sa pogrešnim mandatom. Međunarodna zajednica je loše postupala u Ruandi 1994. godine, u Srebrenici 1995. godine, ali i u Darfuru gde se etničko čišćenje događa svakoga dana.

    Kada uporedite Dejtonski sporazum i vaš plan, gde vidite sličnosti i razlike?

    - Sličnosti postoje. Glavna je to što je prepoznato da bez saglasnosti tri konstitutivna naroda nema ni jedinstvene države, ni federacije ili konfederacije. Postojanje bošnjačko-hrvatske federacije, međutim, jeste razlika koja je samo iskomplikovala stvari umesto da ih pojednostavi. Ojačala je antisrpski front i pomogla Hrvatima.

    Postoje spekulacije da bi delovi vašeg plana mogli da budu iskorišćeni za predstojeće redefinisanje uređenja BiH. Da li je sa vama neko kontaktirao u vezi sa tim?

    - Ne.

    Da li je Balkan i dalje bure baruta? Da li bi nasilje moglo ponovo da bukne sa najavama ukidanja institucija u RS?

    - Od 2001. do 2003. bio sam predstavnik UN za ljudska prava za BiH i za bivšu SRJ, i pratim dešavanja u regionu. Postoje problemi koji bi mogli da budu okidač za novo nasilje - u Bosni je zabrinjavajuće to što su inostrane trupe potrebne i posle 10 godina od Dejtona. Za BiH, kao i za ostatak SFRJ, put za EU jeste put progresa, unutrašnje stabilnosti i pristojnih susedskih odnosa. Slovenija je već ušla u EU, a Hrvatska je blizu toga. Ostali moraju da streme ulasku u Uniju. To nije lako i biće potrebno vreme, ali je bolje od svih ostalih mogućnosti. Za EU proširenje i dalje mora da bude prioritet.

    Kutiljerov plan
    Kutiljerovim planom bile su predviđene ustavne pretpostavke nove organizacije BiH. Svaki od tri konstitutivna naroda - Bošnjaci, Srbi, Hrvati - imali bi svoju federalnu ili autonomnu jedinicu. Pri tome, kao princip bilo je utvrđeno da se prilikom te podele koriste popisi stanovništva. Po tom konceptu, Bošnjacima bi pripalo 44 odsto teritorije, na kojoj su činili većinu. Hrvati su činili većinu tek na 16,6 odsto, a oko 40 odsto pripalo bi Srbima.

    Nikola M. Jovanović
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  15. #150

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    dragi Yossarian

    Vjeruj mi da su mnogi Srbi napustili Sarajevo jer im je rečeno da će biti klaonica, grad-logor i obećano im da će se vratiti u novo Srpsko Sarajevo za vrlo kratko vrijeme.

    Ja fakat razumijem što tako razmišljaš i ne mrzim te zbog toga, mislim da, uprkos trazličitim mišljenjima, možemo razgovarati.

    Radovan je odavno prestao biti predsjednik, u međuvremenu je bio svašta nešto, a na kraju je završio kao derpe.

    Ne ljuti se na ovo, ponavljam, ja ne mrzim nikoga (moj momak ima prijetalja Srbina kojeg zove brat i koji živi u Istočnom Sarajevu), samo želim da svako ko je imalo doprinijeo mojoj patnji u one četiri godine, krivično odgovara.
      Vrh

Strana 10 od 12 PrvaPrva ... 89101112 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Tadić, naš predsednik
    Autor morrib u forumu Spomenar
    Odgovora: 509
    Poslednja poruka: 30.09.2012, 10:51
  2. Vuk Stefanović Karadžić
    Autor Cecara u forumu Književnost
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 16:43
  3. Uhapšen Radovan Karadžić
    Autor DrinChe u forumu Spomenar
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 17.08.2008, 11:16
  4. Radovan IV
    Autor Nenad_DPb u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.03.2008, 10:37
  5. Uhapšen predsednik FK Vojvodina
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 01.03.2008, 11:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •