Peticija da Nišvil džez festival dobije potrebna sredstva
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Peticija da Nišvil džez festival dobije potrebna sredstva

    Pre nekoliko dana Ministarstvo (ne)kulture je odlučilo da više ne izdvaja finansijska sredstva za ovu džez manifestaciju koja je pre 3 godine dobila status manifestacije kulture od nacionalnog značaja sa obrazloženjem da imaju „nejasnu progamsku koncepciju i nedostatak kvalitetne umetničke selekcije“.
    Sramota!
    Više možete pročitati ovde...Blic Online | Ministarstvo kulture gasi Nišvil, mediokriteti ne znaju šta je džez

    Pokrenuta je peticija...pa ko voli nek' izvoli...

    PETICIJA DA NISVILLE JAZZ FESTIVAL DOBIJE POTREBNA SREDSTVA - Peticije24.com
    Budi pametan i pravi se lud

  2. #2

    Odgovor: Peticija da Nišvil džez festival dobije potrebna sredstva

    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    Pre nekoliko dana Ministarstvo (ne)kulture je odlučilo da više ne izdvaja finansijska sredstva za ovu džez manifestaciju koja je pre 3 godine dobila status manifestacije kulture od nacionalnog značaja sa obrazloženjem da imaju „nejasnu progamsku koncepciju i nedostatak kvalitetne umetničke selekcije“.
    Sramota!
    Više možete pročitati ovde...Blic Online | Ministarstvo kulture gasi Nišvil, mediokriteti ne znaju šta je džez

    Pokrenuta je peticija...pa ko voli nek' izvoli...

    PETICIJA DA NISVILLE JAZZ FESTIVAL DOBIJE POTREBNA SREDSTVA - Peticije24.com

    Evo potpisala sam peticiju. Naša država polako klizi u apokalipsu pink kulture. I to nije problem institucionalnog odeljka, već je ogledalo svesti našeg naroda. Dobro, ovakve stvari su i ranije bile na začelju, ali nikad ovoliko. Reklamiraju koncerte na Ušću (Lukas i Ceca) kao da dolazi neki nobelovac ili hvatači zvezda. Sve mediokritet do mediokriteta. I ja vas sve ovako zajedno pitam, da li mislite da ćemo nekud stići?
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  3. #3

    Odgovor: Peticija da Nišvil džez festival dobije potrebna sredstva

    Citat elektricna ovca kaže: Pogledaj poruku
    Naša država polako klizi u apokalipsu pink kulture. I to nije problem institucionalnog odeljka, već je ogledalo svesti našeg naroda. Dobro, ovakve stvari su i ranije bile na začelju, ali nikad ovoliko. Reklamiraju koncerte na Ušću (Lukas i Ceca) kao da dolazi neki nobelovac ili hvatači zvezda. Sve mediokritet do mediokriteta. I ja vas sve ovako zajedno pitam, da li mislite da ćemo nekud stići?


    Mada... ovo mu dođe kao pitanje...šta je starije, koka ili jaje..
    Svest? To je tako promenljiva i manipulativna kategorija...
    Ok je sloboda izbora...sa akcentom na izbor...
    Dokle god se forsira samo jedna strana biće ovako kako nam je...
    Ništa nije slučajno...
    Svest bi se i te kako (naravno ne odmah već generaciJski) promenila da se ne guše ili ne gase, tj da se plasira i protiv otrov ovom zlu...
    Ja zastupam teoriju...kada nema ponude, neće ni biti potražnje...
    U ovom stadijumu metastaza...samo radikalan rez...ali...ali...jbg...vrag je odneo šalu poodavno...
    Mada mislim da nije nemoguće, samo da se krene...prvi korak je uvek najteži...
    A nekome, tj mnogima već decenijama odgovara ovakvo stanje...glupima je lako manipulisati...
    Hleba i igara...ej...
    Budi pametan i pravi se lud

  4. #4

    Odgovor: Peticija da Nišvil džez festival dobije potrebna sredstva

    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    Mada... ovo mu dođe kao pitanje...šta je starije, koka ili jaje..
    Ja zastupam teoriju...kada nema ponude, neće ni biti potražnje...
    U ovom stadijumu metastaza...samo radikalan rez...ali...ali...jbg...vrag je odneo šalu poodavno...
    Mada mislim da nije nemoguće, samo da se krene...prvi korak je uvek najteži...
    A nekome, tj mnogima već decenijama odgovara ovakvo stanje...glupima je lako manipulisati...
    Hleba i igara...ej...
    Sve što je radikalno je banalno za nas i kod nas. Užasavam se tog mentaliteta i takvih naglih zaokreta. Raznih šešeljevaca, junačkih sinova, glamuroznih zvezda, pevača, pisaca, zabavljača, kompozitora, navijača i ostalog miljea.
    Glupima? Njima nema potrebe manupulisati. Oni samo idu i žive svoje male živote. Kod nas je pitanje i problem psiho-patološkog karaktera. I to nema veze sa ratovima. Malo ko čisti sebe, oko sebe i za sebe. Nacionalizam, šund, bahanalije...To je naša stvarnost.
    Recimo, simfonijski orkestar RTS-a redovno poklanja karte za Kolarac. Misliš da veći broj ode? Naravno da ne. I ne mislim da moraju svi voleti jazz i clasiku, ali aman, zar niko nikad nje osetio potrebu da sazna i nauči više. Ne moraš da voliš violinu, ali barem pogledaj kako zvuči uživo, a da to nije narodnjačka, električna, cigu-ligu violina...
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  5. #5

    Odgovor: Peticija da Nišvil džez festival dobije potrebna sredstva

    Da vidimo šta o tome misli naša buduća intelektualna elita:

    Đaci Pete beogradske gimnazije pomerili maturu zbog koncerta Jelene Karleuše





    Gather ye rosebuds while ye may...

  6. #6

    Odgovor: Peticija da Nišvil džez festival dobije potrebna sredstva

    Potpisao peticiju, nadam se samo da sličnih nećemo imati još!
    Nišvil je samo deo jazz festivala Srbije. U mom gradu već skoro 3 decenije opstaje Jazz festival, možda zahvaljujući i Jovanu Maljokoviću koji se uvek odazvao i učestvovao.
    Znam samo da je scena festivala uvek bila otvorena za slobodne sastave, pa se dešavalo da skoro nema gradskog muzičara koji nije učestvovao u sešn svirkama .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #7

    Odgovor: Peticija da Nišvil džez festival dobije potrebna sredstva

    Kad već spomenu, u Kragujevcu se održava, ali je sve u manjem formatu i sa istom publikom. Da, dolazio je Maljoković sa svojim salsa bendom i devojkama. Šumadinci su popadali, jer obožavaju onaj zvuk etno ća-ća-ća. Dok je bio bend pre njih svi su sedeli ko ukopani. Ali kad je Maljoković zasvirao, da vidiš. Lično, ja ne volim taj zvuk i takve ženske prateće vokale, kao Anđelka iz benda.
    Jazz fest bio je prvo, koliko se sećam u Šumadiji, zatim u Joakimu i Domu omladine, koliko mi se čini. Ono što me je posebno radovalo što je tu bio i Rambo Amadeus. Taj čovek ne prestaje da me iznenađuje. Ljudi moji, kako on svira jazz ! A tek mladi ljudi iz inostranstva! To je trebalo videti!
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •