Koliko ste partnera promenili? - Strana 4
Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 93
  1. #46

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    A sad molim bar za jedan razlog zašto o ovoj temi treba ćutati kao zaliven ili se, u drugom slučaju, sa njom sprdati.
    Па разлог је исти за оба пола: шта ће село рећи.
    За жене, све преко 2 је пуно.
    За мушкарце све испод... одбијам да се изјасним колико... је мало.

    И оде ти репутација...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  2. #47

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Inače, dobila sam jedan privatan komentar da ljudi neće da o ovoj brojci pišu po forumu, jer se privatno znaju sa ljudima odavde. Hm... A, pa šta? Evo, ja neke odavde znam, pa koristim priliku da ih priupitam da li mojih desetak bivših veza menja nešto u našem odnosu? Da li sam zbog toga bolja, gora, primerenija za druženje ili me treba gledati iskosa?

    slažem se od reči do reči sa dragom mi Izabell..zaista je smešno femkati se toliko oko jedne obične brojke..

    kroz ceo život idem otvorenog srca i ne prežem da pokažem javno svoje ogoljeno srce, a kamoli da iznesem jednu običnu brojku..

    12 je moj magični broj..za sad..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #48

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    Zaljubljeni su ranjivi, a oni koje vole imaju neprobojan štit.
    Voleti, znači i razumeti. I onda pitanje "bivših" ne postoji. Voleti, to je sadašnjost.
    Uzdržavanje od ovdašnjeg otvorenog razgovora o "bivšim" verovatno je posledica želje mnogih da nekoga ovde pronađu i bojazni da bi priča o "bivšim" umanjila izglede za to.
    Imao sam četiri "velike" veze, one za "do kraja života", više "dobrih veza" i dosta prolaznih, čak i za noć.
    Možda sam i snoć imao neku prolaznu vezu. Umanjuje li me to? Ne pričati o nečmu ne znači da se nije i događalo.

  4. #49

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Pre svega, nisam mislila na nikoga pojedinačno, nego mi se ova tema učinila posebnom upravo po tome što niko nije konkretno odgovorio na nju. Ako se pogleda površno statistički, to nikako nije slučaj na drugim temama, gde se bar u određenom postotku ljudi usuđuju da direktno odgovore.
    To me je navelo na pomisao da se upravo radi o tabu-temi, pa sam se upitala zašto.
    Ova tema i jeste tabu kod najvećeg broja ljudi, pa i forumaša na ovom forumu, upravo zbog svega onoga što sam izneo u svom prethodnom postu. Ali, jedan detalj iz njega ću sada nešto više obrazložiti. Naime, kada sam pominjao čoveka kao društveno biće i međusobnu interakciju ljudi i različitih društvenih grupa u jednoj zajednici, treba imati na umu da te odnose svakako kakarakteriše i jedna nevidljiva, ali snažna i uticajna komponentna koja se zove moral zajednice. E, sada mi možemo pričati o moralu ovo ili ono, nalazeći mu mane i prednosti, ali ne smemo prenebragnuti da on, ma kakav bio, zaista postoji i da je snažniji i uticajniji više nego što to mnogi od nas mogu i pojmiti. To je , po meni, suštinski razlog zamagljivanja iskrenih odgovora na ovoj temi...

    Nisam pri tom mislila na intiman odnos između dvoje ljudi i da li o tome govorimo sa svojim partnerima, iako se i to može staviti pod znak pitanja. Komentarisala sam nas forumaše, i odnos prema samo jednoj od bezbroj tema o kojima se na VC piše. Ispada da smo na ostalim poljima raskopčani, bezbrižni, slobodni, moderni, ultra, extra, hi fi, trt mrt, etc... A kad dođe do obične brojkice, ništa od nas...
    Mislim, ne dižem revoluciju, ne spočitavam nikom ništa, samo sam imala potrebu da tu opasku iznesem.
    Opaska je svakako na mestu. Moral je gotovo po pravilu pojava konzervativnog predznaka i uvek kasni za potrebama jedne društvene zajednice. Teško se menja, čak i onda kada se i formalno usvoje neki novi sistemi vrednosti. Iako tada prelazi u običajni moral, njegov uticaj na ljude i dalje ostaje snažan...

    I nemojte biti skromni prema sebi, jer Vi zaista svojim stavovima po ovom pitanju dižete svojevrsnu revoluciju, koja se, uzgred budi rečeno, meni neobično dopada, ali ne zato što ja imam širok pogleda na svet i život oko sebe, već, priznajem, zbog roga što me interesuje pikanterija.

    @memento
    Što se tiče toga da su emocije razlog zašto se o nečemu ne priča... Pa, onda ispada da je ljubomora ono osnovno osećanje koje čini vezu pravom, punom razumevanja, pa se štitimo od saznanja da naš dragi/draga nije anđelak?
    Ne podvaljujte. Ljubomora, svakako nije osnovno osećanje, već modifikovani eho ljubavi, odnosno njena iskrivljena senka. Kod nekih je ona izražajnija, kod drigih ne

    Memento, pa onda upravo svi ispadosmo Tome iz "Ranjenog orla"... Zar kontra nije upravo u tome da smo u ljubavi oslobođeni svih predrasuda, stega, cifara i ostalih premeravanja? Stvarno mislim da nečija vrednost kao ljubavnog aktera nije u tome što je u nečemu prvi, nego se izdvaja u spektru sasvim drugačijih i plemenitijih posebnosti. I ne mora niko da bude srećan što je drugi ili deveti, ali to može normalno da prihvati, kao i sve druge osobine partnera ukoliko ga zaista voli. Ne želim da prihvatim da je ljubav najobičnije glađenje sujete...
    Ne, naravno da to nisam rekao, niti ništa slično mislio. Potpuno se slažem da su kod zrelih osoba u jednoj istinski ljubavnoj vezi cifre potpno irielevantne. Problematično je, međutim, njihovo publikovanje, jer ma koliko se te dve osobe volele i ma koliko one bile emancipovane i sklone revolucijama vešega tipa , one nisu same na ovom svetu. Oko njih su njihovi poznanici, roditelji, rođaci, prijatelji, kolege sa posla, deca, pa i poneki bivši partner. Nije teško zamisliti kako bi neki podaci o nama delovali na nekog nama bliskog, jer, podvlačim, sa bliskim osobama smo vezani često ljubavlju, a ljubav je zaista potpuno iracionalna kategorija...

    Inače, dobila sam jedan privatan komentar da ljudi neće da o ovoj brojci pišu po forumu, jer se privatno znaju sa ljudima odavde. Hm... A, pa šta? Evo, ja neke odavde znam, pa koristim priliku da ih priupitam da li mojih desetak bivših veza menja nešto u našem odnosu? Da li sam zbog toga bolja, gora, primerenija za druženje ili me treba gledati iskosa?
    Da ste moja supruga, ili partnerka, zaista mi taj podatak o broju prethodnih partnera ne bi smetao. Ali, zaista ne bih mogao reći da bi me radovalo njegovo prečesto pominjanje, posebno u javnosti i pred meni poznatim osobama, jer priznajem najiskrenije, ja sam taj koji je gori, manje primeren za druženje i osoba koji treba gledati iskosa...
    Poruku je izmenio memento, 16.02.2009 u 14:41
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #50

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    Imala sam svega dve veze..prva od nekoliko nedelja(ta se skoro i ne vazi),a druga traje vec 3 godine......mada svi kazu da je to malo glupo sa moje strane jer imam tek 18 (skoro 19) godina.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  6. #51

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Inače, dobila sam jedan privatan komentar da ljudi neće da o ovoj brojci pišu po forumu, jer se privatno znaju sa ljudima odavde. Hm... A, pa šta? Evo, ja neke odavde znam, pa koristim priliku da ih priupitam da li mojih desetak bivših veza menja nešto u našem odnosu? Da li sam zbog toga bolja, gora, primerenija za druženje ili me treba gledati iskosa?
    ...što se mene tiče, ništa se ne menja zbog tvoje brojke...

  7. #52

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    Čitajući (na preporuku ) odgovore na ovoj temi, a naročito nazoviraspravu između Izabelitte i Mementa, ne mogu a da se po ko zna koji put ne zapitam koji je razlog zbog koga neki ljudi uzaludno troše reči? Mislim, čemu uopšte počinjati priču o nečemu o čemu (kao) imate različita mišljenja ako se na kraju složite oko svega (uglavnom, nemogućnošću jednog sagovornika da odbrani svoj stav)? Ja to zovem uzaludnim prosipanjem reči...

    ...e sad, što se broja partnera tiče, trebali bi da ipak razgraničimo forum od stvarnog života. Naravno da niko iole normalan neće ići ulicom i deliti tu informaciju sa širokim auditorijumom. Naravno da postoje ljudi kojima će to reći, kada i ako oseti potrebu. Čak to ne mora da bude ni osoba sa kojom je u vezi.

    Na ovoj temi može da napiše ko šta hoće, nije podložno proveri, nema ni potrebe za time. Moral foruma? Može li iko da pomisli da tako nešto postoji, a da se ne nasmeje, onako, od srca?

    Poenta je u tome da su ljudi različiti i da svako ima svoje sopstvene granice i barijere. Konkretno, ne bih napisao sa koliko sam žena bio. Ali nikad o tome nisam pričao ni uživo. Zato što je svaka priča posebna na svoj način, ostavlja trag u vašem srcu i trajno vas obeležava toplinom (ako pažljivo birate onoga koga ćete pustiti u isto). Svođenje svega toga na cifru bi mi bilo definitivno ubijanje čarolije koja je nekada znala da pronađe put do oblaka. Ili podrivanje one koja još uvek zna.

    I zato ćutim.


  8. #53

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    @love hunter

    Čekaj, rasprave su smisao foruma, zar ne? I zašto je problem da se neko na kraju složi, ako dobije dovoljno ubedljive argumente koji mogu preobratiti njegov prvobitan stav?
    Inače, ne mislim da se memento sa mnom složio, jer on ipak nije rekao cifru.
    Niti sam se ja složila s njim, jer ja moju brojku nisam zataškala.
    A neću se složiti ni sa tobom, jer dimna zavesa prelepih reči koje umeš vešto da izatkaš , nije dovoljna da mi zamagli pogled na činjenicu koja se zove svesno prećutkivanje.
    Ja volim da svoje ljubavne čarolije stavljam na žestoke testove. I jako sam, ma mnogo sam srećna kad ih to ne salomi, kad se pokažu čvršćim od njih, pa onda i sva ta magija dobije jake i nedvosmislene osnove u stvarnosti. U oblake se putuje kada čvrsto veruješ u Petra Pana, pa mu daš ruku s poverenjem, iako znaš za sve njegove dečačke slabosti... Čarolija, po mom mišljenju, nestaje ako te naknadno šibaju činjenice koje je Petar "zaboravio" da nam kaže pre leta, ili je "mudro" odlučio da ih prećuti.

    @Yossarian

    Da, mislim da je selo veselo kad se ta matematika prekardaši.

    @miloradv
    Tačno. Voleti znači razumeti.

    @joksi, Aiko
    Pa sad nek neko kaže da žene nisu hrabrije... Dole tabuJčići!

    @Lav
    Ma, znala sam to. Pitanje je bilo retoričko.
    Vrag odneo šnalu...

  9. #54

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Poenta je u tome da su ljudi različiti i da svako ima svoje sopstvene granice i barijere. Konkretno, ne bih napisao sa koliko sam žena bio. Ali nikad o tome nisam pričao ni uživo. Zato što je svaka priča posebna na svoj način, ostavlja trag u vašem srcu i trajno vas obeležava toplinom (ako pažljivo birate onoga koga ćete pustiti u isto). Svođenje svega toga na cifru bi mi bilo definitivno ubijanje čarolije koja je nekada znala da pronađe put do oblaka. Ili podrivanje one koja još uvek zna.

    I zato ćutim.

    Apsolutno podrzavam tvoj stav jer mislim da je jedino ispravan. Sve drugo smatram neukusnim i glupim hvalisanjem. Ne ulazim u to da li pojedinac ima manje ili vise promenjenih partnera vec samo zelim da istaknem da je pomalo neukusno o tome, na ovom mestu isticati. Mozda bi bilo bolje postaviti pitanje sta to stimulise pojedince na brzo i bezemotivno menjanje partnera. Kakvih bi tu sve odgovora bilo, mogu samo da zamislim. Izabelitta je u pravu za Petra koji je "zaboravio" ili "mudro" odlucio da precuti pa kad je tako onda bolje da se o tome i ne govori jer u cutanju je sigurnost.
    Poruku je izmenio TWILIGHT, 16.02.2009 u 16:50
    Cudno je kako je malo potrebno da budemo srecni a jos cudnije koliko cesto nam bas to malo nedostaje.

  10. #55

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    Prva prava devojka sa kojom sam spavao je sadasnja devojka koja je samnom izgubila nevinost..ne stidim se toga,nisam neki zavodnik,svaler ili sta vec..

    Ona mi je jedna jedina,sa njom mogu sve,iskrena i obostrana ljubav to je sve..

    Svim iskusnima svaka cast,meni je lepo i bole me brige..

  11. #56

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    @love hunter

    Čekaj, rasprave su smisao foruma, zar ne? I zašto je problem da se neko na kraju složi, ako dobije dovoljno ubedljive argumente koji mogu preobratiti njegov prvobitan stav?
    Inače, ne mislim da se memento sa mnom složio, jer on ipak nije rekao cifru.
    Niti sam se ja složila s njim, jer ja moju brojku nisam zataškala.
    A neću se složiti ni sa tobom, jer dimna zavesa prelepih reči koje umeš vešto da izatkaš , nije dovoljna da mi zamagli pogled na činjenicu koja se zove svesno prećutkivanje.
    Ja volim da svoje ljubavne čarolije stavljam na žestoke testove. I jako sam, ma mnogo sam srećna kad ih to ne salomi, kad se pokažu čvršćim od njih, pa onda i sva ta magija dobije jake i nedvosmislene osnove u stvarnosti. U oblake se putuje kada čvrsto veruješ u Petra Pana, pa mu daš ruku s poverenjem, iako znaš za sve njegove dečačke slabosti... Čarolija, po mom mišljenju, nestaje ako te naknadno šibaju činjenice koje je Petar "zaboravio" da nam kaže pre leta, ili je "mudro" odlučio da ih prećuti.


    Polazim od sebe. Nikad se ne upuštam u raspravu o bilo čemu ako nemam već formirano mišljenje o toj stvari. A s obzirom na to koliko imam godina, bilo bi malo neozbilno da mi par postova izmene poglede na svet, čak i ako ih piše čarobnica poput tebe .

    I ne , nisi me ubedila da će to što ne pretvaram ljubavi (veće ili manje) u cifre na bilo koji način ugroziti ono što se trenutno dešava, ili će se tek desiti...da se razumemo, isto važi i u obrnutom smeru. Naime, nikada nisam postavio ono čuveno pitanje: "A koliko si ih imala do sad?" Zato što hoću da verujem da je priča koju sanjam ona koja će nadživeti sve ostale. A ako nekad budem počeo da razmišljam drugačije, verovatno će mi svet brojki postati znatno bliži...

    ...ovako, pusti me da skakućem po oblacima...a ti i dalje jačaj svoje niti sreće na način koji retko ko može...možda se, jednom, sledeći svako svoj put, i dodirnemo, u prolazu...

  12. #57

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    Na ovoj temi sam rekla šta sam htela, a danas sam se opet prešla i kupila jedan od onih kurtonskih ženskih časopisa (to su oni sa plastikom - celofanom preko, uglavnom da ne ispadnu neke džidža bidže, ne verujem da je zbog higijene - na ovoj skupoći ne bi se razbacivali. Ili bi... pu, ala odem od teme lako, jadna ja ). I tamo savet za ženski rod:

    "Ako morate da mu pričate o bivšima, nagrdite ih. Ako vas pita koliko ih je bilo, podelite broj sa dva ili recite da je on treći. Sve preko toga ne valja".



    Nema upozorenja da se šale

  13. #58

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    Tek da mogu da se uporedjuju rezultati - imam dve veze iza sebe koje zaslužuju da se kao takve okarakterisu.
    Stvoriću svoj mali raj i u njega primiti one koji su mi već u srcu.

  14. #59

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    Citat Sunny kaže: Pogledaj poruku
    Tek da mogu da se uporedjuju rezultati - imam dve veze iza sebe koje zaslužuju da se kao takve okarakterisu.


    neshto gluplje skoro ne prochitah....

  15. #60

    Odgovor: Koliko ste partnera promenili?

    tri..tj tri momka sa kojima sa bila u vezi
    i nikako da mrdnem sa te cifre...
    neko me zamadjija'...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koliko ste mobilnih telefona dosad promenili?
    Autor silvia u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 23.09.2018, 14:26
  2. Šta biste vi ovog momenta promenili da ste predsednik Srbije
    Autor Ilija gromovnik u forumu Politika
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 08.05.2017, 14:54
  3. Izbaciti partnera iz takta?
    Autor Muckota u forumu Ljubav
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 06.08.2009, 19:11
  4. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20
  5. Kako upitati partnera za sex?
    Autor panta u forumu Spomenar
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 06.12.2007, 21:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •