Pregled dojki - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 17 od ukupno 17
  1. #16

    Odgovor: Pregled dojki

    Ja oduvijek imam nekakvu fobiju od dobivanja raka dojki iako, ako ću gledati genske predispozicije, nema razloga strahu. Bojala sam se jer sam godinama radila noćne smjene a negdje sam čitala kako svjetlo po noći izlučuje neka sranja (kad ne znam što...) te da to pogoduje nastanku raka..

    Uglavnom, moja nova firma vodi računa o ženskom zdravlju te sam prije par mjeseci bila na pregledu. Budući da sam mlada, nisu mi napravili mamografiju već ultrazvuk i tako odagnali moje strahove.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  2. #17

    Odgovor: Pregled dojki

    Samo jedna napomena damama: ako pregledate svoje grudi, činite to samo jednom mesečno između 5.i 10.dana ciklusa, a ukoliko ste u menopauzi izaberite jedan dan u mesecu. Nije bitno da znate šta pipate, već da naviknite na svoje grudi i da kad primetite nešto novo, javite se onkologu zbog pregleda i pre zakazanih termina. Svaka žena od 30.godine života treba jednom godišnje da se javi onkologu zbog kliničkog pregleda, a na osnovu kliničkog nalaza i faktora rizika, žena biva upućivana na druge dijagnostičke procedure - EHO dojki, ili mamografiju, ukoliko je nalaz suspektan. Pre 40.godine se ne rade mamografski pregledi rutinski ili u sklopu tzv.skrininga, osim ukoliko ne postoji klinički i ehosonografski evidentirana sumnjiva lezija u dojci. Dojke treba da pregleda onkolog, jer je veća šteta nego korist od pregleda onih koji se dojkama ne bave. Ukoliko postoje faktori rizika za oboljevanje od malignoma dojke (o faktorima rizika ću možda drugom prilikom, ukoliko bude zainteresovanih) posebno kod pozitivne porodične anamneze, pregledi počinju od 20.g.života - klinički, EHO i NMR dojki. I molim vas, ne mislite o bolesti i ne pipkajte se svaki čas. Ono o čemu razmišljamo na kraju se i dogodi. Zato prepustite vaše grudi onkolozima, muževima, ljubavnicima.

    dr Zoran, medikalni onkolog
    Navlačim dronje uz oronule tugujem domove eonima
    daleko od savršenog siromaštva

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Stomatološki pregled dece
    Autor shacky u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 23.02.2015, 19:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •