Savetovalište za mame i tate
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    13 Savetovalište za mame i tate

    Zamislila kao mesto gde svaki roditelj ima pravo da ostavi koristan savet koji može pomoći drugom roditelju.
    Saveti mogu biti iz svih sfera,bitna je samo dobra volja da se dobro ili loše iskustvo podeli sa ostalima.

    Mikrofon je Vaš
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Savetovalište za mame i tate

    Zakazivanje pregleda kod ortopeda

    Ako vaše dete treba da ide na pregled kod ortopeda,mislite o tome na vreme.Prvi pregled kukova je sa nekih šest nedelja.Zakažite čim se dete rodi,jer se dugo čeka,pa ćete možda na vreme imati zakazan pregled.
    Moja curica treba da ide na pregled stopala,i zakazala sam joj pregled kod njenog doktora(Tomašević)još pre dve nedelje,a pregled je tek 28.10.Ne želim da idem privatno jer za te pare mlogu da joj kupim još jedne cipelice.Nije nam hića,tako da ćemo sačekati.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  3. #3

    Odgovor: Savetovalište za mame i tate

    moja mladja devojcica ima dve godine i hoda na prstima....prohodala je od godinu dana....vodila sam je kod svih doktora i svi kazu da je sve u savrsenom redu, a da tako hoda zbog hodalice(posledica hodalice)...nosi i ortopet.cipele posto su one teske i kao bolje hoda mada nije to to....kad je opminjemo i ako je dobre volje onda hoda lepo....Dali je neko imao ovakav problem i kako ga je resio?....

  4. #4

    Odgovor: Sin mi se zaljubio. Pravo. Sta sad? :huh:

    Zaljubio se u djevojcicu iz razreda no, shvatih koliko mu je odjednom stalo kad je ona pocela simpatizirati njegovog prijatelja Olivera. Luka i ta djevojcica druze se jako cesto i vidim na njemu da ga smeta ako ona spomene Olivera, ali ne zeli pricati o tome. Sve sto mi kaze moram izvuci kroz nos na jedvite jade. Dodje mi da ga zagrlim i utjesim, da mu kazem da nema veze jer znam da su se mnoge djevojcice zagledale u njega i da ce se jos puno puta zaljubiti u zivotu, ali kad vidis koliko mu je zaista stalo do te male i da nezna sta bi sa tim osjecajima dodje ti kao da je tebe netko ujeo za srce. Zeznuti je taj peti razred i prve bubuljice i djevojcice koje su se do juce igrale rata sa tobom, a danas se cesljaju za druge...Savijet mi treba od mama, ali i od tata koji su sami jednom prolazili kroz to.Cutati ili nesto reci i ako reci...sto??
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  5. #5

    Odgovor: Savetovalište za mame i tate

    Svi smo jednom prošli kroz to, kroz ta prva zaljubljivanja... Sećam se "naše" prve zaljubljenosti i iste takve tihe patnje... Ceo dan je proveo zatvoren u svojoj sobi i puštao jednu pesmu milion puta... Tada sam prvi put kod svog dečeka videla rešenost da sve zadrži za sebe, i shvatila da odrasta i da se lagano izvlači iz mog sigurnog zagrljaja... Za roditelja ne postoji bolnija stvar vezana za odrastanje njegovog deteta od saznanja da mu sve manje trebaš... Tako i kod zaljubljivanja... Ja znam koliko ti je teško i koliko čezneš da mu olakšaš, ali ipak moraš da ga pustiš da sam odboluje svoje prvo razočaranje...Da odraste, da se osamostali... Patićeš i ti, svaki put kada vidiš da se nešto dešava, a da ti nemaš moći da utičeš na to... Cest la vie... Deca odrastaju i to je ono što moramo prihvatiti kao neminovnost...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  6. #6

    Odgovor: Savetovalište za mame i tate

    Kad smo kod zaljubljivanja i mi smo nedavno proživeli nešto slično...
    Moj biserko već tri godine ima devojčicu u vrtiću koja mu se sviđa i svi su upoznati sa tom činjenicom. Pre neki dan dolazi on tužan iz vrtića i reče:
    -Mama, Jovana mi je rekla da me više ne voli... ja nju hoću da volim, ona mi se sviđa...

    Odmah je u meni proradio majčinski instikt...e, da sam mogla tu malu da dohvatim...tako ona mom sinu...

    Tata je onda objasnio da treba da nađe tri druge cure umesto nje, da svi vide... i tako moj biserko sakuplja nove devojčice...

    Sve je ovo ''luk i voda'' (što bi se reklo) , a na prave ljubavne jade koji nas očekuju ne smem ni da pomislim...

  7. #7

    Odgovor: Savetovalište za mame i tate

    Zbog bolesti starije ćerke, trudila sam se da ne zanemarim mlađu, ali se i ona trudila da mene sačuva briga, pa nisam znala za te ljubavi, platonske izdaleka.
    Ona sada ima 20 i od decembra ima finog dečka, odmah nam je saopštila, kad je prvi put pošla da se sastane s njim, da ide da se vidi s jednim dečkom.
    Ništa nismo zapitkivali, imali smo poveranja i nismo se prevarili. Priča o tome koliko ona želi da ispriča, dečka smo upoznali, fini je, samo da potraje i da se ne razočara, to može biti vrlo bolno.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

Slične teme

  1. O čemu najčešće maštate?
    Autor kissigirl u forumu Pričaonica
    Odgovora: 158
    Poslednja poruka: 21.07.2015, 14:53
  2. Kada mame i tate više nema...
    Autor little fairy u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 02.04.2011, 12:59
  3. Serija - Greh njene mame
    Autor Invisibleman u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 16.12.2009, 21:51
  4. Mame lepe i negovane
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.11.2007, 08:28
  5. Kutak za mame i tate
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.01.2007, 07:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •