Radovan Karadžić, predsednik RS - Strana 3
Strana 3 od 12 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 173
  1. #31

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Ne mogu da verujem koliko energije kolega Joske troshi da bi odbranio neodbranjivo.

    Ne znam samo chemu sve to, mislish li da tvoje rechi (koje zvuche kao meshavina Kurira, Velike Srbije (ako se dobro secam, to beshe onaj wadikalskih pamfletic ) i prorochanstava baba Kurane)) mogu da promene bilo chije mishljenje, mogu da uchine drugachijim ono shto samo zaslepljeni ili ne bash inteligentni ne mogu da vide?

    A mozda jednostavno imash vishak slobodnog vremena...

      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Sluşaj prijatelju ...
    imali su svi oni svoju şansu i prokockali je
    a ja i ti ovde seremo dzabe
    odoh ja sada na plivanje
    idem u Temerin da se bacim medju Madjarice
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ne mogu da verujem koliko energije kolega Joske troshi da bi odbranio neodbranjivo.

    Ne znam samo chemu sve to, mislish li da tvoje rechi (koje zvuche kao meshavina Kurira, Velike Srbije (ako se dobro secam, to beshe onaj wadikalskih pamfletic ) i prorochanstava baba Kurane)) mogu da promene bilo chije mishljenje, mogu da uchine drugachijim ono shto samo zaslepljeni ili ne bash inteligentni ne mogu da vide?

    A mozda jednostavno imash vishak slobodnog vremena...

    Твоју увереност да су твоја гледишта гледишта незаслепљених и баш интелигентних видим, али ниси ни први ни последњи који мисли тако. Све док не потрошиш мало енергије и вишка слободног времена да штогод и објасниш, ниси вредан неке посебне пажње. Овако само с теме на тему пишеш постове у стилу "Јосо, ти си овакав и онакав, и мислиш што мисле онакви и овакви... "... досадно и антиинтелектуално

    Прочитај овај пост:

    http://www.vojvodinacafe.com/forum/v...tml#post317615
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Sluşaj prijatelju ...
    imali su svi oni svoju şansu i prokockali je
    a ja i ti ovde seremo dzabe
    odoh ja sada na plivanje
    idem u Temerin da se bacim medju Madjarice
    Како је оно било, уваљајте ме у мед и баците ме међу лезбејке
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Сарајево су "убили" исти они који су убили Југославију, Босну, они који су почели рат, они који су истерали 150.000 сарајевских Срба. А листа је дугачка, сетимо се, Кучан, Дрновшек, Рачан, Туђман, Геншер, Мок...
    Опсада Сарајева била је легитимна и неопходна војна акција, с изузетком неселективног гранатирања. Муслиманске снаге у Сарајеву и ближој околини имали су 50.000 војника наспрам 17.000 српских.
    Isterali?
    Zar nisu prvo zapucali (neki ruralni) srbi na protestu za mir? Nije li posle pocelo granatiranje grada?

    Zar razbijanju Jugoslavije nije Milosevic zadao pocetni udarac?
    Zar se Srbi nisu u Hrvatskoj pobunili protiv pravnog poretka?
    Nisu li zaposeli teritoriju Hrvatske i trazili nemoguce granice (presekli infrastrukture izmedju raznih delova HR? Zar treba biti superinteligentan pa shvatiti da ce to izazvati potpuni revans?
    Zasto je tada Dubrovnik trazen kao srpski grad a zasto se sada to ne trvdi?

    Nisu li Srbi silom primoravali mnoge svoje sunarodnike da uzmu oruzlje u ruke?

    Nisu li Srbi cepkali i BiH dok ih je cela medjunarodna okolina molila da prestanu time?
    Kad se pojavio jaci pas u avliji, pa izbombardirao deo srpskog vojnog arsenala, nisu li se srbi prinudili na saradnju?

    Etnicko ciscenje u Hrtkovcima i drugim mestima u Srbiji?

    Sve bivse republike su Srbiji okrenuli ledja. Sada i Srbija okrece (svojoj bivsoj istoriji) ledja.

    Dok su Srbi imali vojnu nadmoc, nisu zeleli da stanu. Svi to znamo, sta se foliramo nekim muslimanskim falangama? Pa naravno da ekstremizam radja ekstremizam i na drugoj strani! Cetnici, ustase, muslimanski ekstremisti, koja je razlika?

    Uzet cemo najprostije logicno objasnjenje istinitim, kako se to radi u nauci.
    Smatrat cemo Haski sud objektivnim jer smatramo i nase sudove objektivnim.
    Smatrat cemo da su osudjeni krivi, tim pre sto nemamo nikakvu primedbu na sprovodjenje procesa sudjenja.
    Smatrat cemo da je Haski sud pocinio greske pri nekim oslobadjajucim presudama, trazit cemo nacina da ukazemo na nepravilnosti i trazit cemo korekciju.
    I na kraju molit cemo Boga da i Mladicu sude u Hagu jer bi prestankom postojanja Haskog suda to bi bila obveza srpskih sudova. A politicki gledano bolje nam je da sude oni, manje se talasa.

    Vreme je da se krivcima sudi. I nasima, i njihovima. To zalaze moral patriotizma.

    Uhvatilo me rat kao vojnika JNA. Od prvog trenutka sam i ja i svi oko nas znali da su Srbi kolovodje u kavgi. Moj visoko cenjeni major, pre svega profesionalni, casni vojnik, danas bi rekao cistokrvni Srbin, ali Covek pre svega, a ne Srbin, me je jednom pitao: ``Jel vidis ti sta Srbi rade?`` Nisam mu odgovorio... Naravno da smo svi videli.

    I naravno on tada, a i ja sada pod nazivom Srbi ustvari podrazumevamo nacionalisticku Milosevicevu bandu cijim se kolovodjama danas i sudi.

    Izvinjavam se ako se neko oseti uvredjenim, nisam hteo nikog uvrediti sem Josse. Vreme je da se operu gace i uzme cist obraz na lice.

    Elem pre cca godinu dana sam rekao da ce javnost prestati da prica o Kosovu, kao da ce ga zaboraviti. Ti si se Josse kunio da nece, da cemo dogodine (ove) biti u Pristini.
    Da li me moje usi varaju kada cujem jedino gospodina, sa tvoje strane mnog kudenog Tadica da prica o Kosovu? Ukoliko se pitanje KiM istera na Medjunarodni sud u Hagu, da li ces i za taj sud tvrditi da je pristrasan?

    Ae, idem malo da pojurim clanice, aa ti se i dalje ponasaj kao malo dete posle tuce u obdanistu: ``Nisam jaaa, nisam jaaa, oni su bili!``.
    Moj savet je: Pusti politiku za odrasle.

    Sudjenja mene ispunjavaju srecom.
    Tebe Josse, ne?
    Poruku je izmenio biterlemon, 04.08.2008 u 20:25
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Haх, нисам ти ја Хлебмастер па да се примам на ове твоје фазоне из обданишта. Ниси у стању да образложиш своје мишљење или га немаш. Иди криви Караџића што се ниси школовао па си незадовољан радним временом и платом. Он ти је крив.
    ...blago nama sa vama školovanima... sve dr. do dr... ...kažije...
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Isterali?
    Zar nisu prvo zapucali (neki ruralni) srbi na protestu za mir? Nije li posle pocelo granatiranje grada?
    Срби у Сарајеву су били урбаник колико и остали становници града, шовинисто.
    Не, почело је тако што су муслимански екстремисти убили човека на свадби у Сарајеву, само зато што је био Србин. Наставило се 4.4.92. сукобом око школе МУПа на Врацама, предграђу Сарајева.
    Да, истерали, не мислиш ваљда да су људи једне нације масовно оставили своју имовину, послове, животе... и пошли јер им се нешто у глави окренуло као леминзима, безобразниче.

    Zar razbijanju Jugoslavije nije Milosevic zadao pocetni udarac?
    Јесте, тако што је прогласио независност, преузео граничне прелазе и напао ЈНА. Ајд не будали.

    Zar se Srbi nisu u Hrvatskoj pobunili protiv pravnog poretka?
    Нису, они су бранили правни поредак Југославије и СР Хрватске, који је рушила неофашистичка хрватска власт, успут убијајући Србе. Срби у Хрватској су устали и да би се одбранили од физичког нестанка.

    Nisu li zaposeli teritoriju Hrvatske i trazili nemoguce granice (presekli infrastrukture izmedju raznih delova HR? Zar treba biti superinteligentan pa shvatiti da ce to izazvati potpuni revans?
    Zasto je tada Dubrovnik trazen kao srpski grad a zasto se sada to ne trvdi?
    Нису запосели територију Хрватске, они су контролисали територију на којој су живели. Нису морали да очекују никакав реванш, јер је "реванш" за пораз 45. већ био почео. Срби су убијани у Загребу, Госпићу, Сиску...
    Дубровник није тражен као српски град већ као југословенски, што је и био.

    Nisu li Srbi silom primoravali mnoge svoje sunarodnike da uzmu oruzlje u ruke?
    Нису, осим ако не говориш о мобилизацији, која је спровођена и међу осталим народима.

    Nisu li Srbi cepkali i BiH dok ih je cela medjunarodna okolina molila da prestanu time?
    Kad se pojavio jaci pas u avliji, pa izbombardirao deo srpskog vojnog arsenala, nisu li se srbi prinudili na saradnju?
    Нису Срби цепкали БиХ већ су муслимани и Хрвати цепкали Југославију. Безочна замена теза.
    Што се тиче сарадње и договора, Срби су још 92. прихватили Лисабонски споразум. Знаш ли уопште шта је то?

    Etnicko ciscenje u Hrtkovcima i drugim mestima u Srbiji?
    Треба бити лицемер најгоре врсте па као пример било чега узимати Хртковце.

    Sve bivse republike su Srbiji okrenuli ledja. Sada i Srbija okrece (svojoj bivsoj istoriji) ledja.
    Dok su Srbi imali vojnu nadmoc, nisu zeleli da stanu. Svi to znamo, sta se foliramo nekim muslimanskim falangama? Pa naravno da ekstremizam radja ekstremizam i na drugoj strani! Cetnici, ustase, muslimanski ekstremisti, koja je razlika?
    Бившој историји...
    Не ради се ни о каквом окретању леђа већ о планском разбијању Југославије по принципу уситни, завади, па владај... принцип који од Римљана велике силе користе.
    Срби су стали кад су имали војну надмоћ, сети се споразума који је потписан у Хрватској и који је прекинуо непријатељства и довео УН.
    Срби су у Босни 92. потписали Лисабонски споразум.
    Не знам одакле ти идеја да је српски екстремизам створио друге екстремизме, кад ти екстремизми имају корене деценијама и вековима уназад.

    Uzet cemo najprostije logicno objasnjenje istinitim, kako se to radi u nauci.
    Шта си ти ботаничар?

    Smatrat cemo Haski sud objektivnim jer smatramo i nase sudove objektivnim.
    Smatrat cemo da su osudjeni krivi, tim pre sto nemamo nikakvu primedbu na sprovodjenje procesa sudjenja.
    Smatrat cemo da je Haski sud pocinio greske pri nekim oslobadjajucim presudama, trazit cemo nacina da ukazemo na nepravilnosti i trazit cemo korekciju.
    Ако је ово твоје "најпростије логично објашњење", слободно га узми и носи.
    Хашки суд није објективан, неправедан је, политички, под контролом великих сила и нема везе с правом.
    Наравно да постоје примедбе на процес суђења.
    Однос суда према злочинима над Србима показује сву одвратност те институције.

    I na kraju molit cemo Boga da i Mladicu sude u Hagu jer bi prestankom postojanja Haskog suda to bi bila obveza srpskih sudova. A politicki gledano bolje nam je da sude oni, manje se talasa.

    Vreme je da se krivcima sudi. I nasima, i njihovima. To zalaze moral patriotizma.
    Хашки суд је политички суд. Нико с других страна неће због Караџића судити својим злочинцима, напротив, сви користе прилику да понове како су они бајни а Срби зликовци.
    Може се судити само осумњиченима, ако хоћеш да судиш некоме кога зовеш кривцем то значи да си га већ осудио.
    Осумњиченима треба судити, али то је једна ствар. А потпуно друга ствар је политизовање ратних злочина и њихово коришћење у пропаганде сврхе, форсирање једностраних верзија догађаја.

    Uhvatilo me rat kao vojnika JNA. Od prvog trenutka sam i ja i svi oko nas znali da su Srbi kolovodje u kavgi. Moj visoko cenjeni major, pre svega profesionalni, casni vojnik, danas bi rekao cistokrvni Srbin, ali Covek pre svega, a ne Srbin, me je jednom pitao: ``Jel vidis ti sta Srbi rade?`` Nisam mu odgovorio... Naravno da smo svi videli.
    Ако си ти видо, онда ја могу да ослепим сутра, ти кад видиш то је амин, а видиш ко соко.

    I naravno on tada, a i ja sada pod nazivom Srbi ustvari podrazumevamo nacionalisticku Milosevicevu bandu cijim se kolovodjama danas i sudi.
    Наравно да си то подразумевао... ал си опет говорио Срби, да ти не промакне који кривац...

    Izvinjavam se ako se neko oseti uvredjenim, nisam hteo nikog uvrediti sem Josse. Vreme je da se operu gace i uzme cist obraz na lice.
    Не знаш без вређања јер си простак.

    Elem pre cca godinu dana sam rekao da ce javnost prestati da prica o Kosovu, kao da ce ga zaboraviti. Ti si se Josse kunio da nece, da cemo dogodine (ove) biti u Pristini.
    Da li me moje usi varaju kada cujem jedino gospodina, sa tvoje strane mnog kudenog Tadica da prica o Kosovu? Ukoliko se pitanje KiM istera na Medjunarodni sud u Hagu, da li ces i za taj sud tvrditi da je pristrasan?

    Ae, idem malo da pojurim clanice, aa ti se i dalje ponasaj kao malo dete posle tuce u obdanistu: ``Nisam jaaa, nisam jaaa, oni su bili!``.
    Moj savet je: Pusti politiku za odrasle.

    Sudjenja mene ispunjavaju srecom.
    Tebe Josse, ne?
    Ја рекао да ћемо ове године бити у Приштини? Како лупеташ...
    МКС у Хагу није исто што и МКСБЈ, а пристрасност... и тамо људи седе, тја.
    Мој савет теби је да политику оставиш паметнима.

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...blago nama sa vama školovanima... sve dr. do dr... ...kažije...
    Нек си ми реко.... зев...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  8. #38

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Josse, sve cu ti potpisati, svaku tvoju rec, samo jednom, jedan jedini put ovde napisi da su sve strane jednako krive za sve ono sto se desilo.
    Ajde, priznaj da su Srbi podjednako krivi kao i svi drugi!
    Samo to, nista vise!


    A ko je prostak, pa odavno se zna a i to ko je poceo vredjati i podbadati.
    Imam veliku surlu, dugo pamtim...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  9. #39

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Josse, sve cu ti potpisati, svaku tvoju rec, samo jednom, jedan jedini put ovde napisi da su sve strane jednako krive za sve ono sto se desilo.
    Ajde, priznaj da su Srbi podjednako krivi kao i svi drugi!
    Samo to, nista vise!
    Не могу да кажем да су исто криви они који су рушили Југославију и убијали своје комшије, по ко зна који пут, за туђе интересе, и они који су је бранили.
    Не могу да кажем да су исто криви они који су се борили за своју државу и своја права и они који су им кршили њихова права и наметали своју вољу, па и физички нестанак.
    Али ако ти причињава задовољство, ја никад нисам имао проблем да признам да је и српско руководство много пута и на много места могло или морало боље да одреагује, да постоји и много недела за која су Срби криви.

    A ko je prostak, pa odavno se zna a i to ko je poceo vredjati i podbadati.
    Imam veliku surlu, dugo pamtim...
    Наравно да се зна
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Али ако ти причињава задовољство, ја никад нисам имао проблем да признам да је и српско руководство много пута и на много места могло или морало боље да одреагује, да постоји и много недела за која су Срби криви.

    Veliki dan je ovaj danasnji!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Veliki dan je ovaj danasnji!
    Да ниси био заузет причањем сам са собом, приметио би да ја то одавно причам...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Yossarian će da odbrani samog sebe, ja se tu neću truditi..
    Ali, ako neko napada nečije navode, ili iznosi nešto o nekome - u ovom slučaju o Karadžiću - mislim da je ipak ispravno da to radi na osnovu proverenih informacija i svima dostupnim izvorima. To važi za obe strane.
    Ako se to ne ispoštuje, odmah se počinje spominjati i uvažena SPC i uvaženi gospodin Kasa, i uvažena porodica gospodina Karadžića i svi drugi sporedni faktori, koji su uvek tu da dežuriraju da skrenu priču sa teme.
    A sad, izvinite, možda ću povrediti nečiju sujetu: Yossarian se uspešno odbranio, ali mogao je to da uradi, jer su navodi koji se kritčki odnose na "život i delo" ili "životi i dela" gospodina Karadžića loše izneseni -- Kal_el vs. Yossarian.
    Uz svo poštovanje prema svima, morao sam ovo reći.
    Poruku je izmenio itebejac, 05.08.2008 u 23:13 Razlog: dopuna
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Да ниси био заузет причањем сам са собом, приметио би да ја то одавно причам...
    Sve mi je jasno, Ivan Stambolic je ubijen jer su Ameri tako zeleli. Zato je Srbija postala zrtva.

    Jedino jos da zaboravim onu recenicu TV Bastilje, koja odzvanja u mojoj glavi:
    ``Sada je bitno da Srbi shvate da svoj dom ne mogu braniti na svome kucnome pragu.``
    Iz toga stalno povlacim zakljucak da se mnogi Srbi nisu hteli boriti jer im tada jos duse nisu bile zatrovane mrznjom prema drugim narodima.
    Ali necu vise o tome da ne rusim iluzije o opstesvetskoj zaveri protiv Srba i da ne ispade da je medju ostalima i Radovan samo avanturista, a ti ces opet da smaras...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Sve mi je jasno, Ivan Stambolic je ubijen jer su Ameri tako zeleli. Zato je Srbija postala zrtva.

    Jedino jos da zaboravim onu recenicu TV Bastilje, koja odzvanja u mojoj glavi:
    ``Sada je bitno da Srbi shvate da svoj dom ne mogu braniti na svome kucnome pragu.``
    Iz toga stalno povlacim zakljucak da se mnogi Srbi nisu hteli boriti jer im tada jos duse nisu bile zatrovane mrznjom prema drugim narodima.
    Ali necu vise o tome da ne rusim iluzije o opstesvetskoj zaveri protiv Srba i da ne ispade da je medju ostalima i Radovan samo avanturista, a ti ces opet da smaras...
    Ништа теби није јасно.
    Што се тиче спремности Срба да се боре, није било потребно да буду затровани мржњом према другим народима, већ да су спремни да бране свој народ.
    Што се тиче умешаности великих сила, ако тврдиш да га није било, смешнији си него обично.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Dr. Karadžić traži oproštaj

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Ништа теби није јасно.
    Што се тиче спремности Срба да се боре, није било потребно да буду затровани мржњом према другим народима, већ да су спремни да бране свој народ.
    Што се тиче умешаности великих сила, ако тврдиш да га није било, смешнији си него обично.
    Meni jeste jasno, ziveo sam te prljave godine.
    Normalan srbin se nije borio protiv svojih komsija. Tek ond kad su ga zatrovali.
    Tako je postupio i normalan hrvat, bosanac.
    A oni trovaci,... pa jedan od tih je tvoj Radovan. Moralno jeste kriv. Da mu Hag ne presudi, presudio bi mu neki drugi zatrovan...

    Ako sam ti smesan ti se smej. Od droge nacionalnih osecaja ti je mozda i sam svet smesan. Smanji malo drogu, dolaze nova vremena.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!
      Vrh

Strana 3 od 12 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Tadić, naš predsednik
    Autor morrib u forumu Spomenar
    Odgovora: 509
    Poslednja poruka: 30.09.2012, 10:51
  2. Vuk Stefanović Karadžić
    Autor Cecara u forumu Književnost
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 16:43
  3. Uhapšen Radovan Karadžić
    Autor DrinChe u forumu Spomenar
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 17.08.2008, 11:16
  4. Radovan IV
    Autor Nenad_DPb u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.03.2008, 10:37
  5. Uhapšen predsednik FK Vojvodina
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 01.03.2008, 11:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •