Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 38
  1. #1

    Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    Najveća trubačka fešta u Srbiji, 48. dragačevski sabor, počinje danas u Guči, a od 6. do 10. avgusta se očekuje oko 600.000 posetilaca, od čega će najmanje 50.000 gostiju stići iz inostranstva. Pripremite se za muzičku ludnicu, trebaće vam snage, jer ipak je Sabor samo jednom godišnje.
    Svake godine u Guču dolazi sve više stranaca, a osim tradicionalno velikog broja gostiju iz Slovenije, Bugarske, Nemačke i Francuske, na Sabor će po prvi put ove godine stići i mnogobrojni gosti iz Hrvatske. Takođe, tu će biti i Amerikanci, Rusi, Makedonci, Bosanci... Detaljna mapa Guče
    Za „Zlatnu trubu“ će se takmičiti 24 orkestra, a na Saboru će prvi put nastupiti i 11 inostranih orkestara koji će se publici predstaviti u petak, 8. avgusta. Strani muzičari će osim svog lokalnog muzičkog programa imati obavezu da odsviraju i jednu numeru iz repertoara srpskih trubača, a zanimljivo je da su se najčešće odlučivali za pesme „Kalašnjikov“, „Mesečina“ i „Sa Ovčara i Kablara“.
    Mesta u hotelima i motelima u Guči i okolini odavno nema, a iako je prenoćište u hotelu „Zlatna truba“ u Guči koštalo 100 evra, sva mesta su odavno popunjena. Za vreme Sabora u hotelu će boraviti poslovni ljudi iz Izraela, ruski ambasador, kao i nekoliko poznatih imena naše estrade. Za vreme Sabora u Guči će boraviti i ambasador Norveške koji je zakupio kuću u užem centru Guče.
    I ove godine RTS će prenositi veći deo Sabora čiji je domaćin ponovo bivši ministar Velja Ilić.
    - Prošle godine je 1.900.000 ljudi gledalo takmičenje trubača na finalnoj večeri. Tražili su nam iz Makedonije i drugih zemalja u okruženju da se uključe u prenos. Na realizaciji Sabora radiće ista ekipa koja je radila „Evroviziju“ - kaže direktor produkcije Dobrivoje Marinski.

    Mrkonjić i Ilić otvorili Sabor

    Ministar za infastrukturu Srbije Milutin Mrkonjić i narodni poslanik Velimir Ilić označili su danas početak ovogodišnjeg Sabora trubača u Guči, podizanjem saborske zastave na jarbol, uz himnu manifestacije "Sa Ovčara i Kablara".
    Uz "prangijanje" sa okolnih brda, ministar Mrkonjić je rekao da je Sabor najveća manifestacija izvornog narodnog stvaralaštva u Srbiji i da će Vlada uvek biti njen pokrivitelj, kao što je i ove godine.
    "Narod koji ne poštuje svoju tradiciju i nema budućnost", rekao je Mrkonjić. Prema njegovim rečima, do 2010. godine, to jest do 50. izdanja Sabora, za Guču će biti izgrađen put i biće otvoren saborski muzej, a vlada Srbije će svake godine izdvajati po 20 miliona evra za ovu manifestaciju.
    Podsetimo, prestižni muzički časopis „Rolling Stone“ uvrstio je Dragačevski sabor trubača u Guči među 15 najboljih evropskih festivala. U novom broju francuskog izdanja časopisa Sabor u Guči se našao u društvu najčuvenijih evropskih rok festivala, poput „Rok-an-sen“ u Parizu i „Rok Verhtera“ kod Brisela. „Četiri stotine srpskih truba u stilu ‘Crne mačke, belog mačora’ prave ludnicu na seoskim ulicama. Atmosfera je zagarantovana!“, opisuje „Rolling Stone“ Dragačevski sabor.

    Upozorenje za vozače

    Vladimir Rebić, šef odseka u Upravi saobraćajne policije, kaže da će prvi, najširi prsten pokrivati magistralne pravce od Beograda, Kraljeva i Užica, a nedisciplinovani vozači će biti praćeni i iz helikoptera. „Apatinska pivara“, koja je nedavno Saobraćajnoj policiji poklonila najmodernije alkometre, a u saradnji sa policijom je pokrenula akciju „Kad pijem - ne vozim“.

    Autobuski prevoz

    Karta iz Beograda direktno do Guče autobusima „Pegaza“ košta 830 dinara u jednom pravcu. Jedini polazak je u 14.30. Autobusima „Autoprevoza“ (saobraćaju na svakih sat vremena od 4 sata ujutru) za 1.275 dinara (povratna karta) možete da stignete do Čačka, a odatle za 150 dinara (takođe na svakih 60 minuta) do Guče.

    Parking do 3.000 dinara

    Parking za putnička vozila se plaća 500 dinara (po jednom danu), a za autobuse 3.000 dinara. Taksi i dostavna vozila parking plaćaju 1.000 dinara. Za vozila u tranzitu naplaćuje se kaucija od 500 dinara, a povraćaj novca vršiće se na izlaznoj rampi. Vozilo ne sme biti u Guči duže od 30 minuta.

    Ulaznice 500 dinara

    Ulaznica košta 500 dinara i važi za sve dane Sabora. Za organizovani dolazak autobusa sa 50 i više putnika uvodi se kolektivna ulaznica uz popust od 20 odsto. Karte se mogu kupiti i u autobusima „Pegaza“ i „Autoprevoza“. Ulaz ne plaćaju lica sa prebivalištem u Dragačevu.

    Satnica najvažnijih dešavanja u Guči

    Sreda, 6. avgust
    10.00 - otvaranje Sabora
    11.00 - otvaranje izložbenog štanda, turistička ponuda Dragačeva
    16.00 - otvaranje
    likovnih izložbi

    Četvrtak, 7. avgust
    13.00 - saborsko venčanje
    17.00 - kulturno-umetnički program
    21.00 - koncert majstora trube

    Petak, 8. avgust
    13.00-15.00 - revija inostranih trubačkih orkestara
    14.00 - narodni višeboj
    17.00 - polufinalno takmičenje orkestara seniora
    21.00 - koncert stranih orkestara
    23.00 - koncert Bobana Markovića

    Subota, 9. avgust
    7.00 - trubačka budilica ulicama Guče
    13.00 - takmičenje zdravičara, izbor najlepše muške i ženske narodne nošnje
    17.00 - defile učesnika Sabora ulicama Guče
    18.30 - takmičenje pionirskih i omladinskih orkestara
    23.00 - ponoćni koncert

    Nedelja, 10. avgust
    11.00 - defile učesnika programa (seniorski orkestri - finalisti)
    12.00 - improvizacija stare dragačevske svadbe
    15.00 - finalno takmičenje trubačkih orkestara
    19.00 - proglašenje pobednika
    20.00 - veliko
    saborsko kolo

    Blic

    http://www.guca.co.yu/
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    Bio sam u prosli cetvrtak da sklopim ugovor sa njima oko neke pvc opreme i ako ta truba ni meni ni caletu ne znaci puno posto smo mi lalosi ali otisli smo da ugodimo drugima a i naravno zbog biznisa jer su zaradjenje velike pare.Saradnja ce se nastaviti i narednih godina.A u sali kazem: Dole Guca zivelo Deronje Ali biznis je biznis
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    Bolje da ste napisali da pocinju Olimpijske Igre.za ovu seljacku Olimpijadu svi alkosi znaju u sekund kad pocinje,koliko je brlja,ljuta,i sve vrste piva i mesa sa rostilja i raznja.Nemo da brigate !!
    Ako vam je dobro ... onda nista!
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    Sabor u Guči je još jedna od brojnih prilika da pokažemo svoju podeljenost i netoleranciju. Jedni će opet blatiti one koji pljuju po Exiti i tako u nedogled voditi jalove duele, ne shvatajući da su suštinski isti i u stvari samo prividno različiti izraz jednog stanja duha koji se zove primitivizam i uskogrudost.

    Ne znam u čemu je to prednost hamburgera i hot doga nad jagnjetinom i prasetinom, ili marihuane, ekstazija i teških droga nad alkoholom raznih sorti i, naravno, obratno. Ni jedni ni drugi neće priznati onim drugima i da i Exit i Guča zaista visoko kotiraju u tom usranom inostranstvu kojem tako težimo i kojeg smo tako nezdravo gladni, već će i poklonici Exita i Velikog brata, sa jedne strane, i poklonici Guče i „48 sati svadba“ s druge strane za sebe prisvajati ekskluzivno pravo licence za pravovernost i dobar ukus.

    Da li je to baš tako?

    Naravno, ovo je smo moje subjektivno mišljenje...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    licno, ne volim trubace, pa samim tim ni desavanja vezana za nju
    meni je tamburica keva truba mi suvise.. ne znam, agresivna..
    naravno svakom svoje po ukusu, ali bih se ja pre opredelila za tamburu nego trubu.. ili za Exit..
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    ...vlada Srbije će svake godine izdvajati po 20 miliona evra za ovu manifestaciju...
    Izgleda da je samo meni ovo zapalo za oko...


      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    Izgleda da je samo meni ovo zapalo za oko...
    vala sad je i meni
    e sad sam besna, na neke pametnije stvari, tipa zdravstvo ili saobracaj.. ma ko to jebe, pa imamo Gucu u koju treba investirati, a drzava nek' nam propada i nek' se sve rasproda da nista srpsko ne bude srpsko
    ali neka, imamo zastitni znak Srbije, festival u Guci u koji se investira.. a puteve i zdravlje ko jebe..
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Bolje da ste napisali da pocinju Olimpijske Igre.za ovu seljacku Olimpijadu svi alkosi znaju u sekund kad pocinje,koliko je brlja,ljuta,i sve vrste piva i mesa sa rostilja i raznja.Nemo da brigate !!
    Ти мора да си неки урбани паметни дечко из Београда који је превазишао ову сељачку земљу?

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    vala sad je i meni
    e sad sam besna, na neke pametnije stvari, tipa zdravstvo ili saobracaj.. ma ko to jebe, pa imamo Gucu u koju treba investirati, a drzava nek' nam propada i nek' se sve rasproda da nista srpsko ne bude srpsko
    ali neka, imamo zastitni znak Srbije, festival u Guci u koji se investira.. a puteve i zdravlje ko jebe..
    А ко ти је рекао да је држава давањем тог новца престала да улаже у здравство или саобраћај?
    А бренд је јако битна ствар, као и туристичка индустрија. Шта мислиш колико новца Риу донесе карневал, Новом Саду Егзит, Октоберфест Минхену, Лав парејд... ? Мислиш да то може без улагања?
    Држава мора да помаже и културна дешавања, посебно ову манифестацију народног стваралаштва. Мора да постоји нешто и ван Београда и Новог Сада.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    Citat GostBG kaže: Pogledaj poruku
    Bolje da ste napisali da pocinju Olimpijske Igre.
    Vest je vest. Ne dele se i ne postavljaju prema tome koja nam se dopada, a koja ne

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Sabor u Guči je još jedna od brojnih prilika da pokažemo svoju podeljenost i netoleranciju. Jedni će opet blatiti one koji pljuju po Exiti i tako u nedogled voditi jalove duele, ne shvatajući da su suštinski isti i u stvari samo prividno različiti izraz jednog stanja duha koji se zove primitivizam i uskogrudost.
    Jedna više infantilna rasprava - Bitlsi ili Stonsi (Stonsi), Zvezda ili Partizan (Partizan! ), dal je bolja riba bila Madonna ili Cindy Lauper (Cindy, bre!), jagnjetina ili prasetina itd... i gadan problem po mom mišljenju ima onaj ko te razgovore&rasprave ozbiljno shvata. Stvar ukusa. Meni samo nije jasno zašto bi neko imao išta protiv ijednog festivala na kojem se ljudi zabavljaju i koji u zemlju dovuče brdo stranaca, zaista. Treba da imamo oba.

    Lično, ne idem u Guču, to mi ne prija, ne volim i nije mi zabavno, sve mi deluje kao jedan veliki krmećak, ali deo je tradicije i nemam ništa protiv onih koji to vole
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    Ne ko voli, neko ne.. Ja kada čujem trubu, sva se naježim. Mnogo volim.
    Ne želim nikome da namećem mišljenje, poštujem ako ne voli takvu vrstu muzike. Ne volim narodnjake ali sabor trubača u Guči je sasvim nešto drugo. Ponoćni koncert koji se održava subotom i finalno takmičenje nedeljom su, bar meni, najbolje od svega što se tamo dešava.
    I svadbarski kupus, naravno!
    Bila sam dva puta do sada, trebali smo ići i ove godine ( sada bi otprilike tražili mesto za šator ) ali smo odlučili da te pare potrošimo na nešto drugo.
    Sledeće godine nadam se da neću propustiti trube, jer stvarno je lud provod!
    Poruku je izmenio Zvonchica, 07.08.2008 u 14:49 Razlog: greška, valjda..
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    Citat Zvonchica kaže: Pogledaj poruku
    Ne ko voli, neko ne.. Ja kada čujem trubu, sva se naježim. Mnogo volim.
    Ne želim nikome da namećem mišljenje, poštujem ako ne voli takvu vrstu muzike. Ne volim narodnjake ali sabor trubača u Guči je sasvim nešto drugo. Ponoćni koncert koji se održava subotom i finalno takmičenje nedeljom su, bar meni, najbolje od svega što se tamo dešava.
    I svadbarski kupus, naravno!
    Bila sam dva puta do sada, trebali smo ići i ove godine ( sada bi otprilike trebalo da tražimo mesto za šator ) ali smo odlučili da te pare potrošimo na nešto drugo.
    Sledeće godine nadam se da neću propustiti trube, jer stvarno je lud provod!
    Slazem se sa tobom to je nesto preterano,prosle godine bio sam sa drustvom nigde mi bolje nije bilo neopisivo


    Becar kaže:
    Bio sam u prosli cetvrtak da sklopim ugovor sa njima oko neke pvc opreme i ako ta truba ni meni ni caletu ne znaci puno posto smo mi lalosi ali otisli smo da ugodimo drugima a i naravno zbog biznisa jer su zaradjenje velike pare.Saradnja ce se nastaviti i narednih godina.A u sali kazem: Dole Guca zivelo Deronje Ali biznis je biznis


    Па ста ако си лала..Србин си брате исто ко и бачвани,шумадинци,мачвани и тако даље
    Србијо моја поносна буди!
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    Znate šta, meni se sviđa i Guča i Zlatna Truba i Boban Marković, pa i Kusturica i ostali. Ali oni imaju svoje kafane, imaju svoj milje, koji mi se isto dopada, kao i čaršije i Vranje. Guča je Guča i tu nema šta.
    Ali meni se ne sviđa ono što se dešava u Bečkereku:
    Subotom su svadbe, jeli? E, one su delom u Gradskoj Kući, jeli? E tu dežuraju subotom neki iz Zmijanja, pa dreču, dovode decu da prose itd. Stignu svadbari sa kolima, sa povorkom, bilo kako. Il su srbi, il mađari, il slovaci, il rumuni, ili je "mešana" svadba. I onda oni iz Zmijanja počnu sa limenom muzikom. Ako im platiš sviraju dalje - normala. Ako im ne platiš i kažeš im da ne sviraju jer se gore kod matičara ništa ne čuje, ili jer si doveo svoje tamburaše, ili svoju nacionalnu muziku svirajući orkestar, ili možda želiš da čuješ svadbeni marš gore u sali --- oni će početi da sviraju! Sviraće dok im ne platiš da prestanu! Spremni su i da se svađaju! A di ćeš ti svadbar, ili mladoženja započeti kavgu sa tamo nekima iz Zmijanja.
    No, i u Bečkereku ima kafana za limenu muziku, i ja je ponekad pustim sa kompiša. Ali kad sam u ćefu.
    Voleo bih jednom i u Guču da odem, ali eto sad su mi Dani Sela u Itebeju, rodnom selu, pa ću pre tamo. Pozdrav za sve u Guči, i za sve svirače (koji nisu kao ovi iz Zmijanja).
    Poruku je izmenio itebejac, 07.08.2008 u 14:32 Razlog: gramatika
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!
      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    yossa kaze:
    А ко ти је рекао да је држава давањем тог новца престала да улаже у здравство или саобраћај?
    А бренд је јако битна ствар, као и туристичка индустрија. Шта мислиш колико новца Риу донесе карневал, Новом Саду Егзит, Октоберфест Минхену, Лав парејд... ? Мислиш да то може без улагања?
    Држава мора да помаже и културна дешавања, посебно ову манифестацију народног стваралаштва. Мора да постоји нешто и ван Београда и Новог Сада.
    nisam ja rekla da se ne ulaze u te grane, ali ne vidim za sta ima da se izdvoji 20 miliona evra za svo to pivo i volove na raznju?
    yeah right..
    i mislim da je to nepotrebno, toliko novca ne vidim gde ode.. mozda sam slepa ali opet.. moje skromno misljenje
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    Ma to se Mrkonjić izlanuo, vidite da čovek nije hteo da otvori sabor dok mu tobože prijatelj Velja nije stigao. Baš će Djelić i ostala kompanija da mu daju 20 miliona da skuca u Guču.
    Guča jeste brend, baš kao i Exit, a na Zaječarskoj gitarijadi treba još mnogo poraditi. I nama trebaju sve tri manifestacije, iz razloga da se narod malo proveseli, opusti ali i iz ekonomskih razloga, može tu dosta da se zaradi.
    Problem sa Gučom je prostor, pre šest-sedam godina nije bilo toliko mase pa je zaista bila uživancija otići, a poslednjih par jednostavno je sve prenatrpano, a po svemu sudeći biće vremenom još gore. Trebalo bi tražiti neko rešenje u tom smislu.
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Pet dana trube i ludog provoda, Sabor u Guči

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku
    Pozdrav za sve u Guči, i za sve svirače (koji nisu kao ovi iz Zmijanja).
    Шта ти је Змијање?

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    nisam ja rekla da se ne ulaze u te grane, ali ne vidim za sta ima da se izdvoji 20 miliona evra za svo to pivo i volove na raznju?
    yeah right..
    i mislim da je to nepotrebno, toliko novca ne vidim gde ode.. mozda sam slepa ali opet.. moje skromno misljenje
    А де си видела да држава точи пиво или окреће волове на ражњу у Гучи? Много тога има у шта може да се уложи, па 20 мил. евра ти није ништа, то је километар аутопута кроз Грделичку клисуру! У Гучу долазе десетине хиљада туриста, а туристи су захтевна братија. Дакле, може дас уложи у изградњу путева у и око Гуче, може да се издвоји за уређење града, за канализацију, за фасаде, за јавне површине, за простор где се одржавају манифестације, за водиче, за редаре, за полицију, за разноразне пратеће активности, зашто не, и за забављаче који ће да привуку туристе, за наградне фондове, за потпомагање којекаквких КУДова... не можеш да критикујеш утрошак средстава ако не знаш како су утрошена. А 20 мил. евра сигурно нико није дао за пиво и волове.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Hit dana
    Autor love hunter u forumu Muzika
    Odgovora: 804
    Poslednja poruka: 09.09.2017, 15:55
  2. Dogodilo se na današnji dan
    Autor Necromancer u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1455
    Poslednja poruka: 20.03.2015, 13:00
  3. Na današnji dan dogodilo (mi) se...
    Autor Sirijus u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 21.05.2013, 11:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •