Radovan Karadžić, predsednik RS - Strana 8
Strana 8 od 12 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 173
  1. #106

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ovo sa "nevažnom nacionalnošću, nejasnom istinom, raznim uglovima i nemanja potrebe za kvarenjem odnosa " je gledište koje može da posluži trenutno - zarad smirivanja strasti u kući, u dvorištu.. na forumu npr,
    ali.. ali nije rešenje, to nije dalekosežni put da se popravi odnos narod-narod-narod.
    Naravno da nije resenje.
    A proci ce jos mnogo godina dok se odnosi narod-narod-narod ne srede.
    I kad se srede, bice sve to u usiljenim granicama, kako bi se svi dodovorili EU.
    Ali to je vec druga tema.
    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ne možemo tek tako zažmuriti i reći
    da odnosi među svim ondašnjim republikama, sadašnjim državama nisu pokvareni,
    Jer jesu.
    I to duboko pokvareni.
    Upravo zahvaljujući politici.
    Uvek bilo i bice.
    Politika zato i sluzi.
    Mi kao pojedinci smo toliko sitni i nebitni i bojim se da nas niko, nista i ne pita.


    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Odnosi bi se možda mogli popraviti jedino kada bi svako od nas uspeo:
    da ispljune brda nagomilanih neprogutanih knedli,
    da zaboravi na tren sve vakele svih glasnogovornika u svom okruženju,
    da potisne pristrastnost po bilo kom osnovu.. naročito nacionalnu obojenost
    i tek tada da pokuša, neku konkretnu stvar da proceni metodom - "ni po babu ni po stričevima".
    Tesko je potisnuti pristrasnost.
    Tesko je progutati knedle, pogotovo onima, koji su izgubili nekog svog.
    Tesko je biti i objektivan i gledati Rasu, kako se brani, kao onomad Milosevic.
    Svako svoj narod voli.
    Svako misli da je njegov narod manje kriv.
    Mi mozemo da nagadjamo sta se tamo desilo.
    Jedno je sigurno.
    Svi oni su obezbedili sebe i svoja pokoljenja.
    Izvukli korist iz ovog rata.
    A narod ... narod je propadao i propada.
    Nedavno ratovima, sad mrznjom i netrpeljivoscu, a to nam najmanje treba.
      Vrh

  2. #107

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Tesko je potisnuti pristrasnost.
    Tesko je progutati knedle, pogotovo onima, koji su izgubili nekog svog.
    Nikad neću razumeti tu teškoću gutanja knedli, s obzirom da sam svoje uspešno probavio. Muški deo porodice mi je desetkovan, ali mi pogled nije zamagljen.

    U igri velikih sila i malih podanika, kolateralna šteta je uvek narod. Podanici ne moraju nužno biti podanici velikim silama, imaju oni i druge demone koji im narod izmiču iz vidokruga. Ponekad, samo ponekad, stvori se situacija takva da podanik plati danak svojim iluzijama, fantazijama, suludim odlukama i rđavim kompromisima. Jedan takav sedi danas u stolici tribunala. I platiće danak za ono što je učinio, i za ono što nije; i za ono za šta je kriv i za ono za šta nije. To dvoje se međusobno ne poništava.

    E sad, postoji boljka kod dobrog dela ljudi koju ja razumem. Ta boljka je obično izražena statistički u vidu broja počinilaca i broja kažnjenih za dela, koja je u ovim ratovima nesumnjivo neproporcionalna na štetu srba. No, ako bismo se vodili time da jedan zločin ne kažnjavamo zato što neki drugi, jednako svirep, nije kažnjen, onda na svetu ne bi bilo kazne ni za koga i ni zbog čega.
      Vrh

  3. #108

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    I kad se srede, bice sve to u usiljenim granicama, kako bi se svi dodovorili EU.
    Ali to je vec druga tema.
    Nisam mislila na drugu temu, ima njih milion. Pričam o ovoj temi.
    Opet pogrešno postavljanje stvari koje vodi u ćorsokak.
    Ne treba pokušati isključiti ličnu pristrastnost a uključiti ličnu objektivnost u cilju dodvoravanja bilo kome.
    Ja, ti, on, ona... se sa svojim stavom ne dodvoravamo Evropi.
    Ostavimo za sad po strani dodvoravanja i kontriranja političarima.. onima koji su zamislili da im je to posao.
    A naša je obaveza.. prema nama samima, da mućkove menjamo, "male" krivce da ovde kaznimo , a "velike" da pošaljemo što dalje, recimo u pm trenutno zvanu hag

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Uvek bilo i bice.
    Politika zato i sluzi.
    Mi kao pojedinci smo toliko sitni i nebitni i bojim se da nas niko, nista i ne pita.
    Ne mislim da smo mi baš "toliko" sitni. Pa taj sitniš ih bira.
    Nisu to monarsi, pa su od tate nasledili fotelje.
    Sitan kamen(čić) kola prevrne.. u ovom trenu zvuči šuplje, ali to je - istina.
    Ja ne mislim da je njihov posao da nas sa svima zavade, da nas operušaju, da lažu, putuju, luduju, ..
    da tajnim kanalima plaćaju milione za govance zvano "slučaj kovačević", da nam unište, pa prodaju, pa napune pokete, pa "odu"..
    Pa nismo ovce.
    Samo ovce bez pogovora "pristaju" da ih čoban, po prirodi stvari - šiša, proda, muze, kolje

    Niko im izgleda nije rekao da su promenjiva kategorija.. ili znaju, al' vide da ne talasamo .. pa se prave ludi .
    Sve su to obitchni demagozi.. neko manje, neko više, a dobar deo skroznaskroz.

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Tesko je potisnuti pristrasnost.
    Tesko je progutati knedle, pogotovo onima, koji su izgubili nekog svog.
    Tesko je biti i objektivan i gledati Rasu, kako se brani, kao onomad Milosevic.
    Svako svoj narod voli.
    Svako misli da je njegov narod manje kriv.
    Mi mozemo da nagadjamo sta se tamo desilo.
    Jedno je sigurno.
    Svi oni su obezbedili sebe i svoja pokoljenja.
    Izvukli korist iz ovog rata.
    Teško jeste progutati knedle, ali ne vidim što bi bilo teško gledati Rašu koji se brani.
    Ko bi se lud deset(?) godina skrivao.. ako nema razloga.
    Šta, mrze ga?
    Mučiće ga.. čupaće mu nokte?
    Ubiće ga?

    Šta?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    A narod ... narod je propadao i propada.
    Nedavno ratovima, sad mrznjom i netrpeljivoscu, a to nam najmanje treba.
    Pa o tome i pričamo.
    Treba od sebe početi... i ako se ikako može - prestati sa mržnjom.
    A možda se i može sada, kada sejači mržnje i razdora.. polako, jedan po njedan odlaze.. što kaže vladapera - "Hagu
    na Istinu".
    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 03.03.2010 u 21:43

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  4. #109

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku


    Niko im izgleda nije rekao da su promenjiva kategorija.. ili znaju, al' vide da ne talasamo .. pa se prave ludi .
    Sve su to obitchni demagozi.. neko manje, neko više, a dobar deo skroznaskroz.

    Sustina svega.
    Narod ... kao da mu postavis ular i gleda u jednom pravcu.
    Cutimo, gundjamo, medjusobno, kritikujemo, psujemo, ali ne talasamo i moze im se i hoce im se.

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Teško jeste progutati knedle, ali ne vidim što bi bilo teško gledati Rašu koji se brani.
    Ko bi se lud deset(?) godina skrivao.. ako nema razloga.
    Šta, mrze ga?
    Mučiće ga.. čupaće mu nokte?
    Ubiće ga?

    Šta?
    A zasto se krio?
    Ako nije kriv, ako je branio svoj narod, kako izmedju redova tvrdi?
    Naravno da je imao razlog.
    Samo sto nista nije doveka i nista ne traje zauvek.
    Kad tad, dodje dan sravnjavanja racuna, a Radovanovi stizu.
    Ja nisam rekla da je tesko gledati njega kako se brani.
    Tesko je i Srbima i Muslimanima, koji su prosli kroz pakao, ponovo gaziti po uzarenom kamenju tog istog pakla, prisecajuci se.
    Kakav je to covek, koji se krio tolike godine i glumio iscelitelja,smejuci se svima u facu.
    Psihopata.
    I ko sam ja da mu sudim?
    Tamo je gde je trebao biti jos pre deset godina.


    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Pa o tome i pričamo.
    Treba od sebe početi... i ako se ikako može - prestati sa mržnjom.
    A možda se i može sada, kada sejači mržnje i razdora.. polako, jedan po njedan odlaze.. što kaže vladapera - "Hagu
    na Istinu".


    Uplela sam se u ovu temu, samo zbog posta o nacionalnosti.
    Boli nas, na nas nacin, boli njih na njihov.
    Dosta je mrznje i dosta je pitanja nacionalnosti.
    U nasim venama krv je izmesana, a mrznja nam nikad dobro nije donela, ni nama ni njima.
    Nek se sudi i presudi, onako kako treba.
      Vrh

  5. #110

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    "Što si mi zapalio kuću?"

    "Nisam ti ja zapalio kuću."

    "A ko je onda, Milane? Drekavac?"

    Nema tu nevinih. Jedino se postavlja pitanje ko je kriv, a ko krivlji.

    Čitam danas u novinama o takozvanom "monstrumu sa Grbavice", srbinu koji je uhapšen u Španiji i koji je priznao da je ubio više od 100 muslimana. Ne kaje se. Pre nego što je postao "monstrum", muslimani su mu pobili ženu i decu. On je najmanje kriv. Ja sam siguran da on nije želeo da postane pipak drekavca, siguran sam da bi dao sve na svetu da se vrati u godine pre rata, u vreme kad je još uvek bio on i makar prividno srećan sa svojom porodicom i komšijama...nisam siguran da i ja ne bih postao monstrum u takvoj situaciji, možda bih pio krv, možda bih tražio da probam srce koje još kuca, onako sirovo...osveta je jako prožimajuća stvar, naročito kada su kosti tvojih najmilijih još tople...znam da više nikada ne bih bio ja, a ne znam da li bih mogao da živim sa tim...kao što rekoh, on je najmanje kriv...

    ...e, Karadžić (i cela ekipa vojskovođa, srpskih, muslimanskih i hrvatskih) mi je već prilično kriva...zato što su pomogli drekavcu da izađe iz kutije, sejući ga uzduž i popreko, prekrivajući svoje narode njime, zamagljujući svest, budeći hijene u ljudima...

    ...najkrivlji su Milošević, Tuđman, Izetbegović...Šešelj, recimo...potpirivači vatre, oni koji su udobno gledali sa strane kako njihov narod i zemlja gori, oni koji su se bogatili nad tuđom krvlju, oni koji su posekli i najtanji konac kojim je bila vezana kutija u kojoj je spavala zver...oni koji su je pustili da izađe i počne da se hrani...

    ...posle toga, bilo je kasno
    sada je kasno za sve
    priča ne može da oživi mrtve
    ali može da opominje
    seća
    do u nezaborav...
      Vrh

  6. #111

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    i umesto da u zemlju propadne već kod ove rečenice ( којом "започиње ексклузивни интервју за Новости Радован Караџић, који је годинама био један од најтраженијих хашких бегунаца. )

    on nastavlja da pilji piljevinu ... i kaže:

    FUJ!
    Kakav licemer.

    Važno da je za svo to vreme njegovo dupe(nce) bilo u zavetrini.... i stvaralo nove prijatelje..
    Pa to "žena" ne bi uradila.
    Ja sad, kad ga vidim.. vidim dupe-ličnost.
    __________________
    i ne treba niko ništa da ga tereti ... dovoljan mu je teret: šta je svojim pizdravim bežanijama i skrivanjem priredio svom narodu
    a pre svega svojoj porodici.. i u perspektivi - svojim pokoljenjima.
    Svima (kako i sam kaže) nedužnima!
    Смешно ми је кад видим колико се људи примило на ову мајсторију ЦИА спин доктора, као "доктор и ђенерал су кукавице, крију се а народ испашта због њих".
    Па се тако брину и за њихове породице... типа, ето, Радоване стоко, породицу ти малтретирамо, свештеника смо претукли на Палама, жену убили у Рогатици, народу смо ти санкције ударили... а ти све то гледаш... пи какав си то човек бре... "... Подсећа ме на онај клише кад муж силеџија жени каже "срам те било, шта си ме натерала да урадим"

    Ајде да направимо листу највећих пизди у људској историји и њихових дела по овој логици:
    1. Спартак - некакву побуну дизао уместо да чува жену и дете
    2. Јустинијан - уместо да чува жену и децу, освајао тамо неке земље
    3. Ђордано Бруно - уместо да чува унуке, ку*чио се око глупости, округла ли је, четвртаста ли је, врти ли се око овога или онога
    4. Нелсон Мандела - нешто се инатио са владом, уместо жену да чува

    И сви они који нису пристали да се предају разноразним зликовцима, већ су се крили, борили, овако или онако.

    Председник Караџић врло добро зна да га не јуре због њега лично, већ због његовог народа и његове земље. Кад се прихвтио посла да предводи свој народ у тешким тренуцима, знао је да ће то захтевати жртве и одрицања. Па и то да ће његова породица сносити последице онога што он ради. Али да се водио том логиком, никад нико не би урадио ништа тешко за свој народ. Људи који су за опште добро спремни да се жртвују, па чак и да пристану на неугодности за своју породицу... су људи вредни сваког поштовања.

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    I hvala Bogu da nisam sjedila s njim kada je naređivao bilo šta, i volim da vidim sada da sjedi u Hagu jer je kriv. Neka se sudi svima koji su krivi, sa bilo koje strane. Evo danas slušam da je Ganić u pritvoru u Londonu, i da Srbija šalje zahtjev za njegovim izručenjem...neka mu se sudi...i ako je kriv, neka plaća za svoja djela.
    Адриан је већ приметио ову танану нијансу

    Briga mene što Radovan K. nije uzeo pušku pa pucao po nama...dovoljno je ako je naredio pucanja, ili utjecao na nekoga da postupi tako.
    Да не бисмо лупетали глупости, треба мало проверити кад је пуцање уједно и ратни злочин. Па и ко је први запуцао. Па и ко је рекао да ће жртвовати мир за суверенитет.

    A pričati o nečemu čega nisi bio dio ....to je kao da si čuo da se desila saobraćajna nesreća, niti si bio tu, niti si bio ranjen...ali znaš bolje od onih koji su propatili i izvukli JEDVA živu glavu. Lako je biti junak i hvaliti nekoga kad nisi na sopstvenom dupetu osjetio zlodjela.
    Рекло би се по овоме да сви људи који су имали било какве везе са нпр. ратом у Босни имају исто мишљење о тим стварима. Имају ли?

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Za druge ne znam .. to je druga tema
    ali onim srbima koji su u "hUg" na raport "pozvani" sudi se čigledno zato:
    što su, bez izuzetka, svi bili u neposrednom zagrljaju sa S(otono)M. Kao njegovi istomišljenici, saradnici, poslušnici, sledbenici, produžene ruke, repovi.. i kopita
    kako ti umeš lepo da kažeš za Karadžića "vragolast je bio" bucko mali ..bradati i rogati .. buci buc
    a mali bucko mnogo bOckati boc-boc
    Пази кад неко озбиљно просипа "бедастоће" којих се не би постидели водитељи ХТВа из лета 1991.
    Ето, шта је било. Био Слоба Сотона, сви остали његови рогови и копита, и ето то је извор свих зала у бившој СФРЈ.
    Повуци воду.

    Tako ispada
    1. da je onaj (da ga ne spominjem) tamo bio zbog sebe
    2. njegovi puleni takođe zbog sebe (u vezi s'njim)
    i do ovde ja ne vidim baš ni jedan problem
    3. da srpski narod ispašta zbog svih tih - njih.
    e tu već vidim problem.
    Zato što dobismo po repu svi i koji su mu sliku u njedrima nosali i koji su mu sliku gde god je vide - šutirali.

    Ali... to bi trebalo da nas, ako ništa drugo, već jednom nauči - da ne puštamo čobana da nam u fotelju preCednika (za)sedne.
    Da ne bi ispali (kao što ispadosmo) ofce.
    Следећа теза: били смо неваљали. И онда су дошли светски праведници, љубитељи и делиоци правде, и одлучили да нас казне. Јер зло увек мора да победи, гледали смо у њиховим филмовима. И сад хоће правду, а ми се бунимо, па и треба да нас казне!
    Како би рекао онај буцко у "Лајању на звезде": Казните нас светски праведници, били смо неваљали.

    Јеботе, теби ко да су три године а не сто три.

    PretPostavka: Da se ti kriješ, zbog bilo čega, po šumama i gorama ove zemlje poooonosne naravno, spreman si na sve da sačuvaš glavu, ali, jednog trenutka čuješ da su ti upali u kuću... bilo ko.. i maltretirali majku ženu dete, ne daj Bože...

    PretPostavljeno pitanje: Za koliko sekundi bi se pojavio i rekao
    - "evo me tu sam, nešto ste 'teli?
    *ebite se."

    m...?
    gukni sad
    Каква логика Дакле, сваки борац за слободу би по овој логици требао за 2 секунде да се преда сваком фашисти, окупатору, зликовцу...

    Сви партизани су требали да се предају Гестапоу, је ли млада?

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ne razumem ovo plakanje nad rashinom sudbom.
    nad sudbom one dece koja su korishchena kao topovsko meso niko ne plache?

    lasno je sedeti u ofisu i mobilisati dechurliju, zashtichen iza 200 telohranitelja drzzati govore kako svako treba da pude ponosan da zzivotom brani domovinu...etc... eo ga i onaj mali oche u igricu da stavi da se svako MORA mobilizaciji odazvati i zemlju zzivotom braniti. to bre ushlo u gene vishe .... a kad treba taj iz ofisa svoje dupe da turi on D lajn, uvati pa promeni lichni opis i pochMe neku drugu ideologiju propovedati. iscelitelj! mosh misliti.
    И ово је наравно без неког смисла.

    То што неко мисли да председнику Караџићу суди непоштен суд чија је сврха да прикрије злочине а не да их казни не значи да му није жао неког другог.

    И наравно да неко мора да седи у фотељи и буде председник а неко да буде војник у пешадији. Не разумем како би ти организовала одбрану народа, послала би председника у прве редове самог?

    И опет ова логика, да има петљу предао би се... По вама је и Панчо Виља био пизда јер се није предао

    naravno da treba kao sheshelj!
    ako imash neku pravdu da isterujesh idi pa je isteruj tamo gde se to i radi. ako chesh da dizzesh pesnicu i da se busash u grudi a nechesh pushku u ruke da uzmesh i da stanesh u prve redove onda mrsh u hag i objasni chikama svoj point of view.

    i naravno da treba da drzze shekija tamo sedam + + + godina. jok, no treba da ga puste da nastavi ovuda da truje. pa tek smo malo glavu digli iz tih njihovih i njegovih bezumnih govana!
    Наравно да треба да лежиш у затвору седам година због неке лажне и глупаве оптужнице? Ало бре...

    У Хагу се правда истерује колико је могао Јевреј да је истера 1943. на општинском суду у Манхајму.
    Ако ћеш да водиш свој народ у одбрани од геноцида то не значи да треба да се предаш фашистичком суду и објасниш му "поинт оф виев".

    Дакле, ако ти се не свиђа шта неко прича, треба да га држе у затвору и никад не пусте?

    Одакле сте вас две, из Дизниленда?

    a djeneral je posebna pricha. mada njega najvishe razumem. on je chovek profesionalni vojnik i bole ga ushi za ideologiju. njemu je samo do isprobavanja naoruzzanja. kad se lepo ispuco - dzada!
    Ја ти завидим на твом разумевању... волео човек да пуца, па ето... Дизниленд!

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam zainteresovana da se i njegova priča - već jednom - okonča. I sve njihove. I Mladićeva.
    Dosta mi je više da me/nas kojeko (kad zamisli da je kralj) dovodi u poziciju/e piona.. pa da nas onda menja, ruši, žrtvuje i gubi,
    na njihovim šahovskim tablama i u njihovim šah-mat partijama...
    Шта је решење, да ти будеш председник? Да сви будемо председник? И мир у свету? И глобално охлађивање?

    Radi se o primarnom "instinktu" zaštite porodice.. o časti, obrazu. dostojanstvu.
    O situaciji kada čovek/životinja , makar i najneviniji na svetu, ne vaga šta je vrednije - svoja nevina, slobodno sakrivena guzica ili mir svojih bližnjih.
    Кад Чедолики почну да причају о части и достојанству, видиш да је неко велико сра*е у питању

    Председник је жртвовао не само себе лично, већ и мир своје породице због свог народа.
    А онда дођу они који би да "путују без виза", бесни на Радована, па причају како, срам га било, не чува своју фамилију. Воле људи Љиљану, Соњу и Сашу па то ти је

    Što se njihovog mira tiče - bez njegovih političkih zamešotina svakako bi ga imali (bar u delu cimanja "Gestapoa")
    Па оно, да се људи нису замерали Гестапоу, не би им дирали породице, шта сад... потпуно си у праву.
    И после се*у "не ваља Гестапо"... па где је ту част!

    Što se njegove nevinosti tiče - ne može je nikada dokazati zbog svojih prljavih političkih zamešotina .. i nesumnjivo (makar i samo "teoretski") prljavih ruku.
    "ko se sa tricama pomeša - svinje ga pojedu"

    Tako mislim ja ... ... što nikoga ne obavezuje da se sa tim složi.
    Покушавам да замислим ситуацију да се сложим, и укључује или много дроге или много пара или много година или много Алцхајмера...

    1. Pretpostavljam da ih ne cimaju, i nije im "bolje" sigurno.
    Ali, ovo loše koje sada imaju, imali bi da se nije sve ove godine (k'o mali perica) skrivao
    i tako bili pošteđeni bar svih tih dugogodišnjih cimanja, šikaniranja, maltretiranja i proganjanja.
    Zarad njegovog "početka od nule, i nove stotice prijatelja"
    On je sada evo opet na nuli ... a njegovi su u "minus beskonačno".
    Za mene je njegovo skrivanje po tu "cenu" - njegov najsramniji čin.
    Да ли сам ја једини овде који схвата да се председник Караџић није скривао како би стекао нове пријатеље и почео од нуле? Или да му то бар није био примарни циљ?

    2. Naravno da su ti i ne samo ti postupci (udaraca po porodici) - više nego odvratni.
    I gadim se svih direktnih i indirektnih mučenja onih koji mogu biti mamac za zverku koja se lovi,
    ali...
    to su metodi "lova" koji nikad nije fer. Svaki lovac zna da su u tom "sportu" naročito u "sezoni lova" - sva sredstva dozvoljena.
    Мало имам проблем да ово схватим, зато што сам глуп.
    Јесу ли одвратни, или се гадиш или су дозвољени?
    С обзиром да се не замараш таквим трицама као што су људска права, забрана да се неко малтретира, мучи, итд и томе слично, шта те брига за Радованову породицу онда?
    Ако је ловцу све дозвољено, је ли дозвољено и ловини?
    Његова породица, његов проблем, човек је спреман да да све за мајку Србију... и ко си ти да га критикујеш због тога? Кад већ за ове који убијају жене и туку свештеник кажеш "хебига, није фер, али таки је то спорт".

    Samo, primeti razliku
    i lav i vuk i medved i lisac ... tim bi metodom (napada na leglo) odmah bili uhvaćeni.

    Koja je on onda sorta? U kompletnoj flori i fauni?
    Човек.

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    nisu uspeli da se dogovore koliki je chiji deo, razbezzali se po ofisima i montirali dechurliju da se bije i narod korenje da chupa. i sad neko treba da ih zzali, brani ili pravda?! ne kapiram.
    И? То је спорт у ком је све дозвољено... сиротињско је да трупа, чорбаџијско је да си гледа, јел. Одлучи се, има правила или нема правила.

    jel treba zzena koja je iz knina doshla u bg u bademantilu s bebom od 4 dana, da plache nad sudbom R.K. i njegove famijije? jel neko zaplako nad njenom sudbom kad je povlachio figurice po mapi?

    ne razumem. majkemi, ne razumem. pa dal ima iko s dva oka u glavi ko mozze da kazze "kunem se u ovog i ovog. on je ispravan i ja chu slepo da ga sledim" .... dal ste bre normalni!?
    Ја сам видео човека без руке, јел то значи да не сме да ми буде жао никог другог?

    Исти они који су ту жену отерали из Книна сад хоће да суде председнику Караџићу зато што су је отерали из Книна. Ал ето, ти њу жалиш, али председника не...

    a ta pricha "nisu sve srbi krivi krivi su i drugi" mi je tek najsmeshnija
    nije ovo obdanishte pa da se zzalish vaspitachici. ko je napravio dil nije kriv, ko nije kriv je i ende.
    Смешно ти много?

    Дакле, нема прав-крив, крив је онај ко није направио дил? Добра логика.

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    1. Tvrdi da su u Sarajevu pripadnici Armije BiH sami gađali bolnice i porodilišta, da srpska vojska nije pucala na Sarajevo, samo u onim slučajevima kada se branila.

    Nisam mogla da vjerujem šta čujem. Koji je on idiot? Kako takvo nešto može da izgovori i ostane živ.
    Ни ја се не бих сложио с тим, назвати муслиманску војску "Армијом БиХ" је скандалозно.

    Као што је чињениц да је ВРС неселективно гранатирала Сарајево, дакле и цивилне циљеве, тако је истина и да су муслимански војници пуцали из тог истог града. А кад пуцаш, очекујеш да ти неко и узврати. Реци ми, с колико офанзива за деблокаду се хвали муслиманска војска?

    Што се тиче тих чувених експлозија, пази ово: пукне граната, изгину људи, Американци јадни не могу то да гледају и одма предузму нешто! Није мало сумњиво?

    2. Srbi su u Sarajevu držali samo ona naselja koja su bila decenijama srpska, ona u kojima su bili manjina, ta naselja nisu držali, niti su napadali.

    Ko je ON da određuje čije je koje naselje u jednom gradu?
    Pokušavam da zamislim da neko, a morao bi biti umni bolesnik krene tako na Beograd i počne da cijepa Beograd i određuje koliko i gdje ljudi živi, pa da se igra rizika i uzima teritorije.
    Није одређивао он, одређивали су становници тих насеља. С обзиром да их је злочинац Изетбеговић разбијањем Југославије натерао да се сврстају на једну страну, изабрали су своју. Изабрали су да бране своја насеља и да остану у њима. Лукавицу, Вогошћу, Илијаш, Илиџу, Рајловац, Осијек, Блажуј, Хаџиће, Грбавицу...
    Ко си ти да тим људима кажеш да то нису њихова насеља?
    Шта је била алтернатива, све су то заједничка насеља, па ћемо да дамо чика Алији да их контролише?

    Срби нису кренули на Сарајево, као што би неко кренуо на Београд. Срби су били ту, то је био њихов град, ту су живели. Било их је 150.000. Више него у било ком другом граду у СФРЈ сем Београда.

    3. Masakr na Markalama su iscenirali građani i armija BiH...

    Živo me zanima kako nekome može (osim njemu) pasti na um dok te granatiraju da se igraš ubijanjem ljudi koji čekaju u redu za hljeb...da ih pobiješ, rasporediš...da bi slika tog stradanja obišla svijet i da bi se neko sažalio nad tobom? Mislim da dovoljno drugih primjera ima, ne mora se ništa izmišljati.
    Грађани?

    Па пази, на те Маркале и слично су Американци згрожени реаговали. Било је довољно примера које не треба измишљати, али на њих нису реаговали.
    Шта нам то говори?

    4. Svake godine se sahranjuju žrtve pokolja u Srebrenici i Potočarima, jer mnogi ostaci još nikada nisu pronađeni...i on sada dolazi do zaključka da će se ove godine, jer on posjeduje te informacije ...kao neće biti dovoljno posmrtnih ostataka pa će se vaditi postojeći da se ima šta sahraniti.

    KO NORMALAN može tako nešto da izjavi...kako ga nije stid svih tih žrtava, ali on još ima hrabrosti da skrnavi te žrtve, kao da niko u BiH nema oči da vidi te navodne ekshumacije...? Da bi rodbina poginulih dopustila da se diraju ti grobovi, kad su im konačno našli smiraj poslije godina traženja?
    Уопште није тајна да се у Поточарима сахрањују људи који са злочином из 95. немају никакве везе. Погинули у борбама, умрли природном смрћу, чак и они погинули у међумуслиманским разрачунавањима...

    Najjadnije od svega je što on braneći sebe, uvlači sav srpski narod, ponovo...u ambis svojih velikosrpskih ideja, koje više ne piju vode nigdje, osim u njegovoj glavi.
    Тако је, јадни српски народ се не слаже са Алијом Изетбеговићем... јер их увлаче у великосрпске идеје којекакви...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  7. #112

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    mora da se šališ. E pa vidiš, složio se ti ne složio - nas onomad izbombardovaše.

    Uostalom, to "pravilo" nisam ja izmislila, to je naprosto - pravilo. Koje funkcioniše od kad je sveta i veka ... I "lova".
    I oni koji porodicu, narod, zemlju.. Negde povedu - to odlično znaju.
    I svaki potez bi trebao da bude povučen tako da se izbegne mogućnost- da mu jednog dana porodica, narod, zemlja postanu taoci.
    Пази кад сам мртав озбиљан, али овде си дефинитивно у праву.

    Међутим, имамо покоји пример у историји. Кад је нека сила нешто тела... онда је то тела. И могао си на глави да дубиш, џаба.

    Али нико нормалан не каже "ти Пољаци, та стока, што се нису више трудили да их фашисти не нападну".

    Јер кривити жртву је одвратно. Посебно кад нема неку посебну кривицу.

    ako si mislio na sma, karađžića, mladića, pavkovića, Šešelja ...? I ako mene pitaš - njima niŠta nije dozvoljeno.
    Суспендова тако тета Глиша и људска права и конвенције и уставе и законе... њена реч бре има да се пита...

    a medvedi su ti verovatno nato i ostali međunarodni kreteni - dušebrižnici ?
    E sad paz'ovako... Ako ćemo već basnu
    tri praseta (u srcima i moodima zečevi) svojim svinjarijama, dovedu svom inače progonjenom i neshvaćenom narodu a to je stado jelena (recimo) .. U njihovu šumu, livadu, ako hoćeš i - za vrat,
    sve šakale i lešinare ovog dela sveta... Ako ne i celog sveta.
    I praseći pobegnu u busije.
    I ovi omlate jelene čim stignu, al' prasad iz busija ne izlazi.
    I prođe sve to.
    Al' prasad iz busija ne izlazi.
    I onda jeleni popeezde, shvate da prasad misle da su oni ovce i.. Kako koje prase promulji njušku iz busije, tako ga pošalju tamo gde mu je i mesto.
    Na ražanj.
    Eee taaakoc. Nek i prase vidi kako je kad gori pod papcima.
    И опет. Фашисти су дошли у нашу земљу јер ето, ми смо их изазвали. Нисмо били довољно добри, а ко није добар тог стигне праведна казна, има тако једна земља која дели правду по свету, ако ниси добар, нема шта да се правиш луд. Заслужио си!

    Citat vladapera kaže: Pogledaj poruku
    ko bi' trbao da odgovra, ako ne onaj ko je preuzeo odgovornost vodjenja države?
    Neverovatno mi je da neko brani čoveka koji je ostavio ceo jedan narod na cedilu, sve se nadam da se šale i bacaju nam kosku.
    Да одговара коме? Америчком кенгурском суду?

    Народ на цедилу? Председник Караџић се повукао из политике баш како би српски народ избегао санкције. Чудо једно како се забораве неке ствари. Или се никад нису ни знале.

    Citat morpheus kaže: Pogledaj poruku
    ....ali i za mnoge s kojima ima veze. ne ide jedno bez drugoga. Po pitanju krivice/nevinosti druga raše sa planine dolazi do izražaja kratko pamćenje i loše definisan patriotizam dobrog dela populacije. Rašo s planine se stavlja u isti ravan sa ugnjetenim srbima, postaje simbol srpskog stradanja, te ga stoga treba zaštititi po svaku cenu. Ta jednačina nije ispravna. Rašo nije srpski narod, rašo je manipulant-psihopata (iako psiholog, ali ne iznenađuje) željan vlasti i bogatstva, patriota taman koliko i ova tastatura na kojoj kucam post.
    А Американци га јуре јер не воле лоше људе? И зато што имају нешто против њега лично?
    И ту је тачка на којој твоја једначина пропада...

    rašo je bio u komandnoj/odgovornoj ulozi i direkto kreirao ratnu i svaku drugu poziciju svog naroda, pa tako odgovoran i za zločine nesporno počinjene. Elem, kazna za rašu će biti nesrazmerno visoka, jer se s vatrom igrao, a ko se s vatrom igra, znamo kako prolazi.... (personifikacijom vatre možete smatrati holbruka)
    Хаг не служи за кажњавање злочина већ за оправдавање и прикривање злочина. Поменимо само неке примере - Насер Орић, Рамуш Харадинај, Сефер Халиловић... и поменимо све оне које нису ни оптужили.
    И ти сад причаш о некој кривици за злочине? Какве то везе има са Хашким судом?

    А ова логика "ко се игра с ватром" и "сва средства су дозвољена" се изгледа примењује само кад треба оправдати Американце или неке друге несрбе.

    ono što mene naročito stavlja na stranu suprotnu od rašine jeste beskrupuloznost kojom je, na štetu sopstvenog naroda pridobijao korist za sebe i svoje (u trenucima najveće posleratne bede fiktivna privatizacija u kojoj sam i sam platio "naknadu za privatizacionu dokumentaciju" koja nikad nikome nije stigla, krađa humanitarne pomoći i preprodaja na pijacama širom rs, itd...). Daleko mu lepa kuća.
    Какве то везе има са Хашким судом, све и да је истина?

    Citat sunflower kaže: Pogledaj poruku
    negirati sprsku upletenost u dva masakr na markalama jednako je mogućoj izjavi da u srbiji nato nije srušio mostove, da nije gađao, da je možda srbija sam iscenirala sve to?
    Не да није равно већ није ни близу.

    ne bih ja više na ovu temu...postaje mi mučno, a i nije lako biti crna ovca u stadu bijelih ovaca, nekako odskačem.
    Hvala.
    Схватам те потпуно. На рецимо муслиманским форумима, свака овца која одскаче се банује под хитно. Кажњава се чак и "изненадна употреба ћирилице".

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    eto.

    Shta bi? Od igrachke plachke.

    Normalno je da se sunchica osecha usamljeno i nije bilo neochekivano da ovakav razgovor do toga dovede.

    Niko od nas ne zna shta se tachno dogodilo da bi mogao srchano da brani istinu a svi zajedno smo sad pokvarili dobre odnose medju nama.

    Serem vam se u politiku.
    Толико тога си написала, а уствари не знаш шта се догодило?

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    nacionalnost
    Ja to gledam ovako.
    Nama je servirana jedna prica i mi smo uvereni u istinitost tih tvrdnji, bar vecina.
    Oni su doziveli nesto drugo i verovatno im je servirana druga prica.
    Mediji su cudo, setite se samo naseg nacionalnog kanala tih godina.
    Setite se poziva i udara na svest i ljubav prema domovini.
    Уствари, ја се сећам. Удари на свест и позиви на љубав према домовини су престали још 93. Кад је председник Милошевић постао фактор мира на Балкану у свим вестима, а ратови су игнорисани у медијима.

    Медији које Санфлауер прати и данас причају исту причу коју су почели 92. У томе је разлика.

    ne zbog nekog tamo karadzica, koji ce nadam se,dobiti sto mu sleduje.
    Од фашистичког америчког суда?

    Citat johnny dugi kaže: Pogledaj poruku
    a to je da su proklete fašističke sile
    Кад ће неко коначно да банује овог дебила?

    Citat morpheus kaže: Pogledaj poruku
    u igri velikih sila i malih podanika, kolateralna šteta je uvek narod. Podanici ne moraju nužno biti podanici velikim silama, imaju oni i druge demone koji im narod izmiču iz vidokruga. Ponekad, samo ponekad, stvori se situacija takva da podanik plati danak svojim iluzijama, fantazijama, suludim odlukama i rđavim kompromisima. Jedan takav sedi danas u stolici tribunala. I platiće danak za ono što je učinio, i za ono što nije; i za ono za šta je kriv i za ono za šta nije. To dvoje se međusobno ne poništava.
    Плати данак? Кад Хитлерови Немци ухвате неког припадника Покрета отпора и стрељају га, ти кажеш "платио је данак својим делима, јебига"?

    По тој логици су и Јевреји платили данак својим делима у Аушвицу. Јебига, дела су им била што су Јевреји и што су били живи.

    Председник Караџић је за нешто крив за нешто није. Што нема никакве везе са Хашким судом.

    e sad, postoji boljka kod dobrog dela ljudi koju ja razumem. Ta boljka je obično izražena statistički u vidu broja počinilaca i broja kažnjenih za dela, koja je u ovim ratovima nesumnjivo neproporcionalna na štetu srba. No, ako bismo se vodili time da jedan zločin ne kažnjavamo zato što neki drugi, jednako svirep, nije kažnjen, onda na svetu ne bi bilo kazne ni za koga i ni zbog čega.
    Ово је одлична примедба ако се закопчаваш на леђа.
    Наиме, истина је да се Србима суди, да се оптужнице монтирају, да ниједан малтене није ослобођен, да су казн драконске...
    Истина је и да се злочинци других нација некажњено шеткају.
    Али ето, теби није јасно зашто се неко буни због тога што се убице невиних људи не кажњавају.

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    a zasto se krio?
    Ako nije kriv, ako je branio svoj narod, kako izmedju redova tvrdi?
    Naravno da je imao razlog.
    Samo sto nista nije doveka i nista ne traje zauvek.
    Kad tad, dodje dan sravnjavanja racuna, a radovanovi stizu.
    Ja nisam rekla da je tesko gledati njega kako se brani.
    Tesko je i srbima i muslimanima, koji su prosli kroz pakao, ponovo gaziti po uzarenom kamenju tog istog pakla, prisecajuci se.
    Kakav je to covek, koji se krio tolike godine i glumio iscelitelja,smejuci se svima u facu.
    Psihopata.
    I ko sam ja da mu sudim?
    Tamo je gde je trebao biti jos pre deset godina.
    Повукао се из политике како би његов народ избегао санкције. И зато што је знао да би суђење њему било искориштено против његовог народа. Ако мислиш да није био у праву, укуцај у Гугл "Харис Силајдзиц".
    Хашки суд није место где се одлучује да ли је крив и да ли је бранио свој народ. Од таквог суда се треба крити свако.
    Не може таква фашистичка организација какав је Хашки суд да сравњује ничије рачне. То је исто као да кажеш да је убица "сравнио рачуне" невине жртве.
    Човек који се крио толике године смејући се свима у лице је генијалац. Јунак. Хајдук, ускок, комита, четник, герилац. Крио им се пред носом, сликао се за телевизију. Краљ бре.

    nek se sudi i presudi, onako kako treba.
    На кадија те тужи кадија ти суди суду?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Čitam danas u novinama o takozvanom "monstrumu sa grbavice", srbinu koji je uhapšen u Španiji i koji je priznao da je ubio više od 100 muslimana. Ne kaje se. Pre nego što je postao "monstrum", muslimani su mu pobili ženu i decu. On je najmanje kriv. Ja sam siguran da on nije želeo da postane pipak drekavca, siguran sam da bi dao sve na svetu da se vrati u godine pre rata, u vreme kad je još uvek bio on i makar prividno srećan sa svojom porodicom i komšijama...nisam siguran da i ja ne bih postao monstrum u takvoj situaciji, možda bih pio krv, možda bih tražio da probam srce koje još kuca, onako sirovo...osveta je jako prožimajuća stvar, naročito kada su kosti tvojih najmilijih još tople...znam da više nikada ne bih bio ja, a ne znam da li bih mogao da živim sa tim...kao što rekoh, on je najmanje kriv...
    Јеси ли сигуран да је Батку Влаховићу побијена породица?

    ...e, karadžić (i cela ekipa vojskovođa, srpskih, muslimanskih i hrvatskih) mi je već prilično kriva...zato što su pomogli drekavcu da izađe iz kutije, sejući ga uzduž i popreko, prekrivajući svoje narode njime, zamagljujući svest, budeći hijene u ljudima...

    ...najkrivlji su milošević, tuđman, izetbegović...Šešelj, recimo...potpirivači vatre, oni koji su udobno gledali sa strane kako njihov narod i zemlja gori, oni koji su se bogatili nad tuđom krvlju, oni koji su posekli i najtanji konac kojim je bila vezana kutija u kojoj je spavala zver...oni koji su je pustili da izađe i počne da se hrani...
    Мир мир мир, нико није крив.
    Односно, у овој верзији, сви су једнако криви.
    Немо се зајебавамо, знамо врло добро ко је све ово почео и разбио Југославију, те ко је крив за рат у Босни. Туђман и Изетбеговић.

    Јеботе, у жељи да будемо кул, рећи ћемо "ма и тај Хитлер и Черчил, само се свађају преко леђа народа... а сви су исто криви... "...

    Тако је то кад ти ЦИА испира мозак целој држави кроз медије.
    Погледај мало медије у ХРВ, муслиманске у БиХ... код њих нема дилеме ко је крив... и нису сви подједнако...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  8. #113

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Osumnjičeni za ratne zločine Veselin Vlahović, koji je uhapšen u Španiji, priznao je ratne zločine na prostoru bivše Jugoslavije.

    Prema pisanju madridskog dnevnika "El Pais" on je tokom saslušanja španskoj policiji rekao da je ubio više od 100 muslimana.
    "Ubio sam više od 100 muslimana i zapalio njihove leševe", prenosi list njegovo priznanje, dodajući da se ne kaje za ova nedela.
    Njegovu decu i ženu su tokom rata u Bosni i Hercegovini ubile muslimanske formacije, prenosi list.
    On je u utorak uhapšen u mestu Altea, a prema pisanju "El paisa" priznao je da je bio vođa grupacije "Beli anđeli", čiji su članovi tokom ratova na Balkanu, početkom 1990-tih silovali brojne žene.
    Prema podacima španskih vlasti postoje tri međunarodna naloga za hapšenje protiv Vlahovića. U Španiji on je osumnjičen za više pljački i učešće u pucnjavi u jednom noćnom klubu.
    Izručenje Vlahovića, poznatog i po nadimku "Monstrum sa Grbavice" već su zatražili Srbija, Bosna i Hercegovina i Crna Gora.

    Blic

    Ako je nešto drugo pisalo u Kuriru, ja se izvinjavam.
    Немо се зајебавамо, знамо врло добро ко је све ово почео и разбио Југославију, те ко је крив за рат у Босни. Туђман и Изетбеговић.

    A ovo je čuvena wadikalsko-spsovska priča iz devedesetih, kako smo se mi samo branili. Pardon, nismo ni bili u ratu.

    Ne mogu da se vraćam na te gluposti, nešto me mrzi.
      Vrh

  9. #114

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    ako je nešto drugo pisalo u kuriru, ja se izvinjavam.
    Одма се он трза... знам за тог Батка одавно, имамо и неке заједничке познанике, али нисам чуо да му је породица страдала...

    a ovo je čuvena wadikalsko-spsovska priča iz devedesetih, kako smo se mi samo branili. Pardon, nismo ni bili u ratu.

    Ne mogu da se vraćam na te gluposti, nešto me mrzi.
    Да, прича да је Фрањо Туђман разбио Југославију је вадикалско-спсовска... а он човек био социјалдемократа и волео све људе...

    Прича "ма ко нас бре завади, сви су криви" једноставно није историјски тачна. Да има кривица за разне ствари на разним странама је истина. Али ко је шта урадио... па није то било пре 2 века, има нас који се сећају.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  10. #115

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Али ко је шта урадио... па није то било пре 2 века, има нас који се сећају.
    ...da..... ja se secham shta je pisalo u novinama. ali nisam prisustvovala nijednom sastanku i disam ochevidac nijednog dogadjaja.....

    da verujem sechanju koje je plasiralo vreme ili politika? a mozzda ima neko ko je lichno pomno pratio chitavu stvar od zachetka... od kasnih sedamdesetih.... ... ko je bash bash prisustvovao svakom dogadjaju i svakom sastanku pa i onim nezvanichnim....pa mozze da nam kazze the truth, the whole truth and nothing but the truth..... a?
    & underpaid......
      Vrh

  11. #116

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ...da..... Ja se secham shta je pisalo u novinama. Ali nisam prisustvovala nijednom sastanku i disam ochevidac nijednog dogadjaja.....

    Da verujem sechanju koje je plasiralo vreme ili politika? A mozzda ima neko ko je lichno pomno pratio chitavu stvar od zachetka... Od kasnih sedamdesetih.... ... Ko je bash bash prisustvovao svakom dogadjaju i svakom sastanku pa i onim nezvanichnim....pa mozze da nam kazze the truth, the whole truth and nothing but the truth..... A?
    Оваквом логиком би тешко установила и да је сунце јутрос изашло.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  12. #117

    Odgovor: Radovan Karadžić, predsednik RS

    vazhi

    u tem sluchaju nek svako odabere u shta che da veruje..... uzdravlje.
    & underpaid......
      Vrh

  13. #118

    Odgovor: Radovan Karadžić, nahvatani begunac

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    1. Спартак - некакву побуну дизао уместо да чува жену и дете
    2. Јустинијан - уместо да чува жену и децу, освајао тамо неке земље
    3. Ђордано Бруно - уместо да чува унуке, ку*чио се око глупости, округла ли је, четвртаста ли је, врти ли се око овога или онога
    4. Нелсон Мандела - нешто се инатио са владом, уместо жену да чува

    И сви они који нису пристали да се предају разноразним зликовцима, већ су се крили, борили, овако или онако.
    Dalje od ovog nema ...
    mslm.. ima.. ima ooohooooho, na tri stran(ij)e pisanije.. ali posle ovog spiska neću dalje ni da čitam.
    Ovo je biser. Sa ovima ga ni maika (koja ga pretpostavka obožava pa žena preteruje) ne bi poređivala.

    Pa gde nađe da u baš ovaj "koš" odabranih... strpaš crvljivu šljivu.


    Razlika je drastična:
    Za sve ove pobrojane su ljudi bili spremni da ginu, da daju živote da ih sakriju, čuvaju ..i sačuvaju. Ljudi vredeli. I sebi i drugima.
    Vredeli.

    A zbog (ne za nego - ZBOG!) Raška nestaška - ko izginu izginu.. ko ne izginu moraŠe da ode u "tuđinu"..
    pa posle još umalo ne izginuše svi dok ga jurišejurišejuriše i tražišetražišetražiše..

    ...te ga Boguhvala konačno i nađoše

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "

      Vrh

  14. #119

    Odgovor: Radovan Karadžić, nahvatani begunac

    Citat chichaglisha kaže: Pogledaj poruku
    dalje od ovog nema ...
    Mslm.. Ima.. Ima ooohooooho, na tri stran(ij)e pisanije.. Ali posle ovog spiska neću dalje ni da čitam.
    Ovo je biser. Sa ovima ga ni maika (koja ga pretpostavka obožava pa žena preteruje) ne bi poređivala.

    Pa gde nađe da u baš ovaj "koš" odabranih... Strpaš crvljivu šljivu.
    Мајка му је умрла пре неколико година.

    razlika je drastična:
    Za sve ove pobrojane su ljudi bili spremni da ginu, da daju živote da ih sakriju, čuvaju ..i sačuvaju. Ljudi vredeli. I sebi i drugima.
    Vredeli.

    A zbog (ne za nego - zbog!) raška nestaška - ko izginu izginu.. Ko ne izginu moraŠe da ode u "tuđinu"..
    Pa posle još umalo ne izginuše svi dok ga jurišejurišejuriše i tražišetražišetražiše..
    Још једном си нашла кривца за све наше недаће, сви што су гинули због Радована су гинули... мислим, ако је и од тебе, много је.

    ...te ga boguhvala konačno i nađoše
    А драго ти, много?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  15. #120

    Odgovor: Radovan Karadžić, nahvatani begunac

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    Dalje od ovog nema ...
    mslm.. ima.. ima ooohooooho, na tri stran(ij)e pisanije.. ali posle ovog spiska neću dalje ni da čitam.
    Ovo je biser. Sa ovima ga ni maika (koja ga pretpostavka obožava pa žena preteruje) ne bi poređivala.
    Mora da si se o Karadziću, generalu Mladiću i ostalim pomenutim vojskovodjama informisala iz Voga i Kozma, pa ovako prepuna znanja i činjenica o jednom i o drugima pišeš ovako smislen post.

    Pa gde nađe da u baš ovaj "koš" odabranih... strpaš crvljivu šljivu.
    Ultra si super, mega giga si urbana, extra si senzacionalno fenomenalna, stvarno si kul. Zbog ovakvih izjava zaista mi zao bude sto Srbiju nisu napali Hrvati i Muslimani, pobili, popalili, proterali sa kućnog praga... pa da malo više cenimo čoveka koji je stao pred zlotvore kako tako, ali ipak stao i branio svoj narod koliko je mogao.
    Razlika je drastična:
    Za sve ove pobrojane su ljudi bili spremni da ginu, da daju živote da ih sakriju, čuvaju ..i sačuvaju. Ljudi vredeli. I sebi i drugima.
    Vredeli.
    A zbog (ne za nego - ZBOG!) Raška nestaška - ko izginu izginu.. ko ne izginu moraŠe da ode u "tuđinu"..
    pa posle još umalo ne izginuše svi dok ga jurišejurišejuriše i tražišetražišetražiše..

    ...te ga Boguhvala konačno i nađoše
    Ja ne znam sta da ti dam za ovo osim Perfexa, izvini ali stvarno. Potpuno nepoznavanje situacije na terenu, a olako upuštanje u priču. Zivot nisu davali za njega, već za odbranu svoje porodice, svog naroda i svoje zemlje. kapiram da ti to ne razumeš, čim ovako šarlatanski pišeš pljujući na grob svakog Srbina koji je stao pred zlikovce, kapiram da ne shvataš šta znači zrtva, kapiram da ti ovo zvuči nazadno i radikalski, ali svakom iole zdravom muskarcu koji drzi do sebe porodica i zemlja su svetinja. O boze i ja sa zenom našao o ovome da pričam. Nego pogodi ko mi dolazi na večeru?
      Vrh

Strana 8 od 12 PrvaPrva ... 678910 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Tadić, naš predsednik
    Autor morrib u forumu Spomenar
    Odgovora: 509
    Poslednja poruka: 30.09.2012, 10:51
  2. Vuk Stefanović Karadžić
    Autor Cecara u forumu Književnost
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 14.07.2009, 16:43
  3. Uhapšen Radovan Karadžić
    Autor DrinChe u forumu Spomenar
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 17.08.2008, 11:16
  4. Radovan IV
    Autor Nenad_DPb u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 24.03.2008, 10:37
  5. Uhapšen predsednik FK Vojvodina
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 01.03.2008, 11:16

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •