Koliko ste intuitivni? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 49
  1. #31

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Znam da jesam i ne volim kad mi proradi ona intuicija koja ne sluti nista dobro.


  2. #32

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Nisam uopšte. Nikad, ali nikad ništa nisam predosetio. I najveće katastrofe su prošle bez ikakvog predznaka, svesnog ili nesvesnog, nebitno. Lišen sam kosmičke pomoći u potpunosti. Tako je i bolje. Ne bih ni voleo imati takvu "moć".

  3. #33

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    intuicija ili iskustvo
    ko zna
    tek,razmisljam da kupim kuglu i neke vajde vidim od toga
    kako stvari stoje (osecam)
    bice tu lepih para

  4. #34

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    U osnovi pojma intuicije (od lat.intuitio-''instiktivno shvatanje''),stoje dve razlicite ,ali medjusobno tesno povezane ideje-logika i sposobnost da se prepozna istina i da se bori za nju....(Prvi je to jos shvatio Sokrat...)
    U stanju smo da mnogo puta neposredno shvatimo istinu ,ponekada sasvim neociglednu i koja je suprotna zravom razumu i to putem direktnog zakljucivanja bez osnove i dokaza(nejasno je kako...).Povremeno smo sposobni da izadjemo iz okvira svog iskustva putem ''insajta''-misaonog ozarenja i na taj nacin steknemo znanja, koje nikada nismo imali(nejasno je otkud)
    ''Intuicija podrazumeva da mi znamo nesto,a da pri tom ne znamo kako smo to saznali''...-americki psihoterapeut E.Bern...
    Psiholozi,psihijatri,o intuiciji imaju skromna misljenja,ne znaju bas kako funkcionise sve to sa njom ,niti kako da je izucavaju...No,ipak svi znamo da ona postoji...Da li je poseduje svaki covek,ja licno u to sumnjam...mozda neke delove intuit.misljenja,jer njen je dom nesvesno-a ono je jos uvek velika nepoznanica i obuhvata nesagledivo mnostvo procesa i stanja kojih nema u svesti i do kojih je skoro nemoguce stici...
    Svest je povrsinski spekt licnosti,podsvest u sebi sadrzi autenticne pokretacke snage ponasanja...

    Tamo, gde razum pravi uzastopne logicke korake,intuicija deluje brzo i munjevito i nisu joj potrebni nikakvi dokazi,ona se ne oslanja na razum-ona u jednom momentu ima sliku kompletne stvarnosti.
    Intiutivno misljenje je tipicno ''prirodno'' i nije tako opterecujuce kao logicno koje zahteva napor volje...(licno veoma sam intuitivna,i postoji mogucnost da objasnim velikim delom poreklo takvog misljenja... .)Povezano je sa mnostvom poznatih i nepoznatih ''svetova'' koji zive u nesvesnom,a ..sa kakvim bremenom mi hodamo kroz zivot, verovatno necemo skoro saznati...
    Ako se uvek i samo oslanjamo na intuiciju,gubimo nit logickog razmisljanja ,a uranjamo u stihiju nejasnih osecanja,slika i simbola...
    Opet ,ako funkcionisemo savrseno logicno,lisavamo se aktiviranju intuitivnog iskustva...
    Izvor intuicije se znaci, nalazi u nesvesnom...koga Lajbnic naziva''nizim oblikom duhovne delatnosti''.On je inace prvi predlozio uopste koncepciju nesvesnog u knjizi ''Monadologija''..Prema njegovom misljenju''svesne predstave se, kao ostrva, uzdizu iz okeana mracnih osecanja''..

    Medjutim nemacki filozof Imanuel Kant prvi je ukazao na vezu sfere nesvesnog sa osecajnom,intuitivnom spoznajom....Intuicija,zajedno sa mudroscu,prosvetljenjem,nadahnucem,predstavlja najvise nivoe nesvesnog.Kakvi god ti nivoi bili,do njih je skoro nemoguce stici,a i ne zna se sta sve ono sadrzi...Zna se samo za postojanje nekih''zakonitih stanovnika'',koji su nam neophodni i pojednostavljuju nam zivot(to su pre svega-nesvesni automatizmi-postupci koje covek radi automatski,bez ucesca svesti,mehanicki...)


    ....Da bismo razumeli intuiciju kako treba,zapravo onoliko koliko je to moguce(s obzirom da je ona velika nepoznanica...)potrebno je da jako dobro poznajemo ''oblasti nesvesnoga''-sto je opet veoma zahtevno i tako reci zelja bez izgleda da bude ispunjena...(izvor intuicije je negde u ''odnosu- nesvesnog sa svescu''.)
    Intuitivna predvidjanja cesto se radjaju u snu,ili polusnu...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  5. #35

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Moja bivša imala je običaj da kaže "Da li postoji nešto što ti ne znaš?".

    Imam vrlo jaku intuiciju, uglavnom se desi sve ono što predosetim.
    Calradian Empire

  6. #36

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Uglavnom razmisljam samo 10 sekindi unapred, sve posle toga ne bude kako sam mislio da ce biti..a i zanimljivije je kad nikad ne znas sta ce da se desi

  7. #37

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Ja bih potpuno praznu reč *intuicija* zamenio rečju predosećaj...

    Što je čovek svesniji on više predoseća...

  8. #38

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Jesam,veoma i ta sposobnost me je mnogo puta spasila što zapravo što figurativno.Nekad mi intuicija donese i dečiju radost kad recimo predosetim ili baš jako poželim da čujem moju dragu osobu a telefon u tom trenutku zazvoni.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  9. #39

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Na teži način sam naučila da slušam taj "unutrašnji glas",ali ga se već dugi niz godina ne odričem.I nema te sile da me natera,da ako "to nešto" kaže da ne,ja uradim da ili obrnuto.Naročito kada su ljudi u pitanju.To sam apsolvirala.Možda malo ponavljam u trenucima*,ali to je već neka druga tema...Za i protiv.


    *kad je pravi trenutak?
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  10. #40

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Relativno.
    Neke osobe koje poznajem se maltene oslanjaju na intuiciju u nekim situacijama. Ja to ne mogu, moram da imam sigurniji oslonac. Sta znam, ne mogu da radim napamet
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  11. #41

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Često me intuicija dovede na nepoznato mesto i potvrdi da ništa nije slučajno.

  12. #42

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Mislim da je intuicija jedan deo našeg "nasleđa", nešto sa čime se rađamo i dar koji ili razvijemo ili potisnemo.
    Siguran sam da nam nije poklonjen bez razloga.
    Iz sopstvenog iskustva znam da ume da nas upozori, da nam "otvori oči", da nas spase nepoznatog.
    Kad god sam namerno ignorisao intuiciju ispostavljalo se da sam "hodao po trnju". Jako često inticiju zovem internim "anđelom čuvarem", jer sve što pokušamo podvesti pod goli rezon ne može dosegnuti unutrašnji osećaj koje naše biće stvori iz "parčića" koji nam promaknu.
    Verujem da ako više verujemo tom daru da se vremenom razvija. Samo ne smemo apriori sve "gurati pod tepih" ukoliko je naš osećaj nešto što nam "ne prija" ili što ne želimo "znati". Sledimo ga..nije se tek tako "javio" .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #43

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    До џаџа сам интуитиван. Када год сам на прву лопту при сусрету с неким осетио неку нелагодност, мучнину или жељу за удаљавањем, а из неких других разлога потрудио се да изградим било какав однос, на крају се испоставило да би боље било да сам одмах послушао првобитно осећање и окренуо се на другу страну.
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  14. #44

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Što se nekih događaja i situacija tiče...poprilično.
    Naročito kada sve to ima negativan ishod.
    Što se ljudskih bića tiče...nisam nikako.
    Naročito kada ima negativan ishod...
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #45

    Odgovor: Koliko ste intuitivni?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Što se nekih događaja i situacija tiče...poprilično.
    Naročito kada sve to ima negativan ishod.
    Što se ljudskih bića tiče...nisam nikako.
    Naročito kada ima negativan ishod...
    Isto takođe
    Može da me prevesla kako ko stigne...
    biće da je latentni mazohizam.
    Ili narodski rečeno, glupost
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koliko smo se promjenili???
    Autor swba u forumu Dijaspora
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 15.12.2011, 21:57
  2. test: koliko ste gej?
    Autor maqa u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 19.09.2011, 22:28
  3. ''Koliko je težak san?''
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.05.2009, 10:44
  4. ...koliko je duboka...
    Autor lav71 u forumu Spomenar
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 28.02.2009, 17:08
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •